|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:48:46   
Anoniman
Pre nedelju dana, nakon kontrole krvne slike, Dr nam je prepisala Legofer sirup, 2,5ml 2 puta dnevno. E sad, ja nisam smotana žena, ali moja beba doživljava užasan napad besa i plača kada pokušam da joj dam taj lek.

Opcija prva : u ugao usana lagano joj ušpricavam dozu. Rezultat : otima se, vrišti, pljuje lek koji joj se, očigledno, ne dopada.

Opcija druga : dajem joj lek u toku hranjenja, uz hranu, da ne oset_i (ubacim lek u par kašika hrane). Rezultat : odbija da pojeda bilo šta na kašiku narednih 8 sati. Naravno, obrok nije dovršila.

Opcija treća : razmutim dozu leka u sok. Rezultat : popije malo i odbija.

Kako dajete deci lekove, sirupe? Kako ih zavarate, kako ubedite, kako se izborite sa time?

< Poruku je uredio BubaMira -- 5.7.2011 23:50:16 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:53:52   
Vika
Nisam probala, ali po priči prijateljica, nema tu mngogo ubeđivanja i umiljavanja! Špric pa suneš u kljun, a po potrebi i zapušiš nos. jednostavno je nemoguće da im se svidi i da sami pristanu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:54:43   
IVA 11
Legnem ga na krevet, tata mu lagano drzi usta, a glavu nagne naprijed, a ja mu spricem dam dozu koju treba da popije. Sve smo proballi, ali ovako uspijeva. Zaplace, jer pruza otpor ali to par sekundi traje, a lijek makar popije!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:56:04   
Vika
Eto potvrde user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:56:55   
Anoniman
Pojede mi post! user posted image

Polegnem, zarobim rukama, nogama, i sipam u usta. Ako sam prethodnih noći zaključila da ima tendenciju pljuvanja, odmah pri sipanju leka u usta, zapušim mu nos, jer odmah guta da bi mogao da diše.

Naviknu posle.

Marko zna da uveče neće dobiti mleko dok ne popije lek.
Sa Lukom nikada nije bilo problema, on je prvi lek pio već kao "velik", tako da podviknem i on guta.

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako dati detetu lek?
5.7.2011 23:59:45   
Anoniman
Ok, to na silu mi ne gine, uvek se na kraju mora tako završiti, ali posle toga, kada odbije hranu nisam sigurna da li je odbije zbog gadjenja na lek ili od straha zbog nasilnosti. Nije mi svejedno, pre neki dan nije htela ništa da jede ceo dan... samo mleko na flašicu, i to jedva ....

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:02:41   
IVA 11
Mozda je to od zubica, mozda nije do lijeka uopste. user posted image Ili ovako, ako Nina koristi cuclu krenes da joj das cuclu, pa je prevaris, i das dozu malo, onda opet i uspes sve. Ne znam zasto, ali ja uvijek nakon lijeka dam mlijeko, da "zaboravi" na stres od lijeka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:02:47   
Jeca*
Na silu. To je cini mi se i jedina stvar koju radim na silu sa Lukom, ali to je za njegovo dobro. Stegnem ga rukama i nogama, zarobim da ne moze da se pomeri, jednom rukom mu uhvatim obraze da bi otvorio usta, sipam i viknem da guta..jer kad viknem prestane histericno da place i zastane i onda refleksno proguta, onda mu dam vodicu i onda se mirimo 15min...zvuci jezivo, ali posle 2-3 dana i on se preda....tako je bivalo kad je bio mali..sad vec pregovaramo user posted image   juce mi je rekao, doslovno: "ti radi svoj posao a ja cu da radim svoj
ako zelim nesto pojescu ako ne zelim onda cu ostati bas gladan"

< Poruku je uredio Jeca* -- 6.7.2011 0:03:34 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:03:10   
Anoniman
Ni ako joj na silu daš neće posle da jede?
Ja sam shvatila da neće jedino ako mešaš sa hranom.
Pa ne znam, moji su jeli bez problema.
Mislim da postoji tema o dodatku gvožđa, možda tamo nešto pametno piše. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:05:01   
Ivanka 75
Dobri, stari špric, malo zamajavanja sa strane (mm se krevelji, kad je tu, naravno, u ostalim slučajevima ja sama pa snađi se kako možeš, i kako moraš, jer od svekijevaca nema neke vajde, još mi kažu da prestanem da mučim dete - majka mučiteljka!), u špric stavim više leka nego što treba (umesto 2.5 stavljala sam 3.5) jer se deo prospe...
Na kraju, nosamo se, mazimo se, pevamo i gledamo da zaboravimo do sledeće prilike.
Btw, drugarica ima 2 dece, 5 i 2 god,  i kaže da im još uvek daje na špric jer nije otkrila drugi načinuser posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:09:50   
Anoniman
Luka recimo neće na špric, nikada nije ni hteo. Pio je iz kašike odmah, i sada tako pije, samo mora odmah da bude spreman sok u njegovim rukama, da zalije. 

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 0:18:46   
gagana83
Ti sirupi sa dodatkom gvozdja mogu da budu teski i za stomak odrasle osobe a narocito za bebe..
Mozda je to problem?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 12:18:50   
Anoniman
Verovatno je do sirupa, jeste težak. Ali šta da radim kad joj MORAM dati lek. I istina je da posel njega nije htela ništa da jede.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 12:22:05   
Anoniman
A kako dajete tablete, recimo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 12:23:11   
Verus
H obicno zine, ali zadnji put kad je bila bolesna lek na svaka 3 sata pa tako  8 dana smucilo se detetu.  Ali po meni tu nema trte mrte, kad nece da zine ja ja polegnem u krilo, jednu ruku meni iza ledja a levom je drzim i spricom joj ubrizgam.  Naravno, uz obraz unutra, da joj se sliva niz grlo, ne ubrizgam direktno.  Neke stvari se moraju odraditi, ma koliko gadne bile...

A jel joj smes dati da jede prvo, ili ne zbog apsorpcije leka?

OT: zaboravih da pitam mamu za zlatara!!
Evo sad sam joj poslala porukuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 12:29:33   
Klarita
Pih, bre, Bubo...bas mi zao...mada vecina dece je anemicno...\najlakse ti je ipak spricemi to sto neko rece uz obraz da bi se sve slilo, neko bese gore i detaljno opisao i polozaj, ali sta je tu je mora. Pojacajte malo i ishranu, ubaci joj vise namirnica bogate gvozdjem, bese ona bas voli brokoliuser posted image , blitvu...I sto vise napolju na svez vazduh. Jel' joj dajes citruse?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 12:48:57   
Anoniman
Jede ona kao mećava, sve voli, i meni laborant kaže da njeni nalazio nisu baš toliko "u minusu", ali kad dr kaže sirup - dadosmo sirup ... Sipam ja to njoj uz obraz, uz mučenje, popija ga, ali tog dana narednih 8 sati nije htela da otvori usta, bre... user posted image Odbijala kašiku, odbijala flašicu, samo stisne ustima i vrti glavom, nema šaaaanse da joj dam da jede! Jedva je mleko popila.

Inače citruse ne dajem, nego u sokić ubacim vitamin c u prahu, za decu, i tako pomognem tom gvožđu da se bolje veže.

< Poruku je uredio BubaMira -- 6.7.2011 12:56:13 >

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 13:56:15   
liliana
T. je  7 meseci nakon rođenja pila  preparate gvožđa. Davala sam joj na kašičicu, tako što odmerim špriceom, a onda iz 3-4 puta na kašićicu joj dam, malo je polegnem , ona otvori suta i to je to. Nije bilo problema.  Pre par meseci je pila sirup isto tako-ona se ne buni...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 13:59:45   
Anoniman
Mi pre nismo imali problem sa uzimanjem leka, ali od ponedeljka otkako se razboleo... Užas! Mm ga drži, on vrišti, ja špricem dajem lek user posted image Ne možete zamisliti taj fijasko! A mora da uzme lek u tačnoj dozi tj. ne smem rizikovati sa kašikom da nešto u toj histeriji ne prolijem ili ne pljune user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 14:05:36   
Brand new mama
Mrvuljakuser posted image ,sigurno mu je bas lose pa zato nece lekic. Moj bubac je blesav-on trazi jos sirupa(ko zirafa iz madagaskara,majke mi).Tabletice vitamnina D samo sto ne krade(dajem mu ih jos zbog zuba).Inace sam mu davala sirupe sa spricem,ali ne kuka ni sa kasicicom,a tabletice "nalijepim" na obraz pa odmah dobije mlijekce ili sokic sad

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 14:12:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

A kako dajete tablete, recimo?


Kapsule otvorim i istresem prah (npr. probiotic) u hranu, a tvrde tablete (npr. kao što je andol) smrvim kašikom, pa isto u hranu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 14:15:17   
Jele
U budnom stanju Urošu sam davala sirup na kašikicu i zna da mora, na svu sreću su valjda uvek bili prihvatljivog ukusa... Kad spava, skinem dudu sa flašice, sipam sirup i stavim mu na usnice, on onda misli da je flašica pa povuče i tako popije celu dozu.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako dati detetu lek?
6.7.2011 18:22:17   
Anoniman
Miro, a koliki joj je HGB?

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:35:31   
Sanjica26 RR
Jutros sam dala Teodori antibiotik galadrox jer joj je upaljeno grlo. Toliko joj se zgadilo da je povratila. Znam da ne moze u mleko, a da li mogu da stavim u neki sokic ili u jedan nemlecni obrok?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako dati detetu lek?
20.7.2011 12:37:19   
Jeca*
ja ne bih. probaj da joj isforsiras da popije puno vode posle toga. mislis da bi uspela?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here