|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako nagraditi dete
27.10.2011 14:27:19   
Lu
Da vidimo koliko često nagrađujemo svoju djecu, što bi svakako trebalo biti češće od kažnjavanjauser posted image
Evoj za početak jedan članak KLIK

< Poruku je uredio Lu RR -- 27.10.2011 14:28:12 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 14:39:58   
*Alexx*
Generalno bi trebalo da se radi na podsticanju pozitivnog i ignorisanju negativnog ponašanja. Naravno, nećete ignorisati negativno ponašanje kad je detetovo zdravlje u pitanju, ili neka približno ozbiljna situacija.
Dokle god je nagrađivanje pozitive češće od sankcionisanja negative, na dobrom smo putu (ili se bar tako nadam).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 14:45:04   
Snelle
Ja svoje dete nagrađujem tako što joj kažem: "Bravo mila" kad uradi nešto dobro, novo....i ponekad tapšem, pa se desi da i ona sama sebi tapše user posted image  Mislim da je za njen uzrast to dovoljna motivacija.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 14:46:50   
Lu
Da, ja konkretno koristim vrlo malo kazne a puno više nagrađivanje.
Dok je bio manji i nije shvaćao kaznu, koristila sam ignorisanje ali i tada nagrađivanje za svaki mali uspjehuser posted image
Npr. neki dan je sam spremio sobu i pozvao me da vidim a ja sam, znajući da on to voli a ne može svako veče da radi, napunila mu kadu vode i dozvolila da se kupa sa gormitima i da sam pravi pjenu, baš se obradovao i zahvaliouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 15:24:40   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Npr. neki dan je sam spremio sobu i pozvao me da vidim a ja sam, znajući da on to voli a ne može svako veče da radi, napunila mu kadu vode i dozvolila da se kupa sa gormitima i da sam pravi pjenu, baš se obradovao i zahvaliouser posted image


Lu, svaka ti čast! Stvarno je ogroman uspeh kad tako malo dete ume da se zahvali user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 15:29:02   
*Alexx*
Pa dobro, ja kontam da Roko baš i nije tako mali, sad će 5 godina. Ali, naravno, Lu je odličan posao uradila i radi s njim user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 15:33:19   
Lu
Hvala Snelle, da znaš da mi je srce puno user posted image
On je jako emotivan na mene, navikao je na stalne izljeve ljubavi i to i sam traži, želi da se ljubi, grli, mazi i uvijek kaže hvala ti mamiceuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 15:36:23   
Lu
Naravno, ne mogu se imati prevelika očekivanja od manje djece, i mi smo imali dug put a koliki nas tek čeka... ponekad sam griješila i učila na greškama, shvatila sam da što ga više poštujem kao osobu i pokazujem ljubav on tako i uzvraća.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 19:51:12   
Verus
user posted image user posted image  mi ovo isto radimo: "Braaaavo Helena jeeee" i uvek tapsemo.  A ona kad nesto napravi, tapse sama sebi i gleda u nas, i naravno, tapsemo onda i miuser posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja svoje dete nagrađujem tako što joj kažem: "Bravo mila" kad uradi nešto dobro, novo....i ponekad tapšem, pa se desi da i ona sama sebi tapše user posted image  Mislim da je za njen uzrast to dovoljna motivacija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 20:02:38   
Anoniman
Evo da ne budem najgora Nemajka da napišemo i kako se nagrađujemo user posted image :

pipi-kaka na nošu - aplauz i Bravo Mišo... To je već toliko usvojeno, da svako njegovo bravo znači da je obavio nuždu i da možemo na oblačenje user posted image

Svaka uspešno ubačena kašika supe (to je sad aktuelno) - takođe pohvale!!!
Pospremljene igračke, izuvene cipelice, oprane rukice, izgrađena kula od kockica, sastavljena slagalica, ovih dana svaka nova reč ili rečenica-user posted image user posted image user posted image i BRAVO!

Takođe sam pisala da kad je odbijao da jede ili uzme lek ili sedne na nošu, kompromis ponuda: ako uradiš to i to, gledaćemo Nodija/mama da keksić/ići ćemo na ljulju... I uglavnom upali (recimo u 80%)

Zasad smo na tom nivou nagrada... Videćemo šta će godinama postati zanimljivo user posted image
A da, i jedino čime se mogu u ovom svom odgajanju deteta pohvaliti je moja ogromna odlučnost i doslednost u svakoj situaciji! Ne pitajte koliko me to živaca košta user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 20:16:18   
Verus
Ostacemo mi sve bez zivaca na krajuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 20:27:00   
Anoniman
Kod nas nagradu uglavnom određuje Neša sam, ali da on nije skroman, i da izmišlja kule i gradove, verovatno ne bi bilo tako.
E sad...imamo one svakodnevne stvari koje se završavaju pohvalama i poljupcima, kao što je samostalno obuvanje, skidanje, kad sam završi obrok i opere ruke, umije se, opere zubiće ujutru...dakle, nešto što spada u rutinu ali ipak zaslužuje pohvalu.
Nagrađujemo ga za naučene pesmice, za lepo ponašanje prema komšijama (dobar dan, kako ste, učtivo odgovaranje na pitanja - nagrađujemo ga pošto je odbijao to da radi)...nagradim ga ako pojede nešto što ne obožava (ne kažnjavam ga ako neće)...u suštini nagradimo ga kad god nauči nešto novo i kad se oko nečeg baš potrudi (nije bitan ishod)...i nagrada uglavnom bude crtani, bombone, dodatna priča pred spavanje, obojena voda za kupanje...odlazak kod nekoga kod koga želi da ode....smisli on već neštouser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 21:26:13   
JMPM
Mi se najvise nagradjujemo sa BRAVO i tapsanjem. Posle svakog koristenja nose i svakodnevnih stvari dobije se bravo. Puno puta sam sebi tapse i tek onda dodje i kaze sta je uradio ili sl. user posted image Naucio je pre jedno dva meseca da kaze izvoli i hvala. Javlja se sa dobar dan, dovidjenja, dobro jutro sa somehom je ciiiim oci otvor, a najvise voli da kaze laku noc bakice, onda ga ona izljubi puuuno user posted image . Za sve ove svakodnevne stvari nema "posebne nagrade". Ali ako kojim slucajem uspe da pojede nesto dobija ono sto zeli (a to je muzika, crtani, citanje knjige ili neka cokoladica).
Da, za popijeni sirup za imunitet dobije "bombonu". A to je ustvari fluorogal za zube user posted image . Dajem mu to svaki dan kao nagradu za popijen sirup, dok me ne provali da to nije bombona user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 22:50:14   
prase
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Da vidimo koliko često nagrađujemo svoju djecu, što bi svakako trebalo biti češće od kažnjavanjauser posted image
Evoj za početak jedan članak KLIK



Ja upravo ispisah roman o nagradjivanju kao konceptu koji sluzi kao preventiva kaznjavanju (u idealnom slucaju) u temi o kaznjavanju user posted image Obzirom da je kod nas nagrada proizvoljna i da je dete u principu skromno cak i kada mu kazem da sam bira nagradu, bude nagradjen bezmalo svaki dan na neki nacin... On srecan, mi srecni, savrseno. Imamo i lose dane, ali od kada imamo nagrade, sve ih je manje i manje...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako nagraditi dete
27.10.2011 23:05:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: JMPM

Da, za popijeni sirup za imunitet dobije "bombonu". A to je ustvari fluorogal za zube user posted image . Dajem mu to svaki dan kao nagradu za popijen sirup, dok me ne provali da to nije bombona user posted image


user posted image Dobra fora




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako nagraditi dete
29.10.2011 8:45:44   
bebać
Praktikujem i zabrane(kazne) i nagradu. Sergej je sada dovoljno veliki da konta i razumije sve, i više od svog uzrasta. Kaznim ga zabranom crtića na računaru, pošaljem ga u sobu ja kažem 'da se ispuše' i onda dodje da porazgovaramo o tome šta ja uradio, ili mu oduzmem neke igračke ' do daljnjeg'(obično,kad neće da ih pokupi po sobi)

Mada jako malo pravi nerede, pa stim nema puno ni kazni. A nagradjujem ga odlaskom u igraonicu, često mu dozvolim da ponese u vrtić neke 'posebne' igračke iz kuće, ili mu dozvolim da se igra nečim što mu se svidja u kući, ali da ne pokvari.Ili ga iznenadim nekim posebnim slatkišem po povratku iz vrtića.

Ja dosta vodim računa da odrasta, a da stvari i okolinu oko sebe ne prihavata ZDRAVO ZA GOTOVO. Tako da mu često za kaznu oduzmem obične igračke(jer ima djece koja ih uopšte nemaju) ili za nagradu neko veče smo išli kupovat patike skupa, da on izabere. Mislim, patike mu svejedno kupujem, ali neka ipak misli da je to bila nagradauser posted image

Ubiti je dobrica, i često kad dodjem po njega u vrtić i idemo pjehe kući,drži me za ruku i poljubi me u rukuuser posted image to mi je tako slatko, i često me pita 'jel me voliš mamić'user posted image (tako me zove)



_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 19:34:10   
Anoniman
Evo godinu dana kasnije, od bravo i crtanog filma koje su bile aktuelne nagrade, one su se uvećale u sledeće:

odlazak u ZOO vrt, vožnja autića na korzoou, kupovina neke hrane ili neke simbolične igračke koju SAM izabere...
Ali i njegovi učinci su veći. Danas je i meni i svekrvi bilo jako loše, a bile smo ceo dan same sa njim. On je bio toliko dobar i poslušan i pomagao nam, sve čekam da sekire padnu user posted image Zato ga je baka odvela u radnju i kupili su jednu Bonžitu i sok od jagode-to je odabrao user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 19:39:18   
Lu
Svaka čast Mihajlo, to je baš lijepouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 19:51:11   
platina
Trudim se da nase sunce uvek nagradim, u zavisnosti od truda i rezultata, kada posmpremi sto posle rucka, slozi stvari, dobije odlicnu ocenu, uvek.
Evidentno je da pohvla i nagrada mnogo uticu na dete, da bude jos bolje i uspesnije.
Na razne nacine ga nagradjujemo, od omiljenje hrane, izlaska u restoran, preko komada garderobe, do novca.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 19:56:08   
boba 11
Ja sam jedno vreme gnjavila sina ljubljenjem i mazenjem pa je nekih dve godine bas odbijao neznosti.Valda sam se odvikla od toga ali sada mu to punoznaci (po ugledu na seku koja se stalno mazi poceo je da trazi sve vise paznje).Evo npr sad su aktuelni problemi u skoli jedno vreme sam vikala i tukla jer je nemoguc ali posle roditeljskog koji odrzavaju psiholog i pedagog svake godine na temu Imam djaka prvaka,pocela sam da dok sedim sa njim dok radi domaci ga zagrlim i poljubim pa cak i ako pogresno radi samo se nasmejem i vrlo lako to ispravimo mada bude i da se ljuti ali je sve lakse odkako koristimo ove metode.Tako da je kod nasnajbolja nagrada zagrljaj i poljubac.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 20:20:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

, obojena voda za kupanje...odlazak kod nekoga kod koga želi da ode....smisli on već neštouser posted image


,
Ne umem da citiram s mobilnog user posted image
KAKO BOJIŠ VODU, ODMAH I SAD hoću da znam? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 20:31:25   
Lu
Milojka, imaju neke tabletice u boji  za kupanjeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 20:32:10   
NadaR
Dve glavne nagrade su odlazak na picu i vikend kod baki. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 20:40:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Milojka, imaju neke tabletice u boji  za kupanjeuser posted image


Stvarno? Gde kupiti to? Pojma nisam imala.

Jako bih volela da nam otvorite temu o tim sitnicama tj idejama kako lepo i kreativno obradovati dete, ili predlozi kako i šta vi radite interesantno za i sa svojom decom. Npr:
- Nedjino bojenje vode
- Kreacije od papira (imam ideju kako praviti recimo ukrase za jelku sa detetom, od papira)
- Sve sto vam padne na pamet kako lepo i korisno razvijati dečju kreativnost ili im ulepsavati svakodnevicu, razmena ideja :-)

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako nagraditi dete
13.10.2012 20:59:09   
NadaR
Imamo ovdje nekih ideja- Napravimo zajedno

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here