|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mjesecima?
2.7.2009 17:16:54   
Anoniman
Ja zaista ne znam kako da ga obucem. Strah me je da mu nije hladno, i obucem mu preko benkice jos jednu majcicu dugih rukava i pantalonice, ali jutros je bio sav mokar kada se probudio... kada sam ga raskomotila samo u benkicu onda su mu rucice bile hladne. Ne znam sta da radim...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 17:47:47   
Anoniman
Ja sam se porodila u baš baš letnjem periodu, topio se beton. Bio je samo u peleni i benkici, po nekada je po stanu imao i čarapice. Međutim, sada još nije dovoljno toplo, bar kod nas u NS.
Kontam da možeš duge tanje pantalonice, gore neki bodić kratkih rukava, i čarapice. Nemoj ga previše utopljavati, kažu da ne valja. Ima tema: Mušku decu ne valja utobljavati, ili tako nekako, nađi.
ps. Mom Luki su i na +40 hladne ruke i noge kao i meni. Pipaj nosić i vrat. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 17:48:10   
mihi
 Miljana bebe po rođenju imaju slabu perifernu cirkulaciju pa su im ruke i noge hladne.  Preko dana kada je temperatura preko 25 stepeni ga raskomoti u bodi ili kratke rukave, uveče tanak bodi sa dugim rukavima ili neku tanku letnju zeku iz jednog dela sa dugim rukavima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 19:47:42   
Maya21
U principu treba ih oblaciti onako kako bi sebe obukla, a njima je za koji stepen i toplije.
Kao sto je vec gore receno, njima periferna cirkulacija nije dovoljno razvijena pa su im rucice i nozice uvek hladnjikave user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 22:57:23   
Anoniman
Ne kontam jedno: ako mu obucem bodi kratkih rukava, ne trebam mu nista ispod oblaciti? Ili uvece kada je u bodi dugih rukava? Znaci li to da mu ne oblacim benkicu ispod uopste, nego samo kratki rukav?

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
2.7.2009 22:59:37   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 23:00:08   
Verus
E volela bih ti reci kako ja oblacim, al jos ne mogu!  Moja drugarica oblaci samo jedan 'sloj'..znaci bez iceg ispod.  Drugoj drugarici je doktor rekao da oblaci dete kako se i ona obuce, znaci dugi rukavi ili kratki...jedan dan je vodila malog na pregled i snimanje kukova, bio je mesec dana star (koji dan manje), i stavila mu je i  kapicu, onu tanku....a doktor je pita : "mama jel ste i vi danas nosili kapu?" kaze ona "Pa nisam..", "Pa zasto ste onda mama detetu stavili?" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 23:06:11   
prase
Evo da se i ja oglasim... Uroš se jeste rodio u oktobru, ali bilo je miholjsko leto i preko 25 stepeni... MM je bio u fazonu da mu oblačimo bodi kratkih rukava i odelce somotsko preko (sa stopalima ili plus čarapice) i još da ga umotavamo u neko letnje ćebence kada ga nosamo po stanu... Dete se davilo od vrućine! Čim je on prestao toliko da nas nadgleda, ja sam ga skidala samo u bodi i mnooogo mu je prijalo.

E sad, u principu... Svekrva koja je medicinski obrazovana kaže da dete u prvih 40 dana nema dobru termoregulaciju i da zbog toga mora malo da se utopli u odnosu na nas odrasle. Npr ako ti ideš u majci na bretele, njemu obuci bodi kratkih rukava. Ako ti imaš kratke rukave, njemu dugačke. Gledaj da mu garderobica bude malo šira, ne uz telo, tako može da se luftira ako je vruće odnosno da ima sloj vazduha da ga greje ako je hladno. Uz bodi kratkih rukava mogu da idu one štramplice sa stopalima, da ne komplikuješ sa čarapicama... A kada je preko 30 stepeni, kao što će uskoro biti, kada David bude prevalio tih magičnih 6 nedelja - SLOBODNO bodi bez rukava i ništa više.

Urošu su ponekad hladne ručice i stopala, tj. zavisi od toga koliko je aktivan. Što je aktivniji, to su hladnije, što možda nije logično - ali je tako. Evo danas nisam ni gledala koja je temperatura, ocenila sam da je vruće i išli smo u šetnju, obukla sam mu jednodelno odelce bez nogavica sa kratkim rukavima. Imam utisak da mu je i pored toga bilo vruće. Noću ga ne pokrivam uopšte, eno spava u istoj takvoj pižamici, znoji se ako ga pokrijem ili ga obučem u vreću.

Na kraju, ono što verovatno već znaš... Uvek imaj uza se još jedan presvlak koji je laganiji ako nisi sigurna da li si ga pretoplila ili malo topliji ako nisi sigurna da li će mu biti hladno + letnje ćebence. Nema greške...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 23:11:03   
simke
Miljana .bebama je toplije nego nama.Ravnaj se prema sebi.Ako ti nosish kratke rukave i njemu obuci bodi sa kratkim rukavima.Poshto mu je u prvim mesecima periferna cirkulacija slabija[chitaj: ledene ruke i stopala] obuci mu i charapice.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
2.7.2009 23:43:08   
Anoniman
Meni su rekli da deca nose rukav manje nego odrasli.
TJ. ako si ti u dugačkim, on je u kratkim, ako si ti u kratkim, on je bez, ako si ti bez rukava... onda ne znam, turi dete u kofu hladne vode. user posted image Šalim se malo, rekli su mi, sve u svemu, rukav manje. Ali ja to ne poštujem. Oblačim ga uvek kao sebe, nekada čak i slabije nego sebe, jer sam ja užasno zimogrožliva a on je na tatu. user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
3.7.2009 9:41:50   
oliveradj
Kad smo otišli na prvu vakcinu imala je  kratku majcu i pantalonice (jun mesec). Sestra je skinula pantalonice i rekla bebu utopljavati manje nego sebe jer nemaju razvijenu termoregulaciju. Trudim se da je ne pretrpavam, i noću je manje pokrivam nego sebe jer vidim da se unervozi kad je više pokrijem i onda lošije spava.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
8.7.2009 15:15:34   
branka10
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

... onda ne znam, turi dete u kofu hladne vode. user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.10.2009 13:03:09   
*Alexx*
A sta oblaciti bebama u ovom prelaznom periodu? Kako ih oblaciti nocu? Koje debljine cebe? Kada preci u skafander? Kada poceti sa zekama od plisa? Joooj, pomagajte!!! :)

(odgovor članu branka10)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.10.2009 13:05:58   
Anoniman
skafander kad vodiš vani na veliku hladnoću ili snijeg

a sve ostalo pa zavisi koliko griješ, a za spavanje su najbolje vreće user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.10.2009 13:06:38   
Anoniman
Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu? KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
13.10.2009 13:55:37   
*Alexx*
hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.5.2010 12:44:14   
*Alexx*
Činjenica da maj nije letnji mesec, ali se mi oblačimo u kratke rukave i pantalone već danima. A vidim da su neke bebe u parku i u tri-četvrt pantalonicama user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.5.2010 13:00:44   
gagana83
I mi smo krenuli sa kratkim rukavima ovih dana,jedino juce je bila u dugim jer je bilo malo hladnije.
Nosimo i 3/4 pantalone samo su nam dugacke pa dodju kao obicneuser posted image

Alexx,stavljas li mu sesiric ili neku kapicuna glavu da ga stiti od sunca?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.5.2010 13:11:34   
*Alexx*
Ima neki tanak platneni kačketić user posted image Obavezno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 11:09:14   
LillyT
Joj, ni ja ne znam kako da je oblacim, uvek imam utisak da je pretopljavamo. Mm je zimogrozljiv, pa to prenosi i na nju, a mene opet pucaju hormoni, pa sam u fazi da mi je cas toplo, cas hladno. Ako bih se vodila logikom, kako sebe, tako nju, dete bi vecito bilo na presvlacenju. I kada idemo napolje, cime da je pokrivam?!? I da li da je pokrivam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 11:11:32   
gagana83
Ti onda nadji sredinuuser posted image
Mislim da nemas potrebe da je pokrivas,mozda samo kad spava i to nekim tanjim prekrivacem.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 12:29:50   
Anoniman
Porodila sam se 5.7., oblačila sam Luku kao sebe, čak često i mnogo laganije. Obratila sam pažnju da ima čarapice na nogama, a gore... ili je imao benkicu kratkih rukava i široki povoj, ili bodić. 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 12:30:37   
Anoniman
Ja mislila nova tema, pa reko da iznesem iskustvo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 12:36:22   
Modessty
I mi smo u kratkim rukavima ovih dana. A kad je bilo pretoplo i  stanu bili smo i samo u bodiju bez rukava i pampersu. Pokrivam ga preko dana kad spava peskirom a nocu frotirnim cebencetom (sto mu dodje ko deblj peskir)
Danilo ne podnosi vrucinu jos iz porodilista. Pre nedelju dana smo bili na snimanju kukova pa posto je sve u redu definitivno smo izbacili svedsku pelenu iz upotrebe.  Ja mu svedsku nisam stavljala ni par dana pre snimanja jer je bilo nenormalno vruce.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
10.5.2010 12:50:10   
Markovicka
Mi se jos nismo razgolitili. Meni je ovaj prelazni period u stanu malkice hladnjikavo, ne greje se vise a napolju nije toliko toplo da zagreje...Ni ja jos nisam u kratkim rukavima pa ne skidam ni nju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here