|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
6.6.2010 20:53:29   
*Alexx*
Ma samo je fora oblačiti slojevito. Pa ni ja ne znam kako da obučem Andreja, a on ima 9 i po meseci! Obukla sam mu bodić sa dugim rukavima, ali sam ponela i sa kratkim, pa sam ga posle presvukla. A da sam obukla u startu kratke rukave i duks, samo bih skinula duks i mirna Bosna.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 10:51:21   
micketta
meni se juce dete oznojalo po ledjima a imala je na sebi samo tanushnu benkicu i pantalonice. cekam da se sad probudi i odma skidam u sorts i kratak rukav da detetu svane.
mene samo nervira sto svi kazi da gledam po sebi, da ako je i meni vruce i detetu je, i obrnuto, ako je meni hladno i njoj je, a kako ja to pouzdano da znam kad imam 20 kg vise i znojim se ko prase user posted image mozda je meni vruce a ostalom normalnom svetu sasvim prijatno (ne pricam za danas; danas pouzdano znam da je vrelo)


_____________________________

zna baba

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 11:14:02   
lanajelena
user posted image user posted image user posted image  Mick potpuno se slazem...mm je kao grana a ja kaouser posted image  kad je meni vruce njemu je zima i obratno,nemam blage veze kako da onda obucem dete user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 11:16:52   
usamljena
Moja user posted image prethodnih dana nije imala nikakvih osipa jer je bilo hladnije i oblacila se "normalno"  Vec juce smo malo, izgleda, preterali! Obukla sam joj bodic i haljinu preko i oznojila se! A sama  haljina bez necega ispod mi je user posted image , tako da sam sva 

< Poruku je uredio usamljena -- 7.6.2010 11:17:39 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 11:17:22   
Anoniman
user posted image Večiti problem. Ja sam užasno zimogrožljiva, umela sam da nazovem drugaricu koja ima dete starije 11 dana od mog da pitam "Šta si obukla na Uroša?", i tako obučem i ja Luku. 

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 12:18:14   
Unica
ja sam uni danas obukla bodic kratkih rukava (iako sam ja kao tashke zimogrozljiva pa nisam merodavna), dole samo carapice i suknjicu (iz fazona) user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
7.6.2010 12:34:54   
maslinica
ja po automatizmu kad ne znam sta cu, zovem patronaznu...super  je zena i rekla da slobodno zovem.( posto zivim u zajednici, onda uvek ima kvocanja detetu je hladno, pa da prestanenje zvocanje ja patronaznu, kojoj sam objasnila sta je na stvari, pa zena rekla, samo ti mene zove, ne daj da t sole pametuser posted image user posted image )i rece mi zena jutros, tanka benkica i pantalonice, tanke ili zeka bez rukava, i kapica na glavu ako idem napolje, a ako sam u kuci bez kape i ako je u njegovoj sobi bas vruce i suncana strana, onda slobodno kratki rukav.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 15:17:39   
buhla
jedno pitanje... da li oblacite bebi caraprice na noge ako je u sorcu i majci, a napolju vako vreme?

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 15:43:29   
simke
Ja sam Sinišu utopljavala prvih mesec dana,onda je počeo da se znoji,pa sam ga oblačila za rukav manje nego meneuser posted image Na ovakvim temperaturama je imao samo pampers i kačketuser posted image

P.S: kod kuće je bio golišavuser posted image


< Poruku je uredio simke -- 9.6.2010 15:45:30 >

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 15:57:06   
buhla
vidim svi pisete kako treba bebu oblaciti za rukav manje nego sebe... a meni rekli obrnuto i j ga svo vreme tako oblacim... jadno dete... nije ni cudo sto je sav istackan! user posted image
user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:01:48   
simke
Pa i ja sam ga oblačila za rukav više,ali samo prvih mesec danauser posted image
Raskomoti dete slobodno,njima je toplije nego nama,a pogotovo muškoj deciuser posted image
Ja kad izlazimo u šetnju pitam mm kakvo je vreme,pa shodno tome obučem Sinišu.Ja nisam merodavna meni je vruće kad su temp.preko 30 stepeniuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:03:28   
liliana
Buhlice, pa i meni su rekli rukav više nego što ja nosim!?! Joj, ko je više u pravu-pojma nemam!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:04:59   
Anck Su Nmaun
Meni su svi rekli kako sebe oblacis tako i bebu... a sinoc je kupamo u stanu 100 stepeni , pa mislim netrba da zagrevam , kad smo je okupali njoj vilica drhti... pa nemogu biti pametna user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:08:46   
liliana
Isto. Moja se beba sva naježi kad se kupa iako je pretoplo. Pa, ko više da bude pametan...?!?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:09:29   
Dora
Anck, normalno je to, pa kad ti mokra izađeš iz vode i tebi je hladno. Samo umotaš bebu, obrišeš i obučeš što pre i dok se malo ne ugreje prekrij je nekim jako tankim frotirom ili pamučnom pelenom a posle skini to. Ja ne dogrevam već par dana.
Nego, kad je baš vruće, jel su čarapice obavezne? Pitam onako, Sari su vrele noge pa sve mislim dal preterujemuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:10:00   
simke
Ja sam pratila Simketove reakcije,kad bih ga natrontala on je kenjkao,a kad ga raskomotim on bi gugutao.Ma,znojao se za medalju,pa sam skontala da bih možda trebala da ga raskomotimuser posted image Joj,da sam uslikala njegovu facu...drugo dete,ali totalnouser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:13:24   
buhla
IZVORNA PORUKA: Dora

Nego, kad je baš vruće, jel su čarapice obavezne? Pitam onako, Sari su vrele noge pa sve mislim dal preterujemuser posted image




hhihihi i to se bas i ja pitam (jer ja nosim carape, sva sam osetljiva i uvek se ozebem kad su mi stopala gola, pa i na 30 stepeni!)




_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:14:48   
Dora
user posted image buhla, ja zato i pitam!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:15:03   
Anck Su Nmaun
E to za carapice sam neki dan bas slusala na TV ..da se obavezno oblace iako je 100000 stepeni user posted image user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:16:38   
liliana
To su i meni rekli. Kao- zato što bebama nije u potpunosti razvijena termoregulacija, a i zato što su periferni ekstremiteti uvek hladniji u odnosu na ostale delove tela.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:21:24   
buhla
IZVORNA PORUKA: Dora

user posted image buhla, ja zato i pitam!


user posted image user posted image user posted image

Pavle je do sad svaki dan imao carapice na nogama i napolju i u kuci i dok spava... evo ova dva dana mi je u kuci samo u bodicu i bez carapa, i non stop ga gledam, pipkam da vidim dal mu je hladno! znam nisam normalna!
(ja sam do pre neki dan spavala sa carapama na nogama!)


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:22:51   
buhla
IZVORNA PORUKA: liliana

To su i meni rekli. Kao- zato što bebama nije u potpunosti razvijena termoregulacija, a i zato što su periferni ekstremiteti uvek hladniji u odnosu na ostale delove tela.


a dok kad to? mislim kad im se razvije termoregulacija? evo ja ga sad pipkam po stopalima i dlanovima i topli su, ali cesto budu landni!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:23:55   
simke
IZVORNA PORUKA: prase
E sad, u principu... Svekrva koja je medicinski obrazovana kaže da dete u prvih 40 dana nema dobru termoregulaciju i da zbog toga mora malo da se utopli u odnosu na nas odrasle. Npr ako ti ideš u majci na bretele, njemu obuci bodi kratkih rukava. Ako ti imaš kratke rukave, njemu dugačke. Gledaj da mu garderobica bude malo šira, ne uz telo, tako može da se luftira ako je vruće odnosno da ima sloj vazduha da ga greje ako je hladno. Uz bodi kratkih rukava mogu da idu one štramplice sa stopalima, da ne komplikuješ sa čarapicama... A kada je preko 30 stepeni, kao što će uskoro biti, kada David bude prevalio tih magičnih 6 nedelja - SLOBODNO bodi bez rukava i ništa više.

.



< Poruku je uredio simke -- 9.6.2010 16:24:52 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 16:36:34   
buhla
hvala simke... a inace sam iscitala celu temu od pocetka pre sat vremena! gde li je meni mozak! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako oblaciti novorodjence u ljetnjim mje...
9.6.2010 17:59:59   
Snelle
Ja sam danas mom detetu obukla bodić kratkih rukava i čarapice i odozgo je prekrila nekim prekrivačem, koji i nije baš toliko tanak, mada nije ni debeo. Nije se oznojila, ali je sva bila vrela. Ja dok ukapiram kako dete da obučem napuniće 18 godina user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 9.6.2010 18:03:18 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here