|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako odložiti menstruaciju?
23.7.2009 15:50:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Da vas pitam nešto jel postoje neke tabletice za odgađanje vještice i da li se smije to koristiti onako bez potrebe,mislim imam potrebuuser posted image
Ovako, prošli put kad je došao m s puta imali smo samo jednom odnos nakon mjesec i onda mi je došla user posted image
Kad dođe ponovo 13.08. ja ću po svom proračunu dobiti 15. a još idemo i na more,pa jel može goreuser posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR
  IMA!!!!!
Ja pitala dr kada sam bila! Kazala mi je ergometril kapi od sredine ciklusa (tj od 14-og dana ciklusa, ujutru i uveče. Kada prestanem da ih pijem za 2 dana bih trebala da dobijem.


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

e ja sam kod preskakanja pila ja mislim baš Diana(e) 35 počela ih piti 3-4 dana prije očekivane menstruacije, da ne bih dobila na moru, i kad sam se vratila prestala odmah taj dan i sutradan dobila

preporuka ginekologa



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Imamo temu o tim kapima na forumu. Sada sam se zbunila. hajde da proverim popodne telefonom, mislim da danas radi moja dr, pa ću napisati tačno!


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.7.2009 15:53:00   
Anoniman
evo jednog tekstića


Mogu li odgoditi menstruaciju?

Menstruaciju se može odgoditi na kasniji datum, ali je uvijek prethodno potrebno savjetovati se s ginekologom ili liječnikom opće prakse. One žene koje uzimaju kontracepcijske tablete to mogu učiniti na način da potroše tablete iz jedne pločice i odmah nastave s tabletama iz nove pločice, što ih trebaju uzimati toliko dana za koliko žele odgoditi menstruaciju. Kontracepcijska učinkovitost tableta se zbog toga ne umanji, a nakon zadnje tablete se u roku od nekoliko dana pojavi menstruacija. Skraćivanje menstruacijskog ciklusa skraćivanjem razdoblja uzimanja tableta ne preporučuje se. Ako ne uzimate tablete za kontracepciju, također možete odgoditi menstruaciju. U tu su vam svrhu potrebne obične tablete za kontracepciju, što vam ih može prepisati ginekolog ili osobni liječnik. Tjedan dana prije očekivane menstruacije počnite uzimati po jednu tabletu na dan i uzimajte ih toliko dana za koliko želite odgoditi menstruaciju. Menstruacija će se pojaviti dva do sedam dana nakon prestanka uzimanja tableta. Taj način ne štiti od začeća, nego samo omogućava da se menstruacija odgodi za nekoliko dana. Svakako to koristite samo u izuzetnim slučajevima i ne redovito, jer se može narušiti ravnoteža vaših hormona ili dovesti u opasnost plod. Ne uzimajte tuđe tablete, nego samo one što vam ih propiše vaš ginekolog odnosno osobni liječnik.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.7.2009 15:54:41   
Anoniman
evo još nešto s nekog sajta pitanje i odgovor liječnika

Odgoda menstruacije Početkom slijedeće godine idem na putovanje na kojem mi nikako ne bi bilo zgodno imati menstruaciju. Kako sada stvari stoje taman te dane bi ju trebala dobiti. Ne pijem kontracepcijske tablete niti koristim neki drugi vid kontracepcije ( spirala itd. ). Molim Vas za savjet kako potaknuti da menstruacija dođe nekoliko dana prije ili ju odgoditi za nekoliko dana kasnije, kada se vratim s puta.
Puno hvala na odgovoru !



Prof. dr. Josip Djelmiš   29.01. 2003. 14:20 Re: Odgoda menstruacije Poštovana
menstruaciju možete odgoditi na sljedeći način: nekoliko dana prije očekivane menstruacije započet će te uzimati "Provera" tbl od 10 mg po jednu tabletu dnevnu kroz tih nekoliko za vas potrebnih dana dok ste na putu.

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 23.7.2009 15:55:15 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.7.2009 16:00:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

e ja sam kod preskakanja pila ja mislim baš Diana(e) 35 počela ih piti 3-4 dana prije očekivane menstruacije, da ne bih dobila na moru, i kad sam se vratila prestala odmah taj dan i sutradan dobila

preporuka ginekologa


Pa ja želim upravo to da samo malo pomjerim ionako dobivam na 25.dan,
a ne pijem ja nikakve pilule imam spiralu...
nego šta ti znači da si kod preskakanja pila tableteuser posted image


Lu, jel ti imaš hormonsku ili običnu spiralu?

Konsultuj lekara u svakom slučaju!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.7.2009 16:03:12   
Lu
Nije hormonska,bakrena spirala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
24.7.2009 8:28:07   
oliveradj
Čula sam priču od jedne devojke ranije koja je odgodila i pokajala se. Nadutost stomaka preterano neugodan osećaj i da je bolje pustiti prirodno jer uopšte nije bez tegoba. Ja sam na moru uvek baksuz da dobijem pa sam htela da odložim i čula sam dve priče o tome da nije uopšte ok pa sam odustala. Posle toga i ciklus bude težak. Ja sam na moru treći dan kupala se stavila sam tampon i nije mi smetalo. Sad ću na godišnji nećemo na more nego malo na bazen ali opet treba da dobijem user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
24.7.2009 13:44:27   
Lu
Meni je najmanji problem zbog kupanja,evo i sad imam pa se kupam u bazenu,koristim tampone nikada uložak.
Ali...ne voditi ljubav s mužem tri mjeseca i to još na moru,mislim da ću ipak riskirati,ne plašim se da će se nešto desiti ako mi kasni 5 danauser posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
24.7.2009 13:47:52   
Anoniman
Zaboravila sam da nazovem dr... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
24.7.2009 13:50:48   
Lu
Nema veze odlučila sam uzeti pilule za kontracepciju user posted image
Ajd sad na temu onih sandal-čizmi!

< Poruku je uredio lu -- 24.7.2009 13:51:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.7.2009 12:15:56   
Anoniman
Lu, a i za sve kojima bude potrebno, jučer sam zvala svog ginekologa i za odlaganje menstruacije je preporučio PRIMOLUT NOR (mislim da se tako nekako zovu)
uglavno počinju se piti 3-4 dana prije očekivane menstruacije, i maximalno se smiju koristiti 20 dana, odnosno preporučeno odlaganje menstruacije
poslije prekida uzimanja tableta menstruacija se pojavljuje nakon 2 dana

eto user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.7.2009 12:30:08   
Anoniman
Šta je Primolut Nor (KLIK)?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
4.8.2009 8:36:49   
Anoniman
Iz Crtica - avgust 09:

IZVORNA PORUKA: ljubičica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: ljubičica

Hvala, nadam se da neće ni doći prokletnica.
Mada, ja sam uzela Utrogestan za pomeranje ciklusa, jer me kači baš dok smo na moru.



Čudno, kako utrogestan za pomeranje ciklusa user posted image



Lekari ga koriste za regulaciju ciklusa i kod devojčica.


IZVORNA PORUKA: ljubičica

Pa, da. Rekla mi je doktorka da je tako najbolje, jer mi je ova ovulacija koja je sad prošla bila dobra, velika je verovatnoća da je došlo do trudnoće. A, pošto Utrogestan koriste za očuvanje ploda dala mi je to. Ako mi sad Beta 6-og bude negativna onda da ga koristim par dana od početka ciklusa pa dok sam na moru. A, ako je lažno negativna, a ja trudna ne može da škodi. Zato mi nije dala neke lekove.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
7.9.2009 13:09:37   
Anoniman
Oprezno koristite pilule za odlaganje ciklusa KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
18.8.2010 10:57:14   
nolinica
Da li utrogestan može produžiti ciklus?
Hvala!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 7:14:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: indy_25

Pomagajte! Idem s mm sljedecu nedelju u Barcelonu sami nas dvohe jedva cekam a menstruaciju bi trebala dobiti 29 ili 1 cula sam nesto o pilulama za kontracepciju a ne znam kako se to rdi. Jel treba sad da pocnem uzimati pilule. Ako neko zna nek mi odgovori please. Propasce mi cijeli odmor zbog menstruacije :(

IZVORNA PORUKA: jelena038

Indi, kontracepcijom se to regulise, ali nju pocinjes da uzimas odmah na pocetku ciklusa, ne verujem da mozes kad hhoces, jer one sprecavaju ovulaciju, pa samim tim i menstruaciju, kontas? one ti daju hormone koji mozgu javljaju prakticno da je zena trudna i da obustavi ovulaciju, pa zato nema menstruacije.

IZVORNA PORUKA: jelena038

evo, proceprkala sam malo po forumima, ima nesto sto se pije i kasnije, neki primolut-nor, zovi neku apoteku i pitaj da li se sme piti od sredine ciklusa ili mora kao kontracepcija ranije. ali ja to stvarno nisam koristila nikad i nemam pojma kako uticu na organizam, kakve su nus-pojave i kakva ti posle bude meca..

IZVORNA PORUKA: nenja22

treba da počeneš piti dva-tri dana pre nego što treba da dobiješ i to ne bilo koje tbl za kontracepciju. ovde na tržištu je za tu svrhu najupotrebljavaniji primolut-nor (po sastavu noretisteron 5mg) i pije se 2-3 dnevno, najduže 10 do 14 dana, a posle treba da se dobije za 2-3 dana...i naravno, jako da se pazi na kontracepciju za to vreme, mislim kondom ili tako nešto, jer eventualna trudnoća koja bi bila dok se on pije, skoro sigurno bi morala da bude prekinuta...

IZVORNA PORUKA: nenja22

nisu nus pojave posebne, možda može biti malo obilnija sledeća menstruacija, ako je dosta pomerena ova prethodna u odnosu na kad je trebala biti...

IZVORNA PORUKA: indy_25

Hvala vam zvacu dutra apoteku i pitacu. Ja imam spiralu samo mi treba to da odlozim menstruaciju. Jako mi je vazan ovaj odmor hovu da uzivam a ako dobijem a dobicu sigurno ako nesto ne preduzmem propasce mi sve.

IZVORNA PORUKA: indy_25


IZVORNA PORUKA: nenja22

treba da počeneš piti dva-tri dana pre nego što treba da dobiješ i to ne bilo koje tbl za kontracepciju. ovde na tržištu je za tu svrhu najupotrebljavaniji primolut-nor (po sastavu noretisteron 5mg) i pije se 2-3 dnevno, najduže 10 do 14 dana, a posle treba da se dobije za 2-3 dana...i naravno, jako da se pazi na kontracepciju za to vreme, mislim kondom ili tako nešto, jer eventualna trudnoća koja bi bila dok se on pije, skoro sigurno bi morala da bude prekinuta...


a nenjo te tablete su extra za ovo jel, to nisu kontracepcijske pilule.

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Evo Indy , Lu je pila na moru primolut nor , procitaj >> KLIK

IZVORNA PORUKA: indy_25

Hvala nado sad sam trazila po internetu ovdje ga nema pod tim nazivom. zvacu sutra mog doktora da ga pitam kako da pronafjem to.

IZVORNA PORUKA: nenja22


IZVORNA PORUKA: indy_25


IZVORNA PORUKA: nenja22

treba da počeneš piti dva-tri dana pre nego što treba da dobiješ i to ne bilo koje tbl za kontracepciju. ovde na tržištu je za tu svrhu najupotrebljavaniji primolut-nor (po sastavu noretisteron 5mg) i pije se 2-3 dnevno, najduže 10 do 14 dana, a posle treba da se dobije za 2-3 dana...i naravno, jako da se pazi na kontracepciju za to vreme, mislim kondom ili tako nešto, jer eventualna trudnoća koja bi bila dok se on pije, skoro sigurno bi morala da bude prekinuta...


a nenjo te tablete su extra za ovo jel, to nisu kontracepcijske pilule.



nisu samo za ovo, ali nisu kontracepcijse tablete, to da...a eno na ovoj temi što je nada stavila link, sve i piše user posted image

IZVORNA PORUKA: indy_25

Oooo hvala vam do neba svima bas sam srecna :) Sta bi ja bez rr i vas :)

nasla sam sad na hlandskim forumima samo trebam otici kod doktora ui ona ce mi prepusati tabletice primolut nor. sutra zovem super spasena sam :)

IZVORNA PORUKA: indy_25

Zvala sam doktoricu i narucila primolut nor sutra idem po njega u apoteku. Hvala vam puno na savjetu jer nidam prije znala za zo.



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 7:14:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: ishler

kako odloziti menstruaciju ako se doji dete,ima li neko iskustva?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 8:35:22   
indy_25
Ooo ja sam napravila identicnu temu, Sorry. Lu posto si ti isprobala vec imam pitanje jel ti bio napuhan stomak ono kao kad trebas dobiti jedili imala pms. Ja imam jako izrazen pms i uvijek mi se napuse stomak kao da sam trudna.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 8:42:36   
Shishica
A kako da dodje malo ranije?!
Citala sam o prirodnim putevima za to, caj od djumbira i mozda kuvano vino.. Meni je potrebno da je ubrzam.. user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 8:48:15   
mala buba
isto. user posted image kasni mi vec dve nedelje.

_____________________________

Lako mi je s nemirom,
ne mogu da umirim mir.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
23.5.2012 9:05:50   
Shishica
Ja sam pila taj caj, ali ne bas svaki dan. Neki sam i preskocila. To je od 1/2 l vode i ravne kasikice djumbira.
Javicu kakve sam rezultate postigla..

(odgovor članu mala buba)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.6.2017 18:33:43   
vikiveki
Pozdrav ...imam jedno pitanje:da li neko ima iskustva sa primenom Primoluta kod adolescenata? Idemo na more a pred sam polazak ćerka od 13 god. treba da dobije,dala bih joj Primolut ali nisam sigurna da li ona sme da ga pije...nije mi više dete ali nije ni ženauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.6.2017 18:35:24   
emicaa
Vik najbolje otidji doktoru i pitaj,ja ne bih tako nesto davala na svoju ruku.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.6.2017 19:47:03   
Anck Su Nmaun
Ja planiram sutra da odem da kupim, danaa nisam stigla. A za adolescentw bolje pitaj doktora il bar u apoteci.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.6.2017 20:02:38   
emicaa
Anck mislim da za djecu ni u apoteci nebi dali bez recepta.Sjecam se kas sam zavrsavala srednju drugarica je imala bijelu haljinu itrebala dobiti na dan mature,otisla u apoteku da joj daju nesto ali nisu htjeli bez recepta od doktora.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako odložiti menstruaciju?
28.6.2017 20:12:34   
dunja RR
Meni je dr dala mikroginon da pijem, i inače zbog VTO, ali i produženo zbog mora da ne dobijem ciklus. Rekla sam joj da sam malo luda kada ga pijem, kaže dr meni, bolje da si luda nego da ne možeš da plivaš dok si na moru user posted image

Mada meni se dešavalo da dobijem na moru (jer dobijam na 23-26 dana), pre 2 god recimo, dok smo bili u Turskoj, dojila sam i nisam smla ništa da pijem za odlaganje ciklusa. Ponašala sam se sve vreme kao da nemam ciklus, plivala ... i kratko mi je trajao ciklus, nije bio obilan.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.6.2017 22:44:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here