|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako proveriti internet protok
11.11.2011 14:27:10   
*Alexx*
Svi znamo koliki net plaćamo, tj. koju količinu protoka smo kupili. Kako možete da proverite da li je to zaista tako? Odete na neki od sajtova koji se bave protokom ili bandwidth-om. Ja koristim http://speedtest.net/
Kliknete na Begin test, sačekate da odradi posao, i dobijete rezultate. Vas interesuje najviše download, a možda čak i upload speed.
Dakle, kad vam se čini da vam net ne radi, odete na sajt, proverite protok, i ako nije zagarantovan, zovete provajdera i nanu im naninu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 14:33:42   
SUPER MAMA
Kod mene i download u upload su ok.Ono sto platim to i koristim.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 14:50:41   
vukosava
Meni se ucinilo da sam procitala KAKO POBEDITI INTERNET POROK user posted image

Download: 11.19 Mb/s
Upload: 47.97 Mb/s
PING: 16 ms


< Poruku je uredio vukosava -- 11.11.2011 14:52:45 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:07:37   
mama76
ping:78m/s
download:0.99Mbps
upload:0.15Mbps
eh jos da znam sta ovo znaciuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:19:48   
Snelle
ping: 135ms
down: 2.05Mbps
up: 1.60mbps
Nije loše, nije loše user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:25:45   
lanajelena
ovo mi je na poslu down:0.74
                             upl:0,09
e sad da mi jos neko pojasni user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:29:20   
*Alexx*
Prosto - kad kupujete internet, znate koji ste protok kupili. Ovo vam služi da proverite da li je to zaista tako. Što vam je veći protok za download, to vam se brže učitavaju stranice, skida muzika i filmovi. Upload je kad nešto šaljete na web.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:33:10   
lanajelena
Kuci imam duplo brzi protok,jako mi sporo ocitava stranice a filmove mi skida za 15 min user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:37:51   
*Alexx*
Nekad su serveri na kojima se sajtovi nalaze toliko zagušeni da tu ne pomaže ni veliki protok. A skidanje filmova je druga priča, to su već posebni serveri, i posebna tehnologija na kojoj to funkcioniše.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:40:30   
vukosava
IZVORNA PORUKA: mama76

ping:78m/s
download:0.99Mbps
upload:0.15Mbps
eh jos da znam sta ovo znaciuser posted image



PING - vreme u milisekundama koje je potrebno da tvoja komanda (sta god si kliknula na netu ili ukucala) od do tvog provajdera i nazad do tebe
Download: kolicina megabajtova koju mozes da skines sa Interneta u jednoj sekundi
Upload: kolicina megabajta koju mozes da postavis na Internetu u jednoj sekundi (npr. bitno ti je kada kacis slike na Facebook)

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:40:44   
lanajelena
Ok hvala Alex user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:46:01   
vukosava

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Kuci imam duplo brzi protok,jako mi sporo ocitava stranice a filmove mi skida za 15 min user posted image


Ima veze i sa podesavanjima Anitvirus programa i sa podesavanjima programa kojima nesto skidas i opterecenja njihovih servera. Nekad ima veze i sa kolicinom stvari koje vas kompjuter cuva u privremenoj i stalnoj memoriji.

Npr privremenoj:
1. Imate malo RAM-a a otvorile ste brdo programa i stvari - sve ce ici sporije. Ili kupite vise RAM memorije ili otvarajte jednu po jednu aplikaciju ili jednu po jednu internet stranicu.
2. Nesto vam se sacuvalo u memoriji pretrazivaca, npr. InternetExplorer, GoogleChrome, FirefoxMozilla i sl. - mozete da ocistite istoriju i malo ga osvezite za pretrage, ici ce brze...

Npr. u stalnoj memoriji:
1. Mozda vam je prepun Temp ili Download folder - ocistite i ove
2. Bekapujte stvari sa hard diska na neku prenosivu memoriju i oslobodite prostor na disku, brze ce da radi
3. Kupite veci hard disk

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 15:55:17   
mama76
Hvala Vukosava ja sam prilican laik za ovo ali vidim da je strasno malouser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako proveriti internet protok
11.11.2011 17:12:24   
simke
Ping:29ms
Download:6.27Mbps
Upload:0.36Mbps


Provajder kaže:
6 Mb/s (6144/384)


< Poruku je uredio simke -- 11.11.2011 17:18:26 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako proveriti internet protok
12.11.2011 14:20:25   
vukosava
Na poslu:

Download: 11.19 Mb/s
Upload: 47.97 Mb/s
PING: 16 ms

Kuci:

Download 5.08 Mbps
Upload 1.74 Mbps
PING 200 ms

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here