|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 17:35:40   
Anoniman
Zaposlene majke, kojima je već dovoljno teško da usklade porodični život i posao, našle su se u centru pažnje nove naučne studije. Istraživanje koje je nedavno sprovedeno, naime, pokazalo je da se deca zaposlenih majki slabije hrane, da više sede pred televizorom ili kompjuterom i da ređe u školu idu pešice od svojih vršnjaka čije majke ne rade.

Da li to znači da za decu bilo bolje da njihove majke budu uz njih ceo dan i kako je to uopšte moguće u ogromnom broju slučajeva kada je još jedna plata neophodna za kućni budžet?
O uticaju provođenja što je moguće više vremena sa decom na njihov fizički i mentalni razvoj u poslednje vreme se mnogo piše.
Očevi su tradicionalno bili ti koji su privređivali, a majke su bile domaćice koje su se brinule o deci - ali takva podela je odavno prestala da bude pravilo; danas je u Velikoj Britaniji oko 60 odsto žena sa malom decom zaposleno. Brojne studije su pokazale da odustvo oca iz kuće tokom dana ne utiče bitnije na razvoj dece, pa su naučnici usmerili pažnju na ulogu majki, koje sve češće ne samo da se brinu o porodici već i rade.
Jedan od autora najnovijeg istraživanja, profesorka Katrin Lo sa Instituta za zdravlje dece na Univerzitetskom koledžu u Londonu, izjavila je za britanski radio BBC da nema ništa loše u tome kada majka radi, ali da ona u tom slučaju mora da uloži dodatni napor kako bi obezbedila da deca vode zdrav život - kako u pogledu ishrane, tako i u pogledu fizičkih aktivnosti.
"Svesni smo činjenice da majke rade i da žele da rade, i da to može imati pozitivan uticaj na porodicu - veći prihodi, naime, olakšavaju kupovinu zdravije hrane, ili deci omogućavaju da se bave sportom. Ali, neke stvari su istovremeno otežane - na primer, majkama je teže da pronađu vreme da sa decom odlaze u šetnju, ili da kuvaju", istakla je Lo.
Prema rečima profesorke Lo, studija se nije bavila uticajem različitih faktora poput pripadnosti nekoj određenoj društvenoj klasi, ili visini poroda na razvoj dece.
"Mi majke smo svačije žrtveno jagnje. Svi na nas bacaju drvlje i kamenje. Moramo da žongliramo između zaposlene žene i majke svoje dece. Naravno da se osećamo krivim što sa svojom decom ne provodimo 24 časa dnevno, a na radnom mestu osećamo krivicu što ponekad ne možemo više da se posvetimo poslu, i da u firmama ostajemo do kasno uveče, kao naše koleginice koje nemaju dece", istakla je za BBC novinarka Karen Paskvali Džons, koja je i sama zaposlena majka.



Dakle...sta kazete na ovu studiju, i kakva je situacija kod vas? 
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 17:39:02   
Verus
Ja cu biti zaposlena majka...LICNO mislim da za decu nije zdravo da su stalno kuci sa roditeljima. Da je bitno da budu u obdanistu, da nauce da se socijalizuju, da dele stvari, da znaju da grade odnose sa drugom decom, odraslima, autoritetom....sve je stvar organizacije.  I moja majka je radila pa se uvek jelo kuvano i zdravo.  Nije prosao dan da nije bilo bar skuvane supe, nikad za rucak nisam jela sendvic ili nesto "na brzinu".  Naravno da to znaci vise pozrtvovanosti od strane majke a i oca, ali verujem da se sve moze kada se hoce.  Ja cu jaaako rano morati na posao (sa 3 meseca), i volela bih da imam tu prvu godinu sa svojim detetom da budem kuci.  ALi jednostavno nisam takav tip koji bi mogao biti kod kuce kao ne zaposlena majka....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 21:38:24   
NadaR
Da je tesko, jeste! Ali sve se moze kad se hoce!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 21:41:58   
simke
Jutros sam citala clanak i razmisljala da li da otvorim temuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 21:47:23   
sephora
jao, ne znam, meni lično je ova tema "bolna"!
bojim se da je ova dr. iz teksta odozgo ipak na neki način upravu. dok sam radila nisam imala dovoljno energije da pratim svoje dete kao obično. nedostajala mi je mnogo tokom radne nedelje i shvatala sam sa tugom da nisam više upućena u njen svakodnevni život kao pre. sada sam na porodiljskom zbog mlađeg deteta i kada pomislim da ih opet sledeće godine zbog posla "ostavljam"-strašno mi je to!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 21:48:12   
Anoniman
Slična tema: Majke koje rade su srećnije KLIK

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
9.10.2009 23:14:33   
gina
Tesko je, nije nemoguce, treba puno zrtvovanja, umora da bi se sve postiglo...
Imam ih troje, dve bliznakinje od 6 meseci i radim.
One su za sada svuda samnom dok ne napune godinu dana (mogu tako jer sam sama sebi gazda).

Kad dodje kraj dana, samo odahnem i kazem uffff..... ali verujte, vredi user posted image
Mislim da mojoj deci nikada nije zafalilo moje paznje ili ljubavi, nege i brige.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
10.10.2009 10:10:19   
marince1
Slazem se sa Nadom!
Kad neko nesto hoce,nadje nacin,a kad nece nadje izgovor!!!user posted image

Ja cu se cim istekne porodiljsko vratiti na posao,iako mm i svekar kazu da ostanem da cuvam dete koliko god je potrebno (posto radim u porodicnoj firmi),ali ja necu.
Kako mogu druge zene,moci cu i ja

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
12.10.2009 12:09:04   
Rivana
Moja majka je pocela da radi kada sam ja imala 6 meseci tada su zene pocinjale da rade ranije, ustvari imala sam pet meseci mesec dana bolovanja tudnickog pre porodjaja i pet meseci posle porodjaja. Dkle od pemeseci me je cuvala baka. Mama i tata su radili po ceo dan bili smo podstanari i mama nije mogla da dozvoli sebi luksuz da ne radi, jer kako bi ziveli i placali kiriju. I ne mislim da mi ista fali sto me je baka cuvla od pet meseci.
I posle kad sam bila malo starija podrazumevlo se da mama radi, pa to je normalno da je sedela i piljila u mene po ceo dan ne bi imali sta da jedemo. I kao sto rekoh nista mi ne fali user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
12.10.2009 12:12:53   
marince1
Apsolutno!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
12.10.2009 12:27:27   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

"Mi majke smo svačije žrtveno jagnje. Svi na nas bacaju drvlje i kamenje. Moramo da žongliramo između zaposlene žene i majke svoje dece. Naravno da se osećamo krivim što sa svojom decom ne provodimo 24 časa dnevno, a na radnom mestu osećamo krivicu što ponekad ne možemo više da se posvetimo poslu, i da u firmama ostajemo do kasno uveče, kao naše koleginice koje nemaju dece", istakla je za BBC novinarka Karen Paskvali Džons, koja je i sama zaposlena majka.

Dakle...sta kazete na ovu studiju, i kakva je situacija kod vas? 



Ova izjava je previse uobicajena i lici mi na neku izjavu nezadovoljne zene kojoj se cini da je nekim drugim zenama "bolje" i da su srecnije i zadovoljnije. Sve je stvar volje, htenja i uzivanja, a ne zrtve i zrtvovanja.
A studije ko studije i to je neciji posao.

Licno uopste ne mislim da treba i da mora da se radi do kasno uvece. Te koje rade do kasno uvece ( vecina njih ) ubija na taj nacin vreme, jer nema obaveze oko dece. Kao i u svemu dobra organizacija i plan su pola odradjenog posla. ( Imam slucaj kod mm gde joj je cak i receno da joj se to vise nece placati, da nema nikakve potrebe da ostaje , ali ona i dalje radi do kasno uvece. )
Vec sam na nekoj temi pre par dana rekla da ovde zene jako malo rade, a ponajmanje full-time.
Svaka normalna zena je sebi uskladila radno vreme sa porodicnim obavezama i nisam cula da je neka zbog toga dobila otkaz.

Sama sam radila i 40 i 20 i 28 i sada 32 sata sedmicno.
Licno nista me ne ometa da radim trenutno 40 sati, ali me jos manje i privlaci. Imam neke svoje navike i neke lepe obaveze s kojima ispunjavam tih 8 sati.

E sad neproduktivno sedenje na poslu zarad neke vece plate nas i jeste dovelo u ovu krizu.





_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
12.10.2009 12:32:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

Sama sam radila i 40 i 20 i 28 i sada 32 sata sedmicno.
Licno nista me ne ometa da radim trenutno 40 sati, ali me jos manje i privlaci. Imam neke svoje navike i neke lepe obaveze s kojima ispunjavam tih 8 sati.



Blago tebi kada možeš da biraš!

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
14.10.2009 14:23:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Urbana

Sama sam radila i 40 i 20 i 28 i sada 32 sata sedmicno.
Licno nista me ne ometa da radim trenutno 40 sati, ali me jos manje i privlaci. Imam neke svoje navike i neke lepe obaveze s kojima ispunjavam tih 8 sati.



Blago tebi kada možeš da biraš!


I ja to kazem - blago tebi!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
17.10.2009 23:24:32   
Pansophia
Kako uskladiti posao i majcinstvo??? Trenutno sam na porodiljskom i pitam se kako cu sve to da postignem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
17.10.2009 23:43:52   
viking
Nisam majka pa neću mnogo da pametujem na ovu temu, ali dok sa čitala postove dve stvari su mi pale na pamet (opšteg tipa):
1) mislim da priče tipa "kako su naše mame" ne stoje jer su naše mame nas odgajale u komunizmu a ne u kapitalizmu, radno vreme je bilo u proseku do tri popodne, imalo se više vremena a manje obaveza, nije bilo straha od otkaza, život je bio mnogo lakši i sporiji tada nego sada i mislim da nije za usporedbu. Majke danas imaju mnogo više obaveza nego ranije, a i deca su danas zahtevnija
2) takođe, mislim da nisu za usporedbu život u gradu od dva miliona i na primer 100.000 stanovnika. U Beogradu se nenormalno mnogo vremena gubi na putovanje ka/od posla, tako da znam mnoge majke koje rade do 17h, znači ne izadju s posla pre 17.30 i putuju do kuće više od sat vremena. isto tako, i za veliku većinu drugih obaveza, ovde vam treba mnogo više vremena zbog razdaljina, gužva u saobraćaju i sl. Mislim, sve može, ali po koju cenu?

Eto, a vi sad recite "u pravu si, nisi majka i ne mešaj se!" user posted image
Kiss

< Poruku je uredio viking -- 17.10.2009 23:57:55 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
18.10.2009 7:15:52   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: viking
Mislim, sve može, ali po koju cenu?


Pa to se i ja pitam.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
18.10.2009 23:30:38   
viking
Valjda će neka mamika da odgovori na to pitanje user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
18.10.2009 23:48:59   
Anoniman
Nema cene. Bar za mene. Jako volim da radim, studiram ono cime bih volela da se bavim do kraja zivota, kuvanje je moja najveca ljubav...ali, ako bude postojala ikakva mogucnost da svo vreme ovoga sveta provedem sa svojim detetom, ja cu to i uraditi. NE zelim da budem klasicna domacica, ali ne mogu da zamislim da nisam sa svojim detetom. Meni to vreme provedeno sa njim nije odricanje druzenja, rada i komunikacije sa odraslima...meni je odricanje svaki sekund koji ne provedem sa njim...i zato ne mogu sebe da zamislim da radim, sada, kada sam mu toliko potrebna, kada me poznaje i voli...jednostavno ne mogu.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:18:30   
Anoniman
ja sam mislila da cu moci da budem duze sa njom, ali cim mi istekne porodiljsko, ja moram da pocnem da radim, zbog svih silnih troskova koje cemo imati, a najvise zbog kredita! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:21:23   
Trcosava
trinny jel nemaš neku vezu u DZ ili gde već to treba pa da produžiš porodiljsko? nešto mi u glavi da valjda ako su na porođaju napisali da je beba imala žuticu ti se automatski produžava? znam da ima sigurno još neka caka, jer su porodilje u mojoj bivšojfirmi produžavale i po pola godine porodiljsko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:27:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

trinny jel nemaš neku vezu u DZ ili gde već to treba pa da produžiš porodiljsko? nešto mi u glavi da valjda ako su na porođaju napisali da je beba imala žuticu ti se automatski produžava? znam da ima sigurno još neka caka, jer su porodilje u mojoj bivšojfirmi produžavale i po pola godine porodiljsko...


moja beba nikakvih smetnji nije imala i tako joj je i napisano u svim papirima... a najvise sto mogu je mozda mesec, mesec i po dana da produzim, iako bi mi moja dr rado produzila i na jos koju godinu, jer je carica!

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:37:13   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Nedja
Meni to vreme provedeno sa njim nije odricanje druzenja, rada i komunikacije sa odraslima...meni je odricanje svaki sekund koji ne provedem sa njim...i zato ne mogu sebe da zamislim da radim, sada, kada sam mu toliko potrebna, kada me poznaje i voli...jednostavno ne mogu.

Lepo receno. I ja tako osecam i ne znam kako cu se vratiti na posao.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:43:11   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Trinny

moja beba nikakvih smetnji nije imala i tako joj je i napisano u svim papirima... a najvise sto mogu je mozda mesec, mesec i po dana da produzim, iako bi mi moja dr rado produzila i na jos koju godinu, jer je carica!


znam draga, većina beba se rodi bez ikakvih smetnji, ali to valjda znaju unapred pa odmah pojure vezu u pordilištu dda se napiše da bi produžile bolovanje. Probaj nešto da iščačkaš user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
19.10.2009 8:45:44   
Anoniman
ma jok, videcu kad prodje godinu dana...

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako uskladiti posao i majcinstvo?
12.1.2010 12:23:23   
Anoniman
e, zene, ovde je stvarno mnogo zajebano uskladiti posao sa detetom! Mene ce dusa da boli sto cu morati na par sati da je ostavljam, al cu videti sa gazdom da pola radnog vremena budem u officu, a pola od kuce, jer nema ko da mi je cuva, pa cu morati do jedno godinu ipo dana da se snalazim, a onda mora u jaslice, ebiga... mnogo je zeznuto ziveti u "velegradu"... user posted image user posted image user posted image ovde stvarno mnoooogoooo vremena ode na putovanje od kuce do posla i nazad!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here