|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Keks
3.2.2009 13:32:26   
Anoniman
Kada sam počela da uvodim bebi gustu hranu, dobila sam predlog drugih mama da mu stavim u slatku kašicu mleveni keks. U početku to nisam radila, a ni kasnije toliko često. S vremena na vreme sam stavljala, ali uglavnom ne. Moja logika je bila da keks goji, a ja neću da moja beba bude debela, nego da lepo jede... Možda nisam bila u pravu.
Jel vi stavljate mleveni keks u slatke kašice?
Jel dajete uopšteno bebi keks? Plazmu u mleku? Keks da gricka? Moj Luka po nekada gricne koju Plazmicu, sada ima 2,5 god (više nije beba user posted image ) i nije neki ljubitelj keksa. Jako retko pojede po svega jedan keksić.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Keks
3.2.2009 18:47:18   
stella
Ja nisam Hani davala keks sa mlijekom,mozda jednom ili dva puta da probamo.Ponekad,jako rijetko stavim kasicicu u slatku kasu.
Kada idem vani na kafu kupim joj mali paketic plazma keksa i dajem joj po jedan ona odgrize par mrvica i ostalo kida na komade i baca,cisto da je malo zabavim.

< Poruku je uredio stella -- 3.2.2009 18:49:12 >


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Keks
3.2.2009 18:55:25   
Lu
Nisam ni ja stavljala keks,nije mi to ni palo napametuser posted image
Kad smo počeli sa dohranom,voće povrće pa meso itd a keks sam mu davala poslije kad je dobio zubiće da malo gricka ,ma nije ni nešto oduševljen bio.
I ja mislim da su u keksu besotrebne kalorije koje debljaju kao i ostali slatkiši,tako da mu to dajem ponekad iza glavnog obroka.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Keks
9.4.2011 22:47:41   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Ana007

Ja se bas pitam danas kad plazmu mogu da joj damuser posted image


Opet stara tema.user posted image
Plazma znači dve stvari - gluten i med. Gluten po preporuci se obično uvodi po navršenih 6 meseci (a neki i kasnije), a med tek posle prve godine (mada zbog alergija na polen ima preporuka i tek sa 2-3 godine).
Naravno, tu je polemika koliko meda ima (neke mame smatraju da je forma i da je OK dati).
Medolino se npr. daje kao 12+.


IZVORNA PORUKA: Tash

Ma sve mame ture bebi plazmu u ruke čim pre... meni to baš nije jasno, jer bebe jedva da imaju zube. Isti trip imam i sa koricom hleba, ne razumem čemu!? user posted image
Ja sam davala Zlatni pek, mleven, to se sećam, jer sam ga mlela. Ali se ne sećam da li sam i mlevenu plazmu? user posted image


IZVORNA PORUKA: New Mom

Koji god keks sa sam uzela, a da su mi rekli da je "bebeći", sadržao je punomasno mleko, med, soju itd. Kako onda može da bude bebeće?


IZVORNA PORUKA: Tash

Neko mi reče (mislim Snelle... sorry Snelle ako nisi ti user posted image ) da može Zlatni pek. user posted image



< Poruku je uredio New Mom -- 9.4.2011 22:50:13 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Keks
10.4.2011 1:48:00   
liliana
Ja sam bebiju počela da stavljam mlevenu plazmu  u kašicu od jabuke ili banane  kada je napunila 14 meseci. Sada ima 16 meseci i pre neki dan je počela po malo da gricka Zlatni pek. Plazmu joj ne dajem da gricka, nekako mi je "debela" i, iskreno, strah me da ne odgrize veliki komad. I "Medolino" je počela da jede tek sa 15 meseci.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Keks
12.5.2011 19:23:29   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ubih se tražeći, ali.....here we are!

IZVORNA PORUKA:mejvis

Što se tiče meda on je stvarno opasan jer može sadržati bakterije u maloj količini, koje su za odrasle bezopasne a za bebe vrlo opasne.
Medjutim, proizvodi kao što su plazma keks koji sadrži med u sebi je ok jer se plazma peče u tunelu na 200-220 C oko 20-30min i takvom obradom nema šanse da bude opasnih bakterija u proizvodu!
Slušam svugde, nikako plazma, plazma ima meda, pa eto da kažem šta mislim!



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Keks
12.5.2011 19:57:58   
snješka
Ja sam počela davati plazmu i mlijeko kad je S navršila godinu dana i to jako rijetko, baš kad nemam pojma šta bih joj dala da doručkuje.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Keks
12.5.2011 23:21:31   
choopa choops
Ja sam razmisljala da sutra dam M gotove Milupine kasice sa keksom. Ne znam sta vise da mu dajem za veceru, dorucak a da nije rizolino sa bananom, jer Milupa samo to ima. A on drugo mlijeko nece pa da recimo mogu da ubacim jabuku i sl. Na kutiji pise od 8.mjeseci, mada ne znam koliko je to pouzdano (nesto nemam bas obicaj da vjerujem tim natpisima). Ima jos jedino sa cokoladom takva kasica, ali nekako mislim da je od dva zla ovo manje? Ili grijesim? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Keks
12.5.2011 23:28:22   
madre
ja sam sve milupine kasice isprobala, i to bas onako kako pise za koji je uzrast... a najvise uzimam bas tu sa keksom. a sto se te cokoladne tice, juce sam je uzela prvi put i bas mu se dopala. verujem tim natpisima i ne opterecujem se previseuser posted image


< Poruku je uredio madre -- 12.5.2011 23:30:03 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Keks
12.5.2011 23:31:42   
choopa choops
madre user posted image

Znaci sa keksom si mu dala nakon 8 mjeseci (tako pise)? user posted image Ili tek sad?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Keks
12.5.2011 23:33:57   
Snelle
Choopo, ako si uvela gluten možeš slobodno da mu daš.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Keks
12.5.2011 23:35:31   
New Mom
Na Linov Keksolinu stoji 6+.
Može ako si uvela gluten.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Keks
12.5.2011 23:36:47   
madre
nakon 8 meseciuser posted image a milupinu cokoladu koja je takodje za taj period sam dala tek juce, ali i nju slobodno mozes sada, dopasce mu seuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 12.5.2011 23:40:54 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Keks
12.5.2011 23:38:01   
choopa choops
Poceli smo sa glutenom laganini. Probao je hleb i one zitarice. Znaci moze user posted image Al' ce da se odusevi sutra kad vidi nesto novo na meniju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Keks
12.5.2011 23:42:46   
madre
choopa, ako bas zelis kasicu od keksa ja ti preporucujem pre humaninuuser posted image meni se mnoooogo dopala, cak sam je i sebi pravilauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Keks
12.5.2011 23:59:55   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: madre

choopa, ako bas zelis kasicu od keksa ja ti preporucujem pre humaninuuser posted image meni se mnoooogo dopala, cak sam je i sebi pravilauser posted image


Ma nece on nista drugo osim Milupe. A znam da je Humanina super user posted image , ja sam Lari njihove davala, samo je kod nas Humana jako nesigurna u smislu da je cas ima, a cas nema na trzistu. Pa onda nisam htjela da rizikujem i presla na Milupu, a njemu sam od starta davala Milupine kasice.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Keks
13.5.2011 0:04:34   
Ana*
Ja bebi dajem keksic da gricka sama, kupujem Hipp keks za bebe

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Keks
13.5.2011 8:31:16   
zoća
keks uz obrok izbegavamo više smo za konkretne stvari.Gricka po nekad plazmu

(odgovor članu Ana*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Keks
18.5.2011 10:23:25   
magnetic
Prosle nedelje na pregledu nam je nas pedijatar rekao da slobodno mogu uvesti plazmu u ishranu.Nisam ni pitala,niti sam imala nameru da D dajem plazmu upravo zbog meda i secera,ali eto dr. kaze da sad vec komotno moze i to.
E posto je dr. odobrio,ja dala keksic izmiksan sa breskvom,bananom i jabukom i D je odusevljena.


< Poruku je uredio magnetic -- 18.5.2011 10:28:28 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Keks
18.5.2011 10:29:56   
Didy
Ja sam prvi put dala i ranije. Bili smo u šetnji sa kumićem i bukvalno mu je oteo iz ruke i počeo da jede. Tad je imao možda 8 meseci, možda ni toliko, ne sećam se tačno.user posted image Tad se razvila kod njega velika ljubav prema keksu koja traje i do danas.user posted image Neretko mu dajem keks. Redovni obroci su konkretniji, užine voćne, nekako mi se keks nikad ne uklopi.
Količina meda koju dete može da unese jednim keksom je zanemarljiva i mislim da ne može da proizvede neke komplikacije. Možeš mu dati plazmu slobodno, ali mislim da ima i pametnijih namirnica iz kojih će dobiti mnogo više hranljivih sastojaka.
Budi obazriva kad dodaješ plazmu u voćne kašice. Može da ti se navikne na slađi ukus koji keks daje, pa da počne da odbija kad je samo voće, bez dodatka. Ja sam sa voćem mešala pšenične klice, one su dosta neutralnog ukusa, a mnogo hranljivije i zdravije od keksa.


< Poruku je uredio Didy -- 18.5.2011 10:32:29 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Keks
12.6.2011 13:49:09   
New Mom
IZVORNA PORUKA: dacica

koji keks nema gluten..da mogu da joj dam??zaboravila sam,ima neki...user posted image



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Keks
5.8.2011 22:13:11   
Jele

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: dacica

koji keks nema gluten..da mogu da joj dam??zaboravila sam,ima neki...user posted image




I mene ovo zanima... Jel' ima neki mleveni bez glutena i meda?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Keks
5.8.2011 22:17:22   
magde
PLAZMA nema gluten a ja sam Jovan davala sa 5 meseci i to dobro sam je sama melila pa stavala u ovosnu kasu ...i da bas Jovan nije debeo a neznam do sad koliko je plazmu pojeo i super je nema nikakve reakcija zato sto taj med u njima je veoma (preraboten tako se kod nas kaze)gledala sam emisiju za plazmu i covek je reko da nema nikakvih nezeljeni efekte kod dece nikad nije bilo....

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Keks
5.8.2011 22:28:10   
Jele
Onda mi je promaklo, jer sam iščitavala šta sadrži i nikako nisam mogla da pronađem info o tome da li ima glutena...

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Keks
5.8.2011 22:31:03   
magde
pa JELE   mozda ove makedonske zasto imalu sa strane posebne nalepnice i tako tu pisuje ....mozda ima posebnu veb stranu za plazmu pa i pise tu negde bas videcu

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here