|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 22:46:10   
Mivica
Unapred se izvinjavam ako ova tema već postoji, ja je nisam našlauser posted image .
Zanima me kakva su vaša iskustva.
Ja imam 29 godina, diplomu pravnog fakulteta i ni dana radnog staža.
Nisam sujetna po tom pitanju, konkurisala sam i za poslove sa nižom stručnom spremom, ali ništa.
Polako gubim nadu...user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
22.8.2009 22:50:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 22:58:43   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mivica

Unapred se izvinjavam ako ova tema već postoji, ja je nisam našlauser posted image .
Zanima me kakva su vaša iskustva.
Ja imam 29 godina, diplomu pravnog fakulteta i ni dana radnog staža.
Nisam sujetna po tom pitanju, konkurisala sam i za poslove sa nižom stručnom spremom, ali ništa.
Polako gubim nadu...user posted image


draga moja ja imam 33 godine takodje diplomu beogradskog pravnog fakulteta , imam par godina staza ali nijedan dan u struci,....razumem te potpuno...

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:00:13   
Mivica
Hvala, gagi.
Udata sam, imam sina koji će u novembru napuniti 2 godine.
Straaašno bih želela još jedno dete, ali u trenutnoj situaciji...
Ne znam koliko bi to bilo pametno.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:05:06   
Mivica
Eh, dunja, draga...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:05:44   
marince1
Slazem se sa Gagi,nemoj da gubis nadu,svi smo svesni kako se danas dolazi do posla,ali valjda ce i tome doci kraj.Uzgred,mi smo zemljakinje user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:15:25   
pahulja76
eh,moje zemljakinje... ja jos nisam zavrsila fax (razvlacim se ko prebijena a i vise me mrzi da ucim-apsolvent sam na defektoloskom) al sam na birou prijavljena od '98. i nista... user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:17:47   
Mivica
Znam, znam, sve ste u pravu.
Veliki user posted image  za zemljakinju! user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:20:26   
marince1
IZVORNA PORUKA: Mivica

Znam, znam, sve ste u pravu.
Veliki user posted image  za zemljakinju! user posted image



user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:24:34   
marince1
Danas se posao moze dobiti na nekoliko nacina:
-debela veza
-ustedjevina u slamarici i to moras da znas kome da tutnes
-preko politike

I ja se razvlacim sto se faxa tice,nekako nemam volju...Apsolvent sam,nije mi ostalo puno,al mi sve mrsko.
Inace posla u struci ni za lek,radim nesto potpuno drugo,neke kancelarijske poslove.
I to naravno ne bih dobila da nisam imala vezu user posted image  ( radim kod mm u firmi) user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:25:28   
Mivica
Ja sam dobila poziv sa biroa za rad u Zavodu za zdravstveno osiguranje. Program obuke trajao je 9 meseci, uz mogućnost stalnog zaposlenja. Ironija je da sam ja u tom trenutku bila u trećem mesecu trudnoće, tako da su me automatski otpisali. Možda i zauvek user posted image .

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:26:21   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mivica

Ja sam dobila poziv sa biroa za rad u Zavodu za zdravstveno osiguranje. Program obuke trajao je 9 meseci, uz mogućnost stalnog zaposlenja. Ironija je da sam ja u tom trenutku bila u trećem mesecu trudnoće, tako da su me automatski otpisali. Možda i zauvek user posted image .


nema veze, imas zato svog andjela a posao ce doci, mlada si....

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:29:20   
marince1
Jooooj malera!
Ali se zbog toga ne zali!Ja sam uvek za to da je porodica najbitnija.Uostalom,razmisljaj ovako,na tim konkursima su duzni da pozovu neki broj ljudi,ali oni UVEK unapred znaju ko ce dobiti radno mesto,tako da ti to nije nikakva garancija.
Bice bolje,ne brini!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
22.8.2009 23:30:34   
magde
pa ja nisam se puno mislila otvorila sam svoji gift shop i postoji vec 12 god taj shop i hvala bogu prva sam u gradu zadovoljna sam iako sam akusericu i ne radim po struku ali imam i drugi zanaat kozmeticar sam sminker stavljam nokte i trepavice tako da zadovoljna sam iako mogu vise zato se pripremam za semejni zivot u kanadi  bar mislim da tamo je bolje nego u MKuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 14:31:16   
Mivica
Izvinjavam se, nisam sinoć otperjala bez pozdrava, nego je nestala struja!
user posted image  za civilizaciju i 21. vek!
Naravno, meni porodica i jeste na prvom mestu UVEK. Čak sam i prestala da tražim posao kada smo poželeli bebu, a onda je to ispalo i eto... Ma, biće bolje valjda.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 14:40:42   
Debeljuca
e ne slazem se UOPSTE... sa tim varijantama veza itd...

ja sam zavrsila fakultet u roku, prosecnom ocenom preko 9
i sutradan nakon diplomiranja sam dobilla posao...


niti sam imala vezu,..
niti sam sirila noge...
niti sam politicki angazovana...

i sada jos uve radim i usavrsavam se...

a iskreno... sa mog stanovista.. da treba da zaposlim nekoga ko je studirao 10 godina i nekoga ko je studirao 4...

moj izbor je za mladje... UVEK...

a one koje su se razvlacile... i ladile... i izigravale fensi cice... e sad kad je njihovo vreme proslo... i kad su dosle nove klinke pa nema vise sponzora...
ko ih J

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 15:05:03   
Mivica
Svako ima svoju priču, Debeljuco. Ja se nisam razvlačila, kao ni mnogi koje poznajem, a ipak još uvek nemam posao. A kada vidim svojim očima da neki dobijaju posao preko veze ili dobro plate za isti, kada se na mesto koje zahteva VSS primi neko sa SSS, i to samo zato što je nečiji sin, i kada se do posla najlakše dolazi po političkoj liniji, onda izvini, ali ne mogu da se složim sa tobom. Ne treba ništa generalizovati. Tebi svaka čast, ali danas je malo takvih primera. To je moje mišljenje.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 17:40:03   
marince1
Debeljuco svaka tebi cast,ali mislim da nije u redu da pljujes one koji nisu imali srece kao ti.Malo je takvih primera!
Ni ja se nisam razvlacila,niti izigravala fensi cicu,niti sad trazim sponzora,radila sam sve vreme dok sam studirala da bi isto isfinanasirala i sad radim,ali prosto konstatujem kakva je situacija u zemlji.
Kod nas u provinciji (neznam odakle si ti) ne idu stvari bas kao po loju...Zavrsis fax i hop evo posla koji je ceako samo tebe.
Ja sam posle srednje skole pokusala da se zaposlim u jednoj fabrici i da paralelno studiram,bila sam djak generacije,vukovac u osovnoj i srednjoj i to bas strka koja se trazila i otvorenu su mi rekli da ce me to kostati 2.000 eura!!!!Moji to nisu mogli da plate,a ko je mogao dobio je posao.I TO JE ZIVA ISTINA!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 17:44:44   
marince1
Jos jedan primer,moja drugarica je dobila otkaz u skoli (bila profesor) na njeno mesto dosla devojka koja ima 3. stepen srednje skole i sestomesecni kurs za to sto ce da predaje.
A,da srednju je zavrsila sa godinom zakasnjenja,jer je ponavljala!
JEL TO PRAVEDNO?????


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 19
   [Obrisana poruka]
23.8.2009 17:45:15   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
23.8.2009 17:47:02   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 17:48:00   
Lu
U Bih se za posao u državnoj firmi tipa (elektro,pošta,komunalac) radno mjesto plaća 5-10 000 eura u privatnim je mnogo povoljnije,može proći i usluga za uslugu(opet među familijom "gazda").
Inače 70%ljudi radi vani,bar u mom malom gradiću u srednjoj Bih,jer su plaće mizerne a o uplaćivanju mirovinskog(penzionog) i socijalnog možemo samo sanjti.
Privatnici umjesto plaća isplaćuju bonove koje možete iskoristiti u prodavnicama njihovih poslovnih partnera.
Tako da na posao koji mislite dobiti poštenim putem možete čekati do smrti!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 17:48:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: marince

Debeljuco svaka tebi cast,ali mislim da nije u redu da pljujes one koji nisu imali srece kao ti.Malo je takvih primera!
Ni ja se nisam razvlacila,niti izigravala fensi cicu,niti sad trazim sponzora,radila sam sve vreme dok sam studirala da bi isto isfinanasirala i sad radim,ali prosto konstatujem kakva je situacija u zemlji.
Kod nas u provinciji (neznam odakle si ti) ne idu stvari bas kao po loju...Zavrsis fax i hop evo posla koji je ceako samo tebe.
Ja sam posle srednje skole pokusala da se zaposlim u jednoj fabrici i da paralelno studiram,bila sam djak generacije,vukovac u osovnoj i srednjoj i to bas strka koja se trazila i otvorenu su mi rekli da ce me to kostati 2.000 eura!!!!Moji to nisu mogli da plate,a ko je mogao dobio je posao.I TO JE ZIVA ISTINA!



Slazem se sa Marince .Joj kad ti vidim avater stalno se smijemuser posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
23.8.2009 17:49:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko dugo ste tražile posao?
23.8.2009 17:52:21   
marince1
Znaci nisam jedina!Ja ima posao,ali realno kazem kakvo je stanje.
Znam kao je bilo dok ga nisam nasla

< Poruku je uredio marince -- 23.8.2009 18:07:15 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here