|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko smo empatični?
22.9.2009 10:53:51   
eugenija
En=u, pathos=osjećaj, uživljavanje
Einfuehlen= uživjeti, prilagoditi se
Empaso- usipati, ulivati, utkivati

Empatija je sposobnost uživljavanja u emocionalna stanja druge osobe i razumijevanje njenog položaja (npr. patnje, ugroženosti) na osnovi percipirane ili zamišljene situacije u kojoj se ta osoba nalazi. Uživljavanje npr. u socijalne uloge drugih. Empatija je osnovni preduvjet društvenosti, tj. socijalizacije. Empatija je jedini način kako je moguće steći bilo koje mišljenje o duševnom životu drugih. (E. Koić: EMPATIJA. ,prema V. Gruden: Psihoterapija, Med.naklada, Zagreb, 1992.)

Koliko smo zaista empatični? Da li umemo da suosećamo sa drugima? Koliko smo iskreni u tim nastojanjima? Desi li vam se da samo kažete da nekoga razumete, ali zapravo ne razumete? Imamo li vremena, živaca, i dobre volje za supatništvo sa drugima?


< Poruku je uredio eugenija -- 22.9.2009 10:54:06 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 10:57:22   
Anoniman
Smatram da situacije koje na neki način podsećaju na naše, već proživljene, doživljavamo mnogo ozbiljnije, u smislu da ih bolje razumemo.
Takođe, smatram da razumevanje drugih zavisi od toga kakva je ko ličnost i kako doživljava osobu koja ima "problem" (ili lepu vest, ili šta već...).

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:00:56   
eugenija
Lepo rečeno Taškeuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:02:09   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:12:09   
eugenija
Često razmišljam o crticama...

Moja drugarica koja je duže vreme bila čekalica, jedne prilike mi je ispričala kako se isplakala na nečijem dečijem rođendanu u momentu kada je mama od svavljanika uzviknula: "Mame, priđite sa dečicom da gasimo svećice na torti!" I ona kaže, ja se okrećem, nemam koga da uzmem, a sve mame okolo podižu dečicu ka torti, odem u wc i isplačem se kao ljuta godina..

E sad ja sam takva da svaku priču zamišljam u slikama da bi se valjda što bolje empatisala. Ja sam zamislila i taj rođendan, i tu tortu, i sve svećice plamte, zamišljam boje torte, mamu kako pozova druge mame i decu, nju kako se zbunila, onda počinjem tačno da osećam kako se ona osećala... Često mi se to dešava.

Mislim da sam po prirodi empatična, a i moje zanimanje nekako ide u skladu s tim.
Puno sam se u životu davala drugim osobama, razumevala do srži, do koske, ali dešavalo se i da onda te osobe traže još više i više dok me energetski ne iscrpe. Vremenom sam naučila da je dovoljno biti 40% empatičan (umesto 100%), i da i sa tim postotkom uspešno mnogu razumeti druge, a da se ne potrošim i ostanem prazna ljuštura.

< Poruku je uredio eugenija -- 22.9.2009 11:13:05 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:15:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

E sad ja sam takva da svaku priču zamišljam u slikama da bi se valjda što bolje empatisala. Ja sam zamislila i taj rođendan, i tu tortu, i sve svećice plamte, zamišljam boje torte, mamu kako pozova druge mame i decu, nju kako se zbunila, onda počinjem tačno da osećam kako se ona osećala... Često mi se to dešava.



Ovo i ja radim. Na to sam mislila kada sam rekla da zavisi ko je kakva ličnost.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:33:17   
Anoniman
zavisi o kome je riječ...pa ne primam svačiji problem srcu, niti se uživljavam ...gdje bi bila da to radim, ali ako mi je neko drag bez obzira da li tu osobu poznajem lično ili ne (ovo ne se odnosi na neke cure sa rr-a koje ne poznajem) onda se stvarno srodim nekako sa tom situacijom, i zamislim sebe u toj ulozi...kako bi meni bilo


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:39:40   
sephora
ja se stalno i vrlo duboko uživljavam u razne situacije. čak i ako samo gledam film a u probleme ljudi oko sebe da ne pričam!!! u stanju sam da satima proživljavam npr. tuđu patnju, strah, bol,...zato sam i odustala od studiranja medicine jer sam bila strašno psihički opterećena situacijama o kojima sam slušala, čitala ili ne daj Bože sa kojima sam se srela oči u oči u toku studija...
meni ta moja empatija baš smeta i često remeti ritam,...
ali zato sam veoma humana i pažljiva prema drugima...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko smo empatični?
22.9.2009 11:39:49   
simke
Mislim da sam previse empaticna za svoje dobrouser posted image Upravo sam se rasplakala,stvorila sam sliku tvoje drugarice Eugi i suze mi same krenuleuser posted image Ko mi je kriv kad sam Rakuser posted image ,emotivna do bola...Da je vise radosti na ovom svetu,ja bih stalno bila nasmejana...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko smo empatični?
23.9.2009 17:51:53   
Anoniman
Sta ti mislis? user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko smo empatični?
23.9.2009 18:05:02   
Anoniman
Bas i nisam empaticna. To se naravno ne odnosi na moju porodicu i najblize, i neke drage ljude, ali i tu imam meru. Mislim da sam malo otupela, snasle su me dve-tri nesrece u zivotu, do kojih sam plakala, maltene, kad vidim na ulici da neko place...i onda se nesto u meni odjednom promenilo, i uhvatim sebe kako me nekad, pa ne bas nije briga, ali kako ne prozivljavam tudu patnju, a od mene se to ocekuje. Ali, iako to ne prozivljavam, uvek sam tu za sve, i spremna da pomognem, ali sa nekog objektivnog stanovista. Jednostavno, tako mi je lakse u zivotu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko smo empatični?
21.8.2015 9:30:17   
wivern
Ovde je empatija strana rec za vecinu koja samo gleda sebe i svoje du*e, i uziva u onome "da komsiji crkne krava"

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 20:59:16   
branki*
Jesam,i to mnogo,oduvek.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:09:00   
choopa choops
Rekla bih da jesam...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:15:18   
Klarita
Poprilicno. Prezivljavam tudje zivote stalno u svojoj glavi. Ali obaveze me u poslednje vreme odvuku,pa to ne bude tako cesto...ali rak sam te ta dodatna emotivnost zna da kzludi coveka. Prosle nedelje sam upoznala zenu kod kozmeticarke koja je ispricala svoju zivotnu pricu i ridala sam i kuci prepricavala mm koji me oladio psovkom...ali cesto uhvatim sebe da mislim na tu zenicu....ahhhh

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:16:44   
Kata90
Da jesam,toliko da zaplacem i osetim tu jaku bol......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:21:35   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Klarita

kuci prepricavala mm koji me oladio psovkom...


user posted image Poznato mi ovo nešto...

A kad su bile Poplave, čak sam dobijala poruke u inbox u fazonu šta mi je što se sekiram?! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:35:56   
BubaBubica
Ja pokušavam da ne padnem u to već preusmerim svoju pažnju na to kako da pomognem toj osobi. Ako ne mogu da rešim njen problem, onda tražim bar prave reči da joj uputim, jer odmah se bolje osećam ako uspem toj osobi bar da se bolje oseća. To je moja svrha življenja, ili ti životni moto. Da učinim ovaj svet boljim mestom za življenje, bar onima koji su mi dostupni. I ne dozvoljavam da mi isisaju energiju jer takva nisam od koristi ni drugima a ni sebi. A to je veliki gubitak onda. Bila sam takva, ali sam naučila da gledam sve pozitivno jer ima više koristi za obe strane. user posted image
Znači, saosećam ali odmah proradi osećaj da pomognem. I mogu reći da sam prilično srećna zbog toga u životu.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko smo empatični?
16.11.2015 22:41:42   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: Klarita

kuci prepricavala mm koji me oladio psovkom...


user posted image Poznato mi ovo nešto...

A kad su bile Poplave, čak sam dobijala poruke u inbox u fazonu šta mi je što se sekiram?! user posted image

I mene su smatrali ludom što sam organizovala pomoć za poplave, pošto je malo selo i kad se izdvajaš odmah si lud user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko smo empatični?
15.12.2015 8:38:14   
tekilica
Ako je nekome drugo ime empatija, onda je meni. Zaista. Da mogu da biram, smanjila bih malo taj osecaj, zaista reagujem na sve. Sve me dotakne, jednostavno je tako.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko smo empatični?
15.10.2017 14:17:18   
Dragica Draga
Ja ponekad pozelim da nisam toliko empaticna... bas nekada znaju jako da me povrede i dotaknu lose situacije koje se drugima dese...
A cesto sam bila u situaciji da prema meni neko noje iskazao dovoljno empatije...

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko smo empatični?
15.10.2017 16:59:54   
Mala Elena
Mislim da jesam, stavim se na mesto tog nekog.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko smo empatični?
16.10.2017 12:42:19   
Sarav
Poprilično saosećam sa ljudima, ali se trudim da se na poslu isključim jer onda ne mogu da budem objektivna.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko smo empatični?
16.10.2017 21:30:10   
Sanjalicaaa
I previše. Preterujem. To mi je kako osovina, tako i mana.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko smo empatični?
17.10.2017 9:05:36   
krin 40
Mnogo..sto sam starija sve vise

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here