|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kriptovalute
7.12.2017 11:36:01   
Misha i Ljisha
Sve vise se prica o kriptovalutama, o rudarenju, o konkretno bitkoinu kao trenutno najpoznatijoj kriptovaluti koja je ovih dana dostigla vrednost od 15000 dolara.
Sef i ja se bitcoinima bavimo vec nekih godinu dana i ja primam platu u vidu bitkoina.

We believe Bitcoin has the potential to be not just a digital currency, but the future of money. While it is still in the early stages, we see Bitcoin as a protocol or platform on which financial and non-financial transactions can be conducted and verified as part of a global public ledger. Bitcoin lies at the intersection of several important academic research areas, including cryptography, distributed computing, graph theory, finance, and economics. The MIT Bitcoin Club seeks to provide forums where Bitcoin-related ideas, projects, programs, events, and businesses can be studied, discussed, and developed. Through club activities, we seek to increase awareness and use of Bitcoin within and beyond the MIT community.

U principu. Da biste kupili bitkoine morate imati ewallet. Ja imam blockchain wallet i Jaxx. Jaxx podrzava i razne druge valute. A ponekad primim plat u eterijum ili lajtkoinima. Kod nas se bitkoini mogu kupiti na localbitcoin sajtu, putem direktnog transfera preko banke ili paypala ili nekim drugim vidim elektronskog placanja. Znaci vi otkupite valutu od nekog taj neko vam posalje kriptovalutu u vas novcanik vi njemu novce i kraj price. Naravno localbitcoin sajt uzima proviziju i ja to ne radimuser posted image
U Bg postoji i bankomat za btc, u Novom Sadu mozete bukvalno na Futoskoj pijaci kupiti bitkoine, takodje svako ko prodaje uzima procenat. Sve je vid kalkulacije kad prodati kad kupiti. Po meni vrlo stresno jer ste konstantno u grcu da lic ete izgubiti ili dobiti. Meni pogotovo jer mi to nije hobi meni je to plata i ja bitkoine uvek prodam.NAZALOST. Ja naravno sad vec posle godinu dana imam razradjen sistem kome prodajem i taj neko mi naravno ne uzima ni 1 cent a kamoli proviziju od 5 posto i sl.

Rudarenje vise nije toliko profitabilno. Masina za rudarenje kosta otprilike oko 2000e. Trosi struje u iznosu od 5000 din na mesecnom nivou a zaradjuje se u proseku oko 150 usd mesecno. Jedina prednost je sto tokom zime mozete na ovaj nacin grejati stan ili prostoriju u kucu u kojoj je kompjuter za rudarenje. Bitkoin se vise ne rudari, zato on toliko i raste, jer je tezina rudarenja nemoguca misija, pa se rudare druge valute kao sto je zcash ili ethereum, ethereum takodje ima sjajnu buducnost i RASTE.

Ukoliko kupite masinu za rudarenje, ona se isplati u roku od godinu dana, prosle godine da ste rudarili isplatila bi vam se masina u roku od 4 MESECA! Neverovatno ali istinito.

Transfer valuta je momentalan bukvalno eventualno ako postoji mali zastoj u blockchanu odnosno previse transakcija pa su rudari pretrpani, najvise sto sam cekala transfer je jedan dan. Sto mi opet nije bioproblem jer za paypal kad hocu da prebacim novac na racun cekam izmedju 24h i 48h.

Pitajte sta vas zanima.
Ja sam takodje i clan vise platformi koje funkcionisu ko MLM nazalost ali su vrlo zgodne. To je onako za prikupljanje novca usput. tipa fundmycause ili bitclub i sl.

Postoji i sajt poloniex koji je bukvalno kockarnica online. Ajd tako da kazem, trguje se i prodaje valutama. Znaci kupite po manjoj ceni pa prodate po vecoj i tako zaradjujete.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:40:45   
Misha i Ljisha
Svasta rekoh ovde i nista. Kazem pitajte sta vas zanima. U svakom slucaju prosle godine u novembru je btc bio cini mi se oko 700 usd, u januaru ove godine je probio 1000 dolara i stalno raste od tada.

Moze se poruciti i visa kartica koja podrzava btc i s kojom najredovnije placate u prodavnici namirnice, kao prava visa. TenX kartica a postoje i druge, medjutim ne znam koje su dostupne u Srbiji,za tenX sam sigurna da kod nas moze da se poruci. Coinbase takodje nazalost nije dostupan u Srbiji. Inace Srbija je na 14tom mestu po rudarednju i koriscenju kriptovaluta. Tako da nismo ni malo zaostaliuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:41:21   
Maraj
A jaoj Ljiso ja ti ovo nista ne razumem sta si pisala

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:44:21   
Misha i Ljisha
Moracu malcice vise info da vam dam i da vam neke sajtove ovde nakacim gde mozete da procitate sta vas zanima i kako funcionise. Nemam sad preterano vremena ali slobodno pitajte sta vas tacno zanima.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:51:02   
emicaa
Ljisko za koliko se moze kupit taj jedan tb ili kako vec user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:52:25   
vonavoj
Moram da procitam muzu sta si pisala..on je dobio ponudi..tipa da kupi za 100dolara 20bitkoina..mislim da je tako...nisam ga ni slusala..jer sam mislila da je to prevera..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:55:18   
mama Jo
Bravo Ljisho!
Ja bas zelim vise da saznam o ovome, sve sto sam do sada cula mi je i dalje konfuzno i ne razumem bas do kraja, ali sve vise razumem....
Kad god stignes ubaci te linkove 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:56:09   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Moram da procitam muzu sta si pisala..on je dobio ponudi..tipa da kupi za 100dolara 20bitkoina..mislim da je tako...nisam ga ni slusala..jer sam mislila da je to prevera..

user posted image Kad je dobio ponudu??? Mislim ako je ponuda od nedavno daj meni kontakt ahhaha


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Ljisko za koliko se moze kupit taj jedan tb ili kako vec user posted image



jedan bitkoin trenutno ima vrednost 15240dolara. Da dobro ste procitali 1 bitkoin vredi petnaesthiljada dvestacetrdeset dolara

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:58:23   
emicaa
ma daj,odakle meni 15240 da ga kupim user posted image odustajem i prije nego sto sam pocela user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 11:58:52   
Misha i Ljisha
Bitkoinima u Srbiji moze sve vise stvari da se plati. Znam da u Bg postoji i kafic koji prima bitkoine. Znam da moze da se kupi avionska karta i mnoge stvari online.

U principu na telefon instalirate e-wallet i to je to. QR code se skenira i platite racun u kaficu i td. Vrlo vrlo lako za upotrebu i efikasno, male su provizije (zato smo sef i ja krenuli sa ovom pricom jer paypal je uzimao njemu proviziju pa meni i td)


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 12:00:23   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

ma daj,odakle meni 15240 da ga kupim user posted image odustajem i prije nego sto sam pocela user posted image

user posted image

Ne moras ti kupiti bitkoin. Mozes npr kupiti ethereum koji je pre mesec dana bio svega 200 usd a sad je vec dostigao cenu preko 400 usd. I raste. zcash takodje ili monero ili bilo koju drugu kriptovalute. U principu vrednost valute se povecava sto vise velikih kompanija stavlja kao opciju placanje odredjenom kriptovalutom.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 12:05:15   
isidora88
Nista ja ovde ne razumemuser posted image
To kupovanjentih valuta je kao neki vid stednje jer im vremenom raste vrednost ili imaju neku drugu svrhu?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 12:06:14   
Srecko47E
O ovome citam vec duze vreme.
Sta znam,super zvuci ali cena varira.
Mnogi su ulozili malo pa postali multimilioneri.
A ja koje sam srece..
Spascu na 0.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 12:08:02   
Misha i Ljisha
Pa jeste vid stednje ako mozete da stedite. Nazalost meni je plata vezana za usd a ne za btc, iako mi je u jednom momentu plata bila 1btc ja sad dobijam 0.04 btc platu. user posted image
Ja nisam mogla da stedim jer je meni to vid zarade. Nazalost kao sto rekoh. Ako neko ima da ulozi naravno da je sjajna stvar. Rekoh u najmanju ruku bih sad mogla stan da kupim da sam ostavila bar dve plate da "rastu"


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 12:34:09   
Ana RR
Ljišo, još pre tri godine je nama advokat u Kanadi ponudio opciju plaćanja u btc. Tada smo jako malo znali o tome.

Mm se letos baš dvoumio i jede se svaki dan što tada nije kupio bar dva komada. Sada je otišlo toliko daleko da je strašno. Uvek se može kupiti neki deo btc, ne mora 1 ceo ali ja mislim da ako uložiš puno, puno će se i vratiti.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 13:10:22   
mali_mis
Nesto nisam zainteresovana o ovome, iako svi iz okruzenja sto rl sto virtuelnog pricaju o tome user posted image
Nekad cu nesto procitati na tu temu, cisto da ne ispadnem totalni duduk user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kriptovalute
7.12.2017 14:42:40   
Maraj
Jel mozes Ljiso da nam kao apsolutnim laicima (ta sam) objasnis sta je to i kako to funkcionise.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 7:57:02   
emicaa
rekoh sinoc muzu za sadasnju vrijednost,oci mu stadose user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 8:31:41   
Misha i Ljisha
sad je 16930user posted image ko ima danas sutra treba da proda, mislim da ce uskoro pasti. Ali nece drasticno verovatno. A mozda ce otici jos drasticno u vis jer su pokrali bitkoine u vrednosti od 70miliona. U sloveniji. Nestasica user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 8:55:52   
emicaa
zezaas da je vec toliko,ako padns nekad na 200/300 zovi,vici,javljaj bilo kako da kupim user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 10:08:51   
Kokonat
Znaci prakticno smo vec zakasnili ako sada kupimo bitcoin da se obogatimo?
Pricam teoretski nemam ni 15 dolara a kamoli 15000

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 10:31:41   
emicaa
Jovice(novo ime ti je komplikovanouser posted image ) pocni skupljati paricu po poracu dok ne nakupis dovoljno.I ja cu tako pa za jedno 10 godina cu imati dovoljno user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Kokonat)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 10:56:02   
Sanjica26 RR
Ау човече, ово је шпанско село за мене. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 12:49:12   
isidora88
Sanjice i za meneuser posted image sto vise citam manje mi je jasnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kriptovalute
8.12.2017 16:53:51   
emicaa
nema vam sta biti jasno,bitno je samo da imate pare.Ostalo ce ljisa uraditi user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here