|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 19:23:09   
Verus
Citam na nekoliko drugih mesta da uzimanje magnezija, moze pomoci kod opustanja materica, ukoliko trudnica ima grceve (koje ja dobijam i zbog kojih jako brinem). 

Da li je neka od vas koristila extra magnezijum u trudnoci?  (pored onog sto dobijate iz mamavite ili drugih prenatalnih vitamina?).

Da li vam je lekar ista rekao?

Da li je bezbedno ili ne?

Sve sto znate na ovu temu.....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 19:24:39   
Anck Su Nmaun
Nisam bas strucna al ja ga pijem kad me zaboli glava..one sumece tablete...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 19:25:51   
Verus
Pitacu bas dr. ali nesto razmisljam da uzmem extra pa da pijem.....brinu me ti naleti blagih grceva u stomaku....sve se plasim, a opet znam da moze biti od sirenja, pojma nemam....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:30:37   
2002m
Od 4 mes. sam pila magnezijum(sumeci), zbog blagih grcenja materice.Pored toga i bensedin, ali sam ga pila samo nekoliko dana i prestala.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:31:55   
2002m
2x1    cuvam sve rezultateuser posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:38:40   
cicko
Verus, nisam razgovarala sa moji dr o tome, ali se secam dok sam radila u privatnoj ginekol. ordinaciji da je dr svim trudnicama savetovao Mg sumece tablete svaki dan (plus sto su uzimale i redovno neki multivitaminski preparat), ali ukoliko bi primetile da im je stolica postala meksa rekao im je da tada uzimaju po pola sumece. Mislim da j on jedan od boljih ginekologa ovde.



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Citam na nekoliko drugih mesta da uzimanje magnezija, moze pomoci kod opustanja materica, ukoliko trudnica ima grceve (koje ja dobijam i zbog kojih jako brinem). 

Da li je neka od vas koristila extra magnezijum u trudnoci?  (pored onog sto dobijate iz mamavite ili drugih prenatalnih vitamina?).

Da li vam je lekar ista rekao?

Da li je bezbedno ili ne?

Sve sto znate na ovu temu.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:38:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Citam na nekoliko drugih mesta da uzimanje magnezija, moze pomoci kod opustanja materica, ukoliko trudnica ima grceve (koje ja dobijam i zbog kojih jako brinem). 

Da li je neka od vas koristila extra magnezijum u trudnoci?  (pored onog sto dobijate iz mamavite ili drugih prenatalnih vitamina?).

Da li vam je lekar ista rekao?

Da li je bezbedno ili ne?

Sve sto znate na ovu temu.....


Ja kad sam se požalila na grčeve u materici rečeno mi je da beba raste, da se materica širi i da su ti bolovi (grčevi) normalni user posted image naravno, nije svaki organizam isti user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:50:15   
Verus
pa da kaliopi, a ja stvarno ne umem da napravim razliku, pa se sekiram....ja ne znam dal ovde ima sumecih, moram potraziti, a ako ne, da li su obicne tabletice ok?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:55:05   
cicko
To ne znam, ali misli da se sumece bolje apsorbuju... Iskreno, nemam pojma.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 20:57:57   
Verus
pa da, i ja nesto kontam da se iz sumecih absorbuje veci procenat minerala nego da mora da se vari u zelucu.....raspitacu se vec.  Hvala vam curke!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 21:09:02   
engimengi
Ja pijem  mg sumeci,jednu,nekad i dve dnevno jer ga u mojim tabletama ima bas malo(100mg),a treba nam bar 300mg i dobar je za grceve u nogama,materici za glavobolju!Visak se izbacuje tako da ne moze da se predozira!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 21:18:50   
gina
Ja sam sumeci magnezijum uzimala 2 puta dnevno tokom cele blizanacke trudnoce.
Uzimala sam i tablete i onaj koji se sisa, kao cedevita bombone ali mi je bio odvratan i bilo mi je muka od njega.
Nisam imala grceve u nogama nijednom, a kontrakcije materice sam smanjivala njime dok nisam presla na Partusisten.
U prvoj trudnoci pre 10 godina sam imala gadne grceve u nogama, nisam ni znala da treba da uzimam magnezijum niti mi je ko rekao.


(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Magnezijum u trudnoci
20.10.2009 23:45:41   
leptir
Ja uzimam 3x300mg Mg tako mi je moj gin rekao jer sam imala sukrvicu pa valjda je nešto vezano za širenje posteljice,tako da ga treba uzimati,bar je kod mene tako.Pozdrav

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:21:51   
Buba76
Povremeno pijem MagneB6,dobro je protiv grceva u stomaku i nogama.

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:33:13   
YAYA
Ja ga takodje pijem ,jer kazu da je dobro stvoriti neku zalihu prije poroda.
Cisto zbog grceva ...
Sumeci ...takodje

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:35:12   
Verus
Bubila!! Nikako da ti odgovorim na pp! Idem na kaficu da ti se javimuser posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:37:51   
Verus
Super ste sa odgovorima!  Juce gledam listu minerala i vitamina u prenatalnim koje pijem i Mg nema!  Tako da sam saznala da u apotekama ima da se uzme sumeci, tako da cu ovih dana to uzeti i poceti da pijem.  Hvala!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:48:20   
Anoniman
na žalost i tu ima oprečnih mišljenja, neki kažu ne šumeće, neki kažu ne u tableti pa sad ti budi pametan

ono što sam ja uradila kad sam vidjela da se ne slažu pila sam Donat Mg koji ima najviše magnezija od svih kiselih voda , pa Veruška ne bi bilo loše da probaš na taj način

cmoka velika draga trudnjačo

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:56:32   
Verus
Vidis vule moj nisam ni to znala.....nije ti losa ta sa kiselom vodom, razmisljala sam o izvorima hrane koje imaju Mg, ali jedino se mogu setiti bananauser posted image

LJub draga mojauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 15:59:56   
Anoniman
ma mislim da slovenci izvoze svugdje Donat ...pa potraži vjeruj mi da je jako dobra , doduše i najskljupa , al od 0,5 l do 1l dnevno će ti pomoći ...meni je pomogla zaista a imala sam grozne grčeve u nogama naročito 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 16:05:48   
sakis
Ja sam se u sedmom mesecu žalila ginekologu na grčeve u nogama, i on mi je prepisao šumeći magnezijum, čim sam počela da ga pijem osećam se ekstra, tako da ga toplo preporučujem svima koji imaju slične probleme

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Magnezijum u trudnoci
21.10.2009 20:58:06   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Vidis vule moj nisam ni to znala.....nije ti losa ta sa kiselom vodom, razmisljala sam o izvorima hrane koje imaju Mg, ali jedino se mogu setiti bananauser posted image

LJub draga mojauser posted image


Nije dobro u trudnoci piti puno miner.vode jer ima puno minerala t.j. soli pa mozes da otices i da ti skoci pritisak,a banane nisu bas dobre jer su pune secera. Ali ako ti nije potrebno puno Mg onda slobodno malo mineralne malo banana. Meni licno su banane zabranjene zbog secera,a u tabletama ipak ima vise Mg.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Magnezijum u trudnoci
22.10.2009 11:17:39   
Trudi
Meni je bilo muka od šumećeg magnezija, ali sam po preporuci doktorice nabavila Bioelectra magnezij u obliku mikrogranula. U pakovanju dođe 20 vrećica, a sadržaj se otapa u ustima, bez vode. Ukus je na mandarinu, nije ružno. Meni su super protiv grčeva, za opuštanje. Ne uzimam ih svakodnevno, već po potrebi.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Magnezijum u trudnoci
3.12.2009 20:24:53   
Ipek

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

na žalost i tu ima oprečnih mišljenja, neki kažu ne šumeće, neki kažu ne u tableti pa sad ti budi pametan


Ja sam sad u toj dilemi, prepisao mi dr magnezijum zbog grceva, i u apoteci mi daju sumeci. Onda cujem price sa vise strana kako su sumece "stetne", a niko ne zna da mi kaze zasto. Znate li vi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Magnezijum u trudnoci
3.12.2009 20:30:57   
LillyT
Meni rekao dr da ga pijem, ja posle ohohooo kupila neki u tabletama (ima neku cudnu gramazu, tipa 67,5mg), a pijem i mamavit. Sada pijem Donat mg vodu (2 dcl dnevno) i od kada je pijem, nemam vise gorusicu i nekako mi je lakse kada idem na WC.

< Poruku je uredio LillyT -- 3.12.2009 20:32:11 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ipek)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here