|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 13:54:41   
serpica
Nisam nasla slicnu temu pa sam otvorila novu,mozda nase iskustvo nekom bude od znacaja.
Posle operacije limfnih zlezdi,prelezanih varicela iznenada se javlja visoka temperatura koja ide do 40.
Radimo kks i svi parametri znacajno poviseni od kojih se izdvajaju le preko 22 i crp 271. Zovu nas iz lab. i hitno upucuju na deciju kliniku. Tamo rade sve potrebne
preglede,pluca cista,grlo nije crveno,usi ok,nos ne curi, uz stomaka ok ( sumnjali na slepo crevo ) celu noc radili preglede i ne mogu da pronadju gde je zariste.
Dali smo i urin na pregled urinokultura sterilna bakterija nema.. uz bubrega pokazuje uvecani levi bubreg i to dosta i smestaju nas na odeljenje nefrologije.
Ukljucuju longacef venski,crp pada ali ne tom brzinom kojom ocekuju,sedimentacija ne pada,le takodje.. tek posle 3 longacefa rez budu malo bolji. Lekari i dalje ne znaju da li
je upala bubrega izazvala takve rezultate ili nesto drugo. Sumnjaju na pneumokok.. Posle 7 dana u bolnici izlazimo sa nedefinisanom dijagnozom.
Vodim dete privatno kod imnuloga koji radi sve potrebene analize od opsteg pregleda urina i kks do kompletne biohemije,tumor markere, imnoglobuline...
I nalazimo gde je problem.. Od 3 radjena imnoglobulina dva su ok jedan nije taj jedan pokazuje urodjeni deficit imuniteta ( zato je i odreagovala na bsg i doslo do zapaljenja limfnih cvorova )
njen organizam nije imao cime da se stiti, kako je dr rekla "otvoren put" za bakterije i viruse. Zato je bakterija udarila na bubreg sto je kako kazu sreca u nesreci jer je mogla da ode i na mozak,srce,pluca a to bi verovatno
imalo fatalan ishod. Zato smo hitno stacionirani jer nisu znali gde je problem.
Dalje, rez pokazuju nedostatak vit D koji je neophodan za rast i razvoj dece i koji moze biti uzrocnik mnogoh bolesti izmedju ostalog i upala bubrega. Kalcijum je takodje nizak,te joj je okostavanje slabo..
Normalna vrednost D vit ide od 50 do 200 Manji je bio 0,58 te smo dobili terapiju pre svega za podizanje imuniteta i nadoknadu vit D
6 kapi vigantola,imnokid,imniflor,folna kiselina,vit C plus preparat na bazi meda i propolisa,kalcijum,fosfor i fluorogal jer joj se zubici rone..
Ona je sad ok ali je postedjena vrtica,kontakta sa decom i posebno vodim racuna da ne padne jer su joj sad kosti krte i moze doci do preloma.
Ono sto nisam znala je da nedostatak vit D moze da izazove jako teske bolesti u organizmu,a eto da se nije razbolela nikad ne bih znala da joj fali taj vit i da smo na vreme nadam se otkrili problem i da cemo nadoknaditi sve.

Nadam se da sam bar malo pomogla mamama, jer se mozda uzrok stalnih prehlada,virusa, i svega sto prati decu krije bas u tom nedostatku D vitamina,pa ne bi bilo lose da se prekontrolise,cisto iz predostroznosti.
Ljubimo vas Manja i ja..
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 14:08:28   
Sanjica26 RR
Serpice, dobro je sto si se javila. Bas mi je zao sto ste se napatili. I ona dusica. Grlim te. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 14:15:23   
Ana RR
Šerpi draga user posted image ljubim i grlim!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 14:22:16   
serpica
Hvala vam drugarice.. nadam se da cu sledeci put da se javim sa dobrim vestima user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 15:27:52   
Zemunka85
Kako se to detence namuci, a i vi sa njom. Nadam se da je sve iza vas!

Ja moram da kazem da je nama nas zubar a pisala sam o njemu na forumu,a vrsan je strucnjak, pricao o ovome, kada smo sa L 2 god dosli prvi put kod njega jer je njoj krenuo karijes. Prvo je hteo da iskljuci nedostatak vit D i pricao kooooliko je to bitno. Po njemu malte ne se treba raditi kao obavezna analiza na sistematskom. Pricao je kolikoje to bitno i kod odraslih cak pominjao rak dojke kao posledicu nedostatk aistog cini mi se ...
Mi smo prvo to L uradilo i jvala Bogu bio je fenomenalan, ali svakako da ko ima sumnju treba da proveri.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
7.5.2017 22:13:12   
Anck Su Nmaun
Serpi ne verujem sta citam..kako se namuciste. Jadno detence ali samo da bude dobro i zdravo! Ljubimo vas!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
9.5.2017 14:56:14   
choopa choops
Uh šerpi...Bitno da idu stvari na bolje, držim fige da se sto prije povisi nivo vit D user posted image user posted image

Nisam ni ja znala da je to toliko bitno, znam samo da sam mojima preskakala često da dam kapi kad su bili mali user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
9.5.2017 21:20:45   
IvanaSK RR
Serpice, draga, znam za celu situaciju i opet da kažem, mnogo mi je zao sto vam se sve to desilo. Ljubim vas i grlim.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 9:34:47   
serpica
Drugarice moje evo da vam javim...
posle dva meseca i par dana terapije vit D se sa 0,58 popeo na 2,30 sto je izgleda malo obzirom da pije tri puta jacu terapiju.. a i dok dodjemo do najnize ref.vrednosti ko zna kad ce to biti,
22 juna idemo kod reumatologa a u medjuvremenu da zakazem kod imunologa da vidimo dal terapija ostaje ista ili ce da poveca dozu.
Ona je ok ovako,lepo jede,spava samo se zali da je bole zglobovi i nece da hoda dugo..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 9:56:34   
Ana RR
Mica mala user posted image Šerpi, nadam se da će se popraviti, možda dobije i neku jaču terapiju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 10:38:32   
degu
Ja sad ovo citam :( bas mi je zao, mogu misliti kako se osecas, al vidim da si pozitivna i u svemu pronalazis ono dobro. Svaka cast mama! Bice Manja dobro, sve se desilo s nekim razlogom. Sad samo da sto pre budu rezultati dobri!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 11:49:11   
emicaa
Serpi bice sve dobro,ljubim i tebe i malu hrabricu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 12:02:21   
serpica
Hvala drugarice,trudim se da budem pozitivna verujem ovoj nasoj doktorki,nadam se da je samo vreme potrebno da sve dodje kolko tolko u normalu, 1 avg idemo na more a 13 septembra opet nas dve same to nam je preporuceno
od strane lekara,pa eto valjda ce nesto biti od koristi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 12:14:51   
Sanjica26 RR
Serpi bitno da se povecala malko vrednost. Nisam lekar, ali meni to daje nadu da ce biti dobro. Malena misica se bas namucila. Ljubi je puno od svih nas.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.6.2017 12:16:33 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 13:08:43   
IvanaSK RR
Serpice, ljubim vas puno. Bitno da se povecava, a i more ce mnogo znaciti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
1.6.2017 13:44:57   
Sandricak
Serpice, nije me dugo bilo ovde... sada citam ovo i saljem svu pozitivnu energiju i svu podrsku... bice to sve super, povecava se vrednost, kako tako, alii se povecava sto je dobro... a promena klime i more ce joj super doci i samo poboljsati napredak... Samo hrabro i pozitivno... user posted image user posted image

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 22:13:48   
serpica
Danas smo se ponovo bockali ovog puta pored vit D i kalcijuma radili i vit B12.. krv smo davali u drugoj lab tako da su ref vrednosti drugacije
Vit D 9,2 ref 75-250
vit B je oko 460 sto je ok ref 145-569 jako bitno da i b12 nije snizen jer u kombinaciji sa s nizenim vit D ukazuje na nesto drugo...
kalcijum 2,7 u donjoj granici ali je ok
Dr kaze da generalno rez nisu toliko losi ali je ocekivala bolje obzirom na visoku dozu vigantola i folne koju uzima. Nastavljamo sa istom terapijom kontrola krajem avgusta a u medjuvremenu da proverimo jos jednom imnuglobuline.
Ona je ovako ok,sad malo slabaije jede,ali je dobro,juce je pala dva puta za 5 min iz cistog mira,samo su joj klecnule noge i ona se srusila,nije trcala nije se saplela... eto to se desava s vremena na vreme,veceras se pozalila da je boli kuk.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 22:16:31   
dunja RR
Serpi user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 23:04:14   
degu
Joj bas mi tesko bude kad njih nesto boli, a mi ne mozemo nista. Lepota mala, ide na bolje, samo treba vremena

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 23:04:44   
dddaca
Serpice, tek sad sam procitala ovo i jako mi je zao. Dobro je sto ste na vreme otkrili. Ne bih da mislis da nesto mudrujem, ali trudi se da analize uvek radite u jednoj laboratoriji kako bi mogli da pratite napredak upravo zbog razlicitih referentnih vrednosti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 23:22:05   
Mariya
Jao, baš mi je žao što se tako mučite...
Ali dobro je da ide nabolje.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 23:28:18   
serpica
Hvala vam drugarice...
ide na bolje i ja se nadam,samo treba vremena ,jako puno vremena a mi smo tek 2,5 meseca na terapiji,takodje se nadam da su ti bolovi u zglobovima zbog tog nedostatka vit D i da cemo to vremenom srediti.. javicu sta nam je rekao
reumatolog.. ja se plasim tih padova da ne dodje do preloma na to su mi posebno skrenuli paznju,...
hvala vam jos jednom na podrsci user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
10.6.2017 23:32:09   
Mariya
Pa da, verovatno treba duže vremena da se takoreći deponuje vitamin u organizmu, pretpostavljam, pošto se ne razumemuser posted image
Čuvaj curicu od padova, pa će nadoknaditi trčkaranje kad potpuno ozdravi.
Hoće li ovo sad ostaviti neke posledice?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
11.6.2017 0:24:39   
choopa choops
Šerpi, šta kažu za sunčanje? Trebala bi što više na sunce, je l' tako?

Vidi, moj komšija je kad je bio mali imao jako puno problema sa imunitetom, bio je premršav, lomio je kosti jako često, i noge i ruke po nekoliko puta. Ne znam tačno koja mu je bila dijagnoza, ali znam da se preporodio kad je poceo da pije magarece mlijeko. Raspitaj se, znam da je preskupo, ali nijedan lijek nije skup ako je dobar. I dan danas kad mu neko to pomene, njega tjera na povraćanje (navodno je lošeg ukusa), ali i on sam kaže da mu je to spasilo život. I jeste. Vidi ako budes mogla da nabavis, da probas da joj das.

Drzim fige da sto prije rjesite taj problem user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
11.6.2017 9:41:30   
serpica
Mariya sto se posledica tice ne znam.. ali znam da sam nedostatak tog vitamina uzrokuje mnoge bolesti,pa tako i tu upalu bubrega koju je imala je verovatno zbog toga... ona je tek u razvoju i sad joj je najpotrebnije da to nadoknadimo.
Chupa suncanje da.. rekli su nam 2 do 3 puta godisnje na more i ovako stalno da smo na suncu... sto se magareceg mleka tice nisam cula da ga upste ima u prodaji ali pitacu muza da potrazi u selu...
Hvala puno...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here