|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:00:44   
sneza24
U velikoj sam dilemi neznam sta da radim.
Direktor nam ne uplacuje penzijsko(radni staz) od ovog meseca,a zdravstveno nam kao uplacuje i spremio nam je papire da potpisemo kao da smo mi sami trazili neplaceno,mada nas o tome nije obavestio.Ako ne potpisemo u roku od 3 dana dobicemo otkaz.
Inace sam ja na bolovanju od 5 januara.U utorak mi je komisija odobrila bolovanje.
Da li cu ja i dalje imati pravo na bolovanje ako mi uplacuje zdravstveno?
Ili ako ne potpisem da mi da otkaz pa da idem na biro.
Da li cu i onda imati pravo na bolovanje?
Prosle godine nam je svima dao otkaz 7 marta a ponovo nas je prijavio 9 juna,u medjuvremenu sam imala pravo na materijalno od 3 meseca i to ide u radni staz.Imam ukupno 3 godine i 6 meseci radnog staza.
Molim vas ako neko nesto zna da mi kaze.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:05:44   
Anoniman
Inace sam ja na bolovanju od 5 januara.U utorak mi je komisija odobrila bolovanje.


radi ovoga ti ne smijes potpisati te papire, odnosno on bi mogao zavrsiti na sudu!!!

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:08:07   
guppy RR
Ne znam šta da ti kažem sem da sam jako ljuta kad ovo čitam

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:10:19   
sneza24
Znam ja to.Ali po novom zakonu koji je izasao zbog ove krize oni mogu da rade sta zele.
Planiram da sutra odem kod inspektora za rad da vidim sta ce mi on savetovati i ako imam prava da ga tuzim tuzicu ga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:11:35   
sneza24
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ne znam šta da ti kažem sem da sam jako ljuta kad ovo čitam

user posted image


I ja isto.Dodje mi da odem kod njega licno i da mu kazem sve sto imam u lice.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:11:47   
Anoniman
otidji za svaki slucaj, a posjeti i nekog advokata...

cirkus zeno pa to ti je

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:12:15   
guppy RR
super si se setila za inspektora. Javi kako je prošlo!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:15:44   
sneza24
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

a posjeti i nekog advokata...


To sam vec uradila i on mi je savetovao da odem do inspektora.
A i ja savetujem svima kad god vam se cini da nesto nije po zakonu odite to da proverite.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:16:55   
sneza24
guppy nisam ja bas tako pametna user posted image  nego mi je moj advokat to savetovao

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:20:50   
Ana RR
Draga, kad sam dobila otkaz prvo sam se informisala kod inspekcije rada. I oni su mi lepo objasnili koja su moja prava i veruj da sam sve iskoristila. Mislim da mi bivsi gazda nikad nece oprostiti sto je morao da mi isplati otpremninu!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 15:26:59   
sneza24
Zato cu ja sutra da odem kod inspektora da vidim koja su moja prava i da ih naravno iskoristim.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 16:08:42   
Anoniman
Ju, snežo, ostala sam bez texta. user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 16:43:44   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: sneza24

Zato cu ja sutra da odem kod inspektora da vidim koja su moja prava i da ih naravno iskoristim.


Tako bi i bilo najpametnije!
I ja sam ostala bez posla, dala sam otkaz i sad je pitanje šta dalje kad planiram trudnoću i koliko vremena treba da prođe dok ja steknem pravo za otvaranje trudničkog! 3 ili 6 meseci, nemam pojma!!!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 18:44:17   
sneza24
IZVORNA PORUKA: ljubičica

koliko vremena treba da prođe dok ja steknem pravo za otvaranje trudničkog! 3 ili 6 meseci, nemam pojma!!!

Nisam sigurna ali ja mislim da treba 6 meseci.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 19:00:05   
Jeca*
Čitam i ne mogu da verujem!!! Ja mislim da on nema pravo tebe da otpusti jer si već na bolovanju! Ali svakako je cela priča strašna!
Javi nam molim te šta si uradila po ovom pitanju!
Kako sam se iznervirala....user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 21:32:14   
Anoniman
I ja mislim da nema prava da te otpusti dok si na bolovanju. Kada je kod nas počelo šuškanje o otkazima, do kojih još uvek nije došlo, dosta žena je razmatralo trudnoću i "održavanje trudnoće" jer tada poslodavac nema prava da te otpusti.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Neplaceno odsustvo
12.3.2009 21:55:09   
mamica salamica
Poslodavac nema pravo da te otpusti dok god si na trudnickom ili porodiljskom bolovanju.Cak po nasem zakonu mora da ti placa i sva povecanja plate koja su vezana za tvoje radno mesto. Ipak kada se vratis sa bolovanja, poslodavac te ima pravo odmah otpustiti pod parolom 'tehnicki visak'....Ya vreme porodilksog bolovanja jedino mozes ostati bez posla ako preduzece krene u likvidacijuuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Neplaceno odsustvo
13.3.2009 7:18:11   
Anoniman
Pa može da te otpusti, ali sam ja mislila konkretno sada na ovu krizu. Valjda se ljudi nadaju da ako sada ostanu trudni, pa 9 meseci trudnoće (održavanja trudnoće), pa godinu dana porodiljskog... to je skoro dve godine... valjda će do tada da se smiri kriza... ne znam dal razumete šta hoću da kažem. user posted image

(odgovor članu mamica salamica)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Neplaceno odsustvo
13.3.2009 13:20:05   
sneza24
Evo da vam javim sta je bilo.
Jutros je svekrva otisla na posao i trebala je da odnese i moj papir i ako sam potpisala i ako nisam.Od ostalih je skupila papire i odnela u racunovodstvo i rekla im je sledece : Moja snaja nije poslala papir jer ce ona danas da ode da se informise koja su njena prava.
A one zene sto tamo rade su rekle : Evo ti telefon i zovi je da ne ide nigde direktor nju nece odjaviti.
Kasnije smo saznali da su ovi iz biroa juce zvali da pitaju kako su smeli da odjave trudnice,porodilje i ostale koji su duze vremena na bolovanju.
Doduse te zene sto rade u racunovodstvu nisu nista krive nego one rade kako im direktor kaze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Neplaceno odsustvo
14.3.2011 18:25:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: liliana

Molim članice koje su pravnici po struci , kao i one koje su koristile neplačeno odsustvo sa posla, da mi odgovore:
Koliko dugo se može koristiti neplaćeno odsustvo sa posla?
Da li, ukoliko je neplaćeno odsustvo korišćeno  npr. 3 meseca, se može ,nakon isteka tog vremenskog perioda , produžiti za još neko vreme?



IZVORNA PORUKA: MERYEN

Zakonodavac ne utvrdjuje u kojim slucajevima se moze dobiti ne placeno odsustvo sa posla,vec je to prepusteno poslodavcima.Obicno se opstim aktom regulise koliko dana,i u kojim slucajevima moze da traje ne placeno odsustvo.

Produzetak je stvar dogovora sa poslodavcem direktorom.Ne znam zasto je uzeto ne placeno,dali je sa mirovanjem radnog staza,ili ste uzeli kraci period a ide vam radni staz i imate zdravstveno osiguranje na teret poslodavca?


IZVORNA PORUKA: liliana

Hvala, Merien. To odsustvo je uzeto nakon isteka porodiljskog bolovanja, u trajanju od 3 meseca.  U dokumentu o neplačenom stoji da  miruju obaveze poslovdavca, ali  je poslodavac ipak overio zdravstvenu knjižicu na godinu dana. Misliš da se može po isteku 3 meseca produžiti još za neko vreme?


IZVORNA PORUKA: MERYEN

Naravno da moze ukoliko se dogovorite!Odsustvo moze da traje i 2 godine u stanju mirovanja,sa obavezom da se 15 dana pre (u slucaju produzetka)i posle isteka javis poslodavcu,u suprotnom sledi otkaz regulisan zakonom.


IZVORNA PORUKA: liliana

Hvala ti puno!



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Neplaceno odsustvo
1.8.2012 10:48:30   
Angie80
Da li moze da se koristi porodiljsko bolovanje u toku neplacenog odsustva ( do 3. godine deteta, posle porodiljskog), da li neko zna? bilo je promena zakona 2011, ali ne znam da li to jos vazi a potrebna mi je informacija user posted image ..hvala puno unapred :)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Neplaceno odsustvo
1.8.2012 14:03:18   
vukosava
IZVORNA PORUKA: liliana

Molim članice koje su pravnici po struci , kao i one koje su koristile neplačeno odsustvo sa posla, da mi odgovore:
Koliko dugo se može koristiti neplaćeno odsustvo sa posla?
Da li, ukoliko je neplaćeno odsustvo korišćeno  npr. 3 meseca, se može ,nakon isteka tog vremenskog perioda , produžiti za još neko vreme?



Ja sam na neplacenom vec sest godina. Ali ne znam da li bi me stvarno vratili na posao sve da odem tamo. Sumnjam. Svake godine mi prave novi ugovor.

< Poruku je uredio vukosava -- 1.8.2012 14:04:15 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Neplaceno odsustvo
21.7.2019 10:03:51   
MimaKos
Po Zakonu ne duze od 45 dana neplacenog odsustva. Od inspektora za rad ne ocekujte puno, iz licnog iskustva vam kazem, retko.koji radi svoj.posao odgovorno i posteno!


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here