|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 4:16:31   
stella






Sinoc sam Hanu opekla vrelom vodom.Dusa mamina je uzasno plakala a i ja sa njom.Povratila je i kako joj je ostalo po kosi dok sam je skidala htjela sam je okupati sama.Greskom sam zavrnula hladnu vodu i kako je ona sjedila direktno na donju trecinu potkoljenice je otisla vrela voda.Bilo je crveno i namazala sam jekoderm jer su tako rekli mm u apoteci.Jutros kad sam je htjela presvuci,zaprepastila sam se koliki je bio plik,ja naravno u plac a ona kako je hodala zamnom,padne i plik pukne.Stavila sam sterilnu gazu pa zavoj i obukla je pa smo otisli dr.Skinuli su kozu i previli je.Nije uopste plakala tako da predpostavljam da je ne boli,al eto meni sve onaj plik u ocima.Prekosutra idemo na previjanje.Ja osjecam ogromnu krivnju i bas mi je tesko.Nekako premotavam u glavi te trenutke i tako sam smotano cini mi se postupila a ishod uzasanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

H A N A 26.09.2007
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 7:16:12   
Lu
Svima nam se može desiti,uz toliko pažnje i brige...mali propust i može biti nesreća.
Ipak ovo je stella dobro prošlo,bitno je da ti curica nije teže ozlijeđena.
Ja se isto uvijek plašim vrele vode zato uvijek napravim toplu vodu i onda ga pustim pod tuš i opet moram paziti da nedira on tuš bateriju i okrene na vruću vodu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 7:46:50   
guppy RR
stella.... niko te ne krivi za to što se je desilo.... svima se nama može desiti, koliko god pažljivi bili. Mog brata su polili vrelom kafom kad je bio mali, na brzinu je na sebe povukao džezvu... ma šta da ti pričam, važno da ste dobro srećice.

ajde smešak molim te
budi nam hrabra
user posted image

mame znamo koliko se trudimo da se našoj deci ne desi ništa strašno, ali svi pravimo propuste....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 9:03:34   
Anoniman
Draga stella, to je život, i ide dalje.

Meni se to desilo dva puta, ali mi je oba puta bio U rukama, pa sam uspela da reagujem brzo pa nije bilo plikova.

jednom kada sam htela da ga okupam kod svekra u lavabou. Bio je Lukin prvi rođendan, ja nisam htela da ga spuštam u kadu, bilo je leto, reko ajd samo da ga malo osvežim, i stavim da spava (bila je užasna frka taj dan), ali je pile dohvatio slavinu, i okrenuo na vrelu. Kažem, brzo sam reagovala jer sam osetila po svojoj ruci, i bio mi je na rukama pa sam mogla da ga samo izmaknem.

A drugi put smo bili u Pešti, bila je zima, hladno kupatilo, reko neću da ga kupam nego samo da ga istuširam. Isto je dohvatio slavinu, ali je stajao, pa sam ga lakše podigla, a i videla sam kada je okrenuo slavinu na toplo.

Tako sam ja plakala kada je Luka prvi put pao sa kreveta, a onda dan kasnije opet. I život se nastavlja. To će proći. Nisi ti kriva, sve smo mi umorna, trenutak nepažnje - desi se svima.


(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:04:20   
stella





Hvala vam drage moje na odgovorima.
Sutra idemo na previjanje,pa cemo vidjeti sta ce dr reci.

Eto mala pouka za druge mame,ako se ne dao Bog nekom desi,ukoliko nema plika,namazati jekoderm,ako se plik pojavi otici ljekaru,obavezno paziti da se zastiti rana sterilnom gazom ili zavojem jer je tada naj opasnije da se rana inficira.

a sto se tice krivnje uh,nemogu a da ne mislim na touser posted image Znam sve je to dio odrastanja,al cini mi se da bi mi bilo lakse da je sama nesto prosula po nozi,al opet bi se sigurno krivila sto je ona to nesto dohvatila.Ma nisam pametna sta je gore.Al hB pa je ne boli,i nedao Bog moglo je biti i gore.



_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:07:34   
stella
Inace jako pazim,al je uvijek kupam sa mm.Unesemo kadicu u dnevnu sobu i ona se igra,vode bude po svuda onda je okupam,saperem.On nije bio kuci a ja nisam mogla cekati ga sa povracotinom na njenoj glavi,i bas mi prisjedeuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:15:40   
Anoniman
Moj muž nikada sem subotom i nedeljom nije bio (i nije ni sada) prisutan u vreme kupanja. user posted image  

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:23:29   
Anoniman
Uostalom draga, isto ti se moglo desiti i da je mm bio kod kuće.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 14:33:37   
stella
Znam draga Tasha al bi obadvoje bili krivi i bilo bi mi malo lakseuser posted image
Mada kad je on tu uvijek on napravi vodu i donese u dnevnu,jer je kupatilo malo hladnije i bojim se da se ne prehladi,tako da je vrlo rijetko tamo kupamo.Samo kada bas ugrijemo dobro i kupatilo.
MM od pocetka kupa samnom,mozda sam je par puta sama okupala ljeti onako samo je istusiram.
Guppy sori odoh ja off topicuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Opekotina vrelom vodom
5.1.2009 19:18:24   
guppy RR
Ne okej je srećice.... tu smo da te malo utešimo i da ti damo do znanja da se SVIMA NAMA desi...
znam da ti nije zbog toga lakše, ali tu smo za tebe.
Nisi joj to namerno uradila pobogu... voliš je do neba...

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 12:27:17   
kumara
Stella, kako ste prosli na previjanju? Sta je dr rekao? Nadam se da je sve ok. Ne sekiraj se molim te!!! Vidis da te sve mame razumeju... na zalost to se desava. Glavu gore i ne krivi sebe! Ti svom detetu zelis najbolje!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 13:50:18   
stella
Drage moje,bili smo na previjanju.Sad mi je jos gore.Rana tj opekotina je ok.Nije se za sada nista inficiralo hB.Dr je ocistio ranu pa stavio kremu.I onda gaze i zavoj.Al mi je puno veca izgledala nego u nedelju kad smo isli.Ici ce na previjanje mozda cak i mjesec dana,svaki dan,sve zavisi kako ce poceti zarastati.Dusica mamina je opet bila hrabra curica,malo je plakala kad joj je doktor cistio ranu.Al sam je uspjela okupirati da ne place.Vise sam ja plakala.Dr i sestra su bili divni.Dr kaze nju da boli,ona bi plakala.

Bas vam hvala divne ste.Al eto jace je od mene.Pokusavam se suzdrzati jer me dusica cudno gleda a nekad i ona hoce plakati pa se ja onda kao nasmijem.i bude ok.
user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Opekotina vrelom vodom
6.1.2009 14:09:22   
kumara
Izdrzi draga! Znam da ti je tesko, ali procice. Budi hrabra zbog svoje devojcice!!! Mi smo uz tebe!!!!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 16:40:26   
stella
user posted image Hvala drage moje.
mamina curica je bas hrabra,svaki put malkice place al nije ni blizu kako ona zna plakati.Vise joj je sto lezi dok je previju nego sto je boli i cim ustane odmah veselje,gleda kako dr tipka nalazuser posted image
Danas je rana malo bolja,nije bilo krvi ni bijelih naslaga.Al nesto konkretnije cemo znati za 20 ak dana

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Opekotina vrelom vodom
8.1.2009 17:40:54   
Anoniman
Baš dugo traje. user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.1.2009 2:53:35   
stella
Da Tasha,bas dugo traje.A sto je jos gore lako se moze inficirati.A nesto razmisljamo,kako ce da zacijeli ako joj svaki dan sve skinu i obrisu pa  opet mazu i opet skinuuser posted image
Al eto nadam se da ce biti sve ok i da znaju sta rade.

I stvarno joj se divimo kako ona to podnosi.Ja sam se opekla na jesen mislim,i nisam imala ranu al me bolilo uzasno.Bilo samo crveno ma jedva podnosila bol,a ona samo malkice dok prelezi previjanje i cim ustane sve ok.Al i to mi je malo lakse jer stvarno neznam kako bi podnosila da je to jos i boli.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.1.2009 8:49:09   
Anoniman
Meni se pre par godina (čitaj: 8god) otopila plastična jelka u rukama, imala sam teške opekotine po prstima. Kada je sestra krenula "nežno" da mi čisti prste, mislila sam da ću je šutnuti u cevanicu. Ne sećam se da su mi posle više čistili. Zavili su mi ruke do laktova (kao da sam ih cele ispekla a ne 3 prsta), i tako je stajalo neko vreme, a onda posle su stavili samo male zavoje na po svaki prst (koje sam, čak i kada je sve prošlo, nosila u džepu, i pred čas iz fizičkog - koje mrzim . sam vraćala zavoje da ne bih morala raditi... user posted image )

Ne sećam se boli sem tog prvog čišćenja.

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.1.2009 19:56:48   
guppy RR
stella, budi nam hrabra user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Opekotina vrelom vodom
10.1.2009 0:21:58   
stella
Hvala vam mile moje.user posted image user posted image user posted image user posted image bas mi pomaze kad vam se malo izjadamuser posted image

Njoj su prvi put stavili vazelin i dosli smo za dva dana na previjanje,onda smo isli svaki dan i stavljali su joj kremu u jako debelom sloju,prije toga dr uvijek stavi vjerovatno fiziolosku vodu pa obrise tu kremu pogleda ranu pa opet namaze i u zavoj. do danas kad su joj opet stavili vazelin.i idemo na kontrolu za dva dana.
Koliko sam shvatila rijec je o dubokom drugom stepenu opekotineuser posted image al eto drzimo se.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 13:27:00   
stella
Drage moje hvala vam na podrsci.Jutros smo sa lijepim vjestimauser posted image Bili na previjanju i rane nema vec je onako malo crvenkasto.Mi smo jos u cudu kako je zacijelilo za 2 dana????Al smo veseli ihhhhhhuser posted image
Sada cemo kuci previjati sa jekoderm i najvjerovatnije sa ljiljanovim uljem.Samo da kupimo.
Oni preporucuju da je drzim bez icega al kako kad je hladno.Mislim ok sada imamo grijanje a kako da dijete stavim u sorcu da hoda po kuciuser posted image user posted image user posted image
Mi smo se ipak odlucili da previjamo mozda samo po nekih pola sata dnevno da je pustimo bez icega na nozi.


Veliko hvala svima,i nadam se da ce nekome posluziti da sprijeci nevolju u koju smo mi upali.A evo drage moje i u slucaju da se ne dao Bog nekom desi ima dosta savjeta o opekotinama.
Budite mi sve dobro i zdravo.pusauser posted image user posted image


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 13:44:47   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
Drago mi je da je sve OK stellice!!!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 14:03:48   
stella
Hvala Guppy user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 14:44:48   
Lu
Super stella da je curica dobro,predivne vijestiuser posted image
Znači jakoderm...nučismo nešto dobro iz ovogauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 15:34:26   
Jeca*
Drago mi je da je malena dobro user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Opekotina vrelom vodom
11.1.2009 16:51:41   
kumara
Stella, to je divno!!! Nadam se da ti je sad lakse! user posted image za hrabru devojcicu!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here