|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.4.2021 13:57:09   
lesli
Mislim da je prednost tog HyCoSy jer je novija, komfornija metoda. Mislim cak da postoji opcija da ga rade pred samu ovulaciju u kombinaciji sa inseminacijom.
Kolicina tog zracenja za HSG sigurno nije neka znacajna, ali eto... ne preporucuju da se u tom ciklusu pokusava.I u principu se radi u totalu.

Za ovo preko fonda moras da se raspitas. Ja ne znam da li priznaju oba, mene se to nije ticalo jer sam znala da ako i idemo na VTO da cemo o nasem trosku raditi.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
17.4.2021 14:10:27   
Maslacak15
Ja sam radila Hycosy privatno u Beogradu pre deset_ak godina bez anestezije. Tada je bilo oko 300 evra. Kratko traje, to je par sekundi u sustini kad ubrizgaju taj kontrast, to je jako jako brzo. Mene nije mnogo bolelo, kao neki menstrualni bol na primer. Ali verujem kad su zacepljeni da mogu da zabole. Dobila sam antibiotike i misljenja sam da treba popiti turu antibiotika bilo da se radi HSG ili HYcosi. U tom ciklusu se pre intervencije ne preporucuju odnosi i treba da su brisevi cisti. Sustina je da se ne unese infekcija neka iz donjeg trakta u trbusnu duplju zajedno sa tecnoscu koja prodje kroz tube.

isto je to sto se tice rezultata, nema nikakve razlike. samo kod dycosija nema zracenja. Ali ja ne mislim ni da je to zracenje problem. Ja u zivotu nisam imala opstu anesteziju i nebih nikad birala sama tu varijantuuser posted image E sad ima svakakvih pacijenata nekima je laske "da spavaju". Meni je lakse da sam prisutna kako god bilo.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.4.2021 14:16:06 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
7.1.2022 14:02:05   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Smiley:

Zdravo svima, ko je prosao ovo zamolila bih vas da podelite iskustvo.Naime, ja i moj suprug radimo godinu dana na bebi bezuspesno. Dr mi je preporucio ispitivanje prohodnosti jajovoda HyCoSi metodom. Koliko sam ja doktora razumela ovom metodom se samo vidi da li su jajovodi zapuseni, i to kosta 200e. Iskreno ne znam sta da radim.. Znam da postoji i ono produvavanje jajnika koje boli bas bas puno.. Eto ako moze neki savet ko je prosao kroz ovo.. Hvala unapred 🙂



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
7.1.2022 14:02:21   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: lesli

“Produvavanje jajovoda” je HSG ili ti starija metoda u odnosu na taj HyCoSy.Hsg se uglavnom radi u opstoj anesteziji, ubrizgava se kontrast i snima se rentgenom.HyCoSy se radi u lokalnoj, ubrizgava se fizioloski i pod kontrolom uz se radi.Ja bih izabrala ovo drugo. Jajovodi ako su zapuseni nece ih ni HSG otpustiti. To jedino da se radi laparaskopska operacija, sto danas niko ne radi nego salju na vantelesnu.
I da, posto se kod HSG ipak zraci, taj ciklus savetuju da se preskoci rad na trudnoci, dok za HyCoSy to ne vazi.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
27.1.2022 23:57:45   
Anoniman
Ja sam to radila prosle godine Radi se uz Anasteziju i bolovi upuste nemaju 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 680
   RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo
5.10.2022 12:42:25   
Anoniman
Ja sam juce u Nisu radila HSG. Radi se bez anestezije, mene je uzasno bolelo. Jedno ruzno iskustvo, nadam se samo da ce se uskoro isplatiti.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 681
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 27 [28]
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here