|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plivanje
11.6.2009 15:00:52   
Anoniman
Kada deca nauče da plivaju, makar sa onim mišićima da se kreću po vodi?
Kada im skinuti sve pomoćne rekvizite?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:06:33   
Anoniman
pojma nemam ... moja koristi mišiće od druge godine i nema jos namjeru da ih skine ... a ni ja nesto ne zurim sa tim
jer najcesce ide sa bakom i dedom na more i samo mi jos fali da im zbrise u vodu i otpliva sama ...
dusha moja draga sad mi se upravo javila ...vec je 7 dana u orebiću i vraca se u nedjelju ako Bog da
bas sam je pozelila

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:08:48   
oliveradj
Ja sam brzo naučila da plivam sama četiri godine mislim ili pet user posted image , nisam sigurna i sama sam skinula gumu jer mi nije trebala više. Sve zavisi od deteta do deteta jako sam volela da eksperimentišem kao mala da vidim jel mogu još dalje da otplivam da skočim u vodu sa neke visine bila sam se i dobro razbila.
Ja jako volim vodu volela bih da živim na moru rak sam u horoskopu neznam koliko to ima veze. Znam neke ljude koji se boje vode isto kao i deca i koje plivanje ne privlači i isto tako neko ko voli vodu puno!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:09:32   
Anoniman
Moja mama je Luki kupila Spidermen mišiće (odmah dva para - ako se probuši da ne nastane smak sveta), Spidermen naočari za plivanje i Spidermen masku za ronjenje (kao da će da roni user posted image ). I pre neki dan, navukao sve na sebe, stao pred ogledalo i kaže "Mama, maskirao sam se u Spidermena! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:10:28   
Anoniman
a moja je u fazonu jagodice bobice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:44:29   
Maya21
Tasho Matej je prosle godine na moru krenuo da uci dapliva. Verujem da bi naucio skroz da smo ostali malkice duze. Sad jedva ceka da ga upisemo da uci sa drugarima user posted image dobro tu ima mozda malo i genetike, mama mu je naucila sa 5 godina da pliva, a i trenirala je plivanje i bila poprilicno dobra u tome user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:49:19   
Anoniman
I ja sam naučila da plivam sa 4-5. Baš rano. I trenirala sam plivanje, ali sam morala da prekinem zbog problema sa kolenom. user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Plivanje
11.6.2009 15:56:29   
Maya21
Kao i ja Tasho... Neke tetive su mi se pokidale i sad ne smem dugo da plivam, a pomoglo bi mi mnogo u dovodjenju moje tezine u red...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Plivanje
11.6.2009 16:02:35   
prase
Uh, za današnje uslove (dete bude 10 dana an moru - taman nauči da pliva, a ono mora da ide kući, a u gradu ko će da ga vodi na bazen zimi...) nemam procenu kada bi bilo realno da dete propliva... Mi smo imali kuću na moru i proplivali smo jako rano, sa 3 godine ja mislim, do 5 smo morali da nosimo šlaufove kada idemo sa mamom "u duboko" ali u plićaku smo plivali kao pravi... Sa 5 sam već mogla da idem sa mamom bez šlaufa i znala sam da plivam sve osim "leptira" user posted image Danas je to mnogo komplikovanije postići, detetu treba vremena da se navikne na vodu, da oseti da ga voda drži (što je najbolje u slanoj vodi), da se opusti i prestane da brine da će se zagrcnuti... Kada bi se moglo svake godine po 3 nedelje na more, bilo bi leba od toga da dete malo nauči da pliva a ovako...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Plivanje
11.6.2009 20:23:02   
Verus
Tasho ne razumem zasto ne bi plivala zbog kolena?? Pa to se i preporucuje u rehabilitaciji zglobova i zbog bestezinskog stanja.  Ja sam to samo i radila posle operacije kolena, a nisam mogla na nogu da stanem.  Ako ti smeta da savijas koleno dok plivas, mlati vise iz kukova, znas i sama da je to i bolja tehnika.  Ja cu evo opet da pocnem za nedelju dve i bas se radujem!
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja sam naučila da plivam sa 4-5. Baš rano. I trenirala sam plivanje, ali sam morala da prekinem zbog problema sa kolenom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Plivanje
11.6.2009 21:55:02   
Anoniman
Nasledila sam od tate izraslinu na kolenu, on ima sa unutrašnje strane, a ja na levoj nozi sa spoljne strane, i tetiva mi šeta preko izrasline kada savijam i ispravljam nogu. Rečeno mi je još pre nekoliko godina da ne forsiram koleno, jer može da se desi da mi pukne tetiva (sada ja to laički) pa da ostanem "nepokretna", u smislu da neće moći da mi "poprave" nogu! user posted image Pitala sam i za operaciju, rekli su da je jako pipavo, i da mogu nešto da zeznu user posted image , a i to raste ponovo... user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Plivanje
11.6.2009 23:04:55   
Verus
pih, bas steta....da li je to extra hrskavica?  ako plivas ledjno i kraul mozes minimalno savijati koleno, vise iz kukova, naravno, opet postoji ti ona rizik da savijes vise u kolenu pa da te zaboli....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Plivanje
14.6.2009 10:11:48   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kada deca nauče da plivaju, makar sa onim mišićima da se kreću po vodi?
Kada im skinuti sve pomoćne rekvizite?


Zavisi sta ko smatra pod "nauciti plivati".
Ako smatras da je plivanje kad dete napravi par pokreta rukama i nogama i pri tome se odrzi na vodi onda to moze biti i oko trece godine. Ako pak smatras da je plivanje spasiti se sa "Titanika" onda se to zaista uci. Onada se to moze desiti sa sest godina, naravno redovnim treningom.
A sta to znaci "spasiti se sa Titanika"?
Preplivati 6 duzina bazena sa garderobom ( jakna, pantalone i obuca )

Posto ne vidim kako se ubacuje slika, a da ne bude da pricam bajke evo link
http://i43.tinypic.com/96ci38.jpg

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Plivanje
14.6.2009 16:39:32   
Anoniman
Dobrodošla Urbana!

user posted image za slikicu! Nisam na to mislila. Mislila sam, kada da ga učim da pliva, normalno, kao i sav normalan svet, rekreativno, na moru, u Dunavu, u bazenu, u kupaćim gaćama.

Kako se samnji i ubaci slika? KLIK
Kako se napravi lep link? KLIK

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Plivanje
14.6.2009 20:04:31   
Urbana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dobrodošla Urbana!

user posted image za slikicu! Nisam na to mislila. Mislila sam, kada da ga učim da pliva, normalno, kao i sav normalan svet, rekreativno, na moru, u Dunavu, u bazenu, u kupaćim gaćama.

Kako se samnji i ubaci slika? KLIK
Kako se napravi lep link? KLIK



user posted image
Nisam navikla na url nego na img, ali dobro navicicu se, nego sto moj link nije "lep" user posted image
Pa najbolje ti je prase obrazlozila sta, kad, kako, koliko.....
A posebno sam se nasmejala za "normalan svet" user posted image . Prilozena slika govori o nekom drugom poimanju normalnog user posted image , ili ti nivou "c" rekreativnog plivanja koji ovde sa 7 godina dostigne 70% dece.
Dakle nisu u pitanju deca koja treniraju plivanje ( buduci Cavici ), vec obicni "normalni" rekreativci user posted image koji ovaj nivo postizu sa 1,5 godinom treninga jedanput sedmicno, naravno i zimi. Inace nivo "a" je plivanje u sorcu i majici kratkih rukavauser posted image , za plivanje samo u kupacem ne moze dobiti sertifikat da znas da plivasuser posted image , jedino kod mame i tateuser posted image

< Poruku je uredio Urbana -- 14.6.2009 20:05:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Plivanje
15.6.2009 1:32:57   
Anoniman
Tačno sam znala da ćeš se uhvatiti ovog "normalan" svet! user posted image Ma znaš šta sam htela da kažem, samo me čačkaš. Ja bih taj certifikat "kod mame i tate". Ma da dete zna da pliva. 

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Plivanje
15.6.2009 12:31:15   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Tačno sam znala da ćeš se uhvatiti ovog "normalan" svet! user posted image Ma znaš šta sam htela da kažem, samo me čačkaš. Ja bih taj certifikat "kod mame i tate". Ma da dete zna da pliva. 

user posted image
Ma ne cackam, samo da dam neko drugo misljenje u cilju razvijanja konstruktivne diskusijeuser posted image
Tasho naravno da se razumemo user posted image
Nego koliko ima godina tvoje dete?
Dobro za ucenje plivanja je onaj sundjerasti stap ( ne znam kako bih ga nazvala) , pa ga stavis na stomak, odnosno dete legne preko njega ili ako imaju sundjerasti misici, mozda nisu naoko dopadljivi, ali su mnogo prakticniji, dete ih ne oseca i samo treba da se koncentise na tehniku rada ruku i nogu, a vremenom skines misice i dete pliva.


< Poruku je uredio Urbana -- 15.6.2009 12:34:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Plivanje
15.6.2009 14:18:44   
Anoniman
5-og jula će 3god. U avgustu planiramo na more, mislim da u Dunavu nema vajde da uči da pliva. Možda kod mame i tate i bazenu, ali tamo ja ne dodirujem dno nogama, pa baš i ne znam kako... user posted image

Kod nekih forumaša kada prevučem mišem preko nick-a, izbaci ti Ticker. user posted image

Kako se ubaci Ticker? KLIK

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Plivanje
15.6.2009 17:04:09   
afrodita
Moj sin je sa 6 godina odbacio misice,
sada super pliva zenski samo mu nesto
muski stil ne leziuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Plivanje
15.6.2009 21:44:17   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

5-og jula će 3god. U avgustu planiramo na more, mislim da u Dunavu nema vajde da uči da pliva. Možda kod mame i tate i bazenu, ali tamo ja ne dodirujem dno nogama, pa baš i ne znam kako... user posted image

Kod nekih forumaša kada prevučem mišem preko nick-a, izbaci ti Ticker. user posted image

Kako se ubaci Ticker? KLIK



E pa onda Tasho drz se Spidermana to ti je najboljeuser posted image

I hvala ti na objasnjenju za ticker. Bas je dobra fora, mene inace prilicno iritiraju tickeri u svakom postu kako je to obicno. Ovo je bas super.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Plivanje
19.6.2009 21:06:46   
Anoniman
Isprobali smo Spidermen-a! user posted image user posted image
Dete oduševljeno, "pliva"!

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:36:37   
Anoniman
danas me zove prijateljica da me pita šta mislim da vodimo naše ćerke na bazen da uče plivati

ja mrzim bazene ...ježi se na njih ... uvijek me strah bolešćura kojekakvih, ali ovaj na otoci je navodno dobar, tri puta sedmično ...pa ona ode danas da se malo raspita, pošto ona ima problema sa svojom ćerkom koja neće prst u vodu da ubaci, dok moja voli vodu, isto foka, samo što upotrebljava rekvizite

da li ste vi za bazen ili ne?? inače općenito mišljenje o bazenu, jel ja baš pretjerujem ili???

Mihi očekujem tebe na ovoj temi sa stručnijim objašnjenjem

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:41:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.



da li ste vi za bazen ili ne?? inače općenito mišljenje o bazenu, jel ja baš pretjerujem ili???




Mrzim bazene, ali je plivanje super sport. A može ga trenirati samo u bazenu. Upiši je! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:41:56   
Anoniman
user posted image Tashke moj

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Plivanje
15.4.2010 13:44:45   
Anoniman
Imaš mail

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Click Here