|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 10:02:51   
Anoniman
 
Jedna od lepih strana predstojeće sezone praznika je i ta što ćete imati nešto više vremena na raspolaganju, vremena koje možete provesti s decom. Deo tog vremena moguće je utrošiti i na pričanje deci o porodičnoj istoriji (naravno, to ne morate raditi samo tokom praznika).
Priče o članovima vaše porodice, o vama i vašem partneru, vašim roditeljima, njegovim roditeljima, rođacima, precima koji su još ranije živeli, mogu da budu jako zanimljive (naravno, ako se ne prepričavaju milion puta). Nešto od toga su, neizbežno, ratne priče, ali sigurno je bilo i romantičnih trenutaka (kako ste se vi i otac vaše dece upoznali, kako su se upoznali vaši ili njegovi roditelji, zanimljive romanse vaših predaka i rodbine...), anegdota, tužnih stvari, lepih priča o mezimcima, priča o prohujalim vremenima, kako se tada živelo, šta se radilo... Takođe, odakle ste vi poreklom, a odakle vaš partner? Šta znate o tim mestima? Kako su se kretali vaši preci, kojim sve putevima, odakle su rodom, kako je došlo do toga da danas budete tu gde ste?
Mnogo je onih koji vole takve priče. Deci one umeju da budu posebno fascinantne, kao i da im znače mnogo više od nekih drugih interesantnih pričica, jer je to i njihova porodična istorija; dok slušaju o tome, sve više se osećaju kao deo grupe, stiču osećaj pripadnosti, što im je uvek potrebno.
Pričajući deci istoriju porodice kojoj i sama pripadaju, razvijate međusobnu bliskost. Uz to, kod dece raste osećaj pripadnosti zajednici, što bi i te kako moglo da utiče na to da ne traže očajnički bilo kakvu grupu kojoj bi mogli da pripadaju, pa samim tim i da prilično smanji verovatnoću da će "upasti u loše društvo", kako se to nekad kaže. Dobro bi bilo, dok deci pričate o njihovim precima, i da ih na pohvalan način povežete s nekim od njih, recimo, da kažete detetu da je sigurno pametno na dedu, da pokazuje istu spretnost kao deda-ujak, sklonost ka hemiji kao baka, da je talenat za slikanje "povuklo" na tatinog dedu, lep stas na baku kada je bila mlada (ili je baka bila isto tako buckasta kao dete, a onda izrasla u pravu lepoticu)... Ako imate fotografije, možete im ih pokazati.
Ovo je jedna od onih lepih aktivnosti u kojima cela porodica može da uživa i koja posebno deci puno znači.
IZVOR

Mislim da je Luka još mali, ali još malo kada poraste, definitivno ćemo da mu pričamo. I ja sam kao mala volela da slušam te priče i da gledam stare slike.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 10:52:30   
Lu
Ovo je super mislim čak i potreba da se objasni djetetu njegovo porijeklo i način na koji su živjeli njegovi preci.
Tako će shvatiti koliko su se prije ljudi mučili da bi dobili neke stvari u životu,koje on danas samo poželi i već ima.
Jedva čekam da Roko još malo poraste da mu mogu pričatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 11:02:08   
oliveradj
Ovo je sjajno. user posted image
Kada dodje vreme za to jako ce biti interesantno pricati o tome. Moj muz ce morati da skupi podatke jer su njegovi preci dosli iz Slovacke raseljavala ih je Marija Terezija. Moj muz cak ne zivi pod pravim prezimenom kada su mu nekog pra dedu upisivali obrnuli su mu ime u prezime to ce detetu sigurno biti interesanto za slusanje, a i on ce morati da sazna malo vise o tome. Mislim da ce poludeti kada krenu ispitivanja jer ce Adrijana biti takva i sad je radoznala. Vec ga zamisljam kako kipti i objasnjava user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 11:13:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj


Moj muz ce morati da skupi podatke jer su njegovi preci dosli iz Slovacke raseljavala ih je Marija Terezija. Moj muz cak ne zivi pod pravim prezimenom kada su mu nekog pra dedu upisivali obrnuli su mu ime u prezime to ce detetu sigurno biti interesanto za slusanje


Extra zanimljivo! Ajde pošalji ga da i nama ispriča - baš me zanima! user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 11:22:50   
oliveradj
I mene isto ali njega bas i nije zaintrigirala prica. O tome sam saznala nesto usput od svekra i svekrve, a od njega tek treba da saznam kada bude pricao Adrijani. user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
11.12.2008 11:32:14   
Anoniman
Ništa... brzo bebu "nuna-nuna-nuške" da spava, a ti kod svekrve u kuhinju na kafu... pa da nam pričaš! user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
12.12.2008 20:15:32   
guppy RR
Da.....
tako su meni i mom bratu baka i deda stalno pričali svoju porodičnu priču...

....o tome kako su bili oni kralj i kraljica i živeli na dvoru.... i do toga kako je moja baka bila u ratu i kako su u šumi zarobili Hitlera i šutnuli ga u guzu user posted image

... .I tako smo moj brat i ja to prepričavali deci u vrtiću... na igralištu.... u glavnom svima... i nije nam kapnulo da baka i deka nisu kralj i kraljica... a ... tek posle mnogo mnogo mnogo mnogo godina ... zove moj brat baku i kaže "jeli bako... a kako to kažeš, da si ti ubila Hitlera, kad sam ja čitao da je on napravio samoubistvo"

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
12.12.2008 21:51:58   
Lu
Legenda baka,ubila Hitlerauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
12.12.2008 23:30:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

....o tome kako su bili oni kralj i kraljica i živeli na dvoru.... i do toga kako je moja baka bila u ratu i kako su u šumi zarobili Hitlera i šutnuli ga u guzu user posted image




user posted image

Danas smo zaključili u više tema da su bake ČUDO PRIRODE!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 10:17:18   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 13:25:35   
Jeca*
 user posted image   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 16:51:38   
oliveradj
E ovo je dobro. user posted image
Moj deka je mene i brata uvek ubedjivao u neke pricice u vezi zivotinja. Tipa moj brat je presao uveliko dvadesetu deda vise nije bio ziv i pricamo mi kako je konj pobegao preskocio kapiju i moj brat ukapira posle toliko vremena. Joj ma deda me presao on je prodao konja, a mi nismo mogli da ga jasemo vise pa smo bili tuzni, a on nama pobegao je. Isto je meni rekao zeke su pobegle u sumu, a oni zavrsili u paprikasu. user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 16:57:19   
Anoniman
TAKO SAM JA U TANJIRU NAŠLA CRVENI KONAC KOJI JE BIO NOZI MOG PAČETA KADA JE "POBEGLO"... user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 17:10:40   
oliveradj
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 18:25:49   
guppy RR
Eto... podelismo porodičnu istoriju...

moj muž kaže: nezgodne su te životinje što beže... user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
13.12.2008 23:10:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy


moj muž kaže: nezgodne su te životinje što beže... user posted image



Ja sam imala i suicidne ribice. Imali smo mali akvarijum, kuglu, i nekoliko ribica unutra, 2-3. Veoma često su plivale u krug mnogo brzo, i kada se jako zalete onda izlete na rupu od gore. user posted image

A kornjače je tata izbacivao preko noći na terasu jer nije mogao da spava od njih jer rolaju kamenčiće po akvarijumu. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
14.12.2008 9:22:43   
Jeca*
Meni je komšijski vučjak pojeo flašicu i cuclu...mrzela sam ga do 16. godine, a onda našla svoju cuclu u kuh. ormanu user posted image
A Tašo, ja sam "ubila" ogroman akvarijum sa ribicama. Poprskala sam prostoriju onim sprejom protiv buba i komaraca i izgleda zatrovala ceo akvarijum, sve su izvrsile samoubistvo za dan-dva (iskocile iz akvarijuma), a neke su samo plivale po povrsini user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
8.3.2018 20:28:50   
Dora89

IZVORNA PORUKA: Anoniman

 
Jedna od lepih strana predstojeće sezone praznika je i ta što ćete imati nešto više vremena na raspolaganju, vremena koje možete provesti s decom. Deo tog vremena moguće je utrošiti i na pričanje deci o porodičnoj istoriji (naravno, to ne morate raditi samo tokom praznika).
Priče o članovima vaše porodice, o vama i vašem partneru, vašim roditeljima, njegovim roditeljima, rođacima, precima koji su još ranije živeli, mogu da budu jako zanimljive (naravno, ako se ne prepričavaju milion puta). Nešto od toga su, neizbežno, ratne priče, ali sigurno je bilo i romantičnih trenutaka (kako ste se vi i otac vaše dece upoznali, kako su se upoznali vaši ili njegovi roditelji, zanimljive romanse vaših predaka i rodbine...), anegdota, tužnih stvari, lepih priča o mezimcima, priča o prohujalim vremenima, kako se tada živelo, šta se radilo... Takođe, odakle ste vi poreklom, a odakle vaš partner? Šta znate o tim mestima? Kako su se kretali vaši preci, kojim sve putevima, odakle su rodom, kako je došlo do toga da danas budete tu gde ste?
Mnogo je onih koji vole takve priče. Deci one umeju da budu posebno fascinantne, kao i da im znače mnogo više od nekih drugih interesantnih pričica, jer je to i njihova porodična istorija; dok slušaju o tome, sve više se osećaju kao deo grupe, stiču osećaj pripadnosti, što im je uvek potrebno.
Pričajući deci istoriju porodice kojoj i sama pripadaju, razvijate međusobnu bliskost. Uz to, kod dece raste osećaj pripadnosti zajednici, što bi i te kako moglo da utiče na to da ne traže očajnički bilo kakvu grupu kojoj bi mogli da pripadaju, pa samim tim i da prilično smanji verovatnoću da će "upasti u loše društvo", kako se to nekad kaže. Dobro bi bilo, dok deci pričate o njihovim precima, i da ih na pohvalan način povežete s nekim od njih, recimo, da kažete detetu da je sigurno pametno na dedu, da pokazuje istu spretnost kao deda-ujak, sklonost ka hemiji kao baka, da je talenat za slikanje "povuklo" na tatinog dedu, lep stas na baku kada je bila mlada (ili je baka bila isto tako buckasta kao dete, a onda izrasla u pravu lepoticu)... Ako imate fotografije, možete im ih pokazati.
Ovo je jedna od onih lepih aktivnosti u kojima cela porodica može da uživa i koja posebno deci puno znači.
IZVOR

Mislim da je Luka još mali, ali još malo kada poraste, definitivno ćemo da mu pričamo. I ja sam kao mala volela da slušam te priče i da gledam stare slike.


Sjajna ideja, o tome treba razgovarati sa decom! I to iskreno, da realno sagledaju celu sliku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
8.3.2018 23:17:01   
mama Jo
Sjajno, baa lepo😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
8.3.2018 23:25:56   
choopa choops
Moji obožavaju "priče iz djetinjstva". Za sada su to samo lijepe stvari user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Podelite porodičnu istoriju s decom
9.3.2018 16:45:24   
mama Jo
Da, i mi pricamo samo lepe stvari 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here