|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 14:29:46   
Anoniman
Kupila bih sebi notebook, ali ne znam sta, kako, gde, cena, na sta da obratim paznju, proizvodjac itd. Svaki predlog i savet je dobrodosao user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 15:07:18   
guppy RR
Pre svega ovoga je prvo pitanje:
Za ŠTA ti treba notebook?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 15:33:03   
Anoniman
Imam solidan komp za radnim stolom, sto znaci da mi ne treba neka opasna masina, posle izvesnog vremena cu osveziti taj komp novim i bopljim delovima i to je to. Znaci, notebook mi treba za neku osnovnu upotrebu - klasicni programi, jaka memorija, dobra baterija user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 15:42:18   
Anoniman
Moja preporuka asus eee pc 1000HD

Trenutno ga ja imam...i odlichan je... malih je dimenzija 10" ekran...ja ga koristim za internet najvishe...ali mogu da igram igrice... gledam filmove slusham muziku...ma sve... baterija je sa 6 cell i traje oko 4h...
Probatju da nadjem i noviju verziju mog rachunara...razlika je samo u procesoru...jer je moj intel celeron...a bolji je intel atom...chuva bateriju....
Inache...imam 160Gb hard disk...shto je sasvim dovoljno...  user posted image   Eto moja preporuka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 15:48:49   
Anoniman
Hvala Smeshkice user posted image A kazi mi otprilike cenu tog tvog? I ja bih ga koristila za tako nesto osnovno kao i ti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 16:11:08   
Anoniman
Moj je bio u martu 29990....ali sad je oko 27 mozda i manje...user posted image
Mislim da ti je ovo sasvim dovoljno od rachunara...
Prednosti su shto je lagan...svega 1,5 kg (mada mislim da je i manje) dobijesh plishanu futrolu uz njega.... ako nosish one velike torbe shto su sad u modi...mozesh da ga nosish u njoj da ga ni ne primetish... s obzirom da je malih dimenzija...pa nema ogroman ekran...manje troshi bateriju...

Ako ti se neki drugi dopada...javi koji je ...jer sam ja pre radila sa rachunarima...i prodavala...pa znam iskustva ljudi....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 16:15:31   
Anoniman
Sad sam malo googlala ovaj tvoj i cini mi se ok user posted image Pogledala sam i za taj noviji tip, razlika je samo u procesoru, a bas je i minimalna razlika u ceni taj intel atom u odnosu na tvoj intel celeron user posted image A kazi mi kako ide to sa bojom u kojoj ga kupujes? Takav kakav imaju u prodavnici takav i kupis?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 16:20:48   
Anoniman
Pa imash pravo da trazish drugu boju...
Preporuchujem ti da uzmesh taj sa atom procesorom...bolji je i jachi....ja kad sam kupovala onda nije postojao...ali bih kupila taj....user posted image

Inache...ove male od msi nemoj kupovati...slabiji su...i ima dosta problema s njima...
Lenovo mali je ok...ali znatno skuplji....Isto kao i HP, Toshiba.... brutalni su...ali su im cene velike....i ne isplate se....



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 17:16:51   
Anoniman
Ali mali Lenovo je slicne cene kao ovaj tvoj user posted image Koji je bolji? Nesto me ipak vise vuce ka tom tvom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 17:23:26   
Anoniman
Moja komshinica ima lenovo...ali moj je bolji... sistem bolje radi...kod nje stalno neshto treba podeshavati.... neznam...nije mi bash neshto...ona je zadovoljna...ali...ja bih ti ipak preporuchila asus user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 17:25:37   
Anoniman
Inache....znash da ovi mali nemaju cd ni dvd rom? user posted image

Ja imam 3 usb prikljuchka...i to mi je sasvim dovoljno....a moze da se kupi i eksterni dvd rezach...ako ti bash i to treba...ali meni dosad nije zatrebalo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
28.9.2009 17:37:33   
Anoniman
Ne treba mi ni cd ni dvd, dovoljno mi je usb, a i imam komp za radnim stolom koji moze sluziti za sve sto je potrebno, a nemam na notebook-u user posted image Bas si me zagrejala user posted image Odvojicu nekih 300e pa cu se uklopiti nekako, mislim da cu naci nesto kao tvoj ali sa atomom za te parice. Hvala jos jednom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
5.10.2009 2:34:39   
Delijagirl
Ja sam pristalica Acer notebooka i ja ga sama koristim moj je prosle godine bio oko 900 eura na nekoj akciji i ima intelov procesor 2 dual core, 2 gb rama memorije, 250gb hard diska, cd-dvd- rezac, geforce graficku karticu 512mb i windows vista os je isao uz to. Jako sam zadovoljna sa njim i radi mi ko bombona a to je za sada moj primarni komjuter. Nisam htela da kupujem kucni jer sam stalno bila u pokretu pa mi je lap top bio vise nego neophodan za posao, skolu i zabavu. Baterija mi u principu izdrzi neka 2 sata ali ako kucam nesto u wordu onda izdrzi i duze vreme... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 7:53:47   
Anoniman
Delija....tvoj je predpostavljam 15-15-17" laptop?
Acer rachunari su dobri...ali acer mini je loshiji od mog...od mini rachunara je odlichna toshiba, hp, ali su im cene bezobrazno velike... acer i msi su osrednji...ali ne  bash preporuchljivi....zato sam ja izabrala asus...i nisam se pokajala user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 8:10:35   
Trcosava
hehe, zaššto li sam znala da DG ima acer??
elem, sve zavisi od područja i koji brand gura koja država, nešto mi se čini da acer-a nema mnogo u srbiji, i ti koji imaju su uglavnom skuplji (nekada sam pratila i cene i sve, sada malo manje), no sve zavisi za šta ti treba. JA lično imam asusa, platila ga Boga oca pre više od godinu dana, mm pa ima acer. Moj je 15'' monitor i automatski nemam numeričku tastaturu (to me katastrofalno nervira, dokupila sam externu numeričku, tačnije dobila je), nema izlaz za TV (ali to je do grafičke). E sad, imam i dual core, i 250gb hd, i 2 gb  rama, radi lepo, turili smo mu vistu, ne štuca, ali mu se užasno prlja cooler - pa svakih recimo 2 meseca ga otvaramo i čistimo - jer se dernja užasno.
Smeshki svaka ti čast ako na 10'' možeš gledaš film, meni je i TV od 82cm dijagonale mali user posted image
jbg ja bi sve u jednom - što nekad nije moguće
Acer od mm je ok, 17'', ima izlaz za TV ali mu je lošija konfiguracija, pa gomila igrica koje kod mene rade bez problema, kod njega štucaju (moja je radeon i ima 128 - nije nešto mnogo, ali radi mi radnju)

Nisam ni malo pomogla jel da?
MSI - koliko znam su dosta povoljni, Lenovo je nekadašnji ITM ako se ne varam?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 9:47:19   
Anoniman
Sigurna si da nemash numerichku? user posted image Ajde pogledaj sledece tipke: brojeve 7, 8, 9 ispod slova U I O, pa ispod J,K,L i ispod M tamo bi trebala da ti je numerichka....ukljuchujesh je na tipku koju imash negde na tastaturi...a zove se NUM LK user posted image user posted image user posted image

Inache...ja sam mislila da ce mi biti malo ovih 10 incha...ali meni je sasvim dovoljno...dragi ima desktop rachunar sa 22" monitorom....al meni je to veliko....ok za filmove...ali ovako za rad...previshe user posted image



(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 9:57:28   
Trcosava
imam, a dobila sam nešto što se lepi na mousepad - a to sam negde u selidbi zaturila - plus ne znači mi to ništa jer sve kucam na slepo i godinama sam radila sa numeričkom (samo sa numeričkom) koja je uvek sa desne strane

navika je čudo.
za brojke na slovima moram da stisnem Fn (function) da bi ih otkucala, lakše mi da gurnem usb i sa strane numeričku  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 15:24:50   
Anoniman
Baš ste mi pomogle user posted image Bar sam odlučila da još sačekam jer mi ništa više nije jasno user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 15:38:40   
Anoniman
hahah...pa shto si se sad zbunila? user posted image user posted image
Napishi oko chega se razmisljash...pa da stvarno pomognemo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 15:45:05   
sirena
IZVORNA PORUKA: Katjica

Kupila bih sebi notebook, ali ne znam sta, kako, gde, cena, na sta da obratim paznju, proizvodjac itd. Svaki predlog i savet je dobrodosao user posted image


Katjice, ja imam Acer, e machines, kazu hakeri jeste dobar, ali nije popularan, meni najbolji, i kostao je oko 30000 dinara. to ti kazem jer u kuci imam jos MSI i Toshiba, ali ja ovaj najvise volim, brz, lagan, precizan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 15:46:09   
sirena
IZVORNA PORUKA: Trcosava

hehe, zaššto li sam znala da DG ima acer??
elem, sve zavisi od područja i koji brand gura koja država, nešto mi se čini da acer-a nema mnogo u srbiji, i ti koji imaju su uglavnom skuplji (nekada sam pratila i cene i sve, sada malo manje), no sve zavisi za šta ti treba. JA lično imam asusa, platila ga Boga oca pre više od godinu dana, mm pa ima acer. Moj je 15'' monitor i automatski nemam numeričku tastaturu (to me katastrofalno nervira, dokupila sam externu numeričku, tačnije dobila je), nema izlaz za TV (ali to je do grafičke). E sad, imam i dual core, i 250gb hd, i 2 gb  rama, radi lepo, turili smo mu vistu, ne štuca, ali mu se užasno prlja cooler - pa svakih recimo 2 meseca ga otvaramo i čistimo - jer se dernja užasno.
Smeshki svaka ti čast ako na 10'' možeš gledaš film, meni je i TV od 82cm dijagonale mali user posted image
jbg ja bi sve u jednom - što nekad nije moguće
Acer od mm je ok, 17'', ima izlaz za TV ali mu je lošija konfiguracija, pa gomila igrica koje kod mene rade bez problema, kod njega štucaju (moja je radeon i ima 128 - nije nešto mnogo, ali radi mi radnju)

Nisam ni malo pomogla jel da?
MSI - koliko znam su dosta povoljni, Lenovo je nekadašnji ITM ako se ne varam?



Hej Acer nije skup, kupila sam ga pre tri meseca.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 15:48:33   
Anoniman
Ajde mi napiši malo detaljnije o njemu ili ga nađi na netu pa mi daj link. Toliko sam i planirala da ga platim, oko 30000 tako da mi mošda odgovara i taj kao tvoj user posted image

(odgovor članu sirena)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 16:15:07   
sirena
Laptop Testovi - Acer eMachines e720-422G25Mi tu ti je bas lepo objasnjeno, ali ako ti treba jos sta, pitaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 16:18:24   
sirena
I izvini sto si cekala, i pisn da li ti vredi taj sajt,, ako ne da trazimo drugi.

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pomoc u kupovini notebook-a
19.10.2009 16:22:45   
Trcosava
@ sirena - ja kažem za varijante koje sam ja tražila, tada kad sam gledala ti acer-i koje sam ja htela su bili skuplji, u sloveniji je acer poprilično zastupljen, no isti kompovi ovde i kod nas - velika razlika u ceni
nisam ja rekla da acer ne valja, daleko od toga - samo sam uporedila ova dva na kojima radim.

iskreno katjice - svako ima svoj favorit, pogotovo serivseri i oni koji rade sa računarima (smeshki nemoj me utepash), da krenemo od OS pa preko svih drugih programa. Kako je ko navikao (ja recimo MORAM da imam total commander na kompu)
Savet koji ja mogu da ti dam - otprilike vidi šta bi ti da imaš od konfiguracije, pa onda gledaj tu konfiguraciju u rangu cene koja je za tebe prihvatljiva.
nadam se da znaš za sajt ITsvet?

p.s. katjice imaš PP user posted image


< Poruku je uredio Trcosava -- 19.10.2009 16:25:33 >

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here