|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pozorište za decu
19.12.2008 23:58:29   
Anoniman
Sutra imamo predstavu i dodelu paketića u firmi (Deda mraz). Biće to Lukina prva predstava. Glupo je što je u 14h, to je garant organizovao neko ko nema dece, jer sva deca koja još spavaju danju, to rade baš oko 14h. Biće borba... user posted image  
Baš me zanima dal će se Luki dopasti predstava? Dal je rano da sa 2,5god ide na predstavu?

Javiću vam kakva je bila predstava, i kako je reagovao.

A vi možete da mi pišete o tome, šta mislite, od kog uzrasta se deca vode u pozorište? Da li u lutkarsko ili u "pravo"? Ili, koje već imaju iskustva- pišite svoja iskustva.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 21.11.2013 17:37:20 >
  Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 1
   RE: Naša prva predstava
20.12.2008 17:20:21   
Anoniman
Evo me! MRTVA SAM! Tek sada sam uspela da ubacim nešto sem kafe u usta.

Luka je odspavao od 12.13.45h, oko 14.15h smo stigli na predstavu, iskreno, žao mi je što smo kasnili jer mu se dopao. Tapšao je, gledao bez reči. I sav je cičao kada je deda mraz rekao da je doneo paketiće (BTW, ne znam što im tepaju, jedva sam ga donela kući). Dodela paketića je bila grozno organizovana - užasno je bilo gužva. Paketići su lepi, sve neke lepe igračkice iz DEXY CO, i malo slatkiša.

Nije hteo da sedne deda mrazu u krilo, pa smo stali pored, morala sam i ja da stanem pored jer bez mene nije hteo ni blizu da stane, samo ga je posmatrao sa pristojne razdaljine.

Da zaključim: nije rano voditi decu od 2,5god na predstave!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Naša prva predstava
20.12.2008 18:34:31   
Lu
Moj Roko je prvi put išao na predstavu sa nepune dvije godine odnosno gledali smo"djeca pjevaju hitove".
On je bio oduševljen i pljeskao im stalno i dandanas to spominje.
A po paketiće smo išli kod Sv.Nikole i nije ni on htio da mu sjedne u krilo nego sam se i ja morala snjim pored slikati.
Kod nas još nije bio djed mraz, možda će biti između Božića i N.Godine.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Naša prva predstava
20.12.2008 18:55:30   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha

Tapšao je, gledao bez reči. I sav je cičao kada je deda mraz rekao da je doneo paketiće (BTW, ne znam što im tepaju, jedva sam ga donela kući).



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Naša prva predstava
20.12.2008 19:36:45   
guppy RR
Tasho, baš mi je milo što imate tako lepo iskustvo !!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Naša prva predstava
22.12.2008 7:11:04   
Lu
Kod nas je sinoć u pola osam bila predstava sa djeda mrazom i naravno da nismo išliuser posted image , kao što kaže Tasha organizatori kao da se nisu sa roditeljima konzultirali to je ipak kasno,bezveze.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Naša prva predstava
18.2.2009 11:54:30   
Anoniman
Čula sam da u pozorištu mladih u NS nedeljom prepodne (od 10 ili 11h) ima predstava za male kao što je Luka. Ustvari, ja više nisam objaktivna, jel on mali za predstave sa 2,5god? user posted image  Sve u svemu, samo da stignem do pozorišta po program, pa ćemo otići na neku predtavu da vidim kako reaguje... Nadam se pozitivnom ishodu, kao što je bio i za deda Mraza. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 13:56:05   
Lilly*
Mi danas u 17h idemo na predstavu u "Pozoriste mladih". Bili smo do sada na nekim neobaveznim predstavama kada su se otvarale igraonice i sl. gde smo stajali i mogli setati, otici ako mu dosadi.. Videcemo kako ce danas to sve izgledati, da li ce imati strpljenja da presedi i pogleda celu predstavu. Javicu vam utiske user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 13:59:04   
Anoniman
Jupiiii! user posted image  A na koju predstavu idete? Pošto su karte?

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:07:52   
Lilly*
"Veseli muzicari" se zove predstava, ima i glumaca koji su obuceni kao klovnovi a ima i lutaka, deluje mi zanimljivo, a karte su 150 din! Bas jeftino! Super, tako da cemo moci cesto ici user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:09:30   
Anoniman
Aj pokupi program pa nakucaj šta ide u subotu i nedelju! user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:17:21   
Lilly*
Uzela sam program, ali mi nije palo na pamet da ga stavim user posted image
Cetvrtak 16.04. u 17h "Veseli muzicari"
Cetvrtak 23.04. u 17h "Puk!(U potrazi za carobnim biserom)"
Subota 25.04. u 11h "Plavi Petar"
Nedelja 26.04. u 11h "Mala Pia i razbojnici"
Cetvrtak 30.04. u 17h "Zacarana pahuljica"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:19:57   
Anoniman
A nema ništa što bismo možda mogli naslutiti o čemu je? user posted image  Svašta! user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:23:13   
Lilly*
Nema, mozda na njihovom sajtu ima neki kratak opis user posted image  Ili ako ste u mogucnosti da prosetate pored pozorista, tamo imaju plakati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 14:29:45   
Lilly*
Evo nasla sam o predstavi "Mala Pia i razbojnici", radi se o tome da tri razbojnika nailaze na devojcicu Piu i druzeci se sa njom shvataju da bogatstvo nije zlato i drago kamenje nego su to deca i radost koju nam ona pruzaju. Eto sta sam nasla user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Naša prva predstava
16.4.2009 19:18:18   
Lilly*
Evo nas sa izvestajemuser posted image  Tokom predstave nije ni treptao, ali nije zeleo da ucestvuje u njoj, tipa da tapse i da odgovara na pitanja, sem jednom kada je prepoznao da se radi o prici "Crvenkapa" i to ko iz topa viknuo user posted image  Kada se predstava zavrsila pitao je "A sto su prestali?" user posted image  Kada sam ga pitala da li mu se svidela predstava, rekao je da jeste, hocemo li opet ici, hocemo, znaci bilo je uspesno user posted image  Bilo je dece od dve godine pa i do 7. I jos nesto, sve su bile mame sa decom, samo jedan tata user posted image  i jedan dekauser posted image , user posted image   

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Naša prva predstava
17.4.2009 8:10:05   
Anoniman
E, moram i ja pođem onda u pozorište sa Lukom. user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Naša prva predstava
17.4.2009 12:54:04   
Lilly*
Idi, sigurna sam da ce mu se svideti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Naša prva predstava
27.11.2011 0:07:30   
majka mara
mm i ja nesto pricamo juce kako ovaj nas malisa bas gleda crtace pa moze ako ga pustis i po 2h da gleda nodiju,a mm to smeta,meni nekad dobro dodje da skuvam ili uradim nesto,elem kaze on da bi mogla svake subote da krenem da ga vodim u pozoriste i tako ja kopam po netu,za sad mislim da nam najvise odgovara neko lutkarsko pozoriste jer su predstave za uzrast od 2 ili 3 god pa na vise.i vidim da je ulaznica 400 din,ali nigde ne pise da li i deca i roditelji placaju,pa reko da pitam da li je neko skoro bio u pozoristu i kako to ide u decijem jer ja nisam bila jos do sad sa njim,ima 2 god. i da li ima neko neki predlog za pozoriste ili predstavu za "male pocetnike" kao sto je on :)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Naša prva predstava
27.11.2011 0:13:01   
Sanjica26 RR
pozoriste
Majka maro pogledaj ovaj link. Ja sam kao mala volela da idem u to pozoriste.user posted image Stalno me je strina vodila. Mozda im posaljem mail, pa upitas da li deca i roditelji placaju. Ali bilo bi mi logicno da deca ne placaju.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Naša prva predstava
27.11.2011 10:08:11   
Olga75
prvu predstavu koju je pogledala je bila prosle godine na dodeli paketica , gledala je ali nije prepricavala , sledeca je bila na otvorenom , to je bilo nesto o ekologiji pa mi je pricala da se ne treba penjati na drvo user posted image
eee a onda je doslo pravo pozoriste , isla je sa bakom i gledala Vuk i sedam jarica ( vuk i pe ses osam pacica njena interpretacija user posted image ) bila odusevljena a poslednje je gledala Ruzno pace ( isto sa bakom )
sad je vec veteran sa bogatim pozorisnim zivotom i jedva cekamo ponovni odlazak u NS jer se zna baka i unuka idu u pozoriste user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Naša prva predstava
4.2.2012 18:03:54   
Anoniman
Andrejeva prva predstava je bila u Buhi - Tri praseta , bio je strasno razocaran zato sto je vuk u stvari bila devojcica user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Naša prva predstava
4.2.2012 18:49:34   
jelena038
zar ova temanema vise od jedne strane??? strasno! (ovo ja kao dramaturg reagujem, ne zamerite)

moje dete je krenulo u pozoriste sa dve i po godine, prva predstava koju je gledao (ako ne racunamo one novogodisnje gluposti) bila je predstava "Jablan", dramatizacija istoimene Kociceve pripovetke, spojena s pripoovetkom "Kroz mecavu", zanimljiv experment, predstava nista posebno, ali evo, i posle oko stotinu predstava koje je u medjuvremenu pogledao, sto u nasim pozoristima (jer ga sad vec vodim i u Narodno), sto po raznim festivalima, i danas pominje tu prvu.. rezirao ju je moj profesor, inace, prisustvovala sam jednoj od proba, pa sam znala kakva je pre premijere, te sam uspela da pipremim dete na borbu bikova i sl. sto sam posle nastavila da praktikujem i sto bih savetovala svm mamama koje tek planiraju da vode malisane u pozoriste. mada je meni mnogo lakse, ja imam besplatan upad na sve predstave, kao kolega, i cesto mogu da prisustvujem probama, uvek mozete da nazovete pozoriste, pitate za koju je ciljnu grupu radjena predstava, da pronadjete slike ili klipice na sajtu pozorista, a pomaze i citanje dramskog texta, bajke, ili pripovetke detetu unapred, cisto da se tamo oset_i kao na domacem terenu i ne uplasi od mraka.

U to ime

< Poruku je uredio jelena038 -- 4.2.2012 18:54:52 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Naša prva predstava
4.2.2012 21:46:49   
Anoniman
Meni se dopada program koji su započeli kod nas u dečjem pozorištu, takozvani "Teatar u pelenama". Prva predstava se davala već krajem 2010. godine i prilagođena je uzrastu od 0 do 36 meseci... Znam da zvuči neverovatno, ali predstave su pune boja, zvukova, onomatopeje, lutaka, muzike i igrica (ku-kuc, tik-tak, pika-bu) i traju svega nekih 15 minuta tako da su savršeno prilagođene ovom uzrastu. Dosad su napravljene dve predstave, mi smo išli na obe. I iskreno, Mihajlo je bio očaran (pogotovo prvi put, a tad je imao svega 11 meseci) i držala ga je pažnja cele predstave. Deci je potom dozvoljeno da se popnu na scenu i da se igraju... Jako lepo i zanimljivo... Nadam se da ćemo uspeti da negujemo ovu naviku user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Naša prva predstava
19.3.2012 19:05:21   
dunja RR
Predstavljamo vam video koji su zajedno kreirali studenti Fakulteta dramskih umetnosti i Udruženje za razvoj pozorišta za decu i mlade ASSITEJ Srbija. Video govori o značaju pozorišta za decu i mlade, poziva roditelje da povedu decu u pozorište, i deo je međunarodne kampanje "Povedite dete u pozorište danas" namenjenoj baš roditeljima.

Roditelji, dovedite decu na proslavu Svetskog dana pozorišta za decu i mlade u utorak 20. marta od 18 časova u Malom pozorištu Duško Radović, ulaz je slobodan. Prisustvovaćete scenskom čitanju dva najbolja dramska teksta za decu i mlade, po mišljenju žirija konkursa za originalni dramski tekst za decu. Konkurs je sproveo ASSITEJ Srbija sa Malim pozorištem Duško Radović i Sterijinim pozorjem, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture ! Tada će biti proglašeni pobednici na konkursu i uručene vredne nagrade !

Udruženje za razvoj pozorišta za decu i mlade unapredilo je svoju veb stranicu na kojoj sada možete pronaći više informacija o udruženju ali i aktuelne vesti iz oblasti pozorišta za decu i mlade u Srbiji i inostranstvu KLIK Takođe možete nas kontaktirati i pratiti naše aktivnosti i preko facebook stranice KLIK


POVEDITE DETE U POZORIŠTE DANAS KLIK

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.3.2012 19:14:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here