|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promuklost
4.1.2009 16:04:27   
Anoniman
Luka je imao fazu kada je toliko glasno pričao, i toliko umeo da se uspali i viče, da sledeći dan nema glasa ili promukne. user posted image
Prvi put kada se to desilo, zvala sam mamu silno zabrinuta. Drugi put sam već cool-irala. Malo meda na kašičicu kada god se set__im, i za par dana je k''''o nov. user posted image

Jel vaša deca promuknu?

Promijenila sam naziv teme radi lakseg pronalazenja . user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 16.6.2011 11:08:55 >
  Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 1
   RE: Promuklo mi dete!
4.1.2009 21:17:12   
Koka Loka
Deca ne, promuknem ja kada vičem na njih i sramim se toga user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Promuklo mi dete!
4.1.2009 23:39:35   
Anoniman
Ja sam danas rekla Luki "Ajde mooooooooolim te smiri se, inače će mama opet da urla, i boleće je grlo!" user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Promuklo mi dete!
4.1.2009 23:40:53   
Koka Loka
IZVORNA PORUKA: Tasha

Ja sam danas rekla Luki "Ajde mooooooooolim te smiri se, inače će mama opet da urla, i boleće je grlo!" user posted image


Šta ti mene utešiš user posted image  Opet nisam jedina user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Promuklo mi dete!
5.1.2009 7:51:40   
Lu
Mali ne on ima dobar glasuser posted image
ali ja se znam zakašljati kada dreknem pa mi onda bude i smiješno i neugodno.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 17:09:45   
Shishica
Ema mi je promukla evo vec oko dva dana ili tri.. bas sam se zabrinula da nije grlo... opet.. user posted image

Dala sam joj danas caj sa medom, ali slabo ga je pila.. Pojela je dosta supe pilece danas iz dva puta..

Sutra cu kupiti med pa da joj dajem..sme sad je li tako?

Ne bi opet kod lekara da je vodim user posted image

A bili smo u NS-u u subotu i oznojala se igrajuci se sa jednim lepim batom ceo dan, a bili smo i na Strandu.. pa mozda se i prehladila..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 17:15:02   
Verus
Eh Shishi, mala shishica...prati je i ako joj nije bolje ne cekaj vikend nego opet kod dr...tako ja radim, ako joj je bolje od caja i supice onda mozes da preskocis.  Moguce da je prehladila grlo ako je pila nesto tako oznojana...stvarno ne znam..

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 18:06:58   
Shishica
Ma ne znam.. cekacu do petka pa cemo otici ako ne bude bolje..
A setila sam se da je sa 1,5 mesec isto tako prvo promenila glasic pa se razbolela.. user posted image

A za mesec dana idemo na more, a ona tako krenula da se malo, malo razboljeva... A sad manje sisa pa nema vise mleka da je cuva..

E eeee...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 20:49:50   
Lu
Shishice prati joj disanje noću kad spavauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 20:58:03   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ma ne znam.. cekacu do petka pa cemo otici ako ne bude bolje..
A setila sam se da je sa 1,5 mesec isto tako prvo promenila glasic pa se razbolela.. user posted image

A za mesec dana idemo na more, a ona tako krenula da se malo, malo razboljeva... A sad manje sisa pa nema vise mleka da je cuva..

E eeee...

jao pa ako tek za mesec dana idete na more, sta se brines ima da se razboli i preboli do tad minimum 2 puta :)

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Promuklo mi dete!
18.5.2011 20:58:22   
jovicaa
mada razumem te i ja sam paanicaruser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Promuklo mi dete!
20.5.2011 14:25:23   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Shishice prati joj disanje noću kad spavauser posted image


I onda... ? Ako dise dobro onda joj nije nista ili sta ?? A? user posted image

I dalje je promukla, manje preko dana, a jutro i vece je malo jace..

Nista drugo je ne muci koliko ja vidim..

Jovice.. sta ces.. TAKA sam user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Promuklo mi dete!
20.5.2011 14:32:12   
Olga75
mislim da je Lu htela da ti skrene paznju na laringitis user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Promuklo mi dete!
20.5.2011 14:54:30   
Shishica
Jao pa ne znam ja kako se to ispoljava..
Sta bi ti rekla da je? Sad sam uspela na sekund da joj vidim grlo i cini mi se da je malo crveno..
Temperaturu nema, nos joj ne curi vise nego inace.

Jedino joj kaka malo vise smrducka user posted image

Sta ti mislis? Sta da joj radim? Tutkam joj med u sta stignem (ne preterujem nego onakoo koliko mislim da ona na dan sme)
Jela je ovih dana dosta supe, caj nece..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Promuklo mi dete!
20.5.2011 15:01:07   
Olga75
najbolje je da je odvedes kod lekara ,
kad deca imaju laringitis kod izdisanja se cuje zvuk koji se opisuje kao rezanje ali ako je vec dva - tri dana promukla a nije vikala i ne kaslje najbolje je da joj neko pogleda grlo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Promuklo mi dete!
20.5.2011 15:37:01   
Shishica
A sto je fazon jeste se zdala sva sa jednim batom u subotu.. ajde videcemo da je vodimo..
Mrzim da idem kod lekara user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Promuklo mi dete!
21.5.2011 14:41:28   
Shishica
Bili smo kod lekara.. pogledala je ofrlje nije joj ni videla grlo, a zakljucila je da je ok.. a ja videla da dete nije ni otvorilo usta kako treba..

Onda na kraju nije htela ni da mi pogleda Emu za neke ospe sto ima. Kaze da dodjemo kod nase doktorice i okrenula glavu!

Pitala nas da li imamo kuci Presing ili ne znam sta.. i dala neki Desloratadin sirup..
Mi smo u apoteci uzeli Presing jer ce i na moru trebati.. ali sad vidim da na njemu pise da je za decu OD 2.godine!

Jeste vi davali deci do 2 godine Presing? On je samo za alergijske reakcije ili jos nesto? Znam da se daje nekad i za bronhitis...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Promuklost
16.6.2011 9:42:52   
NadaR
IZVORNA PORUKA: valenti

nova sam na forumu,i zabrinuta sam majka .moj sestogod sin je je imao nekoliko puta laringitis prvi put sa godinu ipo dana ,a posle toga negde u proseku po tri puta godisnje je dobijao napade gusenja i to uglavnom u sred noci ili u ranu zoru.u zadnjih god danu ti napadi su proredili i ako se jave ne u tolikoj meri kao pre.mozda je jednom imao i to bez injekcije urbazona.sad smo trenutno na moru u cg tek tri dana i vec je od juce ujutru poceo promuklo da prica.jako sam se uplasila i odmah sam mu kupila aerius sirup i pocela ga inhalirati sa toplim fizioloskim rastvorom u medjuvrem smo isli na plazu i kupao se ,nisu bas idealni uslovi za plazu pa sa strahom sam ga pustala u more.i dalje je promukao i sad strepim samo da ga ne uhvati napad u toku noci.inace ne kaslje ,ne slini .nema ni kijavicu,nedaj boze ni temperaturu.grlo mu nije crveno.to je ono sto ja mogu reci.molila bih samo strucnjake da me posavetuju sta dalje da radim,koja bi jos preventiva mogla doci u obzir,kako da se ponasam u skladu stim.molim vas,hiljadu puta vas molim sta da radim .da li je potrebno da ga vodim pedijatru sa ovakvim nalazom......cekam vas odgovor ,unapred hvala.



< Poruku je uredio Nada RR -- 16.6.2011 11:09:42 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Shishica)
Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 18
   RE: Promuklost
20.7.2011 12:35:30   
Jeca*
Luka mi je danima promukao...opet sam pretpostavila da je alergijski, jer nije pio ni jeo nista hladno i zdrav je (pupupupupu user posted image ). Dajem mu 3 dana aerius i vec je mnogo bolje. Ipak, mislim da veliki udeo imaju i ove tabletice, koje sisa po dve dnevno, po preporuci jedne apotekarice koju poznajem. On je odusevljen ukusom i izgleda stvarno deluju. Topla preporuka

ISLA MINT



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Promuklost
20.7.2011 13:56:03   
valenti
prvi put se susrecem sa ovim lekom....zlu ne trebalo imacu ih na umu.pisala sam da je moj sin promuklo pricao na moru i hvala bogu proslo je samo od sebe...neznam kako smo uspeli ovaj put da zaobidjemo lekara al ipak mislim da mozda ulazi u fazu kad jemoguce da taj laringitis se povuce totalno....za sve treba vremena i strpljenja i zivaca.



izvinjavam se na pravopisu,,uvek pisem brzo,nemam vremena pa gresim....user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Promuklost
20.7.2011 14:14:28   
Jeca*
ovo nije lek, ovo su kao bonbonice....ali oblazu grlo. Pise da sme za decu i za starije. Ja sam prezadovoljna..pupupu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu valenti)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:03:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Luka je imao fazu kada je toliko glasno pričao, i toliko umeo da se uspali i viče, da sledeći dan nema glasa ili promukne. user posted image
Prvi put kada se to desilo, zvala sam mamu silno zabrinuta. Drugi put sam već cool-irala. Malo meda na kašičicu kada god se set__im, i za par dana je k''''o nov. user posted image

Jel vaša deca promuknu?

Promijenila sam naziv teme radi lakseg pronalazenja . user posted image


Eto moj post od pre koju god... a ja opet zabrinuta. user posted image


Luka je bio bolestan pre 2 nedelje, pa prethodnu nedelju nije išao u vrtić da se malo oporavi od bolesti jer je bilo baš gadno, ove nedelje je krenuo. Posle par dana, promukao. user posted image Ne boli ga grlo, lepo jede, veseo, nema temp... Šta da mu radim? Mama reče "Neki virus opet", ja pala u depru jer u utorak idem sa Markom u bolnicu na vakcinu, i nikakvi virusi nam nisu dobrosošli. Razmišljam, ako je virus, ja to ipak moram znati zbog vakcine. Baš sam skenj.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:06:44   
New Mom
Ne prati kašalj? Laringitis?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:10:30   
Anoniman
Ne prati kašalj. Dva put se nakašljao u ova dva-tri dana koliko je promukao. user posted image Jao nemoj laringitis, utepaću se sad više. Laringitis prati užasan kašalj, da dete jedva stigne da udahne između kašlja, a da priča je misaona imenica. Toga nema za sada, nadam se da je samo bio malo glasniji od uzbuđenja što je napokon posle 2 nedelje u vrtiću.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Promuklost
24.2.2012 23:13:04   
New Mom
Znam kako jeuser posted image , imali smo ga prošle nedelje, pisala sam tamo u temi.

Pa ako je bio "glasan" možda je samo nadražio glasne žice.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here