|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
13.6.2011 10:51:40   
Anoniman
Malo pristrasna temica user posted image ovo je moj naj naj naj kolač!!!

user posted image

Ja imam nekoliko recepata, a vi ako volite ove kolačiće ili ih pravite na neki drugi način - tema vam je na raspolaganju user posted image

PUŽIĆI SA CIMETOM (oko 10 komada):

Potrebno:
2 1/2 šolje brašna
1 1/2 kašičica suvog kvasca
1/2 kašičice soli
1/3 šolje šećera
2 kašike putera
1 jaje
1/2 šolje mleka
1/2 šolje žutog šećera
2 kesice cimeta
puter za premaz, med za premaz
*koristim kao meru čašu od jogurta

Priprema:
Umešati brašno, kvasac, so i šećer. Dodajte puter, jedno jaje i na kraju postepeno dodati 1/2šolje mleka. Mešajte dok ne dobijete loptu, a zatim nastavite da mešate dok ne dobijete mekano i elastično testo. Ostaviti na toplom da se digne, najmanje 2 sata.
Na radnoj ploči testo razvaljajte u pravougaonik, testo premazati topljenim puterom, posuti 1 1/2 kesicom cimeta i žutim šećerom. Testo zaviti u rolat i seći parčad 2.5-3cm debljine. Ređati u pleh svaki posebno, ili jedno uz drugo (sa malim razmacima) formirajući okrugli kolač i ostaviti na toplom još 1 sat da nadođe.
Istopiti kašiki meda  sa kašikom putera, 1/2 kesice cimeta, pa premazati pužiće i peći na 180C oko 20-30minuta dok ne postanu zlatni.

Ovo je osnovni recept - ja kad počnu da dobijaju boju izvadim iz rerne prelijem sa 1dcl toplog mleka, pa vratim da se peku do kraja (tako budu mekani k'o duša user posted image )
I mala napomena- kolači zaista jako nadođu. Recimo kad ih umesite i isečete budu prečnika 3-4cm, za sat vremena na toplom budu i 8cm, a kad se peku porastu još koji cm u prečnik-imajte to u vidu zbog rasporeda u tepsiji za pečenje

Prijatno!!!
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
13.6.2011 11:09:26   
Anoniman
PUŽIĆI SA GROŽĐICAMA (za 12 komada)

Potrebno:
500gr oštrog brašna
1 kašičica soli
60gr putera
7g suvog kvasca- jedna kesica
30gr šećera
oko 200ml mlakog mleka
1 veće jaje, umućeno
4 kašike bistrog meda
Za nadev:
2 kašike putera
60 gr žutog šećera
120gr suvih grožđica
naribana kora jedne narandže
1 kašičica mešanih mlevenih začina (cimet, muskat, đumbir)

Priprema:
Pomešajte brašno, so, puter, šećer i kvasac. U sredinu mase uspite jaje i mleko pa mešajte da dobijete mekano testo. Ostavite na toplom da nadođe bar dvostruko (oko sat i po).
Nadev pripremate tako što penasto umutite šećer i puter, a u drugoj posudi sjedinite grožđice, naribanu koru i začine.
Razmesite testo na veći kvadrat, premažite ga masom od putera, presavijte testo, pa ga još jednom razvucite na kvadrat, pospite mešavinom voća i začina, pa urolajte i isecite rolat na 12 komada. Poređajte pužiće u tepsiju i ostavite na toplom da narastu toliko da se gotovo dodiruju (oko 30 minuta).
Pecite u rerni na 220C oko 20-25 minuta dok peciva lepo narastu, a već nakon 10-15 minuta prekrijte ih folijom pa nastavite pečenje kako ne bi izgorela.
Na vatri zagrejati kratko med,pa njim glazirati peciva.... user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
13.6.2011 11:15:52   
Anoniman
PUŽIĆI SA ORASIMA (oko 10 komada):

Za ove pužiće koristim sve sastojke kao za Pužiće sa cimetom, osim što cimet zamenim sa nekih 150-200gr oraha (testo premažem puterom, pospem orasima i šećerom) i pužiće NE glaziram mešavinom cimeta i meda, već samo prelivam toplim mlekom na pola pečenja - ovi su mm omiljeni user posted image

A zaboravila sam da napišem da ako ne glazirate Pužiće sa cimetom pre pečenja, možete napraviti glazuru od 200gr šećera u prahu, 4 kašike vode i malo ekstrakta od vanile (1 kašičica), zagrejete na vatri, pa njime prelijete već gotove pužiće....

Uživajte!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
13.6.2011 16:02:14   
smeskicTB
n i n a ti si izvor divnih recepata!user posted image
obavezno cu probati tvoje puzice!

da li smemo da koristimo linkovanje ka blobu?
drugarica ga ima, a od nje sam preuzela jedan divan recept za cimet kiflice..i svima ga preporucujeem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
22.6.2011 21:35:44   
AndreaK
Super, podsetila si me na puzice koje sam obozavala da pravim ranije, divni su...prhki, socni, ukusni... recept je slican, pa ne bih ponavljala, ovo je inace tradicionalni kolac Svedske zove se kanelbullar, u bukvalnom prevodu cimet-loptice...

Dodacu samo da ja premaz pripremim unapred, tako sto margarin pomesam sa cimetom, vanilin secerom, mlevenim orasima, bademima (u zavisnosti od toga kakve kolace zelim) i naravno secerom.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
23.6.2011 10:00:01   
Anoniman
Ja ne znam kakav je slučaj sa ostalim gradovima, ali kod nas ni jedna pekara i ni jedna poslastičarnica ne služi ovo pecivo, a ja ga prvi put jela jednom prilikom u Francuskoj i otada sam luda za njim user posted image Pečem ih bar jednom mesečno, ja najviše volim sa cimetom, a mm sa orasima.

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
25.6.2011 23:07:39   
magde
pa....zapisala recept sutra cu da ih uradim pa da vidim kako  su slatke........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
25.6.2011 23:28:41   
viking
Ove sa cimetom i ja pravim, zovem ih Norveske rolnice sa cimetom
Odlične su :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
7.8.2011 19:56:53   
soni
mi smo juce u nekom restoranu ovde jezli ove puzice i pitam konobara kako se zovu i on kaze norske kanel boller i trazim ih na netu i prebaci me ovde... pa kod nas na RR ima sve..
njam sutra pravim ove puzice sa cimetom.. ovde imaju i jos neki zacini sto norvezani stavljaju.. super su!!!

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
8.8.2011 12:04:18   
smeskicTB
mmmmm hocu jaa! cim budem mogla da mesim testo..pravim ih! obozavam ih!user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
8.8.2011 12:11:10   
Anoniman
Ja pravila prošle nedelje jedan dan sa orasima, moje dete pojelo za večeru 2 pužića user posted image (inače narasli su do 12cm prečnika!) i još 2dcl mleka uz to! Prase mamino slatko user posted image  Sutra kažu biće 20stepeni i kiša, pa možda mućnem ove sa grožđicama user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pužići od cimeta, oraha, suvog grožđa....
10.8.2011 10:04:28   
smeskicTB
ma samo da odem kod dr i cujem kako dalje da se ponasam..nesto sam istripovala da mi za mesenje testa treba snage..user posted image
prvi su mi na listi!user posted image cimet i grozdjice!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here