|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Putno zdravstveno osiguranje
26.5.2010 19:18:10   
ana77
Da li je neko putovao sa bebom na duze u inostranstvo i na koji nacin ste uplacivali zdravstveno osiguranje detetu. Glupo bi mi bilo da odem sa nadom da detetu nece biti nista i da se onda naplacam lekarima za neku glupost. Planiram da u Crnoj Gori budem oko mesec dana.

Da li neko zna kako to uopste funkcionise, posto kad god sam isla u inostranstvo uplacivala sam ono osiguranje (jer je to bio uslov za vizu) ali nikad mi nije trebalo (hvala Bogu), pa i ne znam kako to funkcionise...

Hvala unapred :)!


< Poruku je uredio Lu RR -- 24.6.2011 14:11:04 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zdravstveno osiguranje za bebu u Crnoj Go...
27.5.2010 11:25:05   
Anoniman
Konkretno za CG nisam sigurna dal važi naša zdravstvena knjižica.

Inače, za dete ga uplaćuješ kao za sebe, samo će pisati detetovo ime.

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zdravstveno osiguranje za bebu u Crnoj Go...
27.5.2010 12:09:30   
Mari86
ana draga da li je beba na tvom pasosu? 

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zdravstveno osiguranje za bebu u Crnoj Go...
27.5.2010 12:17:01   
LillyT
Ako ima novi pasos, onda beba mora da ima svoj, nema vise mogucnosti da bude na pasosu jednog od roditelja.
Ana, odes i kupis osiguranje kao sto si i za sebe uzimala. E sada, ja znam samo jednu osobu koja je to iskoristila, mislim da su platili pregled, a da im je kasnije refundirano. Valjda sve zavisi i kod koje kuce uzimas.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zdravstveno osiguranje za bebu u Crnoj Go...
27.5.2010 12:24:05   
Mari86
Beba mora da ima svoj pasos ali u Crnoj Gori ne traze pasos nego samo licnu kartu...
Bez obzira,ako platis nesto moras imati originalne racune jer bez njih ne mogu da se refundiraju troskovi..
takodje si duzna da obavestis kucu u kojoj si se osigurala da je doslo do bolesti,povrede,pa kada se vratis sa putovanja,
odes i popunis zapisnik...
Do prosle godine bebe manje od 6 meseci ili ti mladje nisu mogle da vade putno zdravstveno...
Sad cu da proverim da li se to menjalo. user posted image

Za male bebe takodj moze da se vadi putno zdravstveno nema starosne granice,sad sam proverila user posted image
Ako te nesto zanima slobodno pitaj user posted image


< Poruku je uredio Mari86 -- 27.5.2010 12:30:47 >


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zdravstveno osiguranje za bebu u Crnoj Go...
27.5.2010 16:18:50   
ana77
Hvala vam puno devojke :).

Tako sam nesto i mislila ali rekoh da vas prvo pitam, kad vec sve znate :D!

Posebno hvala Mari86.

E, da. Od sledece godine ce i za bebu trebati pasos za CG, a za ostale zemlje vec treba jer u novom pasosu nema mesta za bebu. A naravno ako beba putuje samo sa jednim roditeljem potrebna je overena saglasnost drugog roditelja, a ako je vodi neko treci, saglasnost oba roditelja...

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 6
   Putno zdravstveno osiguranje
27.5.2010 16:24:54   
liliana
I OBAVEZNO ponesi bebin izvod iz matične knjige rođenih-to če ti tražiti na crnogorskoj granici.

< Poruku je uredio Lu RR -- 24.6.2011 14:12:23 >


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
24.6.2011 14:16:50   
Lu

IZVORNA PORUKA: jance

Puno razmisljam o ovome zadnja dva dana, treba da putujem za Hrvatsku u julu, a trudna sam. Zanima me dali uzimate doticno putno zdravstveno osiguranje sada kad ne morate zbog vize, i ako uzimate, kakva su vam iskustva? Pogledala sam sajtove ovih privatnih osiguranja, cena je otprilike ista, ali opet, negde sam nacula i da sa Hrvatskom imamo neki dogovor oko zdravstvenog osiguranja i pruzanja zdravstvenih usluga, pa da za HR treba samo otici mislim u socialno i izvaditi neku potvrdu, i da je to besplatno. to jos nisam potpuno istrazila, pa ako i o tome znate nesto, napisite mi, molim vas.
imali smo inace situaciju prosle godine kad smo bli na moru isto u HR, prijatelja je poceo jako zub da boli pa smo morali da ga vozimo na hitno zubarsko tamo, i intervenciju je platio 80eura....



IZVORNA PORUKA: Jeca*

uvek uzimam, gde god da putujem...sto je sigurno sigurno je. A na nekim granicama cak i traze da vide da to imas.



IZVORNA PORUKA: jance

da, i to sam cula, to su ti na madjarskoj granici trazili?
cula sam da ce sada svugde da traze...
kazem sada gledam cene, u kojoj osiguravajucoj kuci uzimas? cula sam da Dunav daje za otprilike 1700din, a sad sam na sajtu Delta Generalija izracunala da mi treba 1280din...



IZVORNA PORUKA: Jeca*

Iskreno, uvek budem u takvoj frci pred put, zbog posla najcesce, pa uletim u prvu turisticku agenciju na koju naidjem i tu uplatim (ili ako na put idem preko odredjene agencije onda uplatimo kod njih i aranzman i osiguranje)



IZVORNA PORUKA: jance

pa da, a i ako ti ne treba, pare ti se ne vracaju pa kontam da puno ljudi misli na varijantu, da su to bacene pare.
inace evo nasla sam kratko na sajtu RZZO o tom medjunarodnom sporazumu o zdravstvenom osiguranju
http://www.rzzo.rs/index.php/zastita-ino-actual/hitna-pomoc-u-ino-actual

jedina stvar koja me u svemu ovome koci, pisao je o tome Blic mislim, da moras da dobijes potvrdu od lekara pa da ides na komisiju sto je iskreno njakanje. a i imam astmu pa ce mi i to mozda okarakterisati kao hronicnu bolest i dzaba mi sav trud....



IZVORNA PORUKA: vonavoj

jance,ja sam uzela iz socijalnog tu potrvrdu...koju moras da odneses kod zubara da ti napise iz kartona stanje u ustima,i da odes do ambulante gde pripadas da ti iz kartona napisu koje si bolesti imala prethodnih godina...onda sve to odneses na lekarsku komisiju,i kada ti overe,taj papir nosis u socijalno da ti izdaju potvrdu da imas pravo na zdravstveno u HR!user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: jance

aha, kontam, znaci ti si je dobila.... dobro je cuti da je neko to stvarno i dobio...
nisam sigurna sta da radim, jer jasno pisu da ako imas hronicne bolesti, neces je dobiti a ja imam astmu, pa zato se dvoumim dal uopste to i da pocinjem....




IZVORNA PORUKA: vonavoj

e,za to ne znam,ja nemam nikakvih bolesti..user posted image



IZVORNA PORUKA: n i n a

Mi svaki put vadimo zdravstveno osiguranje-zlu ne trebalo! Pre dve godine ja trudna, mm astmu, prošle godine malo dete, ja uzela za svaki slučaj. Naši prijatelji uzeli samo za ženu i malog. Od svih nas, samo je njen muž dobio upalu uveta (i to gadnu!) a jedini nije imao osiguranje....
I ove godine planiramo da uzmemo.




IZVORNA PORUKA: jance

pa i ja gledam sta cu.. mm i da se razboli, kod lekara ici nece, a ja sve mislim da mi je jeftinije da platom 1200din ovde nego 80eura tamo, pa tacno i proslo sve bez problema...



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
28.7.2011 23:58:02   
dunja RR
znači oka 1200 je putno osiguranje svuda? ma meni radnica u agenciji reče-ne morate preko nas ima i jeftinije, koliko je to jeftnije nemam pojmauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
24.6.2012 16:55:03   
isidora88
meni je na sajtu delta generali izracunao 250 dinuser posted image
nesto mi sumnjivo da je tako malo.
ima li mateja pravo da dobije potvrdu od naseg rzzo da je osiguran jer koliko znam imamo potpisan sporazum sa zemljama u okruzenju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
24.6.2012 17:40:50   
Olga75
mi to osiguranje platimo preko agencije i izadje nas " porodicno " malo vise od 2000 hiljade ( uplaticemo ga tek u petak pre put pa nisam sigurna koliko je ono preko )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
24.6.2012 22:18:23   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: isidora88

meni je na sajtu delta generali izracunao 250 dinuser posted image
nesto mi sumnjivo da je tako malo.
ima li mateja pravo da dobije potvrdu od naseg rzzo da je osiguran jer koliko znam imamo potpisan sporazum sa zemljama u okruzenju

koliko dana idete? za dete je osiguranje oko 0,45evra...tako da je mozda i 250dobrouser posted image
a imas pravo preko rzzo,ja idem u HR i sredila sam za mene i bebu,ali morate da ste zdravi,da zadnjih meseci niste bolovali,tipa astma...bla,bla..da imate potvrdu zubara da su svi zubi zdraviuser posted image ...pa sam tom potvrdom ides na lekarsku komisiju!
ja sam to sve radilia jer idem vise od mesec dana,pa mi je mnogo putno!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 9:06:37   
isidora88
idemo na 2 nedelje na more,posle toga cemo biti na zlatiboru,ja bih samo za mateju uzela osiguranje.gde idem za to osiguranje?koliko se ceka?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 14:12:39   
vonavoj
odes u socijalno,uzmes obrazac,pa sam tim ides kod lekara opste praske(decjeg) i zubara...ali ta potvrda kosta 600din kod lekara,vise ti se isplati da platis putno od 250dinuser posted image
pa kad ti dr popune nosis na lekarsku komisiju,tu potvrdu i obavezno karton iz doma zdravlja....pa oni odlucuju!
meni nisu naplatili tih 600din,ali drugarici jesuuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 14:15:16   
Olga75
ma to je zezancija user posted image
ovako odes , gospodski platis i dobijes papir i dovidjenja
mislim za tih desetak dana
drugo je kad ostajes mesec i vise , onda se zezas
bar ja tako rezonujem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 14:18:15   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma to je zezancija user posted image
ovako odes , gospodski platis i dobijes papir i dovidjenja
mislim za tih desetak dana
drugo je kad ostajes mesec i vise , onda se zezas
bar ja tako rezonujem

jeste,i ja tako mislim..mi sedimo duze pa sam sredila,trebalo bi mi 60evra za nas dve,ovako sam malo zivaca izgubila!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 15:59:27   
isidora88
uf previse komplikovano user posted image ,uplaticu i ja ,samo jos da odlucim gde.
novosadjanke gde uplacujete osiguranje?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 16:10:20   
lanajelena
Sad ste ga zakomplikovale pa vas nista ne razumem,idemo u CG na dve nedelje,hocu da uplatim samo za decu zdravstveno,koliko,sta,gde najjednostavnije a najjeftinije user posted image objasnite

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 18:35:59   
vonavoj
za uplatnu putnog zdravstvenog osig.odes samo u osiguravajuce drustvo i uplatisuser posted image ...to je jednostavno,..komplikovano je ako hoces preko naseg socijalnog!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
25.6.2012 22:52:40   
isidora88
ja bila danas u nekoj turistickoj agenciji blizu mene,oko 800 dinara je zdrv.osiguranje takovo za dete za 15 dana

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
26.6.2012 8:08:47   
lanajelena
Ne znam da li sam nesto pobrkala ali da li stranke banka Intese imaju to osiguranje,znam da ima za slep a sve mi se nesto cini da ima i za to?!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
26.6.2012 8:17:08   
Anoniman
Ja sam htela da pitam, da li samo Intesa nudi besplatno putno osiguranje ili ima i kod nekih drugih banaka?! Mi smo u Komercijalnoj...

Inače, mi baš papreno plaćamo... Ne znam koja je sad cena, ali za 10 dana po osobi, osiguranje je bilo oko 2000 dinara i to pre dve godine...

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
26.6.2012 9:39:36   
vonavoj
imas i u DDOR Novi Sad osiguranje...
Intesa nudi ako imas valjda neku karticuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
21.8.2012 18:23:55   
Anoniman
Evo nove informacije, Mihajlo, muž i ja sve zajedno 2800 dinara za 10 dana user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Putno zdravstveno osiguranje
3.7.2013 15:15:48   
dunja RR

Ja sam uplatila neko Milenium (to mu ponudili u agenciji) za nas dvoje, 2360, 13 dana.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here