|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rascep grlica
24.1.2015 0:35:08   
Anoniman
isla sam danas na papa test, posle godinu i po dana. beba mi ima 14 meseci, a poslednji put mi je radjen negde na pola trudnoce.
i rece mi doktorka da imam rascep grlica. user posted image

prva reakcija mi je bila: pa bila sam otvorena samo 3 prsta, a dobila napone, ja mislim da su me malo na silu porodili. na sta ona rece: pa ne mora da bdue, mogli ste i da ne budete trudni pa da dobijete rascep. user posted image
iskreno, ja sam posle drugog porodjaja mislila da mi se grlic sav rascvetao, ali ta dr sto me je poradjala rece kao: sta vam je, pa ne radimo mi nista na silu... na otpusnoj listi pise: grlic formiran, u dobroj involuciji i tako dalje.. posle toga sam bila 3,4x kod moje dr, svaki put me je pregledala i uvek bi rekla: super grlic.

bas sam zatecena danas ovim..
citala sam malo i nadjoh da moze biti problema u narednim trudnocama, jer grlic nije vise tako jak, pa mora da se radi serklaz. ali da moze dovoditi i do cescih bolesti grlica, infekcija, sumnjivih papa nalaza i tako dalje..

iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rascep grlica
24.1.2015 9:07:37   
ishler
Macaki ja sam imala rascep posle prvog porodjaja,moj ginekolog kaze da je to puklo tokom porodjaja.Rekao je da cu sa drugom trudnocom odmah raditi serklaz u 12nd.Medjutim kada sam ostala trudna predomislio se,bilo mi je cudno,ali mu stvarno mnogo verujem jer me je spasio sa prvom trudnocom.Rekao je negde u 12nd da sam otvorena vrh prsta i da je grlic spolja 1,5cm,ali da cemo sacekati do 18nd ako se nista ne promeni nece mi raditi,jer i serklaz moze izazvati kontrakcije.Nisam se dalje otvarala,ostao je takav do 35 nedelje kada sam se naglo otvorila,ali beba je bila nisko i nije imala mesta pa je gurala da izadje.Uglavnom,bio je u pravu nije bio potreban,sve je proslo super tokom trudnoce.Nemas razloga za zabrinutost ako planiras jos dece.Ps jedino znam da mi je rekao da sacekam da ne ostajem bas odmah trudna,nego da prodje 1,5 do 2 od prve.Valjda zbog grlica...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rascep grlica
24.1.2015 9:45:43   
Anoniman
hvala draga user posted image
za 2-3 nedelje idem da vidim kakav mi je rezultat papa testa, pa cu je tada pitati i za ovo. vidim da postoji mogucnost i hiruskog resavanja ovoga pre trudnoce, ali ne bih to radila ako nije neophodno.
lepo je cuti ovako pozitivno iskustvo. kakva ti je bio drugi porodjaj? mislis li da si se lakse porodila zbog takvog grlica?

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rascep grlica
24.1.2015 10:09:11   
ishler
Macaki,pitala sam i ja za tu plastiku koja se negde radi,ali je rekao da on nije za to,i da to ne resava problem,verujem mu jer je jedan od najboljih ginekologa u Srbiji a prvenstveno sto mi je spasio trudnocu kada sam zamalo zbog drugih izgubila.Jedini problem rascepa je sto mozes da se otvaras,ali svakako postoji serklaz ako do toga dodje,kod mene nije bio slucaj iako sam sklona otvaranju,u prvoj u 30nd u bolnici pored 15nd partusistena i strogof mirovanja otvorila se 3 prsta.Druga sa takvim grlicem do 35 nd sve super ,kretala se itd.Otvorila se od pritiska bebe na kraju.Prvi porodjaj epidural super se porodila,drugi prirodno jer sam bila otvorena 6 prstiju pa mi nisu dali ali beba velika za mene tj moju karlicu i pored tolike otvorenosti i indukcije 6h sam se poradjala,nisam ni oset_ila porodjaj do napona ali bas je krupna beba bila pa sam je jedva izgurala,ali to nema veze sa grlicem,i nisam se pocepala.Ne brini,mislim da je to sve ok,jedino sam od pocetka do kraja bila na utrogestanu.

< Poruku je uredio ishler -- 24.1.2015 10:11:21 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rascep grlica
29.6.2018 10:35:06   
Malena 86
Ima li neka mama da je posle rascepa grlica u drugoj trudnoci radila serklaz i kako je proslo sve ?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here