|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razdvajanje dece
23.8.2009 18:42:54   
afrodita
Za one koji imaju dvoje i vise dece,
pitanje
Da li neko od vasih vise voli mladje od
starijeg ili obrnuto.
Evo kod mene je slucaj da baba i tetka bez ustrucavanja
svaki put kupuju nesto Dakiju a Maji nista.
Dakiju daju cak i novac a Maji nista.
Dodju u goste donesu Dakiju punu kesu Maji nista.
Odemo kod njih Dakiju sve Maji casu vode.
Daki se seta sa njima vrati se sa svim i svacim.
Maju to oduvek pogadja, i ona je jos dete, i meni je zao,
razgovarala sam sa njima ali to se nastavlja kao u inat.
Imate li neki predlog?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 18:49:35   
Lu
Bezveze im je to,ali stvarno.
Možda da im kažeš,ako nisu u mogućnosti da isto naprave i za Maju da ne trebaju ni Dakiju poklanjatI toliku pažnju jer time pokazuju da ona nije vrijedna njihove ljubavi kao on!
Iako si ih već upozorila,možda da im to još malo odlučnije daš do znanjauser posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 18:58:45   
afrodita
Odlucnijeuser posted image
Rekla sam im Daki ima 37 majica, dosta vise,
ako bi nesto kupile kupite sir, nebitno.
Posle nekog vremena kupi mu tetka mp4
koji Maja odavno zeli. Jbt plakala je Maja
i ako je vec 16 god. I meni je krivo.
Tetkin komentar - pa neka bude zajednicko.
user posted image
Ili iz Madjarske mu donese kesu slatkisa
koje on sme da jede a Maji da juhu cokoladicu.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 19:35:51   
Lu
E pa sad mislim da to možda rade iz sažaljenja prema njemu jer ima problem sa prehranom,celijakiju(možda griješim),
mada to nikako nije u redu,na znam a šta kaže Daki na to,jel on primijećuje da oni prave razliku između njega i sestreuser posted image

< Poruku je uredio lu -- 23.8.2009 19:36:50 >

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 22:36:52   
eugenija
IZVORNA PORUKA: afrodita



Odemo kod njih Dakiju sve Maji casu vode.




Ovo mi zvuči najtužnije i najnehumanije od svih ovih crtica što si navela......

Jeli to tvoja mama i sestra, ili tvoja baka i tetka.. ili?
Podvikni ti malo jače, slobodno!

To su deca, ne treba da osete takve razlike nikako!!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 22:39:25   
Ana RR
Ja ceo život prolazim kroz to sa babom (tatinom mamom).. ebi ga..

Ne zna ni kad mi je rođendan, šta dalje da pričam..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 22:40:13   
afrodita
mm mama i njegova sestra su u pitanju,
inace mi se lepo slazemo samo mi ovo
nekako nije pravo.
Sto vreme vise odmice to sve gore.


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razdvajanje dece
23.8.2009 22:45:32   
sanji
To je najgluplja stvar koju ljudi mogu da urade. Skreni ti njima pažnju još koji put. Ja sam od onih ljudi koji idu na rodjendan detetu i ako ima brata ili sestru kupujem i njima poklončiće, makar nešto malo, simbolično. Ja imam sestru bliznakinju i uvek smo dobijale zajedno poklone pa mi je to nekako normalno. Ne mogu da zamislim kako se oseća dete koje je zapostavljeno u tom trenutku ali sigurno nije lepo! probaj da se izboriš za nju!!!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razdvajanje dece
24.8.2009 9:11:04   
mamanp
Iako imam dvoje, kod mene se to ne desava. Uvek paze da su oboje obasuti paznjom i poklonima.
Potpuno razumem tvoj problem jer se meni desi da nekad maloj recimo trebaju patike, a sinu ne. Ja njoj kupim, a on onda pita sto i njemu nisam kupila, a devojcici ako hocu da kupim cips, sok ili bilo sta ona uvek uzima dvoje i pita: "A Farisu?" Koliko god imali godina, oni su ipak deca i ne razumeju da ne mogu uvek da dobiju isto kao brat ili sestra.
A da, juce bili u kupovinu ja i sin. Kupovala mu za skolu odecu, pa kupila i maloj. A on kaze: "Ti posla meni da kupujes, a sve Ilmi kupila." Sve mu se cini da njemu manje kupujem i manje udovoljavam nego njoj.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razdvajanje dece
24.8.2009 9:32:48   
Nika 24052006
Ja za sada imam jedno dijete,pa nemam takvih problema,premda mi to nije ni malo lijepo..Mogu misliti kako se tvoja cura osjeća,baš mi je žao.Ali,možda oni više naginju muškoj djeci(vjeruj mi,ima takvih ljudi,kad sam došla sa ultrazvuka i rekla svekrvi da nosim curicu,nije ni najmanje bila oduševljena,kao,pa eto,dobro je,i sada ne provodi baš neko vrijeme s njom),ne znam,možda griješim,ali to ti je moje iskustvo..Upravo me strah što će biti sa malenom ako bi ja drugo dijete rodila muško!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razdvajanje dece
24.8.2009 9:44:25   
barbara
ja bih rekla mm da im skrene paznju,ako ni to ne bih pomoglo ja bi sledeci put kada donesu nesto sinu uzela onu kesu i vratila joj,ako nema i za cerku nece biti ni za njega!ako ne bi htela da uzme ja bi onu kesu i u smece bacila!najvise sto mrzim je odvajanje dece!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Nika 24052006)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razdvajanje dece
24.8.2009 9:55:14   
oliveradj
Joj to je strašno kako tako prave veliku razliku ne mogu da verujem. Treba im skrenuti pažnju stalno!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razdvajanje dece
24.8.2009 23:34:23   
afrodita
IZVORNA PORUKA: barbara

ja bih rekla mm da im skrene paznju,ako ni to ne bih pomoglo ja bi sledeci put kada donesu nesto sinu uzela onu kesu i vratila joj,ako nema i za cerku nece biti ni za njega!ako ne bi htela da uzme ja bi onu kesu i u smece bacila!najvise sto mrzim je odvajanje dece!


I to sam prosla. On rekao mami vidi M facu kad D
dobije ovo sve od tetke, ja popuser posted image
Ali ovo za smece moram isprobati, drugo mi ne
preostaje. Pisem ishod Barbarauser posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razdvajanje dece
25.8.2009 8:48:40   
barbara
vazi,nadam se da ce shvatiti konacno poentu!user posted image ne volim kada neko razdvaja decu!ako nemas za dve cokolade nemoj kupiti ni jednu ili sta vec drugo,to je samo primeruser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razdvajanje dece
12.9.2009 1:28:35   
Delijagirl
To je zaista tuzno da neko dete ima prednost pred drugima ali videla sam mnogo toga po selima. Tu gdje smo bili ja i mm u nekom selu kod nisa gdje oni imaju vikendicu to je strasno. I tu uvek dobijaju sinovi sve a cerke nista i to se nastavlja tako i u odrasli zivot i poznajem toliko primera gdje su odrasle zene zafrustritane zbog toga sto ih roditelji i rodbina nikada nisu voleli ko sto su "voleli" batu. Hvala bogu afro pa maja ima tebe i mm i sigurna sam da ne pravite nikakvu razliku medju njima i uz vas ce to prebroditi. A slazem se sa time da podvikni malo jace na njih da se otrezne.

Inace ja kod nas je drugaciji primer meni i moji babi je keva uvek ocitala kako pravimo razliku medju mojih braca i sestara i kasnije kako pravimo razliku medju njene i ujkove dece a da o tome kolko se je prepucavala keva sa babom sto ja dobivam vise nego ostala braca i sestre da nepricam. A moja baba zaista kako god je bilo moguce uvek je smislila nacin da za rodjendan svi dobimo otprilike isto iako je zbog toga morala da okrene pola ljubljane. Smesno mi je bilo kada sam ja kad sam porasla pocela da radim za vreme godisnjeg odmora i zaista imala sam para ko salate pa sam si kupila ono i ovo te ove godine nove rolere, sledece godine novo biciklo, otisla sam na more i nebitno sta jos i keva je uvek ali uvek vristala na babi kako ja opet imam nesto novo a njena deca nemaju. A nebitno je bilo to sto sam ja to kupila svojim parama koje sam zaradila na -10 stepeni sred leta lepkajucu nalepnice na smrznute proizvode. Umesto da bude zahvalna sto njena mama brine za njeno dete koja je ona tako odbacila i da je ljubi u dupe sto je moja baba toliko dobra i sto se odrekla nebrojno mnogo stvarima da je mogla mene da odgoji i da mi kako ona kaze pomogne do sopstvenog hleba ona je jos obtuzuje za takve stvari. A u stvari je ona uvek pravila najvecu razliku medju svoje dece ali necu da se zalim hvala ti boze sto sam ja dobila svoju babu koja me je naucila mnogo toga u zivotu.


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razdvajanje dece
27.10.2016 10:22:30   
Anck Su Nmaun
Ovo mi je jako tuzno ali nikad nisam imala problem sa tim.
Tata nekad zna onako iz sale ( vise po navici jer je navikao da je T njegovo dete a H babino user posted image ) pa da kaze naj vise je voli al baba ga odmah ispravlja user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razdvajanje dece
27.10.2016 10:48:06   
Animsaj9
Ja znam jedne bliznakinje , uvek su jednu forsirali , i dizali u nebesa , a druga jadna em je bila smotana sama od sebe , jos je i oni utukli , ova se iudala i ima dete , a ova druga joj dodje kao sluskinja

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razdvajanje dece
27.10.2016 15:28:55   
isidora88
ne shvatam roditelje koji razdvajaju decu i grozim se takvih ljudi user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razdvajanje dece
27.10.2016 15:31:47   
Animsaj9
strasno je to , meni ove druge bas dodje zao

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razdvajanje dece
27.10.2016 17:19:39   
Khaleesi
Moji roditelji imaju prijatelje cija su deca malo starija od nas. Dve cerke i sina. Sve su ostavili sinu a cerkams nista jer ce one da se udaju a on nece ... I kao "musko dete je to"... Meni je to skroz bzv... Ali ima ljudi koji odvajaju decu...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razdvajanje dece
28.10.2016 2:10:39   
choopa choops
Između moje djece ne, ali...

Da, moj pokojni svekar je uvijek više volio/kupovao malome od djevera nego mojoj djeci. Pa čak i svekrva, ali ona manje.

Takođe, počinjem da primjećujem da i moji roditelji malo prave razliku između moje i sestrine djece. Oni žive kod njih i svakidan su zajedno već preko deset godina, pa je možda to razlog.

Boli me to, jako, ali šta da se radi...život ide dalje, samo da su mi zdravo.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razdvajanje dece
28.10.2016 8:48:19   
isidora88
I roditelji mm-a su takvi, prvom sinu koji nema dana radnog staza i kod izdrzavaju sve kupuju i plaxaju alimentaciju za dete, dok su ziveli zajedno kupovali su pelene i oblacili dete...uvek je taj sin sve dobijao i njihov unuk, dok mm koji je normalan covek i zaposlen od 14 godine im ne valja, mojoj deci nista nisu kupili od kad su se rodili, ma fuj, muka mi je od takvih ljudi i vrlo brzo cu da puknem i da ih oteram u tri lepe. Prosto ne mogu da podnesem da stalno ugnjetavaju mmuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razdvajanje dece
28.10.2016 9:01:21   
mali_mis
To je em ruzno videti, em je gadan osecaj te dece koja pre ili kasnije primete da su ih roditelji razdvajali.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razdvajanje dece
28.10.2016 9:54:04   
Khaleesi
Nisam htela da napisem ali kad si Cupo spomenula...
Moja tazbina ista prica...
Cerkina deca su ok i cuvaju ih, izvode, kupuju, a nasa deca, sinovljeva su nebitna u odnosu na cerinu decu... Mene iskreno bas briga njihova stvar, deca ce sama da vide kada porastu, ali je njemu sigurno krivo sto njegova deca nisu ni peti deo vazna kao njegove sestre.
Pa kada su bolesni i imaju temp ne sete se ni poruku da puste da pitaju kako su deca.... Sta vise reci...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razdvajanje dece
28.10.2016 15:19:31   
choopa choops
Da mi je neko rekao da će to da mi smeta, rekla bih mu da laže, jer po prirodi nisam ni ljubomorna ni ništa. Ali valjda kad su djeca u pitanju javlja se taj životinjski instinkt da ih zaštitiš, da ne ispaštaju na uštrb drugih. Ne znam...ja svoju mamu volim najviše na svijetu, ali recimo sto puta sam bila u situaciji da je kao zovnem da vidim šta radi jer trebam negdje neodložno da idem, i kao očekujem od nje da mi ponudi da ih pričuva, a ona ništa. (A sa svekrvom što se toga tiče nemam problema, u podne u ponoć ona ih zove). A mama sestrinu djecu koja su veća od moje i mogu biti samostalna, bukvalno od ranog jutra do večeri, hrani, sprema za školu, kuva im ručak...Ma sve, kao da im je ona majka. A ja treba da molim za najmanju sitnicu kad su moji u pitanju user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here