|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Srbija među prvima u Evropi po broju abortusa
25.3.2009 10:32:58   
Anoniman
Srbija je sa oko 150.000 izvršenih abortusa godišnje među prvima u Evropi, a oko 90 odsto žena koje se odluče za prekid trudnoće je u braku, izjavio je danas predavač edukativnog programa Udruženja za reproduktivno zdravlje Dejan Stojanović.

U diskusiji "Reproduktivno zdravlje i odgovorna javnost", organizovanoj pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja, Stojanović je upozorio da oko 6.000 abortusa godišnje u Srbiji izvrše devojke između 16 i 19 godina i da nameran prekid trudnoće izvršen u tom dobu nosi veliki rizik za reproduktivno zdravlje. On je napomenuo da abortus nosi veliki rizik od infekcija, krvarenja i mehaničkih povreda, koji mogu biti uzrok kasnijeg steriliteta.
DETALJNIJE
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:37:37   
Modessty
Strašno!!!!
Samo mi nije jasno da li su tu uračunati i abortusi na koje se žene odlučuju zbog ugroženog zdravlja. Evo na šta mislim.
Moja jedna komšinica je pre dve godine rodila treću devojčicu. Onda je pre par meseci ostala ponovo u drugom stanju. Dr je tako reći naredio abortus. Njeno telo ne bi izdržalo još jednu trudnoću a pitanje je i da li bi se to dete rodilo zdravo, kao i da li bi uopšte ta trudnoća opstala do kraja.
Žena je jednostavno morala na abortus.
Ima sigurno puno takvih slučajeva!

Ono što je još strašnije je da je sve veći broj SPONTANIH POBAČAJA. Kažu da se ta brojka uvećala nakon svih ovih ratova i bombardovanja.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:41:18   
Anoniman
Ne znam ko je sve uračunat u to... user posted image

Baš mi je žao zbog tvoje drugarice, a jel ne može to nekako da se reši pa da ne istaje više trudna? Nije rešenje da ide na abortuse...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:43:39   
Anoniman
na zalost i u Bosni i Hercegovini je statistika pogubna sto se tice abortusa, i izgleda da je nama jos uvijek abortus jedini vidi kontracepcije!

zalosno ali istinito...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:45:36   
Modessty
Pa sad će nešto da rešava to. Ona obično kaže:" Ja i samo muške gaće da navučem ima da ostanem trudna!"user posted image

Htela sam samo da kažem da ima slučajeva kada se mora.
A ovih klinki od 18 godina što se tiče to bi ja tukla koprivom!!!! user posted image Htela si sad ga čuvaj! A ne da gasiš nedužne živote!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:47:30   
Modessty


Izvinjavam se ako je malo prestorgo ali stvarno ne mogu da shvatim da u današnje vreme devojke neznaju za kontracepciju! I nemoj da mi neko kaže da se desilo slučajno! Slučajno ne postoji!!!!

< Poruku je uredio Modessty -- 25.3.2009 10:48:18 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:52:08   
Anoniman
Izvinjavam se ako je malo prestorgo ali stvarno ne mogu da shvatim da u današnje vreme devojke neznaju za kontracepciju! I nemoj da mi neko kaže da se desilo slučajno! Slučajno ne postoji!!!!


potpisujem narocito za kontracepciju !!!!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:53:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

" Ja i samo muške gaće da navučem ima da ostanem trudna!"user posted image



user posted image

Ume da se desi slučajno, mada... kako se meni nikada nije desilo slučajno, nego tek kada sam zsita odlučila?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:56:48   
Anoniman
meni se druga trudnoca desila slucajno, ali nakon vadjenja spirale...zaboravila da sam izvadila... a te slucajnosti kod djevojcica su mi na vrh glave .... ili je kontracepcija abortus ili tu pak u pupak...pa onda se zalomi...pa onda klinika majka 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 10:59:04   
lunja
lenka gde zivis u Sarajevu? Ja sam iso udata u Sarajevu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:00:16   
Anoniman
Heeeeeeeeej ne opravdavam ih, nego kažem da zaista ume da se desi slučajno, ali definitivno ne u tom broju u kom se dešava.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:18:34   
eugenija
oko 6.000 abortusa godišnje u Srbiji izvrše devojke između 16 i 19 godina


Meni je ovo pretužno!user posted image Ne znam koji broj mi je tužniji... Broj abortusa ili broj godina...user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:23:16   
Jacaca
Uzasno se nerviram sto se u tim godinama najlakse ostaje, a kada sredis svoj zivot i stvarno mozes da budes dobar roditelj vec imas 30 i sve je teze, vreme je tesko i prosto ono sto je priroda dala kao normalno-roditi u 20g sada je ne shvatljivo i prerano, stvar je sto smo se mi promenili a priroda nije. ovo je uzasan podatakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:31:27   
Modessty
Tako je Jaco. Evo ja juče pričam sa doktorkom i ona kaže kako je najbolje vreme za radjanje deteta izmedju 20 i 25 godina! A retko koja devojka tada razmišlja o tome. A i roditelji te uvek plaše u smislu, ako ostaneš trudna i udaš se nećeš završiti fakultet, nećeš imati ništa od života. Sve to nije tačno!
Moja koleginica sa faksa je rodila dva deteta i za to vreme završavala i završila faks.
Ja nisam rodila, nisam završila faks.... sjeuser posted image sam najbolje godine za zatrudnjivanje na nebitne stvari!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:36:50   
eugenija
Sve se više ta granica pomera.. Za sve je kriv "Sex & City"..

Imam par drugarica koje su sa momcima u vezi po 5, 6, 7 10 godina i ne razmišljaju ni o udaji, a kamoli bebama.. Sve nešto ganjaju poslove, karijere, pa onda evo malo da putujem, pa da završim specijalizaciju, pa da doktoriram, pa.... Uhh


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:45:10   
Modessty
Eugi to je tužno. Prolazi im život a ne shavatju da na kraju neće ostati ništa iza njihuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
25.3.2009 11:49:01   
eugenija
Kod nas imaju organizovani prevozi do Ostroga.. Drugarica mi je pričala kako u busu imaju TV na kojem  konstantno ide emisija o abortusima, tako da od Banja Luke do Ostroga svi gledaju koji je to greh.............

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
2.4.2009 11:05:17   
Anoniman
Evo ga kompletan članak i kod nas na sajtu: KLIK

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 17:26:11   
wivern
Mislim da svako treba ima pravo na svoj izbor pa cak i na abortus. To je toliko licna stvar da nije na meni ikoga da osudjujem i moralisem. I to mi je postenije nego da radjaju decu koju nece vaspitavati i za koju ce ih bas biti briga. A toga na zalost ima mnogo u nasem okruzenju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 17:36:37   
doktorkakristal
meni je ovo jako skakljiva tema,jedno je kada mora izmedicinskih razloga ,a drugo kad neko ne zeli,nemam pojma sta bih pametno rekla,ne osudjujem ali nikad ne bih savetovala,uvek sam za varijantu rodi pa sta bude

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 17:58:34   
Mala Elena
Ne znam sto bih mogla reci na tu temu...zavisno od situacije, ali, ako neko mora, onda mora.. deca pocinju izlaziti u grad jako mlada, nekome se zalomi . Ima puno primera ali ovo mi pade prvo na pamet. Grehota jeste ubiti zivot ali je gore "ubijati" ga kasnije kroz nedostatak ljubavi i paznje, i ne ispuniti sebe i svoje planove , onda ceo zivot nisi svoj i zivis za drugoga...mozda grubo ali mislim tako. Ima i drugih situacija naravno.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 18:47:22   
branki*
meni ovo nije zacudjujuce uopste..nemam neki stav po pitanju abortusa,odnosno mislim da svako neka odlucuje za sebe i o svom zivotu i neka donosi odluke koje mu se cine najispravnijim..
a,zdravstvena svest inace kod nas je na jako niskom nivou,ne samo sa ginekoloske i kontracepcijske strane,nego uopste za sve.retko ko ide kod dr dok ne zagusti ili dok ne zaboli.tako da gomila mladih pojma nema o polno prenosivim bolestima,o trudnoci,o kondomima,cak je i tabu maltene kod nas kupovati kondome,a da ne pricam o kontraceptivnim pilulama,to je apstraktni pojam kod veceg dela .

< Poruku je uredio branki RR -- 13.9.2014 18:50:25 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 18:54:56   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: branki RR

meni ovo nije zacudjujuce uopste..nemam neki stav po pitanju abortusa,odnosno mislim da svako neka odlucuje za sebe i o svom zivotu i neka donosi odluke koje mu se cine najispravnijim..
a,zdravstvena svest inace kod nas je na jako niskom nivou,ne samo sa ginekoloske i kontracepcijske strane,nego uopste za sve.retko ko ide kod dr dok ne zagusti ili dok ne zaboli.tako da gomila mladih pojma nema o polno prenosivim bolestima,o trudnoci,o kondomima,cak je i tabu maltene kod nas kupovati kondome,a da ne pricam o kontracepciji,to je apstraktni pojam kod veceg dela .

Preduhitrila si me,ovo je sustina,nema prevencije,ne postoji svest o kontracepciji,iz godine u godinu broj sexualno prenosivih bolesti je sve veci i veci,tu treba traziti uzrok tolikog broja abortusa i tu i treba nesto uraditi jer strasno nam nedostaje edukacija u ovoj oblasti,ja se najezim kad cujem moju mamu,tetku,ujinu koje sve koriste termin kad dete ozivi misleci na period trudnoce kad majka krene da oseca bebine udarce,pa to je strasno i eto ako se zene same ne edukuju ovakvo razmisljanje im se prenosi pa samim tim i svest da abortirajuci u prvom,drugom mesecu ne rade nista lose jer beba jos nije ozivela..strasno razmisljanje

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 18:57:46   
big mum
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ne znam sto bih mogla reci na tu temu...zavisno od situacije, ali, ako neko mora, onda mora.. deca pocinju izlaziti u grad jako mlada, nekome se zalomi .



Prošla sam 2 spontana pobačaja koja su završila kiretažom(isti postupak kao kod namjernog abortusa)i mogu vam reći da zahvat nije nimalo prijatanuser posted image Dok ležiš na stolu i čekaš opštu anesteziju gubiš i ono malo hrabrosti i dostojanstva koje si donjela sa sobom.Ruši ti se cijeli svijetuser posted image

Na tom stolu sam se zaklela sama sebi da nikad ama baš nikad neću sebi dozvoliti neželjenu trudnoću
Trudnoća nemože da se desi slučajno jer bi svaka (mlada)žena trebala da zna ako stupa u nezaštićene seksualne odnose da može doći do neželjene trudnoće.TO JE VALJDA SVIMA POZNATO.
Nemogu da svarim kako neko u današnje vrijeme pored mase kontraceptivnih sredstava može sebi da dopusti neželjenu trudnoću.

Ležeći u bolnici čuvajući trudnoću sa sinom , sa okačenom tokolizom koja teče neprestano 10 dana nagledala sam se namjernih abortusa.Za tih 10 dana a poslije i u još dva navrata dok sam boravila na istom mjestu izbrojala sam 25 namjernih abortusa.Zbog nedostatka soba su ih stavljali sa nama u sobu.
Mislim koji paradoks -ja ležim i čuvam trudnoću a kraj mene stave ženu koja je izvršila namjerni abortususer posted image I ponašaju se kao da su izvadile zub bez i jednog trunka emocije ili grižnje savjestiuser posted image

Odbijam da opravdam takve postupke jer do doga nije trebalo ni doći.Da je kupla samo jedan kondom koji košta 1 eur to toga svega nebi ni došlo.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 18:59:09   
big mum

.


< Poruku je uredio big mum -- 13.9.2014 19:04:06 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here