|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stambeni kredit
5.5.2009 14:10:50   
Anoniman
Drage moje....


Danima razmishljam da otvorim temu...a nikako da se smislim...pa evo....da vas pitam...
Da li ste vi na pochetku svog zivota sa partnerom kupovali kucu i na koji nachin? Ili ste mozda ishli u podstanare? kakva su vasha iskustva sa jednom i drugom opcijom?
Za vas koje imate stambeni kredit...da li ste se pokajali....ili niste?user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:25:22   
Anastazija
Mogu da pričam o stambenom kreditu. Uzela sam ga u avgustu 2007-godine.. Eto, otplatila sam godinu ipo.. user posted image user posted image  Nisam se pokajala jer nisam imala drugo rešenje za sticanje svog krova nad glavom, obzirom da moji žive u drugom gradu. Tada sam planirala da živim sama, i takav stan sam kupila (omanji..). Danas je situacija malo drugačija, ne živim sama, ali je i ovaj mali stan za nas dovoljan. Dobar je osećaj kada ne moraš da strepiš da li će možda taj neki gazda poželeti da stan u kome živiš nekom drugom izda ili proda ili da mu se tu usele potomci.. S te strane je ok.. Ipak, onaj finansijski deo ume da učini da te glava boli svakog meseca kada su oscilacije evra i dinara velike.. Pa onda rata nekad košta manje, nekad više, potom kamate koje se svako malo povećavaju.. Nije baš jednostavno, pogotovo ako se zadužiš do 50% svojih primanja..

Možda bi u ovom momentu bilo jednostavnije da uzmete neki podstanarski stan, pa kada se malo sredi ova situacija sa tzv SEKOM (svetskom ekonomskom krizom) da razmišljate o kupovini nekretnine.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:34:01   
Ana RR
Mi zamalo prošle godine da podignemo kredit, kad ja dobih otkaz na poslu user posted image užas, da smo podigli kredit, bili bi u velikoj dubiozi...
Nije loše za početak biti podstanar, ali kad razmisliš, taj novac što daješ nekom drugom bi bila fina rata za sopstveni stan...
Mi smo za sada u kući mm roditelja, ali smo odvojeni, svako ima svoj stan. Meni i ta blizina smeta, uvek može neko od njih da ti upadne, a mene to nervira.
Međutim, imamo rešenje, mislili smo ove jeseni da to realizujemo ali ćemo se strpiti bar još godinu ili dve, da se malo sredi ova situacija. Naime, treba da procenimo kuću, i onda će nam brat mm isplatiti novac za našu polovinu. Mi ćemo kupiti stan, ili možda neki plac sa kućicom, ne znam, ali uglavnom nemamo trenutno drugog načina. Nama se ionako ne živi u ovoj kući, njegov brat je u kanadi, svake druge godine dođe ovde, pa će eto imati ceo stan. Naravno, sve će to biti ako se kuća proceni za neku prihvatljivu sumu.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:43:21   
Anoniman
Uh...pa i mi razmishljamo da uzmemo kredit bash iz razloga shto ne zelimo ni da pochinjemo sa "kirijashenjem".
Eto nashi dobri prijatelji su pocheli da zive zajedno...i placaju 140e stanarinu + rezije (oko 100e) a mi bi ratu za stambeni placali 100e.... gledajuci da oni nemaju u planu da uzmimaju kucu...posle dosta godina ce se zamisliti i shvatiti da su za to vreme mogli otplatiti dobar deo kredita.... Mi ne zelimo da to bude situacija...pa smo se odluchili da kupimo kutju.... U sushtini...ako ne budemo imali za ratu....netjemo imati ni za stanarinu....a nece ni stanodavac chekati da mu platimo...pa smo na istom....user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:48:05   
Anastazija
U pravu si, s tim da kada krenete u odiseju "kredit" racunajte da vam dosta para treba za ucesce, troskove u banci, osiguranje kod NKOSK, itd.. ja sam platila 10% ucesce plus otprilike isto toliko na razne takse, overe ugovora u sudu, katastre, prebacivanja, osiguranja, itd.. Nije jeftino uci u kredit.. Kasnije kada ti ostane samo rata, nije toliki problem.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:53:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anastazija

U pravu si, s tim da kada krenete u odiseju "kredit" racunajte da vam dosta para treba za ucesce, troskove u banci, osiguranje kod NKOSK, itd.. ja sam platila 10% ucesce plus otprilike isto toliko na razne takse, overe ugovora u sudu, katastre, prebacivanja, osiguranja, itd.. Nije jeftino uci u kredit.. Kasnije kada ti ostane samo rata, nije toliki problem.. user posted image


Istina je ovo, dok ne dodje do isplate kredita naplacas se svega i svacega, a rata posle nije strasna.
MM i ja smo dugo ziveli u kiriji, placali 100evrica mesecno, tj.bacali pare u vetar. Prosle godine u avgustu smo kupili kucu i rata kredita nam je 140 evra! Ovako bar otplacujem nesto svoje!!! Nismo se pokajali do sada. Za par godina moze da se desi nesto pa da uspemo da otplatimo kredit odjednom, nikad se ne zna.

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 14:56:01   
Anoniman
Pa ucheshtje netjemo platiti jer njegovi roditelji daju svoju kutju u zalog i kao garanciju....a osim toga njegov brat je bankar pa nam on reshava papire...procena je 150e a advokat 100..... ostalo su sitnice...ali sve tje se isplatiti kasnije....kad budemo imali svoj krov nad glavom... user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:03:35   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Zille

Za par godina moze da se desi nesto pa da uspemo da otplatimo kredit odjednom, nikad se ne zna.



Ovome se i ja nadam.. Ili bar deo da otplatim.. Ko zna sta nosi sutra.. user posted image

Mada, moj stan je zgodan za iznajmljivanje, pa sam razmisljala da cu ga jednog dana u te svrhe koristiti i neka se sam otplacuje, a mi cemo valjda naci neki veci prostor kada se porodica bude prosirila...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:08:15   
Anoniman
I mi imamo opcije kojima bih za par godina mogli otplatiti ceo iznos...a i da (ne daj Boze) mm dobije otkaz....sa njegovom otpremninom bi otplatili skoro ceo kredit.... tako da kako okrenemo ovako je najbolje.... Ali je problem natji normalnu kutju za normalnu cenu...neverovatno koliko ljudi traze da neke rushevine user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:09:09   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa ucheshtje netjemo platiti jer njegovi roditelji daju svoju kutju u zalog i kao garanciju....a osim toga njegov brat je bankar pa nam on reshava papire...procena je 150e a advokat 100..... ostalo su sitnice...ali sve tje se isplatiti kasnije....kad budemo imali svoj krov nad glavom... user posted image


Ako je tako, neka je sa srecom!

Mozda se nesto i promenilo u ove dve godine od kako sam ja prosla kroz tu pricu.. user posted image  U to vreme hipoteka je mogla da pokrije do 90% kredita.. a 10% se placalo kao ucesce.. Ako je nekretnina uknjizena, mogla je da se stavi hipoteka na tu koja se kupuje, ako nije - onda na neku drugu - uknjizenu ali sa tom razlikom od 10% u vrednosti..

Ipak, katastar i prebacivanje na vase ime, potom overa ugovora na sudu i tako neke stvari morate posebno da placate.. Ali, nista to nije tesko kada se stice svoja kuca!

Samo napred! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:25:17   
Anoniman
Ako sam ja dobro razumela brata od mm....on kaze da kuca koja se stavlja u zalog treba da bude najmanje tri puta ukupne vrednosti nekretnine koja se kupuje...a mi to imamo...a poshto je tako....uopshte ne placamo ucheshtje...e sad ostalo....shto kazesh...nishta nije teshko kad ste stiche sopstvena kuca.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:26:42   
Ana RR
Smeshkice, a kako stoje stvari sa kreditom uz subvenciju države? Jeste se raspitali?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:26:51   
Anastazija
Sigurno on bolje zna kada vec radi to sto radi.. Super!! Samo napred!! Pa da napunite kucu bebama! user posted image user posted image user posted image  Ionako se svi zale da je u Vojvodini mali natalitet.. user posted image
U kom delu Subotice trazite kucu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:31:01   
Anoniman
Ne mozemo uz subvenciju drzave jer nismo u braku....a i nekako nemam poverenja u te kredite....ako drzava zavrne "slavninu" onda tjemo mi da se cheshemo po glavi...

Trazimo na Makovoj sedmici...

hehhe...a vala ima da je punimo bebama user posted image user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:33:21   
Anastazija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa na Makovoj ima jeftinih i lepih kucica.. Mozda malo dalje, prema sumi.. ali ima... user posted image
A bicemo i u komsiluku.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:35:47   
Anoniman
Pa tamo i trazimo...nashli smo jednu kod zadnje autobuske stanice 3-jke...pa tjemo u pregovore... ionako ne mozemo neshto skupo....kreditna sposobnost nam je odredjena na 17000 tako da je ta cifra maximum....

Ti si u Subotici??? Pa josh na Makovoj? Extra user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:38:14   
Anastazija
A tamo sam rodjena i zivela do pre neku godinu.. Sada zivim i radim u Bg, ali dolazim u rodni kraj cesto... user posted image

Pa lepo.. Ako hoces, mogu da se raspitam kod mojih, mozda nesto znaju pa da ti pustim pp.. ok? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:40:30   
Ana RR
Eee, što u Beogradu ne može da se kupi kućica za 17000 user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:41:09   
mihi
Ne znam smeshkice ja sam imala svoj stan od 60 m2 koji sad proširujemo za još 2x20 imamo tavan iznad nas. naravno da smo zajednički u to ulagali. Ima šansi da suprug podegne kredit za stan, tako da ćemo u tom slučaju ovaj naš izdati i plaćati deo rate. Gledam ljude oko nas koji imaju stambeni kredit pa nije lako ali bolje da plaćaju svoj stan nego kiriju bar po meni je tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:44:42   
mihi
Jeste Ana ovde su vrednosti nekretnina obzirom na kvalitet i lokacije precenjene skroz.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:45:05   
Verus
znam da je sada super povoljno vreme za kupovinu nekretnina...cenkajte se, dace oni iza nize...jedino sto su kod nas krediti jaaako nepovoljni..mi smo ovde uzeli kucu (u SAD), na 30 godina sa kamatom od 6.5% fiksno, pre 4 godine, sada je ta kamata dosta  pala, pa ne znamo da li da finsiramo novi zajam pa da nam bude 4.75%.  Pokusavamo da prodamo kucu, ali bas lose ide....jbs ga kriza svuda...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:46:03   
Ana RR
Užas, kakve sve rupe ljudi prodaju po neverovatnoj ceni... pa to je strašno..

< Poruku je uredio Ana80 -- 5.5.2009 15:48:12 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:46:10   
Verus
mihiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:51:58   
Anastazija
Prosla godina bila je jos gora.. Pre ove krize ljudi su placali iste pare za titogradnju i novogradnju.. Strasno! Kada pomislis da je npr. Subotica udaljena od Bg samo 180km koje predjes za sat ipo, nerealno je da su toliko drasticne razlike u ceni.. Da su nam bolji putevi, ja bih prva ostala u Su a radila u Bg.. Lepo sednem u autic i brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrm... user posted image user posted image user posted image user posted image   toliko goriva ne mogu potrositi koliko kolika je razlika u ceni nekretnina..

Mada, ja sam prva uzela kredit cim mi se ukazala prilika.. Sada robujem 30 godina..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Stambeni kredit
5.5.2009 15:55:19   
Ana RR
Meni je to strašno, 30 godina bukvalno robuješ!

zato smo se mi i odlučili na ovu varijantu o kojoj sam pisala. Čak postoji i varijanta da kupimo stan od mog dede (u kom sam ja nekad živela) a pošto je u lošem stanju sada kupili bi ga za plafon 24 hiljade, uložili u njega nekih 5 hiljada i mogli bi ga prodati za 50 hiljada.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here