|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Testiranje prvaka
21.4.2010 22:32:58   
jelena038
Kako u skolama koje pohadjaju vasi djaci izgleda testiranje za upis u prvi razred?




_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Testiranje prvaka
22.4.2010 0:41:36   
eugenija
Prvo škola dobije od Zdravstvene ustanove termine za pregled u školi. U toku te sedmice, pre ili posle pregleda, radi se testiranje prvaka. Obično to bude pre zdravstenog pregleda, da bi pedagog/psiholog, ukoliko primeti neku devijaciju mogao ukazati lekaru na eventualni problem.

Testiranje obavlja školski pedagog, ili/i psiholog. U našoj zemlji nema novije izrađenog testa spremnosti za polazak u školu, te se koriste stari testovi, mahom provereni slovenački, ili se kombinuje iz više testova neki mini test koji svaki pedagog lično pravi za potrebe škole.

test sadrži obično:
- prepoznavanje i imenovanje predmeta sa slike (nacrtan je niz predmeta, dete imenuje redom.. ovo na slici je šešir, vaga, autobus, šal..)
- povezivanje tačkica koje obrazuju neki lik (niz tačkica koje treba povezati na način da to ispadne neki smislen predmet)
- precrtavanje slike iznad (data je slika ključa, a dete ispod na predviđenoj kvadratnoj mreži ucrtava isti predmet)
- prepričavanje na osnovu jedne slike (data je slika gde se recimo vidi razbijen prozor i ispod dečak sa loptom, dete na osnovu slike pripoveda priču po sopstvenom nahođenju)
- korištenje predmeta iz svakodnevnog života (kad imenuje predmet sa slike, traži se od deteta da kaže čemu služi. Recimo: Šta je ovo? -Sat. Čemu on služi? - Određuje vreme.)
- prepoznavanje veličine, oblika i boje ( dati su plastični trokutići, kvadratići, kružići, pravuogaonici u par boja.. Traži se da ih dete sortira po boji, zatim po veličini - od većeg ka manjem, i po obliku - da skupi recimo sve trokutiće na jedno mesto) Ovom metodom se gleda i poznavanje brojeva, traži se od deteta da recimo (ako zna) izbroji kružiće
- prostorna okretnost ( sedi dete na stolici, pita ga se šta je ispod njega, iznad njega..)
- prepoznavanje slova (ščitava, čita, slovka - neformalnan test, služi pedagogu isključivo kod formiranaj odelenja, jer ne bi bilo fer da imamo jedno odelenje svih koji čitaju, dok u drugom niko ne ume da čita.. mora biti balans)






< Poruku je uredio eugenija -- 22.4.2010 0:51:08 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Testiranje prvaka
22.4.2010 0:57:05   
eugenija
I da, imam ja testove, pa dođi da vidiš kako to izgleda i detaljnije ću ti sve objasniti.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Testiranje prvaka
22.4.2010 12:08:10   
jelena038
upisani smo! sa pet godina i tri meseca, za sad user posted image kud te se ranije ne setih... ma nisam htela nista da znam unapred, al sinoc sam se malo uzvrpoljila, posto su ga slali na silne testove, jer je toliko mladji... hvala user posted image picemo kafu u to ime!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Testiranje prvaka
26.4.2010 2:44:27   
eugenija
Čestitaaam!!!!!user posted image

Mi smo u down-u, Viko sa upalom uha sad... ali, ako Bog da, pa prođe što pre, pijemo kafu!

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Testiranje prvaka
6.5.2010 10:12:46   
jelena038
konacno misljenje mame posle testiranja: da sam znala kako ce da izgleda test, ne bih poslala dete ranije, jer bih bila ubedjena da ga nece resiti. a on ga je resio. user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Testiranje prvaka
16.5.2011 14:41:24   
Vučko.ba.
sutra idemo na testiranje ...uh 

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
16.5.2011 14:43:25   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Testiranje prvaka
16.5.2011 14:45:02   
Vučko.ba.
i sad čekate 1. septembar ... mene će hitna tada odnijeti ... znam da je to sve bezveze, al me puca neka panika ...valjda zato što mi dijete prelazi u novu životnu fazu 

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
16.5.2011 16:06:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Testiranje prvaka
17.5.2011 18:26:58   
zoća
Vučkouser posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i sad čekate 1. septembar ... mene će hitna tada odnijeti ... znam da je to sve bezveze, al me puca neka panika ...valjda zato što mi dijete prelazi u novu životnu fazu 

user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Testiranje prvaka
15.6.2011 8:29:46   
MaDi
Testiranje smo obavili 11 aprila... IQ140...sada cekamo 1 sept... Zao mi je sto nije skola kao sto je bila i mislim da je jako glupo sto nema ocena u prvom razredu jer ocene deci mnogo znace...ali ok zato u drugom ima... Srecan nam svima polazak nasih prvaka u skolu...

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Testiranje prvaka
13.5.2014 12:17:13   
lanajelena
Idemo 21-og na testiranje,zna li neko sta obicno bude,sem gore napisanog user posted image

(odgovor članu MaDi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Testiranje prvaka
13.5.2014 12:30:05   
Peace*
Ju, pa gde sam ja to sve pisala??? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Testiranje prvaka
13.5.2014 12:39:56   
Peace*
Pisala sam na Maminoj beležnici sigurno, a zaklela bih se da sam i ovde, ali sam kanda omašila temu.

Elem, imaš razgovor sa psihologom i pedagogom. Dok ti ćaskaš na temu čega se boji, kakve su mu navike, da li je dete bilo odvojeno od tebe, njegove obaveze i sl, dete crta svoju porodicu. Bilo bi zgodno da završi crtež za tih 10-15min (gledaju dakle i brzinu crtanja) i gledaju stvari tipa da li su deca nacrtala 5 prstiju na ruci.
Zatim pedagog odvodi dete, i proveravaju po malo brojanje i sabiranje, koliko zna slova, voće, povrće, životinje... ništa spec. Luka se rasplakao recimo jer nije znao povrće, pa mi je skrenuta pažnja da mora da nauči da gubi, jer je navikao da sve zna i da bude najbolji i da to nije dobro za njega.

Sad ne znam na brzinu šta je još bilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Testiranje prvaka
13.5.2014 13:15:49   
lanajelena
Hvala Tash user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Testiranje prvaka
26.2.2015 19:15:44   
mila83
Bas mi znaci sto sam sad procitala kako izgledaju testovi za upis prvaka u skolu,nisam znala sta se sve gleda. Mima je spremna,samo da i ja budem user posted image Boze,imam vecu tremu nego kada sam ja bila djak prvak !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 13:49:37   
Bibilib
Pa mislim da nece biti strasno ako je samo ovo sto ste napisale...A zanima me samo kad se to radi,da li pred sam polazak u skolu ili ranije? Mozda ste i napisale ali nisam nesto zapazila...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 14:54:58   
mila83
Mislim da se radi ranije, u prolece.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 17:24:17   
veselicaa
Kod nas ovih testova nema,i nije mi jasno zasto je tako.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 19:58:58   
mila83
Pa zar to ne bi trebalo da bude svugde isto?Nesto kao na nivou cele drzave ?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 20:49:43   
serpica
Kod nas je upis od 2 do 13 marta sa izvodom rodjenih i tada vam zakazuju testiranje i daju uput za lekarski pregled. Testiranje se vrsi u dva dana,prvi kod pedagoga i psihologa po 15.ak minuta,razgovor sa detetom i resavanje opstih testova znanja,crtanje i prepoznavanje oblika,boja i sl.stvari Drugog dana je kod logopeda takodje nekih 20.min izgovaranje reci,slova,slogova. Nakon toga se radi lekarski pregled,oftamolog,pedijatar,deciji neurolog,revakcina MMrR-a i krvna slika. sa svim tim nalazima i izvestajima pedagoga,psihologa i logopeda ponovo se ide u skolu ali krajem avgusta gde se nose jos potrebna dokumenta i zavrsava konacno upis.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 21:39:22   
mila83
Mislim da i kod nas tako nesto ide,sad mi je jasnije.Hvala na informaciji Serpice user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 21:42:42   
veselicaa
E kod nas nema tih razgovora sa pedagogom i psihologom,samo lekarski pregled i to mi oftamolog rece pa ako dete lepo vidi nema potrebe za pregledom user posted image Ali kada je uhvatio moj pogled shvatio je sve,pa je pregledao.Mnogo mi je krivo sto nema ovoga kod nas,jer se dosta nauci o detetu,jer koliko sam razumela dete samo ide i kod psihologa i kod pedagoga,a oni posle roditeljima daju svoje zapazanje.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Testiranje prvaka
27.2.2015 22:39:24   
serpica

IZVORNA PORUKA: mila83

Mislim da i kod nas tako nesto ide,sad mi je jasnije.Hvala na informaciji Serpice user posted image




nema na cemu user posted image
Veselice,da,deca sama ulaze kod psihologa i pedagoga pa posle pozovu i majku da udje. Sa starijom cerkom je recimo bilo i pitanja da li vas roditelji tuku,da li vam slave rodjendane,da li vas vode u park,i sl. user posted image dete na to odgovara dok je samo unutra.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here