|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 19:34:39   
Anoniman
Ja sam dugo mislila da Davida muce grcici, ali ustvari je ipak trvda stolica. Vec dvije noci se kroz san nateze kao veliki, ali nikako da se pokaki. I onda kada napokon obavi duznost stolica mu bude kao brabonjci, mogu da je istresem sa pelene. Toliko se muci, place, zacrveni da se nekada istraumiram da ce i on "dobiti" hemoroide hahaha!Nego postoji li kakav caj za stolicu? Plantex necu da mu dajem jer je presladak. Mislim, svejsna sam da su svi cajevi slatki, ali koji je najbolji? Napominjem da se on hrani vjestackim mlijekom, Humanom.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 19:51:40   
guppy RR
Zdravo mila,
imamo jednu temicu "tvrda stolica kod dece", ali pošto se radi o maloj bebi, ostavićemo ovu ovde. Bebi ja ne bi davala sok od kruške i slično, kao što se preporučuje za malo veću dečicu, pa treba da pišemo odvojeno.

Nekoliko ideja o kapima možeš naći u temi
Pomoć bebi sa grčevima <-- KLIK

Inače mislim da je važno da bebi daješ tečnost po kašičicama (neki kažu adaptirano / majčino mleko je dovoljna tečnost, ja se ne slažem) ... a od čajeva ne moraš kupovati instant čajeve sa šećerom ako ti to smeta, već možeš kupiti BEBE čaj u kesicama.

Moje drugarice su svojim bebama prokuvavale vodu sa šećerom i dale im to da piju. Beba se pokaki u roku pola sata.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 21:57:02   
Doroty
Mi nemamo tih problema, ali pročitala sam negde da pomaže zaslađen čaj od kamilice. Želim vam da što pre rešite problem

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 22:04:47   
Lu
Miljana pošto je jako mala beba u pitanju,najbolje je da se posavjetuješ sa pedijatrom u vezi njegove hrane..možda mu neodgovara pa treba promijeniti,kažem samo možda,
a ako je to u pitanju čajem ćeš samo trenutno riješiti problem.

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 22:46:41   
Baby1608
Moj maleni je isto imao probleme sa tvrdom stolicom dok nisam pocela da mu stavljam u svaki obrok grozdjani secer(trauben zucker) stavljala sam 2 kasikice praha i u mlijeko i u caj cak i u vodu hvala bogu vrlo brzo se regulisala stolicauser posted image Pokusaj nesteti nista

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 22:48:04   
guppy RR
SAD sam se setila!!!!!!!!!!!
Pedijatri kod nas savetuju za tako maaaaaale bebe, da se na štapić za uvo stavi malo kremice i da se samo nekih pola cm pročačka u guzu sa štapićem i malo provrti... kažu beba se pokaki jako brzo posle toga, valjda neki refleks.

Nisam nikad probala.

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
4.7.2009 22:50:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 22:51:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

SAD sam se setila!!!!!!!!!!!
Pedijatri kod nas savetuju za tako maaaaaale bebe, da se na štapić za uvo stavi malo kremice i da se samo nekih pola cm pročačka u guzu sa štapićem i malo provrti... kažu beba se pokaki jako brzo posle toga, valjda neki refleks.

Nisam nikad probala.


Guppy, mislim da ovo savjetuju kad beba ne kaki nekoliko dana a tvrda stolica je ipak nešto drugo ili griješimuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
4.7.2009 22:53:39   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn
Vec dvije noci se kroz san nateze kao veliki, ali nikako da se pokaki.

Pa eto, zaključila sam da jadničak ne kaki dva dana, pa se onda jedva pokaki. Možda pomogne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
4.7.2009 22:55:31   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.7.2009 8:38:14   
prase
Moja prijateljica je imala problem sa svojom devojčicom, nije kakila tvrdo, ali je kakila na svakih 5-7 dana... Do dana današnjeg nije sigurna da li se u međuvremenu mučila sa grčićima ili sa probavom user posted image Ja sam je savetovala da joj daje vodu, jer je Urošu voda pomogla da lakše kaki (u tvrdoći nije bio problem, ali je plakao mnogo dok to radi), međutim devojčica nije htela da pije vodu (a nisu probavali ništa drugo) i problem je nestao tek kada je imala 3 i po meseca. Čitam da je preporučeno da se bebi daje zaslađena voda, a mislim da se zaslađuje samo zato da bi htela da pije user posted image U svakom slučaju, vreme je takvo da se beba verovatno znoji i gubi dosta tečnosti na taj način, ne može da odmogne da probaš da mu daš i malo vode. Uroš nije bio oduševljen vodom, a ja sam primenjivala razne trikove... Davala sam mu vodu ugrejanu na onu temperaturu na kojoj mu grejem mleko - dok on ukapira da nije mleko, popije 5-10 gutljaja. Drugo, pravila sam mu adaptirano mleko malo blaže nego što je napisano na kutiji - ako piše npr. 4 one "merice" adaptiranog mleka, ja stavim 3.5.

Na kraju, moguće je da bi pomoglo (što je neko već predložio) da pokušaš da mu daš neko drugo adaptirano mleko (mada, odmah da ti kažem, neke bebe kada naviknu na jedno, neće ništa drugo). Npr. ovo mleko koje je Uroš pio kao dohranu, Nestle NAN1, u sebi sadrži bifidus, koji - ja mislim - pomaže varenje. Ne očekuj da odmah bude promena, efekti bi mogli da budu vidljivi na primer sutradan (ja sam ukapirala tek kada je Uroš počeo da jede čvrstu hranu da kaki ono od juče, kada je stolica počela da menja boju u zavisnosti od toga šta je jeo user posted image ).


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.7.2009 8:48:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Čitam da je preporučeno da se bebi daje zaslađena voda, a mislim da se zaslađuje samo zato da bi htela da pije user posted image


Ne, nego zato što se prokuvavanjem vode (a takva se daje novorođenčadi) gube... lupiću jako sada... pozitivni joni... nemam pojma. Nešto se gubi iz vode, pa se zato stavlja šećer, da bi se to nešto kao sredilo. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.7.2009 8:50:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

SAD sam se setila!!!!!!!!!!!
Pedijatri kod nas savetuju za tako maaaaaale bebe, da se na štapić za uvo stavi malo kremice i da se samo nekih pola cm pročačka u guzu sa štapićem i malo provrti... kažu beba se pokaki jako brzo posle toga, valjda neki refleks.

Nisam nikad probala.



Ja sam čula isti postupak samo toplomerom. Malo sam skeptična prema štapiću za uši, šta ako otpadne vata i ostane u guzi. user posted image  user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.7.2009 9:18:02   
Anoniman
Dajem mu ja vodu, cak i blago razblazim Platex samo da voda promijeni boju. Sinoc dok sam ga hranila se toliko mucio i natezao, ma sigurno 20 min, i na kraju nista. Ali ipak je juce imao finu stolicu, nego me srce boli kada vidim kako se nateze.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.7.2009 9:29:11   
prase
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: prase

Čitam da je preporučeno da se bebi daje zaslađena voda, a mislim da se zaslađuje samo zato da bi htela da pije user posted image


Ne, nego zato što se prokuvavanjem vode (a takva se daje novorođenčadi) gube... lupiću jako sada... pozitivni joni... nemam pojma. Nešto se gubi iz vode, pa se zato stavlja šećer, da bi se to nešto kao sredilo. user posted image


E vidiš... to mi nje palo na pamet... a jesam i to pročitala negde... No, mi smo Urošu davali (samo kada je bio tako mali) "Humana" vodu za bebe i nismo je kuvali ni zaslađivali i pio je...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
27.7.2009 12:17:50   
božana
Moje dete sad u 9 mesecu ima tvrdu stolicu.Dali su mi u apoteci bebibion.Da li ste koristile ovaj biljni preparat za svoju decu?.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
27.7.2009 12:37:08   
Jeca*
Ja Luki dajem svaki dan, ujutru mu sipam u mleko. Posto ovo sto muči Milijanu nas muči od samog početka i ni ja nikada neću znati koliko su njega zaista mučili grčevi, a koliko stomačić sam po sebi tj stolica. Evo i sad ga često muči tibica. Noćas mi se recimo budio, imao gasove..baš ima osetljiv stomačić user posted image  počela sam mu davati bebibion svaki dan, po preporuci pedijatra pa videćemo hoće li se vremenom urediti tibica

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.8.2009 23:15:21   
božana
Bebibion nije baš pomogao mojoj devojčici da joj stolica bude mekša.Da li neka od vas može da mi preporuči nešto drugo?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.8.2009 23:50:46   
Jeca*
Ja uvek savetujem i dosadna sam vise sa tim Novalac IT...adaptirano mleko. Ja ne znam sta bih radila da nije bilo njega. Pisala sam vec o tome na forumu, preporucivala drugim majkama i svi su zadovoljni (pogledaj malo po forumu, konsultuj se sa pedijatrom...)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 13:21:56   
isidora88
mateja vec neko vreme ima bas tvrdu kaku,kao brabonjciuser posted image
od cega moze biti? kaki nekoliko puta dnevno,ne boli kad kaki ali opet bolje da mu bude malo meksa.
sta da uradim da mu pomognem?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 13:28:41   
madre
i mi se vec duuugo, cini mi se od kako sam mu uvela cvrstu hranu, mucimo sa tvrdom stolicomuser posted image kaki radovno, ali tvrdo! ne znam vise sta raditiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 14:02:35   
Snelle
Meni se čini da je neko spominjao da je čaj od kamilice dobar kod tvrde stolice user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 14:05:20   
cipiripi
Koliko vode popije dnevno?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 14:07:25   
Sanjica26 RR
I nama je u poslednjih dana tvrda stolica i ja joj dam kasicu od sljive. Odmah bude bolje. Ali to je kratkotrajno. A, kamilicu joj dajem, jer jedino to hoce da pije od tecnosti. Mozda je i zbog toga tvrda stolica, jer slabo pije tenost.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
12.8.2011 14:10:24   
cipiripi
Zato i pitam koliko vode piju deca...
Cvrsta hrana zahteva vodu kao i vlakna da bi beba normalno kakila..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here