|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uštipci
22.10.2009 20:13:46   
guppy RR
Ringerajini recepti <-- KLIK

Sastojci:
Sastojci za 4 porcije 4 jaja 24 ravnih supenih kašika brašna 1 čaša kiselog mleka prašak za pecivo malo soli prah šećer (može i malo vanilinog) ulje za prženje

Uputstvo:
Priprema Pomešati sve sastojke (jaja, brašno, kiselo mleko, prašak za pecivo i so) u masu malo gušću nego za palačinke. Testo vaditi velikom (supenom) kašikom i peći u dobro zagrejanom ulju. U toku pečenja, uštipci se, uglavnom, sami okreću na nepečenu stranu!!!

Vreme pripreme: 30 minuta
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uštipci
23.10.2009 8:49:30   
mamanp
Ima i drugi receptuser posted image
2 jaja, brasna otprilike 1kg, 1 kasicica sode bikarbone, na vrh kasicice praska za pecivo, zamesiti sa mlekom da bude gusca smesa nego za palacinke. Vaditi kasikom.
Prziti u jaaaako zagrejanom ulju.
Prste da polizes.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uštipci
23.10.2009 9:40:32   
Lu
Ovaj prvi recept su slatki uštipciuser posted image
Ja mamanp pravim otprilike kao ti,ove slane,samo što na dva jaja stavim oko 300gr. brašna pa budu jako žuti i okruglasti kao loptice,narastu bolje ako je više jaja u smjesi.
Ima još jedan trik,u tijesto staviti malo rakije,onda upiju manje masnoćeuser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:22:40   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lu

Ima još jedan trik,u tijesto staviti malo rakije,onda upiju manje masnoćeuser posted image


Hej Lu, ovo je mm juce cuo na TV OBN-u, neki covek je pricao o ustipcima i sinoc mm zamesio ustipke da proba taj trik, ali ja ih jos nisam probala, tek pijem kafu, javljam posle...

< Poruku je uredio dunja -- 23.10.2009 11:23:23 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:32:47   
dunja RR
evo sada sam probala; mm nagrnuo rakije, bas se oseca puno dok se jede, sada cu da se napijem od ovih ustipakauser posted image ( mm inace voli da pravi da pravi ustipke, to je kao njegov specijalitet, ali sam ga ja naucila, samo mi pravimo bez jaja i mleka, samo voda , kvasac i brasno i malo soli i ulja, a u palacinke stavljam jaja, mleko i brasno, malo soli i secera i malo ulja )

< Poruku je uredio dunja -- 23.10.2009 11:34:57 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:34:11   
oliveradj
Moja baka je jako lepo pravila uštipke baš ću i ja morati da probam da ih pravim. I setim se kad sam videla temu onu izreku "Ko o čemu baba o uštipcima" i baš sam se nasmejala user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:36:24   
mamanp
IZVORNA PORUKA: dunja

evo sada sam probala; mm nagrnuo rakije, bas se oseca puno dok se jede, sada cu da se napijem od ovih ustipakauser posted image ( mm inace voli da pravi da pravi ustipke, to je kao njegov specijalitet, ali sam ga ja naucila, samo mi pravimo bez jaja i mleka, samo voda , kvasac i brasno i malo soli i ulja, a u palacinke stavljam jaja, mleko i brasno, malo soli i secera i malo ulja )


E kod nas se to zove lokumi.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:38:04   
gagana83
IZVORNA PORUKA: dunja
samo mi pravimo bez jaja i mleka, samo voda , kvasac i brasno i malo soli i ulja, a u palacinke stavljam jaja, mleko i brasno, malo soli i secera i malo ulja )

I ja pravim ovako samo bez soli i bez secera. Mm na njih posle maze pastetu a ja kremuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:38:24   
dunja RR
vidis koliko raznih naziva, a LOKUM sam cula u Bosni , posto je mm odatle, da zovu ratluk-RAHAT LOKUM..... samo skrate pa kazu lokum..

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:39:30   
Anoniman
nema to dvoje veze dunja draga

rahat lokum je nešto drugo a lokum ili peksimet je skroz nešto deseto i opet nema veze sa uštipcima

e jesam objasnila user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:41:23   
Anoniman
za lokume ili peksimete treba se tijesto tvrdo zakuhati, razviti na odokativno 1 cm debljine i siječe se na pravougaonike

a uštipci se rjeđe potkuhavaju kao što je već gore objašnjeno

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:42:58   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: dunja
samo mi pravimo bez jaja i mleka, samo voda , kvasac i brasno i malo soli i ulja, a u palacinke stavljam jaja, mleko i brasno, malo soli i secera i malo ulja )

I ja pravim ovako samo bez soli i bez secera. Mm na njih posle maze pastetu a ja kremuser posted image



Gaganice ma i mi mazemo i sir i nutelu, sto ko hoce,; to je toliko malo secera i soli, cisto za minijaturni ukus, ali se uopste ne oseca, a testo bude lepse.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:45:10   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nema to dvoje veze dunja draga

rahat lokum je nešto drugo a lokum ili peksimet je skroz nešto deseto i opet nema veze sa uštipcima

e jesam objasnila user posted image user posted image user posted image user posted image



Vucko user posted image  znam da nema veze ali eto setih se da tako u Bosni zovu ratluk....a nisam cula za ovaj testasti Lokumuser posted image ....samo znam za ove klasicne ustipke...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:47:42   
Anoniman
ja taj lokum nisam nikada pravila ...za to je bila zadužena baka,  a vidiš mogla bi ih napraviti

da i kod nas se jedu uz bijelu kafu, sa sirom (što trapist, što bijeli) suhim mesom i sudžukom

eto to je meni ostalo u sjećanju kad sam mala bila pa je baka uvijek tako servirala

i ono što je bitno zašto je češće pravila lokume jeste što u njima se kod pečenja ne zadržava ulje

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:48:28   
oliveradj
Vučko ajde se raspiši kako se pravi testo za krompirušu ja bih da probam da vidim jel imam bosanske krvi još u sebi nisam pravila sa mešenim testom nego samo sa gotovim korama.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:48:39   
dunja RR
sada sam pitala mm:-"jesi cuo za testasto jelo lokum?"; kaze on-" mislis rahat lokum" kazem ja-" ma ne , ovo je nesto drugo"user posted image

< Poruku je uredio dunja -- 23.10.2009 11:50:37 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:53:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Vučko ajde se raspiši kako se pravi testo za krompirušu ja bih da probam da vidim jel imam bosanske krvi još u sebi nisam pravila sa mešenim testom nego samo sa gotovim korama.


pa imaš temu Tijesto za pitu ...samo ukucaj ijekavicom user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: dunja

sada sam pitala mm:-"jesi cuo za testasto jelo lokum?"; kaze on-" mislis rahat lokum" kazem ja-" ma ne , ovo je nesto drugo"


reci mu peksimet user posted image znaće šta je

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:54:52   
Anoniman
Olivera evo teme - KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:56:45   
mamanp
IZVORNA PORUKA: dunja

sada sam pitala mm:-"jesi cuo za testasto jelo lokum?"; kaze on-" mislis rahat lokum" kazem ja-" ma ne , ovo je nesto drugo"user posted image



user posted image user posted image user posted image  pa tako se to kod nas zove. a rahat lokum je ratluk.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:56:52   
oliveradj
Vučko srce si user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:58:01   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


reci mu peksimet user posted image znaće šta je



pitala sam ga i to malopre, nije odreagovao, sada sam ga opet pitala kaze:-"nemam pojma, znam da peksinav znaci prljavko"user posted image , ali to nema veze sa temom...eto nista od njega , nema ti pojma on draga...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:58:11   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


i ono što je bitno zašto je češće pravila lokume jeste što u njima se kod pečenja ne zadržava ulje





e, jeste, kod lokuma se masnoca ne zadrzava, a ja izmedju ustipaka poredjam par papirnih salveta i one lepo upiju masnocu.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uštipci
23.10.2009 11:58:56   
mamanp
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


reci mu peksimet user posted image znaće šta je



pitala sam ga i to malopre, nije odreagovao, sada sam ga opet pitala kaze:-"nemam pojma, znam da peksinav znaci prljavko"user posted image , ali to nema veze sa temom...eto nista od njega , nema ti pojma on draga...



Neznalica jednauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uštipci
23.10.2009 12:03:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


reci mu peksimet user posted image znaće šta je



pitala sam ga i to malopre, nije odreagovao, sada sam ga opet pitala kaze:-"nemam pojma, znam da peksinav znaci prljavko"user posted image , ali to nema veze sa temom...eto nista od njega , nema ti pojma on draga...


e jbg onda ... mora on u bosnu malo na poduku user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uštipci
23.10.2009 12:25:02   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


reci mu peksimet user posted image znaće šta je



pitala sam ga i to malopre, nije odreagovao, sada sam ga opet pitala kaze:-"nemam pojma, znam da peksinav znaci prljavko"user posted image , ali to nema veze sa temom...eto nista od njega , nema ti pojma on draga...


e jbg onda ... mora on u bosnu malo na poduku user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






da znas da si pravu user posted image

< Poruku je uredio dunja -- 23.10.2009 12:27:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Ime za decaka
adria111

Da li vam se dopada ime Viktor?

Da (54%)

Ne (46%)


Ukupan broj glasova: 168

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here