|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:05:51   
Sneža
Da li uspete ostaviti koji dinar sa strane onako samo za sebe,za neku krpicu koju prizeljkujete,knjigu,masazu,bilo sta a da to bude fond samo za vas???
Ja sam ranije svaki mesec "odvojila"nesto sa strane,pa se nakupi svaki mesec po malo,odem u soping i vratim se srecna i zadovoljna!
Sada sve rede "ustinem" koji dinaruser posted image


_____________________________

superbrzasnežaheroj
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:07:25   
Modessty
Dok nisam uzela kredit mogla sam da ustedim po malo. Sad to ode na ratu za kredit user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:07:49   
Anoniman
Imam "čarobnu kovertu" koju držim na poslu! user posted image

Nikada tu nema puno para, ali ima za sitne užitke, tipa feniranje.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:09:21   
Anoniman
ma ništa Snežo, cijene su uzasno skočile, bukvalno svaki dan je sve skuplje ....plata bila neki dan , pala pravo(jos se moja firma vodi ko jedna od najboljih), a milion izdataka, medjutim počastim se ...naravno, bas sam napisala juce sam kupila knjiga i sta me briga ....

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:12:10   
Jeca*
Uspevam jos uvek. Mm ima stav da on plaća sve račune, popravke i sl. Ja obično idem u hipermarkete po hranu, pelene...tako da ostatak moje plate trosim na kafice kad setam sa bebom i na poneku stvarcicu koju kupim sebi, bebi, muzu i naravno depilacije, pedikir, frizer... Kad pocnem da radim plata ce mi biti veca jer mi soc nece vise odbijati regres, topli obrok...i jedva čekam da se vratim na staru platu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:18:28   
Lilly*
Nema ni š od štednje kod mene, cak sam i u minusu user posted image Ostavim nesto sa strane, kada uspem user posted image i onda se uvek desi nesto tipa moram u prodavnicu, nemam dinara a nema u blizini menjačnica, uzmem te pare i kao vraticu kada razmenim, a posle te pare bukvalno nestanu i ne uspem da vratim i sacuvamuser posted image  

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:21:50   
Jeca*
Da se razumemo. I ja stalno upadam u minus, pa se izvlacim sledecom platom user posted image  tj, ja kad potrosim sve sto imam na tekucem, pocnem da koristim master karticu (kreditnu) i onda otplatim cim mi legne plata, da banka ne bi stigla ni da me okamati, jer oni to obracunavaju svakog desetog u mesecu. Desi se nekad da preteram, pa ipak ostanem u minusu do sledece plate i pljunem za neku sitniju kamatu, ali sta cu kad sam zensko user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:29:00   
Sneža
Auh,a tek sto me  kreditna kartica navodi na "greh"user posted image Stalno se zbrajam i razracunavamuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:30:47   
božana
Nemam novac sa strane koji je samo za mene.Moj muž i ja se trudimo da svakog meseca nešto uštedimo, koliko toliko.Medjutim, kada mi dodje da na sebe potrošim pare, ja to i uradim.Ne mogu baš da se odreknem sitnica poput odlaska kod frizerke, kafe koju ću sa prijateljicom popiti u gradu itd. 

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:32:39   
Modessty
ja nemam kreditnu karticu! Samo bi mi još to hvalilo da se totalno zakopam! I ovako sam stalno u minusu.

mm ima kreditnu i koristili smo je dosta sad oko preseljenja i ovih silnih rodjendana i svadbi što smo imali u poslednjih mesec dana.
Pošto sam od ponedeljka na bolovanju manje ću trošiti na hranu i sokove i valjda ću uspeti da malo uštedim


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:37:36   
boje
ustedeti.....uf.......tesko,ali za stvari koje zelim uspevam po malo da ustedim
recimo za karte za koncert Madone ...... ne propustiti!!
pre neki dan sam uzela dozvoljeni minus i od tad ne prilazim banci ni bankomatu.Bojim se da cu sve stuci


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:39:02   
prase
Hm... Zavisi od definicije toga "samo za sebe". Uslovno rečeno, možemo reći da ja samo na sebe potrošim pare kada odem na depilaciju, ali ne verujem da bi mm bio presretan ako bih prestala da idem. Tako i neke druge stvari... sve što trošim na kozmetiku i sl. smatram neophodnim, a i on. Onda bi samo za mm bila krema za brijanje, brijači, after shave... E sad, nemam neki štek samo za sebe, zato što sam takva da mi nije potrebno. Šta god da mislim da mi/nam treba, ja najavim ili ne najavim, pa kupim. MM i ja imamo zajednički račun i teško bih mogla bilo koji trošak da sakrijem od njega, a ni on se nešto ne trudi da to prati. Oboje znamo da imamo veliki zajednički cilj - naš krov nad glavom - i sve je podređeno tome. Verujemo jedno drugom da ne dajemo pare "na svirače", ali omakne se tu i tamo po koji nepotreban trošak, pa ljudi smo... Čak smo jedno drugom na primer za godišnjicu braka poklonili to da nam ono drugo ne kupuje poklon. Ali zato i kad nije godišnjica, mm se nekad javi da kreće sa posla i kaže: "Pakuj se, vodim te na jedno mesto...". Jednom rečju rečeno (a ja nikada nisam koncizna, šta da radim) - toliko sve delim sa mm, da niti imam nešto samo za sebe, niti to želim...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:39:32   
Ana RR
Nama su ponudili da karte za Depeche Mode zamenimo za Madonu.... Neću Madonuuuu!!!!!!!!!! Šmrc user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:45:40   
Anoniman
Naravno da i mi novac držimo "na gomili", ali to što ću ja skloniti 1000din na poslu, njega neće ubiti, a meni će fenomenalno značiti, kada sam u trci frci, nisam ponela dovoljno para, ili me jednostavno mrzi da sama operem kosu, kada to mogu da obavim za 15min kod frizera posle posla...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:53:43   
prase
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Naravno da i mi novac držimo "na gomili", ali to što ću ja skloniti 1000din na poslu, njega neće ubiti, a meni će fenomenalno značiti, kada sam u trci frci, nisam ponela dovoljno para, ili me jednostavno mrzi da sama operem kosu, kada to mogu da obavim za 15min kod frizera posle posla...



A pa da, to je pokriveno sa onim mojim "najavim il' ne najavim, pa kupim...". Razlika je samo što ja za to koristim karticu na zajednički račun a ne cache user posted image

Cela istina je u tome što imamo dovoljno, pa možemo i da uštedimo... Da imamo knap, verovatno bismo se gložili oko para i stalno merkali ko je gde, koliko i na šta potrošio. Možda i ne bismo, ali imam neki osećaj da je u tome "dinar za sebe" zadovoljstvo utoliko veće ako se postigne u uslovima u kojima to nije baš lako user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:57:31   
Anoniman
ja kad spiskam svoje predjem na mm-ov račun
i nikad ali nikad ( bar za ovih 8 godina) nije mi rekao što si ili za šta si ovo potrošil,
a možda upravo iz razloga sto imamo dovoljno hvala Bogu


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 17.6.2009 10:58:03 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:57:47   
Jeca*
Mi ne držimo pare na gomili. SVako ima svoj račun na kome prima platu. Imamo zajedničku svotu novca za "crne dane" koje ne diramo, osim kad kupujemo nešto krupno za stan-tepisi, plakar...to su pare za stan
Ovako, svako ima svoju platu i njome raspolaze kako zeli. On placa racune, ja hipermarkete, ko sto rekoh, a ostalo, ode gde vec mora, po licnom nahodjenju i zajednickim potrebama. Kad izlazimo zajedno mm sve placa, ja nikada nisma platila ni pice ni rucak...Posle posla on svrati na pijacu kupi voce, povrce...ma ne razmisljamo o novcu u smislu da ga imamo dovoljno, a opet nam ni prohtevi nisu veliki. Jednostavno, zivimo normalno, hvala Bogu.

i šesto mi mm kaže: jado, daj da ti pokrijem taj minus na master kartici, pa ipak si ti zensko i imas vece potrebe nego ja...ali ja volim sa minusom sama da se borim, jer ako me razmazi ostade i on bez para user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 17.6.2009 10:59:48 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 10:59:40   
Anoniman
upravo tako živimo normalno, i zaista se ne rasipamo ni ne luksuziramo, pa valjda je i to razlog sto imamo dovoljno 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 11:04:52   
boje
tako nam je i samima. mm me ni ne pita gde sam potrosila novac, sto ne znaci da bahato trosim pare.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 12:42:50   
bebać
E ovako kao Tasha,uvijek u novčaniku u posebnom odeljku imam neki sitniš,za neku sitnu uživanciju...nešto od make-upa ili za feniranje...ali zna se desiti da to izvadim i potrošim na Sergeja...ili kad mi zatreba namirim na nešto što planiram uzeti ili u kuću ili nešto lijevo....user posted image šta ću kad sam široke ruke

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 20:30:22   
Dora
Joooj, ja volim da trošim, nije važno na šta. Nakrpim svoj fond i čim vidim nešto da mi se sviđa, ja potrošim. A kad krenem negde pa nemam u novčaniku para, kažem mm da mi da a on pita -šta će ti?(zna da te pare neće više videtiuser posted image ) a ja kažem(to sam smislila i jako mi se sviđa)-Da ne idem ulicom ko slepo kuče!user posted image user posted image user posted image
Inače, kad sam imala svoju platu, celu sam je trošila isključivo na šta sam ja htela, a to je garderoba za sve nas i mnoge druge stvari: uglavnom izlasci sa drugaricama. U kafanu mi nikad nije bilo žao ostaviti puno parauser posted image

Što se tiče kreditne kartice, imala sam je i skucala u rekordnom roku. Dugovala, zovu me, krenem da uplatim minimalni iznos a usput vidim čizmice S.Oliver, san snova. Kupim ih. Banka me zove sutra dan, ja reko, krenula da platim pa mi ukrali novčanik u gradskom (to mi prvo palo na pamet).

Ali, kad nememo- ne trošim. Trudim se da budem ekonomična...

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 21:27:50   
Lu
Ja imam svoj fond za koji mm ne zna.
Ne trošim od toga na sebe ništa nego kad god idem u kupovinu malo veću,hrana i ostalo,uvijek sebi  nadodam na to 20-30 eura i to ostavim na svoju kamaricuuser posted image
Recimo jutros u konzumu račun 150 eura a ja sebi rekla da je 170 i 20 odmah ostavim,kontam ionako bi ih potrošila na nešto bezveze.
E sad za što mi služi taj novac,za crne dane, pošto mm ništa ne zna uštedjeti.
Ne trošim od toga ništa na sebe pošto nam je račun zajednički a ja sam ta koja sve kupuje,plaća,tako da on ni ne zna ni ne pita koliko sam ovaj mjesec potrošila.
Naravno malo zavrti glavom kad dođe izvješće iz banke za kreditnu al ja se osmah opravdam kako je sve poskupilo user posted image
U biti on nije škrta osoba a možda bi bilo bolje da malo jeste.
On kaže imamo kuću,auta,nemamo nekih većih ulaganja više i hoću sad da uživamo koliko možemo.
Ja sam sigurna da radim ispravnu stvaruser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 21:41:15   
Anoniman
Nemam....ali imala sam nekad...poshto sam sve zivo shto sam dobijala od roditelja tokom shkolovanja....i shto sam zaradila dok sam radila...i shto mi dragi da sada kada nemam izvore primanja...sklanjala sa strane...i skupljala za neshto vetje...pa sam tako kupila tv...laptop...i puno garderobe...i stvari koje ne bi mogla da kupim "odjednom" user posted image   Sada mi znachi kada uspem da sklonim sa strane i 200 dinara...da ih ne potroshim na gluposti (tipa: autobus, flashirana voda, chips i ostale smisalice)

Znachi imam svoj fond...za koji mm zna...i u koji ne dira.... i inache i kad sam imala svoje pare...kad je video da mi se neshto svidja...kupio mi je...iako sam i ja to mogla.... Mozda tju imati svoj crni fond i kad budemo ziveli zajedno...ali mislim da tju ga koristiti na nas i nashe potrebe i dete kad dodje....jer ne umem da uzivam sama user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 21:47:19   
sneza24
Uvek imam nesto para kod sebe za koje mm nezna makar to bilo i 200 dinara.Na primer danas sam posla u setnju i prolazim pored hamburgerije i jede mi se pljeskavica i ja svratim i kupim,a da nisam imala isla bih tako gladna.Mada te pare ne trosim uvek na sebe kupim i mm nesto.Mada ih uglavnom imam kod sebe za svaki slucaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ustedeti sa strane samo za sebe
17.6.2009 22:10:50   
Dora
Bravo Lu, svaka čast na razmišljanju, meni je to cilj jednog dana...
Mm voli da ja dobijem sve što poželim i što mislim da nam treba, bilo za nas, decu ili nekog drugog... Nije škrt i kad imamo, nije mu žao sve pare da potroši meni za želje...Zato, kad i imam nešto sa strane a znam da nam treba za nešto, ja vadim pare na sunce. Cenim to što je on uvek velikodušan kad može i zato se trudim iz sve snage da budem racionalna. Cenim kada neko ume da raspolaže novcem ali mi smeta odricanje. Imam neku listu obaveznog (nisam ljubitelj manikira, friziranja i kozmetičkih salona, na to ne trošim) i na tome ne štedimo. Mislim da svaka porodica ima neki sistem i da postoje prioriteti, i ne volim komentare vezane za tuđi budžet tipa: jao, vidi, oni troše na ovo a štede na ono...
Ipak, žena bi trebala da ima svoj tajni budžet i svoj dinar. To su me učili mama i tata ali u realnom životu nije uvek sve izvodljivo i kako treba... Tako da se ne opterećujem preterano s novcem...
Uh, šta napriča...user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here