|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaške
19.1.2009 14:53:53   
Anoniman
Vaške su sićušni insekti koji preplave kosu i kod deteta izazovu svrab glave. Njihova sitna bela jajašca prianjaju uz korene kose. Vaške se vrlo lako šire s glave na glvu, pa ako vaše dete dobije vaške, postupak protiv njih primenite na celu porodicu. Recite i prijateljima da pregledaju glave svojoj deci.

SIMPTOMI:
- svrab glave
- sićušna bela zrnca čvrsto zalepljena za kosu blizu korena
- crveni tragovi ugriza ispod kose.

ŠTA MOŽETE DA UČINITE?
1. Potražite u apoteci losion za uništavanje vaški i gnjida. Nanesite ga detetu na celu glavu i ostavite da stoji koliko je naznačeno u uputstvu.
2. Operite i isplahnite kosu, a zatim je dobro pročešljajte posebnim gustim češljem kako biste odstranili uginule vaške i gnjide. Možda ćete morati ponoviti postupak dva ili tri puta, svaka tri dana, kako biste iskorenili gnjide.
3. Operite u losionu detetovu četku i češalj, kao i kape. Druga mogućnost je da njegove kape stavite u plastičnu kesu i zatvorite je tako da u nju ne može da uđe vazduh, ostavite je da stoji barem 10 dana - sve vaške i gnjide će uginuti.
4. Ako vam dete odlazi u vrtić, obavestite osoblje da ima vaške i zadržite ga kod kuće dok vaške i gnjide skroz ne iskorenite.

Izvor: knjiga Nega majke i deteta
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vaške
19.1.2009 15:07:43   
sneza24
ja se secam da sam kao mala imala vaske.i svako ko je imao preneo mi ih je.mama se svaki dan nervirala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vaške
19.1.2009 15:09:19   
Anoniman
Ja sam ih nekim čudom izbegla, a uvek sam imala dugu kosu. user posted image  Znam da su uvek šišali devojčice na kratko ako dobiju vaške.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vaške
19.1.2009 15:15:53   
sneza24
mene nisu sisaliali su mi stlno prali kosu raznim samponima,pa neki praskovi.pa cesljanje gustim cesljem.neki su deci stavljali svinljsku mast na kosu(hvalaBogu pa meni nisu)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vaške
20.1.2009 12:31:14   
kumara
Jao ja sam svako malo imala vaske! To je bilo nenormalno! Do te mere sam ih mrzela da nisam smela mami da kazem kad me svrbi glava jer odmah pocne cela terapija koja me dovodila do ludila! user posted image Cak sam imala foru da se kao polako ceskam da ne provali, onda ona skoci "Imas vaske? Svrbi te glava?", a ja mucena lazem "Ma ne, samo nesto cacakam!" i naravno to nikad ne prodje! user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vaške
20.1.2009 12:47:42   
oliveradj
Joj grozno odma sam pocela da se cesem. Pre jedno desetak godina moja sestra od tetke je dobila vaske. Jako je bila besna zbog toga na nesrecu nije bila ni tako mala. Znam da je tetka pominjala neki gel mislim da se zove Gameks koji je stojao par dana i resio stvar. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vaške
20.1.2009 12:52:48   
kumara
U moje vreme je bio neki sampon (jedan jedini), ali on nije mogao da ubije gnjide, pa su se one rucno trebile iz kose. A kad sampon nije delovao, onda je na scenu stupao dobri stari petrolej... kakav uzas! Kad se samo setim!!!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vaške
20.1.2009 14:01:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

U moje vreme je bio neki sampon (jedan jedini), ali on nije mogao da ubije gnjide, pa su se one rucno trebile iz kose.


Kao majmuni... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vaške
5.2.2009 19:53:36   
Anoniman
Članak:  Moje dete ima vaške! KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vaške
6.2.2009 13:57:34   
oliveradj
Moja rodjaka je dobila vaske bilo je to davno. Secam se da je tetka rekla da je Gameks gel resio stvar. Umrtvi i vaske i jajasca stoji tri dana i resi stvar. klik

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vaške
6.2.2009 14:03:11   
Anoniman
mi smo ko klinci u mahali znali dobiti vaske a i u obdanistu, i onda je bio neki sampon i cesalj gusti od nekakve kosti... jos se sjecam kako boli kad baka pritisne da ceslja... uh... 

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vaške
17.2.2009 21:45:14   
andrijana
Jao,vaske!user posted image Kada sam bila mala,mama mi je izgorela usi sa petrolejom. Uzasno. Dobila sam savet pa da ga podelim sa vama,za ne daj Boze! Kupiti neko ulje u apoteci,najbolje od mente i sipati u obican sampon i time prati kosu. Moje drugarice,koje je inace uciteljica,sin je dobio u obdanistu.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vaške
23.9.2010 13:30:52   
Lilly*
ELEKTRIČNI ČEŠALJ ZA VAŠKE

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vaške
24.9.2010 9:32:42   
Lu
Ne ubija gnjideuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vaške
24.9.2010 9:37:40   
Anoniman
Oh svašta! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vaške
27.10.2010 23:05:08   
Ell08
LJUDI, PROBAJTE PARANIT!!!user posted image user posted image user posted image Moja cerkica je zaradila vaske u vrticu. Panika!!! Pravo u apoteku, a tamo spas! Apotekarka mi je toplo preporucila, jer je i sama koristila za svoje dete. Najbezbedniji je na nasem trzistu i najdelotvorniji! Ima i cesalj i gratis sampon za tretman posle. Samo sam ga jednom poprskala i zavrsila pricu sa vaskama i gnjidama!user posted image user posted image user posted image
Cena je oko 1500 din, ali vredi svaki dinar. Puno srece!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vaške
27.12.2010 11:44:43   
Anavista
Moja cerka je pre imala vaske. Kada je pocela nova skolska godina koristili smo sampon ("Ekoped-A" ) i resili smo se vaski .
Nasla sam gumicu za kosu  koja se zove “Stop Vaske” koja sprecava da vaske uopste i dodju na kosu . To je bio novi proizvod tada i stvarno mi je puno pomoglo.

< Poruku je uredio Anavista -- 27.12.2010 11:55:19 >

(odgovor članu Ell08)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vaške
4.1.2011 21:36:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: andrijana

Jao,vaske!user posted image Kada sam bila mala,mama mi je izgorela usi sa petrolejom. Uzasno.


Hhahahahahahahaauser posted image user posted image user posted image user posted image Secam se ovih "egzoticnih" momenata...Smrdis kao tvor na petrolej i 5 dana ne ides u skolu....hahhahahahahaha...ali je provereno ubijalo prokletinje...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vaške
21.1.2011 0:56:49   
aleksandraz
IZVORNA PORUKA: kumara

Jao ja sam svako malo imala vaske! To je bilo nenormalno! Do te mere sam ih mrzela da nisam smela mami da kazem kad me svrbi glava jer odmah pocne cela terapija koja me dovodila do ludila! user posted image Cak sam imala foru da se kao polako ceskam da ne provali, onda ona skoci "Imas vaske? Svrbi te glava?", a ja mucena lazem "Ma ne, samo nesto cacakam!" i naravno to nikad ne prodje! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image potpisujem

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vaške
16.9.2011 23:39:04   
Dove
Ja problem imam sa cerkicom koja je sad posla u peti razred,a vaske vuce od treceg.Imaju devojcicu u razredu koja je puna kao inkubator,a ima trsavu kosu do pojasa.Otac joj ne da da se sisa a slabo je i ciste.Kad ne ide u skolu nema vaske,ali cim krene eto i njih u paketu.Ne pamtim kad sam joj zadnji put oprala kosicu samponom,sve onim medicinskim.Sad sam malo odahnula kakoje bila na raspustu,a pocele su provere svaki dan od kako ide u skolu.
Ja od kako sam se prvi put ofarbala u prvoj godini srednje,nikad vise nisam imala vaske,i ako po nekad spavam uz ceru.Razmisljala sam i nju da ofarbam u boju najslicniju njenoj kosi,ali mi je zao da je tako malu izlazem dejstvu hidrogena i da joj jos od sad gorim kosu.
inace Supitox nam se pokazao kao najbolji.

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vaške
16.9.2011 23:57:49   
Anoniman
A jel i ostala deca imaju vaške zbog te jedne devojčice u razredu? Zašto se ne organizujete i tražite da se to reši. Mora postojati način. 

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vaške
17.9.2011 0:01:54   
Dove
Cak je i uciteljica prosle godine dobila vaske!!!Otisla direktoru,pozalila se na to dete,direktor pozvao majku,majka napravila haos,uciteljica u malo bez posla da ostane,i od tad se samo cuti.Pitala sam ja malu jednom zasto se ne osisa kako joj nije muka od tolikog svraba?I dete pocelo da place i reklo mi da ono hoce da se sisa ali da tata nece da cuje.Sad razmisljamo da se obratimo centru za socijalni rad jer provereno znamo da devojcicu ne ciste redovno.I sta onda vredi sto mi ostali cistimo nasu decu,kad oni opet od nje pokupe?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vaške
17.9.2011 0:09:19   
Anoniman
Joj, kako mi je strašno, šta će ta devojčica ako je pokupe od roditelja, a ona ne želi da ide, a sve zbog vaški... S druge strane, kapiram i vas, niste vi krivi pa da vaša deca ispaštajau. 

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vaške
17.9.2011 0:45:26   
Crvenkapa85
joooooooooooooooj kod nas u majinoj grupi u vrticu su se pojavile "cicibubike",provera svaki dan,a njoj kosa svetla,tanka....al nemamo,tu devojcicu iz njene grupe su poslali kuci sa sve starijom sestrom,pune su...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vaške
18.9.2011 10:59:17   
Dove
E upravo tako treba i odreagovati,pa kad se lepo ocistite izvolte nazad u vrtic ili skolu.Na zalost,majka devojcice je otisla direktoru,pa je tu nastao problem i umalo da uciteljica ostane bez posla.Strasno kakav primitivizam.Gledam ovde kod mene,taman posla da kazes da ti dete ima vaske,to sramota!!!A u civilizovanom svetu je to najnormalnija pojava,pa se to lepo kaze da bi ostali roditelji obratili paznju na svoju decu.Dalje,postoji preventiva u vidu kapi koje se prskaju na kosu pa vaske tu ne idu...Ali sve dok to bude bilo sramota,gajicemo vaske kao kucne ljubimce na zalost.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here