|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 18:43:23   
eugenija
"Lučenje iz vagine će se od samog početka trudnoće pojačati zbog poplave hormona. To pojačano lučenje nije ni u kom slučaju nenormalno i dovoljno je da brižljivo održavate ličnu higijenu. Ali nikako ne treba da preterujete i da koristite neka jaka sredstva, da ne biste poremetili ravnotežu mikroba, među kojima ima klica koje su neophodne. U njih spada Doderlajnov bacil. Ako se utvrdi njegovo prisustvo u sekretu, to ne znači da postoji infekcija, nego naprotiv, da je time zagarantovana dobra odbrana od infekcije. Zato ni u kom slučaju nemojte ispirati vaginu i izbacite iz upotrebe suviše kisele sapune: nemojte postati manijak u održavanju lične higijene, jer ćete postići suprotno od onoga što želite. Međutim, ukoliko osetite svrab, ako vulva počne da vas peče ili ako se pojavi obojen sekret ili sekret neprijatnog mirisa, treba se obratiti lekaru. Ako vaš partner primeti neku nadraženost ba svojim polnim organima, treba da se uzdržite od seksualnih odnosa dok se lečenje ne završi."

Izvor: Fridman, R., Koen Solal Ž., Moja trudnoća - moja beba. (1997). Beograd. PAIDEIA


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 18:54:26   
Jacaca
Da li znas nesto o tome? Dobila sam neko belo pranje, ne puno malo ali je belicasto, uradila sam sve briseve vaginalni ll grupa, cervikalni sterilan, clamidia, mikoplasma, ureaplasma negativne a ovo je za mene nova pojava. Zasto je belicasto? Nema miris, iritacije, nista ali definitivno znam da je drugacije nego sto je bilo inace na Papa testu mi je pisalo dederlanovi bacili, dr je rekla-kao kod devojcice, zasto onda taj beli sekret?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 19:01:08   
eugenija
Draga, može se desiti da se promeni PH sluznice.. Usled promene gela za tuširanje, usled dobro ne ispranog veša u veš mašini, ... ma iz milion razloga...
Najvažnije da su tebi na laboratorijskim nalazima rekli da je sve okk.. ". II GRUPA!!! Eeej, pa to je superrrrr!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 19:45:45   
eugenija
Jacaca, pronašla sam još nešto što možda može pomoći... Guppy navodi da se pomoću ovog proizvoda rešila svega i svačegauser posted image OVDE

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:40:42   
Jacaca
Bubo da li si na temi da ti postavim pitanje

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:42:03   
Buba76
Da,cekam

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:44:49   
Jacaca
Bubo tri pitanja ispred sam nesto pitala molim te pogledaj da li znas odakle mi to kada je sve u redu i dr. neda nikakav lek kaze dobro je. I jos hocu da te pitam da li ti se pocetkom trudnoce to pojavljivalo mozda je touser posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:47:20   
Buba76
Jeste,to je normalno u trudnoci,kazu da tako materica stiti plod.,ali meni se npr. javlja i 2-3 dana preuser posted image . i ja sada trenutno imam ,ali jako malo

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:48:43   
Verus
Meni stalno curka, curim ko stari auto ulje...
a sve mi cisto i redovno....cak ni kandidu poslednji put nije nasao a to skoro uvek imama, i ja koristim taj proizvod Lactacid ili kako se vec zove, poslala mi svekrva 3 boce jel ovde nema...user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:51:24   
Anoniman
Jacaca ja sam imala pojacano vaginalno lucenje kad sam ostala trudna, tj par dana posle odnosa. I sve je bilo u redu, to je valjda neka reakcija! Nadam se da se i tebi to isto desavauser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:52:57   
eugenija
Lučenje iz vagine će se od samog početka trudnoće pojačati zbog poplave hormona.

Jacacaaa... pa mogućeeee... Držim fingere ako je to!!!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:53:13   
Jacaca
Eugenija puno ti hvala ja to koristim vec tri meseca i tablete iste firme koje moze svaka zena da pije.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:55:14   
eugenija
Nego, daj da ta lučenja budu dobar znakuser posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 22:58:44   
Jacaca
Zile, meni se to 16. pojavilo 4 dana posle ovulacije, nikada nisam ranije imala tih problema odmah sam sve testove uradila i posle tri dana dobila rezultate da je sve ekstra, sada mi ostaje da se nadam da je zbog toga, Zile da li je i tebi bilo belicasto, posto meni ranije i kada sam imala malo iscetka bio je bojevode, providan, a sada belicasto. Hvala vam svima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:01:51   
Jacaca
Jao  Eugenija daj Bozeuser posted image mada primila sam gomilu hormona mozda je zbog togauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:02:21   
Verus
Jacila i meni sada curka belicasto-bas sam vam pisala pre neki dan da mi je cudno sto mi to curka, pa sam pitala jel moguce da mi je sad ovulacija, sva tako poremecena???Ali mozda je touser posted image Mozda me materica boli od toga???Joj sto bih volela duso da zajedno mi budemo trudnice, pa da dizemo nogice i odmaramo venice!!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:10:52   
Jacaca
Verus kako sada ovulacija, a nije ti tu muz?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:11:02   
eugenija
Nikada nisam mislila da ću ovo reći, ali: "Živela vaginalna lučenja!"user posted image Evo zaista i ja od prvog dana trudnoće imam poplavu u gaćama... Držim fingere trudilicama!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:11:05   
Anoniman
Jacaca bio mi je belicas i obilan, ali nije bilo peckanja, svraba ili neprijatnog mirisa.
Trajalo je par dana pa je prestalo. Sumnjala sam na trudnocu pa nisam nista koristila i proslo je samo od sebe. Iskreno se nadam da i ti i Verus imate simptome kao sto sam ja imala, i da vas uskoro vidim kao user posted image !!!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:13:13   
Verus


Pa nije ovulacija prosla oko 14og, a ja se uplasila da mije sve nesto poremeceno jer oko  ovulacije nemam sekret pa se ja usr*** da je to sada!  Ali mozda je od user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Verus kako sada ovulacija, a nije ti tu muz?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:17:35   
Jacaca
Zile meni je tako bez mirisa, ukusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam za ukus, valjda ce biti nesto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:19:31   
Verus
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Zile meni je tako bez mirisa, ukusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam za ukus, valjda ce biti nesto.
Umrecu od smeha, ti i ja se danas samo cepamo!  Ja malo pre htela da se zezam da napisem nema mirisa ni ukusa-pa reko ajde necuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ej kada mm dodje sa puta pitacu ga za ukus user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:19:56   
Jacaca
user posted image ZIVELAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:20:17   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
22.2.2009 23:28:41   
eugenija
Evo još informacija:

Imam problema sa sekretom – više ga ima nego pre trudnoće, ali drugih tegoba nemam – nije pojačanog mirisa i ne svrbi. Da li da ga lečim?

Nešto pojačan sekret je u trudnoći normalna pojava i ako nema drugih simptoma – neprijatnog mirisa, svraba, crvenila i pečenja, nema potrebe za terapijom. Ako vam jako smeta, lekar će vam verovatno uraditi bris na čistoću sekreta ili bakteriološki pregled brisa vagine, pa će se onda videti da li vam je potrebna neka terapija. Nemojte se prati jako duboko – za to nema potrebe nikada, pa ni u trudnoći, samo možete izmeniti vaginalnu floru i napraviti problem.

Ako sekret postane gust i beličast, velike i male usne budu crvene i javi se intenzivno crvenilo i svrab, moguće je da imate gljivice, koje se često javljaju u trudnoći. Njih treba lečiti, i za to se javite vašem lekaru.

Bilo kakav sukrvav sekret ili sveža krv je razlog za momentalno javljanje lekaru!


Izvor


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here