|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vršnjačko nasilje
12.9.2014 20:41:46   
Olga75
Mariju su danas cetiri decaka istukla u vrticu , prvo joj nisu dali da ide na tobogan , pa su je gurnuli i onda sutirali user posted image
Sta bi vi uradili na mom mestu ?

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.4.2019 16:51:36 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 20:47:40   
Sanchy
Uh bas mi je zao,devojcicu da biju ,divno vaspitanje ..prijavila bih vaspitaice,gde su one bile u tom trenutku

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 20:48:14   
anita
Jaoj strasno. Jel Marija dobro?
Pitam se samo gde su bile vaspitacice za to vreme?
Ja bih isla kod nekog sefa tj.nekog ko je iznad vaspitacica.
Verovatno da bih trazila i da dodju roditelji tih decaka.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 20:53:01   
Olga75
pa vaspitacica je bila tamo negde
rekla je da su se koskali user posted image
u svakom slucaju ( matori je isao po nju ) odmah sam zvala i dernjala se ( znam nije to nista ) i trazila da odmah kazu roditeljima i da zelim izvinjenje za nju
a u ponedeljak cu da pricam sa seficom objekta i da trazim i da dodje direktorka i da dodje psiholog i pedagog i socijalni radnik
njih cetvorica ( u coporu ) tuku jednu devojcicu ???? pa sta ce raditi kad budu stariji ? pljackati ? silovati ?
i da mislim da cu traziti i roditeljski sastanak sa svim onim faktorima jer u objektu gde je 50 dece cetiri deteta koja su takva je skoro 10% nasilnika
to je uzasno veliki procenat
a Marija je bila sokirana , plakala je jadna skoro celo poslepodne , videcu sta ce biti u ponedeljak

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 20:57:20   
vonavoj
ja bi isto sazvala roditeljski,sa strucnim licima,i vaspitacima! nema nista licno da resavas sa tim roditeljima,ima ko je placen za to u vrticima (kod nas slabo rade,i poznaju decu)..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 20:59:00   
lesica
Olga draga, kao što ti rekoh:

- razgovor sa vaspitačicama
- razgovor sa upravnikom vrtića
- zahtev za velikim roditeljskim sastankom na nivou celog vrtića, da apsolutno svi roditelji budu upoznati sa situacijom
- zahtev za uključivanje psihologa, pedagoga i drugih stručnih lica čiji je posao procena dece, pa da se dečaci a zajedno sa njima i roditelji procene
- spram odvijanja svega navedenog bi donela odluku koji su mi dalji koraci za satisfakciju

Da budem iskrena, ono što mene u čitavoj priči užasno brine i plaši je to što su u pitanju deca predškolskog uzrasta...to za sobom povlači pitanje šta će tek biti kasnije.
Ljubi mi zverčicu, i samo trezveno i hladne glave user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:00:47   
branki*
ovo je strasnouser posted image user posted image

ne znam sta bih radila...bila bih besna,ljuta,ogorcena,natempirana,tuzna,pretuzna...i besnela bih i galamila i bila drska i bila gruba i plakala...

razgovarala sa vaspitacicama iscrpno.trazila imena dece i imena roditelja.odvela dete i porazgovarali svi sa psihologom.trazila pedagoga i trazila neki vanredni savet roditelja ili sta vec.
mislim da bih poludela u trenutku..da mi neko bije dete i sutira ga dok ono lezi po zemlji,pa pobila bi ih u afektuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:01:29   
Olga75
Boze sacuvaj da hocu nesto sa roditeljima psihopata , silovatelja , cega god u najavi ( sutirati nekoga dok lezi je sadizam - taj neko je bespomocan )
hocu samo da joj se isvi izvinu i roditelji i ti nasilnici
eto , kazu - dobra deca bila , aham tako to pocinje
al sto bas od mog deteta
njih cetvorica ? ej pa to je predumisljaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:01:57   
Klarita
Olga, polako, sad...ja izpizduser posted image u temi "kako se osecamo", ali hajde da pitam sutra tetku koja ima podugacak staz u predskolskoj ustanovi, sta ti je ciniti, a da to ne ostavi nikakve posledice na Mariju u svakom smislu. Ne napadaj vaspitacice, nego im se klanjaj do zemlje kako su eto tu da pomognu ali znas da ne mogu sve (u sebi im ga user posted image )...Mozda stigne vikiveki, pa i ona kaze koju. Marija ce tu ici cele godine, da ne bude odmah "obelezena" na neki nacin. Ovako ce biti divno dete cija majak napravi lom, i trazi sve sto treba, ali nikako ne napadaj vaspitacice.
Sorry, znam da se mnoge necete sloziti sa mnom, ali ipak je skolska godina pocela i pored svega sto je Olga napisala da ce traziti, ufrkisace se i one i povesti vise racuna.
Eto, ja mislim da je tako najbolje i da bih ja tako da se meni desilo. Kako god, jutro je pametnije od veceri user posted image Ljubi Mariju od nas prezimenjaka

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:02:07   
Sanchy
Sta ce biti kasnije?Na zalost pune novine sta ce biti kasnije,vec sada sam puna briga oko toga@ kasnijeuser posted image ..slazem se sa ovim sto je Lesica napisala

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:02:11   
Anoniman
Strasnouser posted image i ja bih sazvala hitan sasranak sa sve nadleznima, socijalna sluzba, psihologa, skolske policajce, jadna zvercica, bas mi je zao, to je veliki sok za nju, kako ce opet steci poverenje u drugareuser posted image

Pre neko u nasem naselju su jednog decaka od 7 godina , maltretirali decaci 7 razred, njih 15-orica, strasno!

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:03:21   
anita
Jao srce verovatno je istraumirana.
Mislim da je u redu sve to sto ces da uradis jer stvarno nema smisla da se tako izivljavaju nad detetom a pri tom vaspitacice ko zna gde.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:07:59   
Olga75
hvala zene user posted image
ma nisam ja na vaspitacice besna , one zene rade svoj posao ali sresti se sa tako necim - iskreno ni ja ne znam kako bih reagovala , da isprebijas male huligane - ode posao da ostavis da je tuku - ode posao
ne bih im bila u kozi user posted image
ali da se sve to lomi preko ledja mog deteta
koje je naivno , svi su joj drugari i svi su dobri
eee to ne moze !
trazicu sigurno procenu psihologa i roditeljski da pricamo o siledzijama i nasilnicima tj o vrsnjackom nasilju
jer 10 % nasilnika je ogroman broj
danas Marija , sutra neko drugi , prekosutra treci i to na traumatologiju
a tek vrtic
ne smem ni da mislim sta ce raditi kasnije

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:12:41   
anita
Olga saljem user posted image za tebe i za Mariju.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:13:31   
Sanchy
Moje dete ne ide u vrtic ali opet smatram da su vaspitacice najkrivlje ,one su tu da paze na decu,kakva tuca?Momentalno razdvajanje i pozivanje roditelja decaka da ih vode kuci a sutradan da se zajedno nacrtaju kod pedagoga..Pa ako se opet desi onda opet kod pedagoga pa ponovo e onda bi taj pedagog trebao da da preporuku za psiholosko posmatranje pa da vidim da li ce roditeljima biti prijatno a i tim decacima u celoj toj prici..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:13:34   
milicicak
Olga, strasno, ljubi i grli imenjakinju da sto pre sve zaboravi user posted image

Ja bih uradila sledece:
-zahtevala od vaspitacica da odmah obaveste roditelje te dece sta su njihova dobra deca uradila
-zahtevala sastanak sa vaspitacicom, roditeljima i pedagogom/psihologom u vrticu uz prisustvo upravnika vrtica
-zahtevala veliki roditeljski sastanak uz prisustvo uprave

Mislim da se ne bih zadovoljila izvinjenjem... sa decom koja su u stanju da sa 5 godina u coporu tuku devojcicu mora ozbiljno da se porazgovara i da se radi. I sa decom i sa roditeljima. Dakle, nasla bih nacina da se ta deca i njihovi roditelji nateraju da porazgovaraju sa strucnim licima.

A za vaspitacice bih trazila neki vid sankcija, bez obzira sto je skolska godina tek pocela. Ako se ovako rano pokazalo da u kolektivu imaju problematicnu decu moraju da budu duplo opreznije i angazovanije.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:15:49   
branki*
ja sam bas pod utiskom ove price...
bila bih besna na sve,bar u prvi mah..da su vaspitacice bile tu,ne bi doslo do toga,sprecile bi one to,moze se...jedino da su zaista bile zauzete necim drugim,a to se desilo bas tad....stvarno sam u soku.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:21:06   
Mala Elena
Strasno i jadno ! Olga, sta da ti kazem , ohladi glavu do ponedeljka i na finjaka im sve to saspi u lice-roditeljima! Da na ubuduce povedu racuna i znaju sa kim imaju posla, misle dobra im deca. Ma mozda ce i oni biti u soku ko zna, to ces tek videti. ..i trazi neke disciplinske mere i debele sankcije za ono sto su uradili i za ono sto ce mozda hteti da urade! Strasno! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:21:34   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Moje dete ne ide u vrtic ali opet smatram da su vaspitacice najkrivlje ,one su tu da paze na decu,kakva tuca?Momentalno razdvajanje i pozivanje roditelja decaka da ih vode kuci a sutradan da se zajedno nacrtaju kod pedagoga..Pa ako se opet desi onda opet kod pedagoga pa ponovo e onda bi taj pedagog trebao da da preporuku za psiholosko posmatranje pa da vidim da li ce roditeljima biti prijatno a i tim decacima u celoj toj prici..

Sanchy, ne smes tako radikalno da reagujes i ne mozes jer ti zakon vezuje ruke. Mozes da trazis i dobices procenu psihologa i pedagoga, ali dok se dodje do sankcija, treba oho ho ho...i takav nam je zakon i nista se ne moze. Bar je tako u srednjoj skoliuser posted image
Branki?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:24:05   
Sanchy
Izvini kako radikalno?Razdvajanje dece i pozivanje roditelja je radikalno?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:25:13   
Didy
Ja se ne bih zaustavila na izvinjenju. Takvo ponašanje se mora saseći u korenu, nek znaju da je to neprihvatljivo pošto im, verovatno, kod kuće to niko nije rekao. user posted image I da nije moje dete u pitanju, da je neko drugo, opet bih insistirala na roditeljskom uz prisustvo pedagoga i psihologa. Moj nivo tolerancije prema bilo kakvom nasilju je nula i treba odmah da im i tako malima bude jasno koliko je to nepoželjno ponašanje, da se digne što više prašine i da im ne padne na pamet ništa slično nikada više.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:26:08   
branki*
u skolama postoji skolski policajac kome se napise kao neka prijava i preda,on obavi razgovore sa decom,sa direktorom,pedagogom,ocevicima,sastavlja sluzbenu belesku....direktor i pedagog takodje obave razgovore sa decom i roditeljima,moguci su smanjenje ocene iz vladanja,ukori,premestaj u drugu skolu...ako je materijalna steta ili kradja,roditelji su duzni da nadoknade stetu.moze da se ukljuci i centar za socijalni rad jer ima i svakakvih roditelja...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:27:46   
Klarita
Jao, izvini, pogresno citirala i obratila se tebi...oko mene ludnica, sorry please.

Poenta je da ne moze i ne sme radikalno...Nemoguce da nemamo pedagoga i vaspitaca medju clanicamauser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:31:51   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Mariju su danas cetiri decaka istukla u vrticu , prvo joj nisu dali da ide na tobogan , pa su je gurnuli i onda sutirali user posted image
Sta bi vi uradili na mom mestu ?


Ne znam sta bih uradila ali je jako strasno... Rekla bih i vaspitacicama i roditeljima te dece...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: vrsnjacko nasilje
12.9.2014 21:35:20   
doktorkakristal
Kao sto sam ti rekla po meni su vaspitacice krive,placene su bre da brinu o toj deci,sta mene briga kako i na koji nacin stizu da prate celu grupu,trazila bih kaznu za njih,roditeljima se naj... milosne majke ,ta deca su bre buduci manijaci,sacuvaj Boze sta se desava user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here