|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zauške
19.1.2009 14:41:20   
Anoniman
Šta je to?
Zauške su infekcija koja izaziva oticanje žlezda. Naročito deluje na žlezde ispred ušiju, pa će vam detetovi obrazi izgledati podbuli. Simptomi bolesti će se javiti kod vašeg deteta dve do četiri nedelje posle zaraze. Zauške povremeno izazivaju upalu testisa, ali se to retko dešava kod dečaka pre puberteta.

Simptomi
Pojavljuju se 12-24 dana posle infekcije:
- povišena temperatura,
- dan - dva kasnije, kod deteta se javljaju bolni otoci sa obe strane lica. To traje 4-8 dana.

Šta možete da učinite?
1. Dajte mu paracetamol da biste smanjili temperaturu.
2. Dajte mu dosta hladne tečnosti ali izbegavajte kisela pića kao što je voćni sok. Neka dete pije na slamčicu ako ga boli da otvori usta.
3. Ako dete boli dok guta, dajte mu tečnu ili polutečnu hranu kao što je sladoled ili supa.

Pozovite lekara ako se javi bilo šta od sledećeg:
- neuobičajena i sve veća pospanost
- glavobolja ili ukočenost vrata
- grčenje
- osip sa tamnocrvenim ili grimizno-ljubičastim krvavim tačkicama.

Šta bi lekar mogao da učini?
Lekar će potvrditi da vaše dete ima zauške. Ta bolest se ne leči, ali lekar će pristupiti lečenju svih eventualnih komplikacija.

Izvor: knjiga Nega majke i deteta

Ja sam imala zauške kao mala. Mama mi je pričala da kada ih je ona dobila, da mi je bukvalno pljuvala u kašiku da bih dobila i preležala ih kao mala, međutim nisam dobila od nje, nego posle nekog vremena u zabavištu.
 
Da li su sada deca vakcinisana protiv zaušaka?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zauške
6.2.2012 19:41:09   
New Mom
U Novom Sadu je proglašena epidemija zaušaka, s obzirom da ima prijavljenih 27 slučajeva obolelih među studentima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
6.2.2012 19:45:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zauške
6.2.2012 20:15:58   
Anoniman
Samo mi jos zauske fale user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zauške
7.2.2012 12:29:36   
Jejenica
Da li mogu da ugroze plod i trudnocu? Trudna sam i imam u petak ispit. Ne znam da li da idem s' obzirom na epidemiju :((((

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zauške
31.12.2017 10:23:13   
Misha i Ljisha
Cerka mi se juce pozalila da je boli vrat, i ja onako smireno "ma da lose si spavala" bla bla... i ne shvatim dete ozbiljno. Kad sinoc ona sve vise boli je vrat pa je boli vrat kad je dosla vecera na redu, on kaze boli je grlo, da joj dam nesto mekano da jede. Ok hajde... Nema temp da naglasim i vakcinisana je. Pogledam iza uva kad ono oteceno. Ali iza samo jednog uva. Jutros opet ista prica, boli je vrat boli, ruckala je, opet mekano (tunjevinu i beli luk-ja to odmah trpam kao blesava gde god mogu belog luka) i kad odjednom kaze da je boli i sa druge strane jos jace. I dalje nema temp i sve je ok. Zvala sam halo bebu za savet i zvala sam dr za savet. Kazu "reakcija na virusnu infekciju" ok ali nikad joj nisu oticale zlezde tj njen imuni sistem tako ne reaguje, al ajd. I kao da je ne dovodim nije nista strasno nema temperaturu da joj dam brufen ako je bas boli. Da naglasim da joj curi nosic i da sam ja isprva pomislila da je upala uva (iako je nikad nismo imali al ko zna eto mozda prvi put a opet racunam i da je to imala bi temp ako je infekcija), ali ispiramo nos 100 puta na dan i ne deluje mi da je uopste nesto strasno zapusena. Odnosno desi joj se da se zapusi uvo i onda mi kaze "mama sad sam jako glasna" user posted image dam joj zvaku da zvace otpusi se i kraj.

Ne znam sta da mislim. Mama me je natripovala da mi dete ima zauske. Dr kazu da je ne dovodim. Ne znam "kako da joj pomognem" iako nije nista strasno ali ne zelim bilo kakve komplikacije i to bas za NG. Sta vi mislite? Moguce da su zauske ili moguce reakcija imunog sistema na virus ili pocetak infekcije uva? ????

(odgovor članu Jejenica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zauške
31.12.2017 11:43:17   
MamaNecaVo
Ja bih je odvela na pregled cisto da budem mirna za praznike.
S druge strane ti si mama sa.mnogo duzim stazom od mene i znas kada je tvoje dete za dr kada nije.Predpostavljan.Mada ovakve stvari ne moze niko sa sigurnoscu da tvrdi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zauške
31.12.2017 11:57:50   
Misha i Ljisha
Ja ne bih da je vodim. Pogotovo zato sto su praznici, dezurni i ostali. Nema temp. Raspolozena je u principu samo s3 s vremena na vreme pozali i to je to. Kazem meni je vise radi drugih a ne radi nje same

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zauške
31.12.2017 12:51:28   
MamaNecaVo
Mozda je boli otekla zlezda.
Kod mene jeona problem od detinjstva.
Bol se javlja duz cele strane tela (ako se ne uve ab). Otekle uza uha i bas se loptica oseti.Bol je porpilicno jak,pogotovo pri okretanju glave.Javlja se pri bolu u grlu ili ako ozebem negde.Uglavnom je uvod u prehladu.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zauške
31.12.2017 19:43:12   
Rosita
Ljiso, cudni virisi haraju. Moj D je sklon kaslju, ali nos mu nikad ne curi duze od 7 dana. Ovaj put mesec dana. Kazes nikad zlezde, nikad upala uva. E, ni moje dete nikad, ali sad i upala uva i upala pkuca, sve bez T. Pa ti vidi. Znaci, ako nisu zauske, a ne verujem, virus takav kakav je i eto. Nadam se da je vec bolje. Puno je ljubi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zauške
31.12.2017 19:54:13   
Maslacak15
Tacno. Ili sto bi neki rekli: za sve u zivotu postoji prvi putuser posted image . Svaka majka misli da poznaje svoje dete, ali za takve stvari nema pravila. Moze i odgovor organizma da se menja, a i virusa ima hvala bogu dovoljno za raznovrsnost....

Dobar provod zelim vecerasuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zauške
1.1.2018 19:47:54   
IvanaSK RR
Ljiso, kako je lepotica?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zauške
1.1.2018 22:00:13   
Misha i Ljisha
Nepromenjeno. Nema temp zali se na vrat i to je to. Odveli je u lab vadili krv. Crp povisen ovaj momak sto radi tamo kaze nikad nije imao hrabrijeg pacijentauser posted image posto je D htela da vadi krv iz vene. Neutrofili i leukociti su joj poviseni ali limfociti su joj niski. Nista tu meni nije jasno. Kaze dr ako ab ne pomogne moracemo kod hematologa

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zauške
1.1.2018 23:05:13   
Rosita
Pa to je nesto bakterijski, ne? Drzimo pesnice da brzo odreaguje na ab.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zauške
2.1.2018 20:10:58   
MamaNecaVo
Drzimo pesnice.Javljaj kako je lepotica.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zauške
15.10.2018 16:55:38   
MasnaMasnica
Moja N izgleda dobila zauske. 😑

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zauške
15.10.2018 17:34:37   
Maraj
Masnice, kako je N? Jel je boli? A U i D? Kako su oni?

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zauške
15.10.2018 17:48:08   
Rosita
Baš mi je žao :(. Piši kako je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zauške
15.10.2018 17:55:24   
vonavoj
A vakcinisana??

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zauške
15.10.2018 18:51:40   
MasnaMasnica
Da, vakcinisana. Mada kazu jedja doza nije 100%zastita.Maraj dobro je. Imala temp. prosle nedelje, od srede nije isla u vrtic i jutria da podje ja da je obucem vrst obraz i ispod uha oteklo, izvadimo krv sve mirno ,leukociti 10. Jazu zapaljenje pljuvacnih zlezda virudnim putem.U je 2x vakcinisana. A D videcemo sta ce biti
Verovatno pokupila u vrticu..

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zauške
15.10.2018 18:56:36   
vonavoj
I ja sam imala,ali starija sam bila...prodje to lagano.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zauške
15.10.2018 20:03:24   
Maraj
user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zauške
15.10.2018 21:43:48   
emicaa
UM brzo da je prodje 😘

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here