|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:13:15   
roihgouerg
Pozdrav svima.

Zelim da pitam dali ima razlog za paniku ili ne? Imam neredovne menstruacija, uvek mi kasni od 2-3 tjedna. Zadnju sam imala na 16-tog Septembra. Pre nekoliko dana sam uradila test bremenosti i ispao je pozitivan. Genikolog mi je rekao na UZV da beba jos ne moze da se vidi, da ja jos rano, nesto kao rana trudnoca. Isla sam narednog dana na drugi genikolog i on mi je isto reko. Isto tako mi je reko da nema nisto u matericu t.e. da se nista ne vidi i da sada za sada jos je rano da kaze sta je problem. Dali je vanmetericno ili nesto drugo. Ona misli da ja rana trudnoca jos jer imam probleme sa mentruacijom koja kasni uvek i da su mi plodne dane dosle kasnije, a i ja sigurna sam da smo sa muzem posle zadnje menstruacija imale odnose tek na 26-tog Septemvra (ovo znam jer tih 10 dana nismo bili kod kuce) :))

Jer ima razloga za paniku interesuj me ili...?

Hvala.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:32:14   
vukosava

Zelim da pitam dali ima razlog za paniku ili ne? Imam neredovne menstruacija, uvek mi kasni od 2-3 tjedna. Zadnju sam imala na 16-tog Septembra. Pre nekoliko dana sam uradila test bremenosti i ispao je pozitivan. Genikolog mi je rekao na UZV da beba jos ne moze da se vidi, da ja jos rano, nesto kao rana trudnoca. Isla sam narednog dana na drugi genikolog i on mi je isto reko. Isto tako mi je reko da nema nisto u matericu t.e. da s


Ja sam isla na prvi UZ u 12 nedelji ako ti to sta znaci. Tebi to pada 16 decembra

Ja sam ti izracunala termin oko 22 juna 2012 klikni za kalendar

Zatrudnela si negde oko 30 septembra. Ako je ovo priblizno beba ti je oko 4-6 mm i 0.4 g pa mozda ti bude jasnije sto ne moze da se vidi na UZ. Sad si u 7. nedelji

*******************************************
Your first trimester begins September 16, 2011.
Your second trimester begins December 10, 2011.
Your third trimester begins March 24, 2012.

There are 233 days left until your due date.

You are 6 weeks and 5 days pregnant. Your baby's crown to rump length is approximately 4-6 mm and weighs about 0.4 grams. To learn more about what is going on during your pregnancy check out our pregnancy calendar.

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:39:45   
roihgouerg
Znaci normalno je sto se jos nista ne vidi, tako? Jer je rano...

Hvala ti puno.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:40:50   
IVA 11
A sto ti nije uradio vaginalni pregled? Ni moj dr nije mogao da vidi bebu na uzv i onda me pregledao vaginalnom sondom. Dan prije sam radila test i bio je pozitivan. I bila sam tacno cetiri nedjelje trudna. Srecno, i bice sve ok!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:47:30   
roihgouerg
Uradili su i vaginalni, i tamo se nije nista videlo.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:49:09   
roihgouerg
Rekli su mi isto tako da je materica udebeljena sto je normalno, pitali su me dali imam neke bolove i krvarenje i sve je to ok, osven jutanje mucnine sve je ok, sada za sada.....

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:52:00   
Verus
roihgouerg: ne bih da kvarim nista, ali AKO je 7 nedelja (a mozda je i manje, jer ne mozes tacno znati kada si zatrudnela), tebala bi bar da se vidi gestaciona kesa, tj. mesak.  Beba se ni meni prvi put nije videla, ali samo nije narasla, nazalost su mi rekli da ce sigurno biti pobacaj, ali hvala bogu nije.  Kada opet ides na kontrolu?  Imas li neke bolove u stomaku ili se osecas dobro?

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:54:56   
roihgouerg
Sigurna sam da nema vise od 5 nedelja, a posti dobra sansa da bude i manje....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 14:56:36   
roihgouerg
I ne, imam neke cudne bolove koje imam uvek kao pred menstruaciju al to je sve. I isto tako bolove nisto postojane vec s vreme na vreme.

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 15:53:30   
Verus
Ti menstruacioni bolovi su veoma cesti u pocetku trudnoce, bitno je da nemas jake bolove, ziganja u stomaku, krvarenje.

Nego, jesu li ti vadili beta hcg hormon, da provere po tome kolika je trudnoca? Ako nisu,to ti je najbolje da odes i odradis, dace ti sve odgovoreuser posted image

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 16:03:00   
roihgouerg
Ne, narednu kontrolu imam u utorak, ako i tada se nista ne vidi doktorka je rekla da ce da mi uradi taj test.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 16:42:32   
Maslacak15
Transvaginalni ultrazvuk omugucava ranije otkrivanje i potvrdjivanje trudnoce. Sa pet nedelja bi trebalo da se vidi gestaciona kesica, sa pet i po fetalni pol. Posle navrsene 6 nedelje cesto se vidi i srcani rad!- sa transvaginalnom sondom. Naravno kljucan je tajming i datiranje trudnoce. Moguce da je prerano ako se nista nije videlo... S druge strane HCG test pojedinacan je neinformativan, s obzirom da je trudnoce skoro sigurno bilo ako je kucni test pozitivan. Da bi se procenila uspesnost trudnoce u tako ranom stadijumu neophodno je raditi profil HCG a to jest ustanoviti da li se udvostrucava na svakih 48 sati. HCG moze biti i relativno nizak (znaci i 100 i 1000 mogu biti ok), to zavisi od zene do zene ali mora ekspinoncijalno da se uvecava kod normalne trudnoce.

Pozdrav

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: beba se ne vidi na UZV
2.11.2011 19:22:57   
Jole84
Roihgouberg slično je i sa mnom,zadnja mi je bila 18 septembra,trudnoća je ustanovljena preko testa i Beta hcg iz krvi ali je toliko rano da se mrvica ne vidi,vrrrrrrlo malo.Doktor još ne može da mi kaže koliko je nedelja.Ništa ne znam,znam samo da je to to,pa čekam....
Samo polako,svi su mi objasnili da je prerano,laknulo mi malo,nadam se i tebi će.Dobro bi bilo bar betu da uradiš,to je već sigurno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: beba se ne vidi na UZV
3.11.2011 16:29:24   
roihgouerg
Hvala svima na odgovore. Nadam se da ce da bude sve ok u Utorku. Sve simptome vode kon to da ja jos ono, kako se zove, rana trudnoca. Javljam u Utorku sta ce da bude.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: beba se ne vidi na UZV
3.11.2011 22:50:10   
Anoniman
Sve je individualno.

Sa prvim detetom su videli mešak u V-oj nedelji, srčanu radnju u VI-oj.
Sa drugim su mešak videli u VII-oj nedelji a sečanu radnju u VIII-oj.

Isti UZ, ista dr.

(odgovor članu roihgouerg)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: beba se ne vidi na UZV
9.11.2011 10:25:23   
roihgouerg
Samo da javim da je sve ok. Juce bila na genikologa i beba se vidi na UZV i sve je ok. Jos nema srceve aktivnosti al doktro kaze da je jos rano. Tek sam u 5-oj nedelji trudnoce. Naredni pregled zakazo mi je negde sredine Decembra.

Hvala jos jednom svima na odgovorima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: beba se ne vidi na UZV
9.11.2011 10:31:00   
degu
Svaka čast za mrvicu user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu roihgouerg)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here