|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poremecen ciklus posle porodjaja
29.7.2010 10:47:50   
marince1
Nisam nasla temu koja mi je dala odgovor na ovo.

Pre trudnoce mi je ciklus bio tacan u dan,skolski , na 28 dana.

Posle porodjaja se sve istumbalo,kasnilo mi je svaki put,jednom 11 dana,a sad je to toliko malo kao i da i nisam dobila.
A porodila sm se pre 9,5 meseci,znaci trbalo ja sve do sada da se sredi.
Jel imala jos neka ovakvu situaciju?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
29.7.2010 10:49:51   
Jeca*
draga, ja sam prvi ciklus posle porodjaja dobila posle 10 meseci. Rano ti je da ti se sredi, ja mislim. očigledno tvoj organizam tako reaguje.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
29.7.2010 10:52:11   
marince1
Ja sam prvi put dobilaa recimo 3 meseca posle porodjaja,znaci ovo mi je 6 ili 7 put.
A nisam sigurna ni da je ovo user posted image ,skroz je malo,skoro nistA.
mislis da je jos rano da se sredi?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
29.7.2010 10:52:17   
Jeca*
Prebacila sam poruke u temu PRVI CIKLUS POSLE TRUDNOĆE jer mislim da se sve svodi upravo na to. Nije ti poremećen ciklus, nego ti se još nije ustalio normalan ciklus...
ne brini, ja mislim da narednih 6mes nema razloga da se sekiraš. A svakako možeš da odradiš i pregled kod ginekologa da vidiš da li je sve ok, ali ja ne sumnjam da jeste user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
9.11.2012 7:43:04   
cockic
ja sam imala normalne cikluse posle porodjaja sa sinom,ali sad sa cerom posle nekih 4-5 meseci su se nesto zbrkali.tj ide mi par dana onako braonkasto pa onda tek krene.danas zovem dz svakako moram zakazati sad u decembru detaljan gin pregled tako mi rece gin kad sam bila u avgustu.

ovo ja nisam imala posle porodjaja sa sinom a sad vec nekih 3 ciklusa mi ide prvo ovako pa tek krene i to tako ide neki 3 dana pa tek pocne.bas bezveze ne znam ni sama.kad sam pitala gina sto me poradjao kaze to je normlano user posted image do kad se to unormali do godine dana ili sta nemam pojma do kad li je to normalno ja sve mislim da nije.koliko svati kad imam tako te cikluse koji pocinju sa braon nije bilo ovulacije taj mesec,a ja prosli je oseti a opet sam imala to braon user posted image i kao isto je normalno posle porodjaja dok se ta ovulacija uskladi mada ja sam lenu prestala pre mesec i po skroz da dojim,mada ni to nema veze ja sam sina dojila i ostala trudna.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
11.3.2013 11:44:43   
Skockica
Ja sam prvi put dobila 37 dana od porodjaja pa 14 dana nakon toga a sutra je 28.dan od one prve.Sad cu videti kad prodje ako opet dobijem sta ce dr da kaze na to.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
12.3.2013 22:23:13   
marince1
I meni se dosta pormeemtio cuklus posle porodjaja.VIse nije redovno na mesec dana

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
14.10.2013 22:54:11   
ivaMark
Porodila sam se 30. aprila, dobila prvi put 31. avgusta i od tada nista user posted image
to je poremeceno... Uh, a tako sam napetaaaa, razdrazljiva...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
14.10.2013 23:20:04   
Vatrena
Ja sam se porodila prije godinu i po i tek mi ovaj mesec bila redovna menga,dosad je preskakala i dolazila svako drugi mesec,nekad i kasnije.

Uglavnom nikad nisam znala kad ću da je dobijem.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
14.10.2013 23:23:51   
Snelle
Ivo, to nije poremećeno, to je ok, treba vremena da sve dođe na svoje.
Ja još uvek prvu nisam dobila user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
14.10.2013 23:34:13   
ivaMark
To me i nervira najvise-ne znam kada cu da dobijem. Ako ne dodje za koji dan, odoh ja kod dr user posted image

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
14.10.2013 23:35:26   
ivaMark
Snelle, znas kako me nervira jer sam bukvalno u dan znala kada dobijam pre trudnoce!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
20.5.2014 18:21:21   
Medolinak
Vidim da odavno niko nije pisao na ovu temu, pa evo mene da je malo podignem

Elem, porodila sam se carskim rezom pre 3,5 meseca, i prvi menstruaciju dobila sam posle 2 meseca od porodjaja. Bila je vrlo obilna, ali bezbolna. Trajala oko 10ak dana. Na prvom pregledu posle porodjaja sve uredno. Drugu menstruaciju dobila sam posle 22 dana (pre porodjaja je bila na 26 do 28), malo me je iznenadila, pocela je i zavrsila se tamnobraon iscedkom i trajala je oko 10ak dana user posted image . Danas mi je 16 dan ciklusa i vec me boli stomak kao da cu da dobijem. user posted image , osecaj je kao da ce da krene svakog trenutka. Da li posle carskog treba malo vise vremena da se ciklus normalizuje, kakva su vasa iskustva? Posle prvog porodjaja koji je bio prirodan nisam imala ovakvih problema. Planiram da idem na pregled ukoliko bas urani ali pre toga zelim da cujem kako je izgledao vas ciklus posle carskog reza.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
20.5.2014 19:30:49   
anci kv
Tu nema pravila. Posle cr veštica stigla nakon skoro 6 meseci,umesto na 26 sad na 28 dana,trajanje isto 5 dana, nema bolova za razliku od pre porođaja kada je stomak znao da me boluckam. Još dojim.
Možda si bila prehlađena. Ako potraje,vidi sa tvojim dr


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Poremecen ciklus posle porodjaja
20.5.2014 19:49:06   
Maslacak15
Medolinak,

Ne verujem da tvoji problemi imaju bilo kakve veze sa carskim rezom. Rez je na materici, ona nije hormonski aktivna, ciklus regulisu iskljucivo jajnici i hipofiza. Ja sam imala dva carska i posle oba se ciklus normalizovao brzo. Prvi put posle 3,5 meseca drugi put posle 4,5 ( iskljucivo sam dojila ali ni to ga nije posebno odlozilo). Otkako sam prvi put dobila, dobijala sam redovno. Menstruacija je nesto obilnija u udarnim danima nego pre trudnoce ali traje isto 4 dana ko i ranije. Kada je u pitanju dojenje zene najjrazlicitije reaguju. Neke uopste nemaju ciklus dok ne prestanu, a nekima se ciklus normalizuje uprkos dojenju. Mislim da je u tvom slucaju kako god jos rano, tako da ima vremena da se sve stabilizuje. Ali sigurno nema veze sa carskim rezom. Pozdravljam te.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here