|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 0:28:07   
Baffy
Ex Srbijo na sta si spala... Kako moze jedan deciji zivot da bude manje vredan od godisnjeg odmora nekog doktora... Kako mogu da razmisljaju o tome da li ce ih kolege u Bg kinjit ako posalju dete da ozdravi... Kako mogu malu bebu da muce... da joj prave zlo??? Da li je Hipokratova zakletva postala samo mit, samo obicna rec pokvarenjaka i lazova... Ovo je moja prica koju trenutno prozivljavam dok se borim da dodjem do Kcs u Beogradu...

Porodila sam se 17.062015 godine i dobila kcerku Auroru. Problem sa njenim lecenjem poceo je pre mesec dana, tacnije 02.08. Bili smo u Doboju kod mojih, bilo je vece i spremali smo se za povratak kuci. Tada joj se ispod desnog oka zacrveneloa do sl dana je dobila kao pasuljcic tvdo u uglu oka. Sl dan smo otisli pedijatru koji nam je dao uput za oftamologa u Nisu. Nisam htela da cekam sl dan, osetila sam da je ozbiljno. Zvala sam ih, rekli su da rade do 13h i da mozemo doci. Otisli smo i primila nas je dr M. deciji oftamolog. Kada je videla, histerisala je bukvalno, derala se sto nas je u jednu ruku i zbunilo... #ovo je uzasno, dete odmah na antibiotsku terapiju...brze brze dok joj nije puklo..." bukvalno nas je isterala iz ordinacije sa napisanom terapijom kapima i mastima i da u dog sa pedijatrom prima inekcije. Pozurili smo nazad u Sokobanju. Pedijatrica se zacudila nalazu i odbila da nam da inekcije uz obrazlozenje da je suvise mala da ambulantno prima inekcije. Umesto toga smo dobili antibiotik cefzil da pije. Nakon par dana bez ikakvog poboljsanja, ponovo smo upuceni u Nis. Zatekla se ista doktorica. Opet brzina, dete mora da prima inekcije, mora da ostane na pedijatriji. Dobijemo uput i odemo na deciju kliniku u Nis na pedijatriju. Dr nas primi. Pregleda dete i pita nas "a zasto ste ovde dete je zdravo" . Mi objasnimo celu situaciju, kazemo da mora ostati tu da pod nadzorom prima inekcije a ona nas lepo posla kuci. Kaze da dete ne moze ostaviti, ne zna ni na kom bi odeljenju jer je dete zdravo , propisa inekcije da prima kod kuce i vrati nas. Bilo je kasno jer kod nas u banji pedijatar radi samo do 14:30 tako da smo otisli sl dan. Propisan joj je bio Longacef inekcije... Pedijatrica je rekla da nije za to al posto je nalaz specijaliste mora se orjentisat po njemu pa je mala pocela da prima inekcije... Nakon 5 dana isprimanih inekcija, stanje je bilo-jos veci otok! Pedijatar opet napise za oftamologa i posalje za Nis. Stigli smo tamo u 10:30 i cekali do 12:00 tek tada se pojavila medicinska sestra. Uzela je papire od zene koja je dosla posle nas i kada je ova rekla da smo mi pre nje, sestra je nervozno i ljutito odgovorila "sta me briga ko je pre kad ni jedna necete biti primljene" tu se ja pobunim, ustanem i kazem da dete ima problem da joj je nateklo da se boje da pukne da bi sestra pogledala u nju i rekla "pa sta ako pukne, vi brisite. A svejedno ko vam je i rekao da dodjete" Tu ja opet ponavljam sve isto. Da se leci vec dve sedmice, da nema poboljsanja, da je dr rekla da posle terapije dodjemo i dosli smo. Ona nam tada rece da dr danas ne radi i da ako hocemo sacekamo dezurnog koji ce nas mozda primiti. Dezurni je trebao da radi od 14:00h. Cekali smo do 15:00 tada je izasla druga sestra i rekla da ne zna jel dezuran deciji oftamolog ili za odrasle kao i da ne zna kada ce da dodje. Mi smo se tada pokupili i otisli kuci. Odlucila sam da dete odvedem kod privatnog lekara. Preporucili su mi kliniku Omt u Zemunu. U utorak smo otisli. Doktor N. nas je primio i pregledao dete. Rekao je da je mala da bilo sta preduzme i uputio nas na Stankov oftamologiju i dr Z. Sinoc smo otisli na pregled (tako smo bili zakazani) gde je detaljno pogledao malenu. Nalaz koji je napisao je sledeci:

Prednji segment- I dex: Nereduktabilna dakriokela, sada bez znakova akutne inflamacije, palpatorno veoma napeta. Na rubovima kapaka mukopurulentan sekret. Konjuktiva desnog oka je mirna.
Dijagnoza - OD CNLDO-Dacryocoele
Savet- Imajuci u vidu nemogucnost spontane drenaze sadrzaja suzne kesice, rizik za ponovnu akutizaciju inflamacije je velik. Indukovano je sondiranje NLK sa internom drenazom gnoja, kao i drenaza endonazalne ciste ukoliko je ona prisutna. Za intervenciju je potrebna opsta anestezija koju nismo u mogucnosti da sprovedemo kod deteta ovog uzrasta. Molim da se dete sto pre uputi na Institut za ocne bolesti KCS

Jos nam je rekao da imamo veliku srecu sto se infekcija iz te kesice nije prosirila i da je samo pitanje vremena kada ce se to desiti ukoliko sto pre se ne sprovedu prave mere lecenja i zahvata. U tom slucaju stradalo bi oko, predeo oko oka... sa posledicama...Da uzmemo uput od naseg pedijatra i da sto pre odemo u KCS.

Tu pocinje nasa borba za uput (tj od danas). Otisli smo kod pedijatra, pokazali nalaz i trazili uput koji nam je odbila da da. Ne moze to tako, evo nama uput za Nis, da se tamo napravi komisija pa da se odluci dal da je salju ili ne!!! Ja u nesvest da padnem. Ovamo mi hitno, svaki tren joj bitan a ja moram da cekam sastanak lekara. Nazovem Nis, pitam kada je komisija a oni mi kazu da dodjem sl sredu u 9! Da li moje dete moze da ceka 7 dana?? Kakvo ce joj stanje biti za to vreme... Hoce li joj se pogorsat... To njih ne zanima...

Okrenem ja broj Ministarstva zdravlja. Javi se sekretarica koja me saslusa. Dade mi br kabineta direktora u Nisu da vidim sa njima i ako nista ne pomogne da se obratim ponovo njima... Ja nazovem, opet se javi sekretarica i naravno ne da da razgovaram sa direktorom. Kazem joj u cemu je rec, da je ozbiljno, da dete mora za bg a ona mi objasni da ne moze svaki doktor da se potpise a i godisnji su odmori pa ne zna jel neko moze!!!! Godisnji odmor ! Sta, dok se neko brcka, dok neko ladi svoje dupence u moru-bazenu ja moram gledat moje dete kako se pati i moliti se da se infekcija ne prosiri! Sta je sa drugima, kome zivot zavisi! Strpite se godisnji su.. Rekla mi je da ce da vidi da li moze ista ali sumnja... Onda sam napisala nacelniku D. pismo gde sam ga zamolila da mi pomogne... Na kraju sam zvala kabinet direktora KCS gde sam opet dobila sekretaricu. Saslusala me i dala mi broj sekretarice Lj. na ocnoj klinici Kcs. Kaze mi da sutra nazovem i da joj sve ispricam kao ovoj da vidim da li bilo sta moze da se ucini... Mozda postoji mogucnost da dete dovedem a da naknadno donesemo uput!

I tako, vreme prolazi a ja nista ne znam, ne znam sta donosi sutra, da li ce se naci neko kome je Hipokratova zakletva bitna... Ko ce nac vremena da odvoji za nju i da joj pomogne... I pitam se zasto... Zasto potenciraju na natalitetu a nasoj deci nece da pomognu. Sta je to sto ih sprecava... Sta je to sto je bitnije od zdravlja nase decice :cry:

p.s. verujem da je dete nekog politicala ili nekog iz javnosti do sada bi brujale novine ili bi bar sve bilo reseno... A
nasa deca nek pate, nek se muce i nek im bude kako im Bog da! Samo zato sto im roditelji nisu mocnici!


Samo zelim da se pokrenu , da naprave vandrednu komisiju a ne da cekam i dalje ne znajuci jel svaki novi dan nosi pogorsanje
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 0:34:50   
Klarita
Procital i zgrozena sam i svakim danom se sve vise zgrazavam...
Drzim vam palceve da sve prodje kako trebauser posted image
Uzasan sistem uzasan. sta reci kad hitan slucaj ceka komisiju???

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 0:42:57   
Ivanka 75
Moja sestra je pre 3 nedelje odvela sina (5g),u hitnu jer je povraćao i imao proliv, nisu hteli odmah da ga prime (nije hitan slučaj), a onda je počeo da povraća po hodniku pa su ga primili...
A onda su ih vratili kući sa rečima "ako bude još povraćao dovedite ga da mu damo infuziju",
i naravno, pošto je povratio 8x za 3h sestra ga odvede direktno na dečiju hirurgiju gde ih naravno prime i bili su divni prema njima.
Dežurni hirurg nije hteo da ide kući iako mu je smena bila gotova dok se nije uverio da su analize dobro i da mali dobro reaguje na infuziju.
A ujutru je došao od kuće samo njih dap oseti u bolnici.


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 0:44:55   
Azra_
Zgrožena sam!!! Strašno! Ako u ovoj zemlji nešto ne funkcioniše , tj.je zdravstveni sistem. Tamo niko ne ide jer mu se prohtelo da se švćka i zeza sestre i lekare. Ide jer mora. Strašno!!! Zapalila bih im i kabinete, i sekretarice, i papire i protokole, i brojeve za zakazivanje na koje se niko ne javlja.

Vama držim palčeve da što pre dođete do pravog lekara koji će pomoći da se problem reši.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 0:46:55   
choopa choops
Sram ih bilo!
Iz vlastitog iskustva dr iz dom zdravlja vs. dr iz bolnice, što su na većim pozicijama to su pristupačniji. Da sam na tvom mjestu našla bih način da stupim u kontakt sa doktorom sa KCS, otišla bih lično i savatala ga na pauzi da mu objasnim o čemu je riječ. Bez uputa.
Držim fige da rješite to što prije. Ide vikend user posted image Pedijatrici reci da ćeš je dat u novine i da imaš vezu u npr. večernjim novostima.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 7:24:05   
serpica
I ja bih pravo na Tv i novine,digni frku,kazi sve ovo sto i nama,pa da vidis kako ce da vas prime u roku od odmah...ne cekaj samo napred! Strasno!!!
Zelim vam brz oporavak i da sto pre dodjete do lekara.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 7:32:40   
eca89
A, joj Baffystrašno suze su mi krenuli, da se tako ponašaju, kad je nešto najdragocjenije na svijetu u pitanju, uff baš sam se potresla, nadam se da ćete stići do Bg-a i da će sa bebom biti sve ok!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 7:45:35   
branki*
strasno!sramota!mada kod nas nista nije,izgleda,sramota..jako mi je zao sto prolazite kroz ovo,nadam se samo da cete istrajati i da ce se sve zavrsiti stoi pre!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 18:00:46   
Baffy
Pedijatrica ne moze da da uput jer je drugi fond. Mora komisija da odobri da se dete pusti pa onda da mi daju uput.

Niko mi nece izadje u susret. U nisu tu su ti odmori i pre srede nema komisije...
Pisala sam cak preko sajta Vlade rs da mi pomognu, direktora doma zdravlja u sokobanji i on mi kaze takva je situacija, drugi fond mora komisija da odobri!

Tim urednika Bebca ce da objavi moju pricu.
Zvala sam kcs Srbije u bg i to oftamologiju. Javila se sekretarica Ljiljana, objasnila sam celu situaciju i pitala jel mogu doc makar na pregled da platim a uput za kasnije da se donese naknadno. Rekla je da pregled sa placanjem nije moguc odkad im je ukinut dodatni rad i da MORAM doci sa uputom kako bi me primili.

SRAMOTA

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 18:18:10   
dijana1*
Baffy ja bi zapucala za BG i okacila se nekom doktoru na grbacu. Molila i preklinjala.
Nazalost ovo sam par puta uradila. Nijada ali nikada me ni jedan doktor nije odbio, cak ne stignem ni do kraja da kazem sta hocu a on vec uzima i pregleda dete
Ali ne zato sestre mrze i ne mogu ocima da me gledaju. Jer mi one kazu ne moze to tako, ni ne pogledam ih vec nastavljam da uradim ono sto sam naumila.
Ne cekaj da se detetu nesto desi, nemoj da cekas da ce te neko pozvati i reci e dodji. Nego grabi nogama i rukama sada, odmah i trazi doktora koji moze da pomogne tvom detetu.
Da izvines poseri se na protokol i sestre.
Uffff bas me je iznerviralo sve ovo. Koji kreteni. Sram ih bilo!

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 4.9.2015 18:19:20 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 18:28:49   
choopa choops
Upravo ovo što dijana kaže. MORAŠ da stupiš u kontakt sa tim doktorima gore kako znaš i umiješ! JA sa jednom tako, ne znajući, umalo izvisial za operaciju djeteta jer mi je bila potrebna potvrda od dječijeg pulmologa. Nisam znala da kod nas nema jer su mi sestre i tada zamjenska doktorica u našem DZ uskratile tu informaciju , nego da mora da se ide u KBC u Podgoricu. A da se čeka i po mjesec dana za zakazivanje. Na kraju sam zvala načelnika gore, koji mi je čovjek rekao dođite odmah sutra, meni počinje odmor, ali ja ću doći sutra da pregledam njega i još par djece! To ja zovem doktor. Zauvijek ću mu bit zahvalna user posted image Zato i kažem, nađi način da ne ideš preko sestara i sekretarica jer će te tako samo otkačit.

Srećno, uz tebe smo.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 18:29:56   
emicaa
Baffy kao što reče Dijana samo ganjaj doktora,pusti sestre.Dosadjuj,moli,preklinji šta bilo radi ali ne odustaj.Jedan će uzeti i pregledati,pa majku mu i bar jedan od njih je čovjek koji će te razumiti

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 18:48:40   
wivern
Ma ovde dok nesto ne dospe u novine mozes da okacis macku o rep.
Pravo u onu najgoru zutu stampu - kurir, blic bilo gde. I ispricaj sve sto znas sa imenima i prezimenima pomenutih dr. Pa da vidis kako ce za dan da ti rese problem
Poptuno bih privatizovala zdravstvo, pa da uplacujemo privatnicima doprinose i da znamo sta mozemo da ocekujemo za te pare. A ovako je sve "besplatno" a uredno nam uzimaju od plata. I sve pravdaju nekim zastarelim propisima. Pa menjajte ih, aman.
Svaka cast onim lekarima koji savesno obavljaju svoj posao.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 19:01:00   
dijana1*
Sestre i sekretarice najvise koce.
Da sam ja pedijatar dala bi uput... koja komisija , odmori i godisnji.... ko ce uopste da pita.... a i da me pita zasto si dala uput, rekla bi zato sto je HITNO. Ja sam doktor i moje je da lecim ljude a ne da robujem papirima.
Samo ti uzmi dete i idi dok te neko ne primi.
Kad se nesto desi onda je kasno. Zato uzmi stvar u svoje ruke user posted image
Srecno i da bude sve uredu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 19:55:46   
isidora88
Ne verujem sta citam, to je nazalost svuda tako kod nas. Odvedi ujutru dete po mogucnosti sa muzem i zaustavljaj doktore na hodniku, mani se sestara. Ako nijedan doktor ne odreaguje nek tvoj muz uskoci malo povisi ton jer dete moraju primiti, a ako nece nek dr iapise da odbija da pregleda dete i da ces sve u novine dati. Preti i zali se nacelniku, zastitniku pacijentovih prava, samo ne cekaj tih nedelju dana ma komisiju.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 20:44:01   
lesica
Baffy, pogledaj mail.

Nadam se da će se sve brzo rešiti.

Prilično sam besna na državu kojoj su procedure ispred zdravlja, i gde ćate uče lekare i zdravstvene radnike kakoda obavljaju svoj posao.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 21:26:44   
Baffy
Odgovorila sam na mail :* hvala Vam puno

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 21:52:27   
Modessty
Žene su u pravu. Put pod noge i pravac Bg. Ne nadajte se previše da će vam niška komisija izaći u susret. Nije uopšte lako dobiti uput za bg.
I preskočite sestre i sekretarice.
Javite nam obavezno kako ste prošli. Nadam se da će beba brzo biti bolje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 21:59:17   
lesica
Baffy, imamo temu Začepljen suzonosni kanal Mislim da bi mogla da pročitaš mnogo korisnih stvari, koje su ženice koje su sa dečicom imale ovakvih problema pisale.

< Poruku je uredio lesica RR -- 4.9.2015 22:02:03 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 22:02:28   
Baffy
Meni sada treba uput tj da je prime u kcs na operaciju

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 22:12:34   
lesica
To je meni jasno, ali ovo je prosto savet za ubuduće šta i kako.

Ono što ja znam apropo naše papirologije od kojih zdravstvo ne može da živi, da bi dobili uput za Bg, morate da dobijete mišljenje lekara specijaliste iz Niša kao nadležnog za vaš region, pa zatim odobrenje tj. saglasnost komisije, a sve u cilju toga da se opravdaju pred zakononalogodavcima. user posted image

Verujem da će se sve srediti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 23:27:24   
amdn
Baffy citam post i samo se pitam dokle vise, Ja sam iz Sokobanje takodje ali zivim u BG-u 15 god,tako da znam citave procedure lekara u sb.Cesto je to cist bezobrazluk,jer bogati ne mogu oni protiv zakona...cccc
Boli njih uvo sto je detetu hitno.
Uz tebe smo i samo sutra ranom zorom zovi i ako treba sto kazu mame kontaktiraj novine, tv, sve sto mozes. Aurora je najbitnija.
drzimo fige da ozdravite sto pre,.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
4.9.2015 23:41:30   
Jole84
Užas! Tačno znam kako su vas "ljubazno" dočekali na niškoj klinici. Pre par meseci sam ležala sa maleckom zbog bronhitisa i stomačnog virusa, i ono je sve samo ne ljudskost i etika. Žene su u pravu, možda se neki dr iz Bg smiluje...puno sreće vam želim i da brzo ozdravite, a da sve ovo ostane ružna uspomena!

< Poruku je uredio Jole84 -- 4.9.2015 23:42:11 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
7.9.2015 16:39:38   
Modessty
Buffy ima li novosti? Kako je devojčica?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada je bitnije sve osim zdravlja deteta
19.9.2015 15:34:24   
Baffy
Pozdrav svima. Tek sada sam uspela da se docepam kompa. Sada cu vam malo duze napisati o svemu a i ubacicu slikice da se vidi...

U utorak predprosli smo otisli na ocnu kliniku u Nis jer me zvala sekretarica da odem. Kada smo dosli nas su prvo slali u ambulantu ocne klinike gde su pregledi al sam odbila tamo da idem i otisla sam direktno na kliniku (nisam lekar al bar toliko znam da je gl sestra u bolnici a ne visi u ambulanti). Dosli smo i trazili Gl. sestru N. (ona sto nas je onaj petak onako "divno" primila je gl sestra B. N se pojavila, i dok mi nnisu rekli prepoznah je po ponasanju i dignutoj glavi. Malo je rec da je pozutela kada je cula ko sam. Uzela je papire brze bolje, i da ce sve biti gotovo i kao nismo morali da zovemo sekretaricu. Htedoh joj dobaciti u svom stilu al me mm zaustavi. Taj dan u 13 h je bio gotov uput od komisije.

Onda smo morali cekati da i komisija u socijalnom da dozvolu. Nekako se potrefilo da je komisija samo utorkom u Banji i to do 13h tako da smo vec zakasnili. Odemo mi u Socijalno u Nisu, sve im pokazemo i ispricamo i kazu da dodjemo kod njih sa uputom da cde oni sve zavrsiti da ne cekamo sl utorak. U sredu dodjemo i sve zavrsimo.

Nazovem ja Kcs u Bg, javi se sestra i ja joj ispricam i kazem da cemo doci. Zena mene zakazuje za 5.10... Ja da padnem u sok. Kazem da ne mogu da cekam, da je hitno i ozbiljno a ona ce meni "da je hitno i ozbiljno pisalo bi vam na uputu i poslali bi vas hitnom" i spusti mi slusalicu. Gledam ja u sat a ono 14:15 (pedijatar nas radi do 14:30 ). Muz mi kaze da mu treba petnaestak minuta da stigne a ja mu kazem da nagazi. Nazovem njegovu rodicu koja je med sestra na pedijatriji i zamolim da zaustavi doktoricu. Stignemo tacno u 14:30 . Trcim ja do pedijatrije i bez iceg samo uletim kod dr i onaj uput na sto. Kazem da mi napise da je hitno (kao sto jeste) jer nece da me prime. Zena se krsti , napisa i udari pecat.

Cetvrtak, u 4h ujutru smo krenuli za Bg. Stigli smo oko 8h al smo 1h trazili zgradu po kisi... Jbt narod ne zna da objasni nikako. Dodjemo i sat smo cekali da nas prime. Kada je dr videla zena je iskolacila oci. Odmah je javila na odeljenje da imaju hitan prijem male bebe. Stavili su je na neku agresivnu terapiju (svaki dan u 15h infuzija sa antibiotikom)... na dva sata ispiranje, kapi, ulje i jaka masaza... Imali su problema sa venama, jadnicak sva je izbodena. Prvi dan nas poslali u Tirsovu (isli smo sa sestrom) da je pedijatar pregleda i da joj stave braunilu. Pregledali su je ali odbili da stave kao imaju i ovamo lekari i sestre. Stavili joj na odeljenju gde smo lezali i istece joj pola infuzije a onda se krene krv vracati u sistem. Onda je uzmu (ja je drzim) pa bodi jednu ruku nha 3 mesta pa drugu, pa jednu nogu... tu mi pozli.. oni ono uvrcu ona se otima i jauce... nisam mogla vise da podnesem mucenje kad se nisam skljokala.... Na kraju je iznesu, uspeli da stave na desnu nogu. Ona isprima tako ostatak te infuzije. Sl dan pokusaju opet... Kad braunila zastopana... Cuju se sa dr iz Tirsove sa pulmologije (ne znam termin izvinite ako sam lose napisala) gde ovi dozvole da je dovedemo da stave braunilu... Uzeli su je i za minut bukvalno vratili... Tako brzo su joj stavili braunilu... Ostalih 5 infuzija je lako isprimala preko te braunile...
Onda , mislim u subotu dane sam pobrkala a i ko ce pamtiti, dete mi nervozno sat vremena. Nit da jede, nit da ezi, ni ljuljanje...Haos... Nakon sat se smiri i ja je spustim. Okrenula sam se i dosla do kreveta svog a onda su mi se noge odsekle. Ona je tako vrisnula, da u zivotu nesto strasnije nisam cula... Ne mogu vam opisati taj urlik koje je moja beba ispustila. Okrenem se i tada i ja vrisnem "sestro". Njoj je onaj gnoj od terapije venske sazrizrio i pukao... To je bilo odvratno. Znate oni veliki debeli crv kada nagazite pa kada se razlepi. e tako joj je bilo preko i oko oka... Ja brze je stisnem da ne vrti glavu i opet zovnem sestru. Odmah dodtrca, i pokupi joj sve to a onda je odnesem u sobu za previjanje gde joj je jos malo to istiskano, stavljen jos i malo jos oprano... Tada je pocelo da je boli prilikom masaza... Onda JEdan dan priliko masaze, sestra joj probije kanalic, tako da joj je gnoj izasao na nos... zeleno-belo providno sa sukrvicom uhhhh... Horor film...
U cetvrtakn (prekuce) je bila opet vizita. Doktorica je prezadovoljna ishodom. Pustili su nas kuci sa terapijom da joj perem oko 5x dnevno, da stavljam ulje 5x na dan (njega samo pet dana) i da za dve nedelje dodjemo na kontolu. Tada ce se videti kako ili sta dalje. Imamo tri opcije, da sve prodje, da se uradi manja intervencija bez anestezije ili u najgorem slucaju operacija suzne kesice pod totlnom anestezijom.

:facepalm1: :shock: I dalje sam ljuta i ogorcena bas.... U nalazima nije pisao longacef niti cela 5terapija koju je dete primalo. Dr vrti glavom i kaze da mi veruje ali nista nije zavedeno. Isto tako, iz porodilista u Knjazevcu u otpusnoj listi deteta ne pisu ni inekcije koje je primala, nitit za problem sa okom, niti za eserihiju u oku... Tako da, rekla sam muzu da ode kod nase pedijatrice da mu napise svu terapiju za oko sto je primala i da ode u porodiliste da mu i tamo daju sve podatke. Nasa pedijatrica je napisala izvestaj, napisala i za kreme i za kapi i za inekciju Longacef , potpisala se i udarila pecat... Onda u Knjazevcu sok. U porodilistu nasli karton moje malene u kome nista ne pise! Jednostavno nista nema ni o brisu, ni o eserihiji, ni o inekcijama. Bukvalno nikakav podatak! Rekli su da vidimo sa nacelnicom tako da cemo otici ovih dana. Takodje su nam rekli u bolnici da u laboratoriri moraju cuvati kopiju nalaza da odemo tamo pa potrazimo. Tako da cu otici to da sredim jer je nemoguce da nigde nista ne stoji... Jbt nismo sanjali tih deset dana od porodjaja...

Evo vam nekoliko slika... Bice redom od dana kada smo dosli u Bg do izlaska... Slikala sam neke faze...
p.S. zbog pritiskanja i nasilnog otvaranja oka. Napravili su joj zulj na gornjem kapku koje je spao pa je islo krvi al je to zaraslo sada.

1.Ovako je izgledala kada smo dosli u Bg.
user posted image

2. Ovako je bilo nakon par terapija. Sadrzaj sazrevao.
user posted image

3. Slikano sat vremena nakon pucanja
user posted image

4. nakon par istiskanja
user posted image

5. Postepeno povlacenje
user posted image

user posted image

6. Dan izlaska (dobila od prijateljice Minny usi)
user posted image

7. Slikano malopre
user posted image

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here