|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koje adaptirano mleko koristiti nakon prve go...
7.9.2009 22:26:29   
mihi
Da li koristite adaptirano mleko za decu stariju od godinu dana? Ako koristite koje je to mleko?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
7.9.2009 22:28:01   
Anoniman
Luka ga nije pio, sa 9 meseci je prešao na kravlje.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 11:53:47   
božana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Luka ga nije pio, sa 9 meseci je prešao na kravlje.


Isto i moje dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 15:19:19   
Lu
Ja nisam poslije godine davala adaptirano ali znam da mnoge mame daju Nestle mlijeko,moja rod npr.maloj je davala po savjetu pedijatra jer je bila malo manje kilaže pa da ne bi počela gubiti na kilaži(pošto kravlje u sebi nema bog zna šta hranjivo),a mala je inače bila slabijeg apetita.
Uglavnom napredovala je ali je davala skoro do druge godine,inače žive u Austriji a kako ona kaže njihovi pedijatri često preporučuju nastavak AD mlijeka i iza godine.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 22:00:17   
Jeca*
Ja sam Luki bila uvela kravlje, ali sam videla da ga jako muči stomačić i vratila se na Novalac 2, a kravlje mu polako uvodim prvo kroz hranu, pomalo. Sad smo prešli na Novalac 3, to je za dete od godinu pa naviše. Do 18 meseci ne planiram da mu dajem kravlje na cuclicu...a za dalje ćemo videti.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 22:09:52   
sephora
ja sam maloj od 9 meseci davala kravlje mleko, mislim da adaptirano nije potrebno ukoliko dete nema alergiju na kravlje. ako se predje na kravlje koristi se ono od 3,2% mlecne masti.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 22:14:35   
mihi
Jeco ja ću isto tako nastaviti sa adaptiranim mlekom do 18 meseci a posle ću videti, Mislim da ću nastaviti sa Nestle 1+.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 22:18:25   
Jeca*
Slažemo se mihi. Ja sam se konsultovala i sa pedijatrom i ona je rekla, ako imate mogucnosti dajte mu adaptirano bar do godine pa i malo vise, ako mozete. A stvarno ga mucio stomacic. Bas sam se sekirala i dugo razmisljala sta je u pitanju i od kako sam izbacila kravlje, mnogo je bolje. Pa polako, nigde ne zurimo. Malo me je nerviralo sto novalac 3 prave sa ukusom vanile, ali onda ja kombinujem...dajem mu trojku, pa onda malo dvojku...cisto da se ne navikne iskljucivo na ukus vanile, za svaki slucaj user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
8.9.2009 22:20:47   
mihi
Čak sam videla da ima i Nestlle 2+ za dve godine+.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
10.9.2009 15:27:05   
oliveradj
Ja sam počela sam Humanom koja je odvratna stvarala joj je nenormalne grčeve i prešla na Aptamil 1, posle sedmog meseca na 2, i davala joj do navršene prve godine i koji dan. Posle toga sam uvela kravlje prvo iz tetrapaka, a posle sam uzela čisto kravlje iz komšiluka i sad joj ga dajem super je i ona ga lepo pije. Nisam više mogla finansijski zbog nekih nepredviđenih troškova da joj dajem adaptirano, ali sam htela duže da joj dajem.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
21.2.2012 13:13:55   
mombg
Jel imao neko alergijasku reakciju na nestle 1+ junior i kako je izgledala? Posto sam pisala u drugoj temi o osipu, da ne ponavljam, mozda je i od toga, ali sad prolazi pa ne znam sta je po sredi...user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 12:25:37   
jednamamans
Opet vas molim za sugestiju i pomoc
Zelimo da nastavimo s adaptiranim mlekom sve do pune 3 godine jer nas svi pedijatri tako savetuju, a imamo i finansijske mogucnosti.
Na srpskom trzistu postoje Humana Junior, Novalac 1-3god i Nestle Junior1+.
Koje mleko vi preporucujete, tj da li neko ima iskustva ?
Hvala!

(odgovor članu mombg)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 12:28:25   
Ana RR
Moje dete pije Nestle Nan 3. Probali smo i Nestle junior ali mu se ne dopada, odbijao je da pije, doduše samo uveče ujutru bi ga pio. Vratili smo se na Nan i za sada ga lepo pije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jednamamans)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 12:34:23   
jednamamans
Moje pije Nestle Junior 1+ ali ne znam da li je za uzrast preko 2 godine mozda bolji Novalac ili Humana Juniro 12+?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 13:44:24   
Anoniman
Moje dete pije Nestle Junior 1+ i piće ga dokle god bude pila mleko.

(odgovor članu jednamamans)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 13:51:15   
tijatija
Ja sam mojoj decala i davala kravlje, jednostavno smo se morala prilagoditi zbog jaslica, cisto sumnjam da bi joj tamo muckali AD specijalno za nju... Mada sam ja zadovoljna bila kako su prihvatili i dan danas je piju sa apetitiom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 13:51:34   
jednamamans
Ma da, ali ne znam da li s 2 godine mozda ima promena u potrebama organizma i da je mozda neko drugo podobnije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 14:01:34   
Anoniman
Nevena sad kreće u jaslice, nosiću jogurt da joj daju umesto mleka, ona mleko i onako ne pije van večernjeg i onog u zoru pre ustajanja.

Mislim da su sad dovoljno veliki da im tako male razlike u sastavu ad mleka ne znače mnogo, tako da ćemo mi nastaviti sa Juniorom kad ga već lepo pije. Ako se ponovo pojavi Junior 2+ prećićemo na njega, ako ne niš ne menjam, kravlje mleko ne uvodim sem za kuvanje.

(odgovor članu jednamamans)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 14:04:50   
jednamamans
Moje dete isto pije malo mleka i nisam za kravlje jer nemam poverenja u ovo 100x preradjeno i ko zna kako razblazeno,a nemamo mogucnosti kupovine pravog domaceg mleka.
Sve u svemu, onda cemo ostati na Nestle Junior 1+.
Hvala na pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 17:42:22   
tijatija

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Nevena sad kreće u jaslice, nosiću jogurt da joj daju umesto mleka, ona mleko i onako ne pije van večernjeg i onog u zoru pre ustajanja.


super vam je to, kod nas u vrticu strogo je zabranjeno unosenje hrane

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 18:14:40   
mihi
IZVORNA PORUKA: gae_gr

.Ako se ponovo pojavi Junior 2+ prećićemo na njega, ako ne niš ne menjam, kravlje mleko ne uvodim sem za kuvanje.


Gae zvala sam direktorku programa za mleko Nestlle, kaže neće se uvoziti Nestle junior 2+ slabo se prodaja kod nas. Mi smo se sa njega vratili na Nestle junior 1+ razlika je u 0,5mg gvožđa detaljno sam pregledala deklaraciju sve drugo isto. Evo 1. oktobra Miloš puni 4 godine i dalje smo na tom mleku i zadovoljna sam.

< Poruku je uredio mihi -- 27.8.2012 18:16:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 21:48:24   
Ana RR
Je l' kod nas nigde nema u prodaji nestle tečno mleko?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
27.8.2012 23:47:54   
mihi
Ana nema to sam videla u Švajcarskoj prodaje se u tetrapaku od 1l i to je to Nestle junioe 1+.

< Poruku je uredio mihi -- 27.8.2012 23:48:13 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
28.8.2012 12:35:34   
vukosava
Parents choice Older Todller (9-24 meseci)

user posted image

Enfagrow Gentlease Toddler Formula 2, Powder

user posted image

a nekad kad nadjem i ovaj

Enfagrow Premium Older Toddler Powder Drink Vanilla

user posted image

Ovde nemaju nesto kao "kravica" sto moze da stoji van frizidera pa da ga imas uvek na sobnoj temperaturi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koje adaptirano mleko koristiti nakon prv...
28.8.2012 12:54:12   
Yula
U Francuskoj imaju tecna mleka za decu od 10m do 3g, zovu se croissonce i ne stoje u frizideru, osim po otvaranju. Ima i Nestle, program Nidal koji ima mleko od rodjenja do 3g. znaci 1, 2 i 3. Nestle je maltene jedina marka koja nije sa francuskog podrucja, ostalo su sve francuska mleka. Ima i Hipp da se nabavi, ali reeeetko gde.

Ja kupujem Gallia mleko u prahu, mada isto ima i tecno, ali ovo mi vise odgovara, zauzima mi manje mesta, ipak sada se nosim mislju da uzmem jedan paket tecnog i da probamo. Ono isto ne sme da se kuva, kao ni ovo obicno ad mleko.

Zaboravih reci da planiram detetu da dajem adaptirana mleka sve do 3. godine, naravno ako bude imao zelju da uopste pije mleko. Obogacena su i selenom i jodom i gvozdjem i svime sto je deci tog uzrasta potrebno za pravilan razvoj.

< Poruku je uredio Yula -- 28.8.2012 13:00:47 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here