|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 19:43:18   
Nensi*
Vuk jos uvek ima zuticu i zato je dosta pospan...
Patronazna nam je rekla da u toku dana gledamo da ga sto duze drzimo budnim i da mu ne damo da spava duze od 3-3,5 sata,ali kako bebu od 9 dana da odrzavamo budnom? user posted image
Ako ga uzmem i nosim,on mi zaspi u narucju,ako ga spustim u krevetac,on opet zaspi...
Ako neko ima neku ideju,neka pise...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 19:52:49   
marince1
Joj Nensi nemam pojma,mi imamo suprotan problem user posted image

Probaj da mu skreces paznju nekom zveckom ili igrackom koja ravi zvuke,ali ne jednolicne koji uspavljuju.
Moj se uvek razbudi kad ga presvlacim,probaj to user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 19:55:33   
Iwana87
Meni je patronazna rekla da sve preko 3 sata kao nije dobro jer je znak da je "mlitav" i verovatno ima zuticu.Hvala bogu nista kod nas.Neznam sta da ti kazem ja sam Mihajla probala da razbudim jedan dan da bude malo budan ali teoretske sanse nema njemu se spava i kraj.Probaj da ga svuces,ili da ga kupas,mozda se tako razbudi i rasani.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 19:56:39   
jacikaci
user posted image  user posted image user posted image
Mozda da ga malo razgolitiš, ali još je jako mali za bilo kakvu zabavu,tj nešto što bi mu odvraćalo paznju. Kad ga nosiš u rukama gledaj da ne bude u lezećem polozaju,odnosno nasloni ga na grudi. Kako raste biće lakše. Galamite malo više user posted image .

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 19:56:53   
Anoniman
uh bre...tako mala beba...
ja sad tei pustim crtani i ona se razbudi ali tvoja beba je bas mala...
mozda da mu pevas..lupam sada ali tako mala beba i ne vidi bas...mozda da mu pevas ili da stvaras neke kontradiktorne zvukove jer jednolicni uspavljuju...

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 20:00:24   
Nensi*
Stvarno nisam pametna sta da radim,nadam se da ce zutica uskoro proci...
Ne mogu da ga kupam jer nam jos nije otpao pupak pa ne smem da ga kvasim...
Moracu neku glasnu zvecku da kupim,jer jedino to mozda moze da upali jer kao sto kaze OTI on jos ni ne vidi kako treba...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 20:02:44   
Anoniman
ili da pustis neki crtani koji je malo burniji da slusa...makar.
pepa prase sa youtube-
lupam ali to mi pade na pamet..
ne znam.

proci ce draga..samo polako.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 20:05:57   
Nensi*
Moracu nesto da smislim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 20:06:22   
Iwana87
Glupo je sad da ti se mesam,to mnogo mrzim,ali sto se kupanja tice,pupak moze da odpadne i posle 5 i posle mesec dana.Meni je tako draga svekrva rekla ceka da mu odpadne pupak pa da ga kupamo,kako da ne.Isekla sam jednu pelenu,mm je drzao preko pupka ja ga kupala,pazis naravno i ovako ali kad prekrijes to mesto mnogo je mala verovatnoca da ce da se pokvasi.Meni je iskreno bilo nezamislivo da ga po ovoj vrucini ne kupam,ako je beba ali se oseti i kosica a ispovraca se ceo.Opet ti kazem izvini sto se mesam,samo ti dajem predlog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
16.6.2010 20:08:28   
Anoniman
da...beba moze da se kupa i kad pupak ne otpadne..bas ovako kao sto je iwana rekla. mora da se pazi..stavi slobodno celu pelenu.
nije smak sveta ni ako ga slucaJNo pokvasis..da znas da ne dizes frku;.
ali naravno mora da se pazi

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
17.6.2010 19:51:40   
Anoniman
Nisam baš upućena u tu priču o žutici, a zar nije poenta da beba sisa na max 3 sata i da se sunča kada ima žuticu? Zar je bitno i da li spava između ili gleda? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
17.6.2010 19:55:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Nisam baš upućena u tu priču o žutici, a zar nije poenta da beba sisa na max 3 sata i da se sunča kada ima žuticu? Zar je bitno i da li spava između ili gleda? user posted image


e da...i ono sto znam je da ne sme da bude u mraku nego obavezno na dnevno svetlo
tea kad je stigla kuci , patronazna mi je rekla zbog "tragova zutice" da bude sto vise na svetlu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
17.6.2010 19:58:09   
Anoniman
Beba treba da se sunča. Ujutru kada sunce tek izađe, skineš ga golog, i staviš 5min na sunce, ponoviš uveče, pred zalazak. Ja sam Luku sunčala iako je bilirubin bio graničan dan pred izlazak iz porodilišta, i bio ok kada smo izašli. A na RR sam čitala da se beba mora što češće dojiti. Ali ovo mi je bio prvi glas da bebu od 10 dana treba držati budnom... mislim KAKO?! Meni je Luka prespavao prvih 6 nedelja! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako animirati bebu da ostane budna?
17.6.2010 21:10:12   
maslinica
meni je petar imao zuticu i bio je pospano dete, patronazna mi je rekla da ga umivam kamilicom i tako razbudjjem, ali mi smo se osuncali u porodilistu i dosli kuci u relativno pristojnom stanju sa tendencijom opadanja, tako da je to palilo,. uglavnom umivaj, valzi, rzbucaj mu pelenu, ski sve, jer kad im skines pelenu onda ime se menja skroz tempratura tela  razbude se..pokusaj nesto od navedenog:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here