|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 14:52:03   
guppy RR
Pre nego što skočite i napadnete babicu što vam ne hrani dete u prva 24 časa (izvinite, malo humora je potrebno), možda da napišem par reči.

To, da se beba "ne hrani" prva 24 časa je praksa i u drugim porodilištima u Evropi. Treba se zapitati prvo ZAŠTO je to tako i ŠTA TO ZNAČI da se beba ne hrani.

Ja zvanično objašnjenje ne znam, ali smiruje me činjenica da trenutna medicinska/akušerska/pedijatrijska/kakvagod praksa trenutno to nalazi najboljim rešenjem. Smirilo bi me da je to možda zato što se neka beba pri porođaju naguta plodove vode pa čekaju da to izbaci ili da nije prvi dan preivše u šoku što prelazi na hranu ili šta ja znam šta. Imala sam poverenja u ustanovu koja me porađala, pa nisam svaki njihov korak proveravala zašto su ga uradili.

A drugo. "Hraniti bebu" u 24 sata verovatno znači "dodavati nešto drugo što nije majčino mleko". Verovatno ni jednoj od vas u porodilištu nisu zabranili da doji bebu u 24 časa, jel tako? Činjenica je da ni meni u prva 24 časa nije dolazilo mleko jer sam porođena carskim rezom, ali i da se u ta 24 časa (t.i. nulni dan) bebu stavlja na grudi da sisa to što ima, i da u nekim porodilištima (i u mom) bebama daju samo glukozu (šećer). Opet - nisam se pitala zašto - praksa zna bolje od mene, i mene je smirilo to da tamo kao majka dajem sve od sebe da bi bebe mogle da se podoje, a ne da trošim energiju na to da li osoblje dobro radi svoj posao.

Nemojte me pogrešno shvatiti - naravno da je fino biti obavešten i generalno znati šta je zdravo, šta nije, šta treba očekivati od neke ustanove a šta ne. Mada, fino bi bilo znati razloge zašto pre nego što kritikujemo sam akt, pa ako neko zna "zvanično objašnjenje", neka molim javi :)

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Tash

on je u porodilištu tri dana bio na ad mleku (nulti dan im ne daju da jedu).



Shto????? Koliko traje taj nulti dan?



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

kao i svaki drugi ...24h


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa zashto to rade?

Dodje mi da odem sad i da ih poubijam shto su moju bebu od 1800 grama ostavili da gladuje 24h... pa nije ni chudo shto sad urla kad je gladna...



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa smeski, verovatno postoji razlog što to rade, sigurno nije iz hira.


IZVORNA PORUKA: Iwana87

Izvini Ana ali daj mi razlog da nekom ne das da jede 24H i coveku odraslom a ne bebi covece!Malo joj stresa  drugih pa malo da je izgladne.O gospode.Pojma nisam imala za ovo.A mozda i bolje


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja sam Nešu podojila čim smo stigli u sobu, dakle, par sati nakon rođenja. Ovo se verovatno odnosi na bebe koje treba da piju AD nakon rodjenja.

I naravno, lekari nemaju pojma, mi smo sve školovane za to pa bolje znamo od njih. Oni će učiniti sve da muče našu decu, jer im tako zakletva nalaže.Come on.



IZVORNA PORUKA: Tash

Nisam ni ja imala pojma. To mi je cimerka rekla, ja sam prespavala taj prvi dolazak pedijatra, pa mi je cimerka prepričava šta je rekla.
A posle čitam na otpusnoj listi, da su hranjeni sa 30ml ad mleka (verovatno naredna 3 dana), što je pola doze.



IZVORNA PORUKA: Iwana87

Na zalost mnogi nemaju pojma.Da ne mislim svojom glavom umrla bih jer mi rece dr da sam na samrti.Nego nije tema
Verovatno da postoji neki razlog,samo mi je strasno sad kad cujem tako nesto.Jbg moje dete,pa kad pomislim kako zalosno place



IZVORNA PORUKA: Nedja

Iwana, ovo nije stav jednog lekara. To je stav bolnice, i to očigledno svake. Znači, stotine lekara su istraživale, većale i razmišljale i odlučile da je to ispravno. Mi možemo samo da se pitamo zbog čega, ali dovoditi takvu odluku u pitanje je po meni apsurdno.

I naravno, uvek se nađe neki lekar koji nema veze sa životom (jako mi je žao što si baš ti naletela na takvog, zaista), ali većina, velika većina lekara zna svoj posao. Oni su se školovali pola svog života, radi čega? Da bi namerno nekome naudili? Čisto sumnjam.



...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 15:12:47   
New Mom
Meni su bebu stavljali na grudi posle nekoliko sati od porođaja (prirodan porođaj).
Tada mi je rečeno da to služi da bi se pokrenulo nadolaženje mleka i da me ne brine što faktički beba taj dan neće ništa jesti (jer sam odmah to pitala, šta sa tim, nema mleka odmah), jer, pod jedan, potrebno je da joj se potpuno očiste disajni hodnici, i pod dva, bebe se rađaju site. To sam prihvatila kao činjenicu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 16:01:37   
Verus
Kolostrum je idealna hrana za bebu, ne samo zbog antitela nego sto sadrzi i prirodan laksativ u sebi koji pomogne da beba ima prvu stolicu ili ti mekonijum.  Takodje, gust je, i beba tako polako nauci da guta, jer naravno iako ima refleks, mora da "nauci" kako sve da radi....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 17:46:55   
Anoniman
Posle CR porodilja je na infuziji, tako da ne može dojiti bebu. Meni su davali i antibiotike, nisam shvatila da li je to praxa. Tokom primanja nekih antibiotika ne sme da se doji.
Ni ja nisam preispitivala Zašto se bebe ne hrane prvih 24h, ustvari, to mi je nekako bilo logično. Nikada pre nisam o tome razmišljala, ali kada su mi rekli, bila sam u fazonu "ok".
Meni je to kao kada bih sama sebi prepisivala terapiju nakon CR, ili sama sebi radila CR. Ja to ne znam, i neću da se mešam.


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 17:52:30   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tash

Ja to ne znam, i neću da se mešam.



To je nešto što i ja ponavljam. NE smatram da su doktori duduci i da nepismene žene bolje znaju od njih. Ok, mogu da pročitam zašto se to ne radi, ali neću biti pametnija, a vereovatno ću i zaboraviti za 2 dana.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 18:00:18   
Anoniman
Ja ne kažem da nisam pitala svaki put sestru u porodilištu šta je to što mi daje, ali to je bila čista radoznalost. Ništa nisam postajala pametnija posle odgovora. user posted image Ali sam ipak na kraju ja bila ta koja je pred otpust rekla sestri "Zaboravili ste da mi date Fraxiparin", ona proverila na ceduljčetu i rekla "Vidi stvarno!" user posted image

A to da lekari nisu duduci, potpuno se slažem. Ja baš verujem lekarima, možda i previše. Valjda sam imala sreće da nalećem na dobre lekare. user posted image Samo jednom sam se zeznula sa lekarom, ali sam tada znala da lekar nije u pravu. Nisam imala dijagnozu, ali sam znala da nije u pravu, i ptišla sam drugom lekaru na proveru dijagnoze, a onda i trećem.

Odoh off...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 18:01:13   
Trcosava
Anu su mi stavili na grudi nekih sat vremena posle porođaja, odmah je lepo povukla - stavili su je čisto da vide ima li taj reflex sisanja. Kako se nagutala plodove vode, pa je tu noć bila na posmatranju. Ujutru u pola 6 su mi je doneli na podoj. U bolnici ovde ne daju AD mleko (osim valjda u slučaju da majka NEMA NI KAP) već samo glukozu. Ponosni su na to da forsiraju dojenje i da ne daju deci AD mleko.

Kako mi je mleko nadošlo valjda idući dan, nisu joj davali Ad mleko (barem ne da ja to znam)

Tako da u mom slučaju dete nije bilo 24h bez hrane, tj hranjena je bila u 24h


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 18:33:41   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava
U bolnici ovde ne daju AD mleko (osim valjda u slučaju da majka NEMA NI KAP) već samo glukozu. Ponosni su na to da forsiraju dojenje i da ne daju deci AD mleko.


Eto isto i kod mene. Ista država, ista praksa user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 18:34:47   
Verus
Isto je bilo i kod mene...
IZVORNA PORUKA: guppy RR

IZVORNA PORUKA: Trcosava
U bolnici ovde ne daju AD mleko (osim valjda u slučaju da majka NEMA NI KAP) već samo glukozu. Ponosni su na to da forsiraju dojenje i da ne daju deci AD mleko.


Eto isto i kod mene. Ista država, ista praksa user posted image


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 18:55:04   
Trcosava
Eeee ti nisi ista država user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Guppy user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 19:16:50   
Verus
Eee znam znamuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 20:00:32   
choopa choops
Laru su mi donjeli odmah nakon sat vremena. Inace je bila kod mene u sobi pa sam je dojila po potrebi. Nocu oko 00h su je odnosili i tada bi joj pretpostavljam davali AD do 5h.

Sada sam rodila u drugom porodilistu, gdje nije baby friendly program i donjeli su mi ga na prvi podoj nakon 6h od porodjaja. Kasnije bi ga donosili na svaka 3 sata. On bi nekad jeo, nekad ne, zato jer su mu davali AD mlijeko u medjuvremenu (bio je musav user posted image ). Ja sam ih naravno molila da me zovu kad place jer sam htjela da idem da ga podojim, ali one me naravno nisu zvale. Razumijem to jer imaju mnogo beba, ali ipak...Mogu slobodno da skinu sve one silne postere o dojenju user posted image

Inace kod nas svako novorodjence dobije u Domu zdravlja svoji knjigu u koju se upisuju svi podaci vezano za vakcine, preglede, bolesti i td. Imedju ostalog jedno od pitanja koja se postavljaju u knjizi je i kada nam je beba donesena na prvi podoj??? Knjigu izdaje Ministarstvo zdravlja u saranji sa Unicefom, a zasto im je vazno ovo pitanje - ne znam.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe u prva 24 časa (nulti dan)
20.9.2010 21:46:36   
Iwana87
Dakle,ja nisam tamo neka nepismena zena.Samo samo pogresno protumacila nulti dan misleci da je dan otpusta iz bolnice i nisam videla ni jedan razlog za ne davati bebi tad da jede.Moje dete je sve vreme bilo samnom i sisa od prvog trenutka jer mi je na srecu odmah nadoslo mleko.Iskustva sa dr su mi blago receno ocajna tako da nemam beskrajno poverenje u njih.Uvek preispitam na vise mesta zasto je tako.Ali to je moj stav i moj problem a i pravo da ne verujem kao sto eto Tasa veruje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Fotografija koja pokazuje emocije kod pres...
Posle dve godine dojenja svoje ćerke, i mnogo pomešanih emocija, mama dve devojčice, Maya Vorderstrasse odlučila je da s...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here