|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:01:46   
Anoniman
Evo proslo je 17 dana, znam da je rano, ali meni jos ne dolazi u glavu da sam majka. Bas mi sve ovo tesko pada, svaki plac me zaboli. Koliko se sekiram ne mogu ni da jedem. Stvaram probleme tamo gdje ih nema, panicim bez potrebe, smaram ljude oko sebe sa glupostima (kao sto i vas stalno smaram). Da li je normalno da ja nisam normalna u ovim momentima? Kada sve to prodje?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:03:50   
Anoniman
nikada to ne prođe ... jer lakše je biti kamen nego majka ... a sve je normalno to zapamti ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:06:35   
Anoniman
usput još uvijek i pored dvoje djece) nisam se navikla na tu ulogu koja ti je postavljena dok si živ ... uloga roditelja... najteža, najljepša,
lagala bih kad bi rekla da sam se navikla ...nisam ... jer mislim da sam nekada nesposobna biti dobar roditelj... nisam idealna....daleko od toga, trudim se pa me nekada muka ufati, pomislim da su drugi bolji roditelji, ali kad ih vidim da su zdravi, da su sretni što sam ja ovako (ne)sposobna onda mi padne kamen sa srca

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:06:46   
NadaR
Meni se cini da su hormoni poslije porodjaja ludji nego u trudnoci.
Miljana,kao da je mene opisala na pocetkuuser posted image
Bice bolje milauser posted image

< Poruku je uredio nnaaddaa -- 25.6.2009 15:08:05 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:08:55   
Anoniman
Još uvek nisam. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:10:33   
Brand new mama
Mislim da se uglavnom naviknes tek kad ti klinci odu na fakultet (ili se vencaju- otud problemi sa svekrvamauser posted image  )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:46:42   
Anoniman
Ne znam, mozda imam postporodjajnu tugu, ili hormoni. Samo zelim  da sve to prodje, jer ovako ne mogu. Plakala bih dan i noc user posted image A ne smijem zbog ljudi oko sebe, pogotovo zbog bebe. 

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:49:42   
Anoniman
Miljana rekla sam i Eugeniji ....sta te briga za ljude .... ebote pa nije se lako poroditi ...organizam podivlja .... samo se vi mazite ...i nek on mekeće ... odmaraj sto vise mozes .... kad beba šlafenzi i ti zalegni, a sve prodje i počne dolaziti na svoje mjesto 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 15:51:05   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Ne znam, mozda imam postporodjajnu tugu, ili hormoni. Samo zelim  da sve to prodje, jer ovako ne mogu. Plakala bih dan i noc user posted image A ne smijem zbog ljudi oko sebe, pogotovo zbog bebe. 

Jel ga imas kome ostaviti da se malo sredis i izadjes? I pola sata je meni bilo dovoljnouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 16:26:22   
Anoniman
Joj Nado, kako nemam, pa mama je tu, ali mene rana jos uvijek boliiiii!!!! Danas mi je krvarila. I gledala mi je dr i rekla da sve je ok, samo sto su problem ti unutrasnji konci koji me bole. Cak me je i viknula kako mnogo dizem paniku, pa kako necu, krvari mi sav koji je zarastao i opet me zaje*bava. I da se forsiram da sjedim i da hodam da se naviknem na bol.
(3 min kasnije...)
razmislila sam, i sad rekla mm da nocas izlazimo vani! Bar na sat i nazad, a mama ce da ga pricuva. Pa neka me boli i krvari, ali bas cu se psihicki refati! HVALA!!!!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 16:27:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.
.... kad beba šlafenzi i ti zalegni, a sve prodje i počne dolaziti na svoje mjesto 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 16:42:13   
NadaR
Mislila sam da si se rijesila konaca.user posted image Proce i to,ne brini.
Ja sam izlazila. Ne dugo... pola sata sat ovdje blizu ako bude frke da mogu kuci.
Prijalo mi je da se malo sredim , obucem i vidim ljude.
Vratim se raspolozena,srecni svi... mm jer se ne svadjam s njim i nisam nervozna a i za bebu imam vise snage i volje.
Mozda je to greska ali meni je stvarno prijalo.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 16:52:32   
Anoniman
Jesam se rjesila spoljasnjih, danas mi ih je skinula, ali imam dosta unutrasnjih. Ma totalna sam havarija, ali se ne dam. Dr mi je rekla da se malo krecem da je zarasla rana i da ne moze da pukne nego se ja tripujem. (a ja se samo poredim sa drugim curama koje su se porodile kad i ja, a posle 3 dana su setale hodnicima).
Zato ti hvala Nado na ohrabrenju, vec sam pripremila robu za izlazak. Sta bi ja bez RR! Jer drugi niko ne razumije!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 17:03:07   
Republica
Miljana,cestitam na bebi!
Prvorotka jel'da?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 17:03:50   
bebać
Još se nisam navikla,od kud znam....ali uprkos tome mislim da sam mu dobra mamauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
25.6.2009 17:07:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 17:09:44   
Republica
Poshto sam i ja majke jedinca, tek kad rodish drugo,trece...
shvatish koliko si bila dobra majka prvom. user posted image
To sam zapazila kod drugarica.
Oko prvog stalno postavljash to pitanje sebe,mislish da nishta dobro ne radish,
sve ti je nepoznato,prvo iskustvo... a tek kad imash shansu da to opet iskusish vidish da si
ti zapravo dobar roditelj.
Meni se zaista onaj sa nadahnucem osecaj probudio kad je moj sin napunio 2,5 meseca.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 18:28:12   
Anoniman
Jeste, prvorotka sam, i sve mi je novo, cudno, sve me plasi, nervira, kida... nadam se da ce sve to ubrzo  proci i da uc napokon uzivati kao i sve majke.

(odgovor članu Republica)
  Direktna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
25.6.2009 18:33:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 19:13:55   
Dora
Nedavnouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
25.6.2009 20:35:56   
Dora
Draga, kad se malo oporaviš, počni da odvajaš vreme za sebe. Izađi sa mužem, drugaricama, kafeniši, tračari... Nije beba jedina stvar u tvom životu, a centar sveta će ti biti uvek i zauvek! Što više aktiviraj druge ljude da ti pomažu oko bebe, nek se beba navikne na njih...i nemoj da te grize savest zbog toga. Tako će ti biti lakše, a i to što si majka ne znači da si samo i jedino ti zadužena za bebu...
E, kad se malo opustiš, sve ovo ti neće tako jako teško padati, a vremenom kako dete bude raslo ono će ti postati zanimljivije i biće ti nešto kao mali drugar sa kojim ćeš moći mnogo toga osim samo da ga hraniš i presvlačiš... Teško je ali veruj mi, isplati se svaki sekund muke i truda...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
26.6.2009 11:11:37   
eugenija
Kada bi se glasalo o najboljim temama na RR, ova bi se našla u mom spisku među prvih 10!
Svaka čast Miljana!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
26.6.2009 11:20:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, kad se malo oporaviš, počni da odvajaš vreme za sebe. Izađi sa mužem, drugaricama, kafeniši, tračari... Nije beba jedina stvar u tvom životu, a centar sveta će ti biti uvek i zauvek! Što više aktiviraj druge ljude da ti pomažu oko bebe, nek se beba navikne na njih...i nemoj da te grize savest zbog toga. Tako će ti biti lakše, a i to što si majka ne znači da si samo i jedino ti zadužena za bebu...


Ja to nisam uradila, a trebala sam. user posted image



(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
26.6.2009 11:24:43   
afrodita
Nikad necu zaboraviti kada sam dosla kuci iz
porodilista i pogledala se u ogledalo pitala sam
samu sebe: JA MAMA?
Navikla sam se brzo i volim tu ulogu.
Sve to prodje. Samo hrabro napreduser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada ste se navikli na ulogu roditelja?
26.6.2009 11:27:09   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, kad se malo oporaviš, počni da odvajaš vreme za sebe. Izađi sa mužem, drugaricama, kafeniši, tračari... Nije beba jedina stvar u tvom životu, a centar sveta će ti biti uvek i zauvek! Što više aktiviraj druge ljude da ti pomažu oko bebe, nek se beba navikne na njih...i nemoj da te grize savest zbog toga. Tako će ti biti lakše, a i to što si majka ne znači da si samo i jedino ti zadužena za bebu...



Ja to nisam uradila, a trebala sam. user posted image




E Tasho kazu da sve majke tu grese user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here