|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.6.2009 22:26:09   
eugenija
Do kada treba biti oprezan sa bebinom glavicom u smislu podržavanja glave sa zadnje strane?

_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.6.2009 22:44:53   
Dora
dok bebica ne počne sama da drži glavu, sigurno i čvrsto. Sigurno bar 3-4 meseca... valjdauser posted image Ma, znaćeš to i sama, mame dobro upoznaju bebice i nauče da prate njihov razvoj. user posted image
Inače, jesi li ti malo bolje?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.6.2009 22:48:16   
eugenija
Baš me nervira to držanje glavice.. To sa lutkama nije bilo takouser posted image user posted image user posted image

Oporavila sam se skroz, hvala na pitanju. Sada sedim bez problem, ništa me ne boli, sva sam kao nova, hvala Bogu!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
28.6.2009 10:46:53   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image EUGI, ko nova mama.......

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
28.6.2009 10:55:15   
Anoniman
EUG, individualno je.

Moja drugarica je prestala da drži bebici sa mesec dana, ja sam malo duže držala, mislim nekih 3 meseca.

Procenićeš.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
28.6.2009 15:36:37   
Lu
Vidjećeš ako možeš da pustiš glavicu da se ne klati naprijed-nazad kao u krpene lutkeuser posted image
Šalim se malo ma znaćeš Eugi,beba će početi po malo sama da drži glavicu ali nesigurno u početku i naravno tada ćeš morati još da paziš ali prođe to uglavnom do 3 mjeseca sigurno.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
28.6.2009 18:53:45   
Didy
I ja mislim da je individualno. Kuma moja je držala do 6. meseca, već nas sve počela nervirati, a mi smo prestali vrlo rano, ne sećam se više tačno kad, jer je Stefan sam držao glavu. Sećam se da sam došla iz porodilišta i mm ga podigao na rame da podrigne, a on podigao glavu i gleda po sobi. Pridržavali smo mu glavicu kad ga uzimamo iz ležećeg položaja, a onda smo videli da se on sav ukoči kad mu podvučeš ruke i sam odigne glavu, pa smo prestali.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
29.6.2009 9:12:21   
oliveradj
Eugi draga ja sam mojoj bebici držala glavicu dugo mislim do 3. 4 meseca. Zabacivala je glavicu unazad jer joj se na porođaju okomotala pupčana vrpca. Pogrešno je što sam je jako dugo držala licem prema sebi umesto da su joj leđa bila oslonjena na mene. Posle je fizijatar pokazao da beba treba tako da se drži da jača vratne mišiće. Ubrzo posle toga je počela da drži glavicu sama. Videćeš sve je individualno ali nemoj panično da ga držiš da on uopšte ne mora da je pomera jer to nije ok, tu sam ja jako pogrešila.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
11.8.2009 23:56:38   
mrvica
i ja mislim da je individualno cerki smo vec posle dve nedelje mogli prestati da predrzavamo glavu ali me je bio strah a sad sa sinom koji ima mesec i po mi se cini da cu morati do 3 meseca toliko je lenj

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.11.2009 18:39:52   
eugenija
I na koncu, negde sa 2,5 meseca sam prestala da mu držim glavicu! user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.11.2009 18:56:50   
*Alexx*
Mi smo prestali vrlo rano - negde sa mesec i po pomalo, sa dva skroz.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.11.2009 19:11:34   
guppy RR
Nastavite debatu u ovoj temi, Handling ću brisati. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
27.11.2009 19:49:50   
Ellenica
Aleksa se po izlasku iz porodilista vrlo rano okurazio i hteo da sam drzi i pomera glavu gde on hoce.
Imao je mesec dana kada je sam drzao glavu, ali sam ipak pazila i moja ruka je uvk bila blizu, u slucaju da mu glava oteza.
bas je bio ambiciozan moj bebac.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
14.3.2010 23:32:23   
mejra81
Moja bebica jos uvek ne moze da iz lezeceg polozaja podigne glavicu...
Jako zabacuje glavu,vidim da se nesto pisalo o tome,a koliko je to zaista opasno i sta to znaci?
Kako postupiti sa tim? Zna li neko?

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 0:02:52   
sanji
Drži je naslonjenu leđima na tebe, tako će moći da vežba sama a ne može da zabaci unazad da se povredi! A možeš i da joj radiš vežbicu ono kad je staviš na stomak a pod rukice ispod grudi zadigneš peškirićem presavijenim i golicaš je po leđima! Nama je pedijatar pokazao tu vežbicu na prvoj kontroli i super je!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 8:22:17   
Anitaaa
uf ne znam...meni je Mateja u položaju na stomaku već sa mesec dana odizao glavu A držao je stabilno dok ga nosim sa 2,2 ipo meseca.Svi smo se čudili a l eto

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 8:27:57   
gagins
Meni je Sonja isto rano pocela sama da drzi glavicu,sa par nedelja,mi smo nju stavljali na stomak preko dana da spava pa je jako brzo naucila da okrece glavicu i da je dize da bi videla sta se desava oko nje!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 8:30:51   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: gagins

Meni je Sonja isto rano pocela sama da drzi glavicu,sa par nedelja,mi smo nju stavljali na stomak preko dana da spava pa je jako brzo naucila da okrece glavicu i da je dize da bi videla sta se desava oko nje!

Tako smo i mi iako su mi svi govorili da nisam normalna što ga stavljam na stomak...a ja kad sam pitala pedijatra rekao je da je to dobro i da će brže razviti vratne mišiće


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 8:45:31   
*Alexx*
Mejra, ni meni Andrej nije dizao glavicu, skoro do tri meseca. Ali čim je naučio da se prevrće sa leđa na stomak, situacija se promenila - tada je obožavao da bude na stomaku, i tako dizao glavu. Dok nije naučio da se prevrće - niti je voleo da bude na stomaku, niti je dizao glavicu. A inače je čvrsto držao glavicu jako rano.
Opusti se, bebe se razvijaju svojim tempom, a ako nešto nije u redu, pedijatar će primetiti i ili vas poslati na vežbice, ili vam pokazati da radite vežbice kod kuće user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 11:42:25   
mejra81
Hvala vam na odgovorima,nego ja nisam napisala da ona inace spava samo na stomaku
i odize glavu bas visoko,sad vec i grudi pomalo....Glavu je u nazad dizala skoro odmah,pa sve vise....
Zna ona da drzi glavicu pomalo,na primer kad je drzim uz sebe ledjima na moje grudi ne savija glavicu u stranu,drzi je pravo...
Mene zanima ovo kad lezi na ledjima pa je uhvatim za rucice da je podignem ona ni malo ne dize glavicu...
I to zabacivanje me brine,skroz se izvije u nazad,napravi kao most(valjda razumete sta hocu da kazem)user posted image
I kad spava,zabacuje glavu....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 12:37:51   
gagana83
Mejra,ne brini! Mala je ona jos.
Sad sam citala u knjizi "Sta da ocekujete u prvoj godini" da beba tek sa pet meseci "mora" da odize glavu kad je podignes u sedeci polozaj.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
15.3.2010 21:41:19   
mejra81
Nadam se da je tako....nego zabrinjava me to zabacivanje...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
31.5.2010 15:46:28   
LillyT
Prekopirano iz Spisak RR mama


IZVORNA PORUKA: LillyT

Trazila sam temu, ali ne mogu da nadjem. Do kada se pridrzava vrat kod bebica? Videla sam jednu bebu od dva meseca kojoj mama uopste ne pridrzava vrat (mala je Kineskinja, a zove se Marija i pravi je secer  ). Lara ce napuniti za koji dan dva meseca i jos uvek joj pridrzavm vrat. Da li je to ok? Ja sam stalno u tripu da mi dete zaostaje 



IZVORNA PORUKA: Nena81

Lilika postaces gora od OTI sa tim pitanjima 1000 zasto / 1000 zato
Pridrzavaj sve dok ne pocne ona sama tj dok ne ocvrsne.
Jel idete skoro na neku vakcinu ?
Eto prilike da pitas pedijatra sve sto te interesuje, a ako mislis da zaostaje il nesto sl trazi uput za sokobanjsku kod fizijatra, neka je pogleda.
Mada neznam zasto se tamo ne ide cak i preventivno, mi smo toliko pametnih stvari tamo naucili, sto mogu, i po meni bi trebalo, i zdrava deca da rade.



IZVORNA PORUKA: micketta

lillyt, i ja danici drzim vrat jos uvek.
je l' mi to sad vracas za onaj proliv kod beba? da se i ja sad malo tripujem?
ja sve kontam to tako treba do recimo treceg meseca




IZVORNA PORUKA: LillyT

Bila sam tamo, rekli su da je sve ok, radimo neke vezbice. A kada si ti prestala da pridrzavas? Zanimaju me vasa iskustva ovde. I stvarno su super u Sokobanjskoj, pokazali su nam neke vezbice i vidim da Lari prija da ih radi.
Mic, ja na proliv zaboravila E lakse mi je, Danica i Lara su generacija




IZVORNA PORUKA: Ellenica

Pa kad sam videla da sam može da je drži, ja sam prestala da mu pridržavam.
Ali uvek mi je ruka bila u blizini za "ne daj bože".
Ali u principu moraš jednom pustiti.
kad vidiš da nisi više neophodna ti se malo povuci, jači su oni nego što mi mislimo.




IZVORNA PORUKA: micketta

ali, kad? kad je to bilo, ellenice? drugi, treci mesec? mozes li da se setis?



IZVORNA PORUKA: maslinica

mi smo jos mali i drzimo vrat, ali primecujem kad je na meni kako vec sada lepo podize sam i okrec levo i desno. kad ga stavim na stomacici isto.

mi smo dali kapi malo pre, spavao je ukupno 30min i sad ga sveki nuna, grc, za grcom...ima li kraj vise?!




IZVORNA PORUKA: LillyT

To i mene zanima. KADA? (koji mesec) Ne drzim joj uvek, okrece se ona i lepo ga drzi, ali moram da budem na oprezu. 



IZVORNA PORUKA: Nena81

Ne secam se bas ali ajde orjentaciono mislim posle III meseca, mozda cak i malo kasnije. Al sto kaze Ellenica uvek bude ruka tu za ne daj boze .



IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: LillyT

To i mene zanima. KADA? (koji mesec) Ne drzim joj uvek, okrece se ona i lepo ga drzi, ali moram da budem na oprezu. 


ja mislim da tk sa puna 3 meseca to mozes ocekivati, kad se sama pocne dizati na rukice i drzati vrat..




IZVORNA PORUKA: Nedja

LillyT, između drugog i četvrtog meseca bi trebala da drži glavu, retka su deca koja već sa dva čvrsto drže glavu, kao i ona koja sa 4 to ne mogu, ali sve je to ok...oko trećeg je za očekivati da možeš da odmakneš ruku kad je držiš






_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
31.5.2010 15:50:33   
micketta
mene sad zanima da li se mejrinoj bebi sredilo to zabacivanje...

_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: "Čuvanje glavice" kod malih beba
31.5.2010 15:52:48   
*Alexx*
Tu je mejra, valjda će videti user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here