|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 10:21:07   
Nanica1
Moj Alex ima 6 meseci i par dana. Pre mesec dana smo poceli sa uvodjenjem cvrste hrane. Prvo je to bilo po malo tek toliko da se upozna sa novim ukusima a sada imamo termin kada papamo kasicu(oko 14,30h). Posle kasice on uvek moze da sisa, ponekad je to skroz malo a ponekad vise... Dokle bi trebalo da to tako ide i kako u stvari detetu zameniti sisanje sa cvrstom hranom?


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 10:25:48   
sanji
Ja sam mojim curicama samo u početku dok smo probali kašice davala mleko posle toga! Čim sam procenila da su dovoljno pojele čvrste hrane prestala sam! Ponudim ih čajem ili vodom posle obroka a mleko tek kad stvarno ogladne!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 10:27:36   
Nena81
ja sam sinu od prvog dana zamenila obrok
kolicinski je jeo dovoljno, tako da po mome nije bilo potrebe da siki
na kontroli u DZ merenje je pokazalo da napreduje i vise nego dobro tako da sam nastavila tim putem
e sad malecka je zekila nije htela da prihvati kasice pa smo s epreganjali do skoro 8-og meseca dok nisam morala da prekinem dojenje
i ona je pocela sve da jede kao popisna komisija
mleko sad pije samo uvece pred spavanje, jer je jutarnje sama izbacila budi s etaman za dorucak onaj pravi slani


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 13:05:55   
Nanica1
Ma i ja mu nisam davala u pocetku ali je on sam trazio posle 1h! Sta da radim? Da mu ponudim vodu/caj iliuser posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 13:15:05   
sanji
Ponudi mu vodu ili čaj! Ako pojede dovoljno kašice ne bi trebalo otprilike narednih 3 sata da jede!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 13:30:38   
Nanica1
Probacu i to mada on odbija da pije bilo sta sem mleka!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 13:34:07   
sanji
Kada beba krene sa čvrstom hranom trebalo bi da pije i druge stvari sem mleka! mislim konkretno na vodu i čaj! Mleko je hrana a posle čvrste hrane im treba tečnost!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 17:19:27   
Nanica1
Evo npr.danas sam mu napravila zitarice i u to dodala malo kasice od jabuke i kruske. Pojeo je otprilike polovinu i poceo da brljavi. Posle sam mu dala jos malo i ostalo je jedno 3 kasicice... Posle pola sata htela sam da ga uspavam ali je poceo da vristi pa sam mu dala da sisa misleci da ce povuci par puta i da ce to biti to kad ono poceo da jede ko da nikad nije nista u usta stavio pa se kasnije ispovracao!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 17:20:21   
Nena81
Eto  vidis znaci bilo mu mnogo
to je samo navika da se uspavljuje uz siku


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 18:19:14   
Nanica1
Ma ne! Nije se on uspavao uz siku i nikad ga ne uspavljujem uz siku nego je posle jela a pred spavanje povracao... To je pokazatelj da mu je bilo mnogo ali kako da mu izbacim podoj?
Jedno vreme je bas lepo poceo- najede se, ja mu ponudim siku, on povuce par puta i to je to! Medjutim, ne znam zasto se ponovo "navukao"?

Jednostavno ne zelim da mi dete gladuje a sa druge strane ne znam kada mu je dostauser posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 18:27:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica1

Dokle bi trebalo da to tako ide i kako u stvari detetu zameniti sisanje sa cvrstom hranom?





Ja nisam već dojila kada sam uvodila čvrstu hranu, ali pio je ad mleko.
Mišljenja sam da bebi prosto posle čvrste hrane daš vode, a ne da sisa, i završena priča.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
7.7.2010 22:20:34   
sanji

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Evo npr.danas sam mu napravila zitarice i u to dodala malo kasice od jabuke i kruske. Pojeo je otprilike polovinu i poceo da brljavi. Posle sam mu dala jos malo i ostalo je jedno 3 kasicice... Posle pola sata htela sam da ga uspavam ali je poceo da vristi pa sam mu dala da sisa misleci da ce povuci par puta i da ce to biti to kad ono poceo da jede ko da nikad nije nista u usta stavio pa se kasnije ispovracao!

Pa mnogo mu je to! Ako je pojeo skoro sve što si spremila definitivno se najeo! U tom slučaju probaj da mu daš vodicu ili čaj ( moje ne vole čaj ali ih prevarim sa voćnim hipovim i to mlakim ne toplim- valjda misle da je sok ) ili probaj da mu podvališ dudu! Ja sam moje navukla da se uspavljuju sa dudom i nema frke za uspavljivanje! Po meni je gore da se prežderava nego da bude čak i malo gladan! Svakako će izdržati do sledećeg obroka!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
8.7.2010 8:42:31   
Nanica1
Probacu razne varijacije, danas je novi dan pa cemo opet pokusati! Moracu i ja neki vocni caj da nabavim, mozda ce hteti!Sada mu dajem Milupa od komoraca, pio ga je prvi put kad sam mu dala a sada nece!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
11.7.2010 9:50:43   
Olga75
Mariji sam " podoj u podne " zamenila cvrstom hranom oko sedmog meseca tj. tada je pojela lepu kolicinu , kao za rucak , posle obroka sam joj davala da siki jos jedno mesec dana a onda sam jednostvano ukinula. Nisam je vise nudila sikom nego vodom ili sokicem . Bunila se par dana i posle je lepo navikla. Uzela bi par gutljaja i zaspala. Probaj da jednostavno ne das, on ce plakati i buniti se ali ce na kraju prihvatiti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
11.7.2010 23:11:22   
sanji

IZVORNA PORUKA: Nanica1
Sada mu dajem Milupa od komoraca, pio ga je prvi put kad sam mu dala a sada nece!

Moje nisu prihvatile ni jedan čaj do ovog voćnog a njega im dajem tek od punih 6 meseci! Ali stvarno je prijatnog ukusa kao sokić!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sisanje posle cvrstog obroka
3.1.2015 17:10:15   
New Mom
Ja se rukovodim da prvo sisa pa onda cvrsta hrana. Tako nema vrdanja da brljavi odrok jer je ceka sika posle.
A ionako se bar u pocetku samo upoznaju sa novim ukusima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here