|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:34:05   
Anoniman
U jednoj drugoj temi smo krenule priču o ovome i naletele na različite komentare.

Opšte je oznato da majka može izmlazati mleko i čuvati ga u frižideru 24h. Ono bude, naravno, hladno.

Kako ga grejete?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:35:48   
guppy RR

U porodilištu i školici su nam rekli da se majčino mleko greje isključivo na sobnoj temperaturi i pod mlazom tople vode. Nikakva mikrotalasna, nikakvo prokuvavanje.

Mleko koje se čuva u frižideru ili zamrzivaču (može i to, verujte) prvo se utopli na normalnu sobnu temperaturu, a onda stavi pod mlaz vruće vode (flašica) i to je to.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:36:38   
gagins
Flasica se stavi u vrelu vodu,ugreje se brze nego sto se zagreje ringla na sporetu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:37:17   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U jednoj drugoj temi smo krenule priču o ovome i naletele na različite komentare.

Opšte je oznato da majka može izmlazati mleko i čuvati ga u frižideru 24h. Ono bude, naravno, hladno.

Kako ga grejete?



Opste poznato user posted image

Ja sam jos uvek duduk za bebe (i sve sam veci od kada vas citam), sta fali da se zgreje na grejacu ili u mikrotalasnoj?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:40:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT



Opste poznato user posted image



Pa opšte poznato kada ti kažu u školici ili kada ti kaže patronažna. Do tada nemaš pojma. user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:41:01   
Anoniman
Ja sam flašicu sa mlekom potapala u džezvu sa vrućom vodom. I meni su rekli ne prokuvavati, niti grejati na ringli ili u mikrotalasnoj. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:41:57   
gagins
Ne bih ti znala reci zasto,ovako smo ucili u skolici,tako mi je rekao i pedijatar,a i patronazna.Cak i sestra koja je u drugom kraju Srbije isto tako radila po savetu lekara(iako postoje one razlike u misljenju kod mnogih stvari).

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:45:58   
LillyT
Pa ja verujem da je mleko koje beba sisa neke sobne temperature, tako da mu nekih 10 sec u mikro ili ne znam vec koliko na grejacu ne bi skodilo. Mada, ako ljudi pametniji od mene kazu da se ne dogreva, onda valjda oni znaju zasto, a nije na meni da pametujem user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 10:47:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR


ili zamrzivaču (može i to, verujte)




O ovome više u temi Pohranjivanje majčinog mleka KLIK

A iz te teme, nekoliko postova na temu grejanja mleka:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Eh da, negde (nemam pojma gde...možda u temi novogodišnje noći ) sam pročitala da je neko pisao o prokuvavanju majčinog mleka! Moram da kažem da su meni rekli da se to ne radi. Da se majčino mleko greje tako što flašicu staviš pod mlaz vruće vode, pa sam ja to preformulisala u "sipaj vrele vode u lonac i ubaci flašicu sa mlekom". Čak nisam ni u mikrotalasnu stavila.


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Istina, istina, istina!!!!
Kažu, da se belančevine i druge tvari u mleku tako preoblikuju, raskidaju...
Majčino mleko se podgreva tako, da se prvo ostavi na sobnoj temperaturi (ako je iz zamrzivača), a onda se podgreva vrućom vodom (mlaz, činija, kako god...)



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam mislila na mleko iz frižidera ne iz zamrzivača, zato sam preskočila onaj deo sa sobnom temperaturom.


IZVORNA PORUKA: andrijana

Ja sam negde procitala da mora da se prokuva ali nisam to uradila nikad. Mislim da je pametnije da se podgreje.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni je patronažna baš naglasila da mi ne padne na pamet da prespem svoje mleko u lonče i podgrejem da, nego da mora onako pod mlazom vode... kao što sam već pisala.


IZVORNA PORUKA: guppy RR

ne, ne.. nikako prokuvati.





(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako grejete svoje mleko?
29.12.2009 12:17:48   
*Alexx*
Čuvala sam ga u frižideru, grejala u grejaču.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 11:22:47   
Anoniman
Kako čuvati majčino mleko?
Majka svoje mleko može da sačuva i da ga koristi kada zatreba. Koliko dugo i na koji način se ono može čuvati?

Kako obezbediti obrok za bebu.

Vaše mleko možete da sačuvate i koristite ga kada zatreba. Čuvanje započinje postupkom izmlazanja - ručno ili pomoću pumpice (ručne ili električne). Pumpice za izmlazanje su odlične, jer se mleko direktno sakuplja u sterilnu bočicu koja ide uz pumpicu, pa nema kontaminacije iz spoljne sredine. U takvim bočicama može da se odlaže i sačuva do obroka, piše portal "Yumama".

Gde i koliko dugo se mleko može čuvati

Majčino mleko može da se čuva u sterilnoj, zatvorenoj posudi na temperaturi od 18 do 20 stepeni, i to 24 sata. Ako se stavi u frižider, može da stoji na temperaturi oko četiri-pet stepeni do 72 sata. Ukoliko se zamrzne, i to na minus 18 do minus 20 stepeni, može da se čuva i do četiri meseca.

Kako ga podgrejati

U svakom slučaju, majčino mleko može da se koristi samo ako je ispravno čuvano, odnosno zamrznuto. Hladno mleko se podgreva u toploj vodi (kupki) ili grejaču, dok se ne postigne temperatura pogodna za konzumiranje. Zamrznuto mleko treba odmrznuti na sobnoj temperaturi, pa tek onda podgrejati u toploj kupki ili grejaču. Jednom odmrznuto, više se ne zamrzava.

Nikada majčino mleko ne podgrevajte direktno na plotni ili u mikrotalasnoj pećnici.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 15:13:02   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Gde i koliko dugo se mleko može čuvati

Majčino mleko može da se čuva u sterilnoj, zatvorenoj posudi na temperaturi od 18 do 20 stepeni, i to 24 sata. Ako se stavi u frižider, može da stoji na temperaturi oko četiri-pet stepeni do 72 sata. Ukoliko se zamrzne, i to na minus 18 do minus 20 stepeni, može da se čuva i do četiri meseca.



Hm....meni su rekli da majcino mleko ne sme da stoji duze od 2h na sobnoj temperaturi, u frizideru moze da stoji max 48h, a u zamrzivacu (ja mislim, ali nisam za to sigurna vise) 6 meseci (a moguce i da je 4, toga se ne secam jer nam nije duze od mesec-dva stajalo).
Cuvala sam ga u onim plasticnim, sterilnim casicama za urin. To sam videla u porodilistu, jer su mi to donosili da bi mojemleko davali bebi nocu, kada ih ne donose na podoj.
E sad...ajde jos nekako, 48h ili 72h u frizideru, ali 24h na sobnoj temperaturi nema sanse. Mislim da je mleko lako kvarljivo.
Kada smo isli napolje ponekad sam ga nosila u flasici, ali u onoj termos torbici ISKLjUCIVO.
Grejala sam ga u grejacu za flasice. Nikada ga nisam ostavljala da se odmrzne na sobnoj temp, vec bih ga grejala u posudi sa toplom vodom dok se skoro ne odledi, a onda zagrejala u grejacu za flasice.
Meni je patronazna sestra rekla da NE SME da se odledjuje na sobnoj temperaturi jer to postepeno grejanje dozvoljava bakterijama da se razvijaju.
I ko ce ga sada znati. Ja se nisam nesto dodatno raspitivala, jer mi je sve to tako delovalo logicno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 17:21:07   
Anoniman
Leki, potpuno si u pravu i za odmrzavanje i za ostavljanje na sobnoj temp. toliko dugo. NISTA ne bi smelo da se odmrzava na sobnoj temperaturi, vec da se sto pre odmrzne, i po mogucnosti dovede to tacke kljucanja,sto kod majcinog mleka verovatno nije pametna ideja,  radi unistavanja svih bakterija koje bi se mogle razviti u procesu odmrzavanja. Na sobnoj temperaturi nikada ne bih drzala nijedno mleko duze od 2 sata, jer je to blizu idealne temperature za razvoj vecine mikroorganizama.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 21:27:12   
Leki 77
Jao Nedja, HVALA TI!!!!!! Ja malo-malo virnem u ovu temu jer se ceo dan psujem koji sam idiot da nisam proverila to sa odledjivanjem mlekauser posted image
Uh.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 21:31:58   
Verus
Meni su rekli (a i kaze u knjigama za negu bebe), da se mleko mora staviti odmah u frizider, i tu moze da se cuva do 7 dana.  3 meseca zamrznuto, sa tim da se moze odmrzavati tako sto ce se staviti u frizider (danas za sutra) ili odmrznuti pod mlazom tople vode, nikako u mikrotalasnoj..

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 21:40:57   
Anoniman
Nema na cemu leki. Problem je taj sto, ako mleko nije POTPUNO STERILNO kada se zamrzava, a to je tesko postici, pogotovo ako ide iz frizidera u zamrzivac, desava se sledece-zamrzavanjem se bakterije ne unistavaju,bar vecina njih, niti se njihova struktura razara. One "spavaju". Ako se mleko sporo odmrzava, ima vise vremena za njihovo "budjenje", i razmnozavanje, koje je ustvari i opasno, jer one prvobitne bakterije mleka nisu, svakako ih beba unese u sebe.
Verus, ok je u vreloj vodi, jer se mleko tako brzo odmrzne. mikrotalasna unisti dosta sastojaka koji su vazni, ali bolje i tako nego ostaviti na sobnoj temp.
Za frizider ne znam provereno, ali logicno mi je da moze, jer tako bakterije nemaju svoj optimum za razmnozavanje, vec su opet na temperaturi koja im ne pogoduje.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 22:06:07   
Verus
Ja sam bas dosta citala o tome, jer cu nazalost, izgleda na posao kada ona bude 7 nedelja stara, pa cu morati da izmlazam, i drzim u frizideru na poslu, pa u termos torbi nosim kuci, pa opet u frizider, da bi onda ona imala sta da jede sutradan dok ja radim....Tuzno ali sta se moze, moram da izguram sve to sto duze mogu bar tih 6 meseci....

A i za meso, kazu da je bolje odmrzavati polako u frizideru nego onako, preko noci u sudoperi...a ja bas tako radi, ali meso se ipak pece i termicki obradi, dok mleko ne, ili bar ne do te mere...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako grejete svoje mleko?
5.2.2010 22:16:11   
Leki 77
I meso jedemo mi, sa potpuno formiranom crevnom florom, a malo bebce...

< Poruku je uredio Leki 77 -- 5.2.2010 22:19:18 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako grejete svoje mleko?
21.3.2010 7:41:22   
Anoniman
Evo je Oti temicauser posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here