|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   EEG kod beba
26.1.2009 18:34:15   
andrijana
Da li je neko vodio bebu na EEG snimanje?

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: EEG kod beba
26.1.2009 19:20:35   
Anoniman
Ne znam šta je EEG snimanje... user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: EEG kod beba
26.1.2009 19:24:11   
andrijana
Znam da se neko cudo stavlja na glavu i da beba mora strogo da miruje. Ja nemam pojma sta je to i cemu sluzi.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: EEG kod beba
26.1.2009 19:37:24   
Anoniman
Elektroencefalografija je posebna neurofiziološka metoda koja registruje moždanu električnu aktivnost preko elektroda smeštenih na poglavini (što je najčešći vid korišćenja) ili unutar moždanog tkiva (što se koristi u preoperativnoj pripremi bolesnika sa epilepsijom). Rezultujući dijagram je poznat kao elektroencefalogram (EEG) koji je, ranije, preko posebnih pera osetljivih na izmenu napona, iscrtavan na papiru, a u sadašnjici češće zastupljen u vidu digitalnog crteža korišćenjem računara.
Izvor: stetoskop.info

user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: EEG kod beba
26.1.2009 19:46:20   
andrijana
Jojj...

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: EEG kod beba
26.1.2009 23:52:15   
Anoniman
Ne razumem zašto vas šalju na to??? user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: EEG kod beba
27.1.2009 12:26:49   
andrijana
Stvarno nemam pojma jer nam je deciji neurolog rekla da idemo da proverimo sve,iako je s njene strane sve u redu,ali radi nase sigurnosti,bolje je da odradimo te analize. Ona nije nista primetila da ne valja ali bolje da uradimo pa ako nesto,ne daj Boze nije u redu,na vreme ispravimo. Mi smo svi u bunilu jer ne kapiramo sto se sve to bebama radi.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: EEG kod beba
27.1.2009 12:30:38   
Anoniman
A da se prethodno posavetujete sa još nekim lekarom? Na tom sajtu sa kog sam skinula šta je taj EEG uopšte sam videla kako izgleda ta kapa... ne znam kako ćeš to da staviš bebici na glavu. user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: EEG kod beba
27.1.2009 12:33:40   
andrijana
Treba da je vodimo kod decjeg lekara jer jos nismo primili drugu vakcinu,bas zbog odlaska decijem neurologu,ne znam kakve veze ima... Elem,sutra idemo pa cemo videti jer idemo kod nase doktorice,ako ona zna o cemu se radi.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: EEG kod beba
1.2.2009 19:03:16   
prase
Čekaj, čekaj - a što ste uopšte išli kod neurologa? Mislim, ako je sve u redu, onda je sve u redu pa se ne ide ni kod neurologa a kamo li na EEG. Ja sam bila na tome kada sam imala 22 godine i nije neki problem (ništa se ne oseća, ne boli, samo ležiš i čekaš da vreme prođe), ali mora apsolutno da se miruje. Nije mi jasno kako planiraju da beba apsolutno miruje?! To su tako sitna podrhtavanja koje beleži aparat, da bi samo mali cim glave napravio čudo na nalazu... I što sad to, ako hoće da budu sigurni u vezi nečega, bolje da pošalju bebu na UZ (mi smo vodili Uroša, trebalo bi da miruje ali dosta kraće i ne baš apsolutno), valjda se tamo vidi sve što im treba (posebno obzirom na to da bebe imaju fontanelu pa je mozak "na izvol'te"). Stvarno sam zapanjena, ni sanjala ne bih da bebe idu na EEG...

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 8:43:35   
jabudic
Mi sjutra idemo na EEG.
Zanima me samo, iz iskustva ovih koji su bili, kako uspavati dijete, da spava baš tada.
Rekli su nam probudite ga rano, ne dajte mu da spava preko noći, itd, ali mi do PG imamo sat i po, on će zaspati u autu user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 13:20:12   
Rivana
Da li skoro neko radio EEG? Iskustva?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 14:56:52   
jabudic
Za kad vam je zakazano?
Evo reći ču ti ja sjutra..

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 15:00:43   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jabudic

Mi sjutra idemo na EEG.
Zanima me samo, iz iskustva ovih koji su bili, kako uspavati dijete, da spava baš tada.
Rekli su nam probudite ga rano, ne dajte mu da spava preko noći, itd, ali mi do PG imamo sat i po, on će zaspati u autu user posted image

Uh, ne znam kako da ti pomognem. Ja sam radila to u osnovnoj zbog stalnih gavobolja, a jednostavno nisam spavala tokom noci. Do bolnice mi je trebalo oko pola sata plus cekanje. Jednostavno su me stalno budili, pricali, zvali.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 15:02:31   
Peace*
Nemate kod koga da budete noć pre toga pa da ne morate da putujete? Ja bih sigurno nešto tako smislia, pa taman i najmila sobu u hotelu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 15:06:20   
jabudic
Pa imali bi, ali nismo tu opciju razmatrali, jer N ima sjutra neku predstavu u vrtiću i baš se raduje, pa ne bih njegov život da remetim zbog tog snimanja.
Mislila sam ostavimo ga u vrtić i idemo...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 15:30:21   
Olga75
i ja sam EEG posle noci nespavanja radila kad sam bila velika , sto kazu dzedzila sam celu noc , cim sam stigla odmah su mi stavili onu "kapu "i mislim da sam zaspala pre nego sto sam legla
a kako malo dete animirati celu noc , jooj ne znam user posted image
idite napolje , gledajte svetla , zvezde , budi ga
uf tesko je to

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 17:53:00   
Rivana
Mi treba tek da radimo, ali u budnom stanju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: EEG kod beba
9.10.2014 18:10:24   
Rivana
Tek treba da nam zakazu hteli za sutra ali je prehladjen pa odlozili dok ne ozdravi.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: EEG kod beba
13.10.2014 10:26:05   
Rivana

IZVORNA PORUKA: jabudic

Za kad vam je zakazano?
Evo reći ču ti ja sjutra..

Jeste li isli? Kako je proslo?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here