|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:01:54   
Iwana87
Znam da smo na hiljadu mesta pisale o tome ali trazim temu i nisam nasla.
Ima nas dosta koje smo celog dana ili nedelje apsolutno same bez icije pomoci.Snelle,Anck mi prve padaju na pamet.Juce sam izgubila stpljenje.Sele,iskulirala,trudila se da se sabere,i krenula iz pocetka.Kako uspevate,kako se borite,ima li neko magicno resenje?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:07:39   
isidora88
ja sam sama po 15-ak dana,prvi put kad je mm otisao od kad sam se porodila sam crkla od umora,mateja je tad sisao na sat vremena,budio se hiljadu puta,ja nisam stizala ni da jedem ,ni da spremim stan,kupanje mi je postalo trauma jer je on jako vristao ali sada je uzivanje,stan mi je sredjen,mateja spava celu noc,obozava da se kupa,ma skroz drugo deteuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:26:52   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Kako uspevate,kako se borite,ima li neko magicno resenje?



Magično rešenje? Sad kad je lepo vreme napolju smo što duže, tj. dok se ne premori, pa posle odspava dobru turu user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:41:05   
Iwana87
Kod nas je neko glupo vreme evo skoro 10 dana,i samo na kratko izlazimo.Napolju bi se ljuljao,setao,ima vec neke zanimacije i miran je.Ovako,celog dana u kuci.Juce sam bas mislila na ovu temu,siznula sam oko hrane.Dorucak je trajao od pola devet do petnest do deset!Ali je pojeo,onda je rucak poceo oko pola tri.Pisala sam vec da treba da ima nesto u ruci,da idu reklame i onda opet zeza,vuce se da izadje iz stolice.Kako se smiris kad si na ivici?Ja sam viknula na njega pre par dana,na sta se on rasplakao.user posted image Fizicki mi nije strasno,ali psihicki vise ne mogu.Ruzno ili ne meni treba odmor od deteta.
Isidora Matej je mali,bilo je i meni nekad svasta moguce,sad ne mogu da ga ostavim ni 5 minuta da se on ne dernja.Nece u ogradicu,jer mu je to kao zatvor sad kad hoda,a ne smem da ga ostavim samog u sobi kad nesto radim ili odem do vc-a.Scena juce,sredim njega,pa ja sednem da doruckujem,on sve vreme kenka,kao da sam otisla ko zna gde,sedim na metar od njega.Presedne mi dorucak,ma sve.Ruzno zvuci kad ovako pricam.super je on samo ja malo pucam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:42:12   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Kako uspevate,kako se borite,ima li neko magicno resenje?



Magično rešenje? Sad kad je lepo vreme napolju smo što duže, tj. dok se ne premori, pa posle odspava dobru turu user posted image




I meni ovo uvek pomogne!user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:48:35   
Anoniman
Ja evo radim ("kao"-malo malo pa bolovanje) već četvrti mesec.... Bilo mi je jako teško u startu, posle smo se super organizovali i vreme mi je sa njim letelo. E sad ovih dana, kad završimo sami - to je uglavnom jer je Miša bolestan, znači u četri zida i leči boleštinu... A on njače k'o žigosano magare.... Što ti kažeš Iwana87 nije toliko fizički teško, koliko psihički. I onda kad nazovem mm da mu se izjadam kako mi teče dan, on samo saseče razgovor -a ajde posle ćemo, u gužvi sam! A ja tek onda da flipnem!user posted image
Inače, vikendi kad je Miša dobro, a mm radi mi extra provodimo vreme i ništa mi nije teško.

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 11:53:58   
Iwana87
Mene smorilo ovo vreme.dosadno je meni u kuci a na njemu.I to sto mm dolazi sad kuci oko pola 8-8,a on u 9 spava,malo se vide,tad je mihajlo vec uzasno nervozan,nije za igru ni za sta.Sinoc je prvo mene odvalio za bradavicu(inace me ne grize)onda ga mm uzme da ga smiri,njega nogom sutne megju nogamauser posted image Sad mi smesno sinoc smo se zezali ostacemo invalidi.Elem,samo mi treba malo vise slobodnog vremena,ili u prevodu da mm ranije dolazi kuci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 12:02:48   
Snelle
Ivana, kažu da kada dodješ do ivice živaca odeš u drugu prostoriju, tj. pomeriš se od deteta da bi se malko smirila i došla sebi, pa se onda vratiš. Nek otplače malo ako te nema, bolje nego da posle celog dana budeš nervozna mama. Bila sam i ja sto puta u fazi: "Ne mogu više i treba mi odmor" i pucala....onda se saberem i nastavim dalje. Probaj da mu priđeš smireno, definitivno je tačno da se svako naše (ne)raspoloženje reflektuje i na njih!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 12:09:59   
IVA 11
Ivana, ja sam sa sinom vecinu dana sam, pogotovo u zadnjih nekoliko nedjelja, oko 20, 21 h mi dodje muz, a Luka tad vec uveliko spava, prakticno se i ne gledaju. Sve sa bebom prolazim sama. Tu mi je i majka, ona mi pomaze koliko moze... Ja sam napolju duze vremena, setam sa majkom, kumom, drugaricama, onda sve sama radim-obaveze oko kuce i higijene...trudim se da tacno dodjemo pred Lukino kupanje i ide na spavanje. A kad smo kuci-teze je, milion puta treba da se uspava(a dok se nije razbolio spavao je sam), nervozan je a i ja sa njim...Ne stignem ni da jedem jer on hoce paznju, place iz mozga dok odem do wc-a, ne moze da dise bez mene, i to je pomalo pocelo da mi smeta jer i ja imam dusu! Tad kad zavrsim obaveze idem da ucim. Tesko je i meni, i mnogo sam nervozna jer se trudim sama da sve postignem. Tako da je dobro dok sam jos normalna. user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 12:28:30   
Iwana87
To bas mene interesuje,sta vi radite,kako podnosite.Lepo je znati da nisam jedina "luda"Meni je najteze da ga pustim da tako vristi.Ako odem u vc sto ti kazes strasno,ako se okrenem da operem sudove isto,i stalno neke tenzije.Jednostavno on trazi paznju sad stalno a meni treba malo odmora.Sad ce praznici pa cu malo da napunim baterije.Ja se lepse osecam kad znam da smo uradili nesto konkretno tog dana ako on i pokenka malo.Ako nam se ceo dan svrti oko rucka,prljavih pelena i hranjenja onda mi je bas bezveze.Nekad mogu da izdrzim njegovo njakanje,kad znam da je to ono sto mora da se odradi a ima dana kad mi je prosto sveuser posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 12:37:22   
Anoniman
Ako posluži vreme- doručak i odmah napolje. Čujem se sa drugaricama koje imaju klince i igranjac do ručka, na ručak kući, pa uspavljivanje (i na silu ako treba user posted image ), a dok on spava ja po kući pohvatam šta se mora. U šetnji dok smo obavim šoping i tako... Popodne, ako je vreme i dalje ok opet napolje, ili kod mojih, ili kod nekog na kućno druženje, i nekako prođe dan.
Ako je vreme ružno - doručak, pa onda pustimo muziku i usisavamo nas dvoje user posted image On obožava usisivač, tako da se usisavanje nekad oduži i sat-sat ipo (na 50kvm), eventualno ako je miran, dam da se igra sa štipaljkama dok ja pristavim ručak ili i on uzme neko lonče pa zvoni bar pola sata po kući, ili nameštamo krevete u spavaćoj sobi isl. U svakom slučaju, ja ga u sve aktivnosti uključujem, ako se kupam i on ide u kupatilo samnom, i tako bukvalno od rođenja user posted image I on se tako naučio, a ako je dobro (ako nije bolešljiv) na sve pristaje i super sarađuje user posted image

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 12:40:16   
Iwana87
user posted image Ja sam moje dete sad vodila do baste,izgazi mi covek krompiruser posted image Kad smo sadili dali mu drsku grabulje,koju nema teorije da podigne ni pomeri,jako duga,on u koicima nesto cvrkuce.Ma napolju je milina ali po kuci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 14:44:23   
Trbica
Da vam se pridruzim, i ja sam sama uglavnom. Dva puta godisnje odem do mojih roditelja sa bebom i tad se odmorim malo od deteta. Bas sam se zalila pre koju nedelju da ne znam kako vise da je vaspitavam jer ova faza je bas teska kod nje. Ona je i ovako tvrdoglava i besna do bola a sad je vec nemoguca.
Ako je lose vreme i sedimo kuci mogu samo da molim boga da se slucajno ne iznarvira onako sama od sebe jer ako se to desi onda ne prekida da stenje do iznemoglosti i nisacim joj ne mogu odvuci paznju. I onda ceo dan bude kmekava i nista joj nije po volji.
Kada smo napolju onda je divna tako da je nama u ovom perijodu to spas.
Poslednjih meseci je ne interesuju igracke uopste, hoce po malo da se zaigra nekim slikovnicama, da joj pokazujem i pricam sta je sta. Da ih lista i to je to a to kratko traje. Pravim joj sama zanimacije od flasa i kutija i nekih dzidzabidza to kao upali na kratko. Ne interesuju je ni plisane ( sem da spava sa njima)ni na baterije. Imate li neki savet u vezi igracaka? Sa cime se vasa deca zanimaju pa da probam sa tim...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 14:50:09   
Iwana87
Sa svim sem igrackama.A to sam najmanje zelela.Hoce moj mobilni,daljinski tastaturu,sve same stvari koje nisu za njega.Igracke na par sekundi  i toliko.Kad vec puknem dam mu nesto od tih "zabranjenih" stvari i svesno pravim ogromnu gresku.

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 14:56:22   
azdajica75
Trbice,ja se sećam kad je moja mala bila u tom dobu da se zabavljala slaganjem stvari,znači imali smo neke krpe i majice stare ,samo za nju,i ona ih je nosala iz sobe u sobu,ređala kao po krevetu,pa kao u ormar i tako po sat ,dva,kao ona nešto slaže,imam čak i sliku kako ređa krpu na krpu na našem bračnom krevetu user posted image .Kad završi pokupim sve u jednu kesu i sutra ponovo.
Takođe,vidim da i druge mame to praktikuju,uključivala sam je kao u kućne poslove,npr ja perem sudove a njoj dam plastične čaše i maramicu,pa kao i ona pere,pa smo imali mali usisivač,pa je krpom kao brisala radijatore ,pa smo nameštali krevet i tako...ona se zabavlja,ti stvarno spremaš i svi srećni i zadovoljni.
Eto,nadam se da bar nešto od ovoga upali user posted image

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
18.4.2011 14:58:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:05:56   
Trbica
Potpuno istouser posted image i isto kad odlepim dam joj svoj mobilni samo da je ne slusam vise. Jedino sam za komp izricita. Procice ih valjda vec jednom. Posto ima 1000 igracaka koje se samo vuku okolo jer ih ja vadim iz kutije u koju one nece ni da pogleda, pocela sam da ih skalanjam na ormar i posle nekog duzeg perioda joj ih vratim. To pali na par dana pa posle jovo nanovo.
Uzmem neke kocke npr. da slazem da bih je naterala da se zajedno igramo, ja kao sklapam on gleda 3 sekunde i pocne da me udara i da razvaljuje to sto sam napravila, kad ga rasparca okrene se i ode. Ne kontam tu agresivu i nestrpljenje. Ne znam kako da kanalisem to.
Isto kad hoce da joj crtam nesto, donese mi papir i olovku, ja taman napravila krug, hocu sunce da joj nacrtam, ona pocne da treska po tome i uzme olovku i zavrljaci je?!? Ne znam, ne razumem...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:16:19   
*Alexx*
Sad ću da rizikujem da budem popljuvana, ali: čekajte, žene, vi očekujete od dece ispod dve godine dana da se ponašaju "zrelo"? Pa deci je najveća zabava sve ono što mi radimo - računar, mobilni... Najviše vole da ruše ono što mi složimo, sve je to NORMALNO. Vide da mame provode vreme za računarom pa hoće i oni. Sve je to OK. Pa ne mogu oni tako mali da se igraju po pola sata sami, retko koje dete (beba) to radi.
Izmišljaš svašta, malo jedno, malo drugo, malo treće, pa poludiš, pa probaš četvrto... Da se razumemo, ja i dan danas imam problem sa detetom od skoro 20 meseci jer ga ništa ne zadrži duže od 5 min, i jedva sam dočekala ovo lepo vreme da možemo da budemo napolju.
Mislim da previše očekujete od svojih beba user posted image Ne zamerite user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:20:00   
Jeca*
Alexx user posted image
ja sam luki davala sve! ali bukvalno sve, u granicama normale i uvek uz moje budno oko. I dete mi nije ostalo zeljno nicega. Danas zna da nabroji sve delove kompa, sam bira na youtube-u sta ce da gleda....sedi pomalo pa nastavi da se igra. Normalno je da decu privlaci komp. Kad sam mesila kiflice, mesili smo zajedno, sto puta me je kao mali imitirao kako pricam mobilnim...pa to su deca, oni kopiraju nas. Ako im branite nije dobro jer tabui su mnogo privlacniji. Bolje ih naucite kako da se ophode prema tome i prestace da bude toliko zanimljivo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:23:17   
Iwana87
Sto bi te neko pljuvao.Mene inturesuju ideje za otaljavanje dana.Ne ocekujem ja da se on sad bog zna sta igra ali siznem kad nije ni za sta.Zadnjih dana(verovatno neki zub zeza) se bas strasno osecam.Ovako krene oko pola dva dva,jos dana eto nije ni spavao,ja sednem pored njega da se igramo,pokazujem mu igracke,on trazi kod mene ,uzmem ga,on iste sekunde trazi da ga pusti,vuce se i besni,ja pustim,on opet kod mene.Nervozan je jer mu se i spava.Probam da uspavam,nema sanse jer cim ga oborim da legne on grebe,sutira,vristi,ja na silu.kontam ako malo zakenka nije strasno bar ce spavati,nema teorije.evo sad se seta po sobi i celo vreme mmmmm.Izlazili smo napolje iako je vreme  uzas.Sad cu opet malo do terase jer nemam drugu ideju.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:24:46   
Olga75
Iwana , setnje , parkic , lopatica , kofica i pesak i takoooo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:26:47   
Jeca*
lezi sa njim na pod...redjajte autice....uzmi neke igracke sa kojima nesto mozete da radite, zagrlite se i gledajte neki crtani...stanite na prozor pa gledajte dole...jbg, sve dok si za kompom on cvili, ti si nervozna sto ti ne da da sedis i upadas u zacaran krug. Moras ti da se predas...a komp kad on spava...to sam ja tada shvatila

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:28:53   
*Alexx*
Otkucah post, i izbacio me user posted image Elem, kad je nervozan, onda ćutiš i trpiš user posted image Malo daljinski, malo oni oblici, malo crtanje, malo autići, malo kocke, malo crtać, malo lopta, malo knjigice, ali napolju je zakon. Što više napolju, još sad ide lepo vreme i prohodavanje user posted image Izdrži!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:36:12   
Trbica
Stvarno, sto bi neko po tebi pljuvao??? Ja ne mogu da joj dam da mi vadi dugmice sa laptopa i stvarno ne mogu da joj dam da ga treska i baca. Druga stvar je sto ja razumem da je njoj to interesantno ali zao mi je da detinjstvo provede buljeci u komp i tv kad mozemo da radimo jos milion lepih stvari... samo sto to nju ne interesuje. Mama je dosdna sto hoce da se igrauser posted image
Alexx daleko od toga da ja hocu da ona bude ozbiljnauser posted image ja samo zelim da nije besna konstantno i da ne vristi tako iz dosade. Moja mama mi kaze da nije videla ovakvu besnulju...Zato i pokusavam da nadjem neku razonodu kada smo kuci, nesto sto su druge mame smislile a meni jos nije palo na pamet.
Azdajice dadoh joj neke peskirice, stavlja ih na glavu i ide okolo sa njimauser posted image Makar je srecnauser posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sami sa bebom/detetom
18.4.2011 15:39:35   
Jeca*
a sto joj ne pustis hor kolibri ili caroliju, pa pevajte...nek dozivi taj famozni laptop kao nesto lepo, a ne nesto sto se treska. Ja luki nisam davala da ga treska. Pokusao je par puta a onda smo otkrili muziku na laptopu i od tad je to prijatelj. JA sam protivnik toga da dete non stop bulji u komp ili tv, ali ponekad nije strasno...bolje nego da ne zna sta ce sa sobom (kad je lose vreme, kad je prehladjeno, kad se smori od svih igracaka i sl)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here