|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i planina
9.3.2009 12:33:11   
Anoniman
Upravo sam saznala da bebe ne treba voditi na visoke planine. Ustvari, nisam ni sigurna šta je visoka planina, meni se uše zapuše na Fruškoj gori. user posted image  
Hoće neko o ovome detaljnije, jer ja baš i ne znam.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba i planina
9.3.2009 12:37:20   
Jeca*
Ja znam da lekari ne preporučuju da se bebe vode na velike nadmorske visine, valjda zbog retkog vazduha user posted image  Ne znam. Ja za to znam celog života, pa zato evo i odlučih da svog sina vodim na Zlatibor za prvi maj, a ne negde "više".
Na netu sam našla ovaj tekst (na sajtu Moja beba):

 Ako ste se uputili u predele visoko iznad nivoa mora, postoje odredjene mere predostroznosti koje treba da preduzmete. Suncevi zraci su intenzivniji na velikim nadmorskim visinama, pa zabog toga treba da budete posebno savesni u koriscenju zastitinih krema za suncanje i ogranicavanju vremena izlaganja suncu.
Vasoj bebi ce biti potrebno 100-200ml dodatnog soka ili vode sve dok ste na visini, zbog toga sto je tu povecana potreba za tecnoscu. Kod anemicnih beba smanjeni nivo kiseonika u vazduhu moze povecati puls i ritam disanja i izazvati zamor. U svakom slucaju planirajte cesce odmaranje ako na put idete sa bebom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba i planina
9.3.2009 16:51:54   
mihi
Ja sam mislila da Miloša na leto odvedem na Taru a to je činimi se dosta visoko? Ne bih se usudila da ga vodim na more imaće 9 meseci u julu. Ima li neko iskustva sa Tarom ili nekom drugom planinom?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba i planina
9.3.2009 16:54:28   
eugenija
Moji prijatelji su zimovali sa bebom na Jahorini... Sve normalno prošlo.. Ne znam da li su imali ove informacije, ali ja nisam recimo znala da za bebu nije planina, mada ima logike.. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba i planina
9.3.2009 16:57:24   
mihi
Hvala, konsultovaću i pedijatr pa ću da odlučim.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba i planina
10.3.2009 8:52:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

ali ja nisam recimo znala da za bebu nije planina, mada ima logike.. 


I meni je juče bio prvi glas...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba i planina
10.3.2009 9:10:07   
NadaR
   A ja mislila da je za bebu povoljnija planina od mora,svjezije je a i vazduh cist,
  hmmuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba i planina
10.3.2009 9:19:46   
Anoniman
Mi smo Luku sa godinu dana popeli na Romaniju, no, ne znam dal je on sa godinu dana još uvek kategorija bebe (po meni nije).

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba i planina
10.3.2009 10:52:09   
Lu
Baš nisam znala ništa o ovome,ustvari nisam razmišljala na taj način iako se meni isto uši zapuše na manjoj visini.
Ma ja mislim da to može biti samo trenutna reakcija dok se tijelo ne privikne na malu promjenu u visini,
naravno nećemo bebe dizati na Alpeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba i planina
10.3.2009 11:03:26   
Mery
Moji prijatelji su vodili bebu od 5 mjeseci na Jahorinu, sve je bilo super. Taj djecak sada ima 2,5 god i nikada se nisu manifestovali bilo kakvi problemi. Bila sam sa njima tamo i mali je bio super.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba i planina
10.3.2009 11:14:48   
Anoniman
Ja kada sam čula za ovo, prvo sam pomislila na uši i pitala "Kako lete avionom?", jer znam da je moja svekrva vodila mm avionom u inostranstvo kada je imao 3 meseca, ali ovde je ustvari reč o plućima i retkom vazduhu... user posted image

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba i planina
10.3.2009 15:12:12   
eugenija
IZVORNA PORUKA: eugenija

Moji prijatelji su zimovali sa bebom na Jahorini... Sve normalno prošlo.. Ne znam da li su imali ove informacije, ali ja nisam recimo znala da za bebu nije planina, mada ima logike.. 

IZVORNA PORUKA: Mery

Moji prijatelji su vodili bebu od 5 mjeseci na Jahorinu, sve je bilo super. Taj djecak sada ima 2,5 god i nikada se nisu manifestovali bilo kakvi problemi. Bila sam sa njima tamo i mali je bio super.


Možda ovo ne vredi za Jahorinuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba i planina
19.3.2009 9:16:07   
eugenija
Slučajno nabasah na ovo, možda će nekoga zanimati:

- Ove zime po prvi put ćemo voditi našu osamnaestomesečnu kćerkicu na planinu. Posavetujte nas kako da je odevamo i na šta treba da obratimo pažnju tokom boravka na snegu.
                                                                              Tamara I., Beograd
U pogledu odevanja, mnogo je veći rizik da se dete pretopli, nego da se nedovoljno obuče. Treba naglasiti da tek preterano dug boravak na otvorenom i u uslovima ekstremno niskih temperatura, vetra i padavina, može uzrokovati bolest. Takođe, duži boravak u mokroj garderobi, takođe može da dovede do problema. To što se obrazi brzo zarumene i nosić procuri, ne treba da vas brine, jer je to "odgovor" dečijeg organizma na spoljne uslove.Ukoliko vremenski uslovi nisu ekstremni, detetu ne treba da se pokrivaju lice i disajni putevi. Poželjno je da se zbog poboljšanja cirkulacije i pročišćavanja disajnih puteva, na otvorenom provede barem 30 minuta svakog dana. Takođe, poželjno je da se, kad god je to moguće, zimi izlažu lice i šake sunčevim zracima, zbog stvaranja vitamina D u koži.
                                                                        dr Andrea Đ., pedijatar


Iz časopisa Moja beba, br. 98.


< Poruku je uredio eugenija -- 19.3.2009 9:23:31 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba i planina
19.3.2009 9:22:30   
Anoniman
Ja Luki nikada nisam prekrivala nos i usta šalom, niti to sada radim. Čak i ako je prehlađen (curi nos i kašlje), ako nema temperaturu, vodim ga napolje, jer ako je napolju zima - on prodiše.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba i planina
19.3.2009 9:26:25   
eugenija
Super Tasho! A kad se setim kako su mene utopljavali, aaaaaaaaaa.. pa i u sred kuće.... Kao sarmicu me umotaju, zašuškaju i noge i ruke i nos i usta, samo okice vire.. E Gospode Bože... I ona glupost: "Pretopliti dete da se preznoji ako ima viskoku temperaturu!" user posted image  

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba i planina
5.3.2018 14:51:00   
mama Jo
Nokada nisam o ovome tako razmisljala, korisno je da se zna...svakako

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba i planina
5.3.2018 16:40:40   
IvanaSK RR
Otprilike ovo i poštujem.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba i planina
5.3.2018 16:47:32   
Mala Elena
Bili smo na Zlatiboru ali vise u prolazu, ne na skijanju.
Nisam znala to za redak vazduh, kazu da je gore vazdusna banja i da je jako zdrav vazduh..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba i planina
5.3.2018 16:54:09   
Sarav
Ove godine smo išli par puta na po jedan dan. Nije bilo problema.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba i planina
6.3.2018 13:01:32   
Dora89
Da, zbog manjeg pritiska vazduha svima se više spava. 😀 A i o dejstvu na krvnu sliku sve je već rečeno. Sve preporuke! Plus hladnije je, manji je rizik za fras nego na moru, a i u Srbiji ste, za slučaj da nešto zatreba.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here