|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vestacka oplodnja
28.6.2009 14:18:27   
marijaci
o boze dragi.....o kojim sve komplikacijama covek treba da misli....
ako ja ne upisem medicinu u skorije vreme.....
daj boze da dobijem dete...e vala studirace medicinu....
sto vise blastocista , vise smerova na medicini....
jacaca uzivaj...i salji embrionima pozitivne vibracije......

jedno pitanje...nije mi jasan taj endometrijum....
da li ja sad mogu da budem mirna na osnovu ultrazvuka....da je moj endometrijum ok
a debljina krece se od 7mm do 12,5mm u zavisnosti od dana ciklusa kad sam radila ultrazvuk...
ili da li se uopste to tako odredjuje.....
ili vec kako ?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Vestacka oplodnja
28.6.2009 15:09:01   
Verus
marijaci, jako sam srecna sto si zadovoljna svojim doktorom, mislim da ne to JAKO bitno, imati lep odnos sa svojim lekarom....ja sam na UZ imala debljinu endometrijuma od 6mm na 10 dan ciklusa, sto je kaze dr. super i shodno danu ciklusa.  Znaci ako su napregledu rekli da ti je debljina OK, znaci da hormon sam radi svoje sto se tice zadebljanja...pa nemoj brinuti ako ti oni nisu rekli da brinesuser posted image   Srecno!  I pisi nam i dalje kako sve ide, nadam se da ces tamo negde u julu, avgustu 2010 konacno drzati svoju user posted image

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 0:29:27   
Jacaca
Drage moje ja sitno brojim, danas mi je peti dan od transfera.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 1:11:50   
marijaci
jacaca broj broj..pa daj boze da brojis dane do porodjaja!
nego jacaca kad su tebi vratili embrioni..mislim kog dana?

e versuss....nisam u toku sa tvojom pricom....
kakva su tvoja iskustva sa vantelesnom.......?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 1:23:26   
vodolija 82
draga Jaci su u nedelju radili punkciju,a u utorak vratili embrion,a sto se tice nase veruske,ona nije ni isla na vto,ona pokusava prirodno.kako si ti


_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 11:52:22   
marijaci
zenske....izasao clanak u danasnjoj politici o klinici u leskovcu...a moze i online...
koga interesuje nek procita....

vodolija ja sam ok......evo danas cekam rezultate FSH LH EStRADIOL PROLAKTIN 2 dan ciklusa.
onda za neki dan ponovo u leskovac....da zamrznu uzor sperme i da nam daju spisak analiza koje treba da uradimo za ICSI
od kad smo bila tamo na konsultacijama i mm i ja smo skroz rastereceni i jedva cekamo oktobar-novembar....

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 17:16:58   
vodolija 82
joj draga,nadam se da ce sve biti ok,valjda cemo se zajedno radovati,posto i ja pocinjem ponovo sa pripremama u septembru,sad 30.7.idem na konzilijum u PG da nam da ju odobronje i onda nam drzava placa 50%,valjda cu ga dobiti,a posle toga ostali nalazi....ma bicemo mi jesenje trudnjaceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 20:17:55   
marijaci
o zenske evo i mojih rezultata....
pa bih zelela komentar od devojaka koje su isle na vantelesnu...FOLIKULARNA FAZA , 2 dan ciklusa
ESTRADIOL 42.2 ref.vred.30-120
FSH 5.9 ref.vred.3-12
LH 5.0 ref.vred.1-10
PROLAKTIN 138 ref.vred.za zene manje od 413
moj rezultat se popravio posle terapije ORGANMETRILOM.....kako ,nemam pojma samo sam ga pila 5 dana?
sve su u granicama normale....cak je i odnos FSH-LH dobar....samo me zanima koliko je to sve odgovarajuce za vantelesnu i hormonsku terapiju......

o vodolija82.....mozda taj jod utice pozitivno na vantelesnu...i ja sam zivela dole(mislim u crnoj gori) 10 godina..na primorju

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Vestacka oplodnja
29.6.2009 22:30:12   
vodolija 82
ne bih rekla draga,iza mene su tri bezuspjesne vtouser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 0:47:58   
marijaci
evo zenske sve nesto citam ove objave vezane za vantelesnu....
procitala sam i prvo poglavlje knjige cuvenog dr.shermana spilbera"how to get pregnant"
ko zna engleski moze da pogleda na www.infertile.com, ja cekam da mi stigne knjiga narucla sam je..
i da ..i sve tako nesto citam i dumam, i sve mi se cini da je dan vracanja embriona veoma bitan.....
iz svega procitanog zakljucila sam da sto kasnije vracanje emrioina daje veci procenat uspesnosti....
eto pa ako vam nije tesko napisite kad su vam vracali embrione....

pozzz....

i da jacacacacacaccacauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pisi kako si?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 12:07:58   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Drage moje ja sitno brojim, danas mi je peti dan od transfera.


Jacila, još malo.... user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 15:28:47   
Verus
Jacila! Kako si mila?

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 15:34:58   
vodolija 82
marijaci i ja sam o tome razmisljala,meni su sva tri puta drugi dan od punkcije vratili i nije mi se to svidjelo,ali postovala sam misljenje dr.negdje sam cak i pitala cure u ranijim postovima.jbg.sledeci put cu sigurno vracati kasnije bez obzira sta dr kaze,ja placam,pa moze da mi izadje u susret.cak sam na drugim forumima citala i otprilike kojoj god je embrion vracen peti dan,uspjelo jeuser posted image ne znam,mozda to i nije presudno,za uspjehuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 18:42:32   
Jacaca
7. dan od transfera. Nemam simptome i izgubila sam svaku nadu, zato vam se i ne javljam jer sam bas ono, razocarana, nisam negativna vec razocarana, puno vas volim i mislim na vas.

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 18:44:23   
Anoniman
Jacooo user posted image

Nemoj da se unapred razocharavash....user posted image Bitje bebicauser posted image ...zasluzila si user posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 440
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 19:21:34   
marijaci
vodolija 82

ne znam jesi li citala moj skorasnji post kada sam pricala o bolnici u leskovcu...
dr miodrag stojkovic vraca embrioene i 3 i 5 dan.....nama je rekao da ako sve bude kako treba sa folikulima
i sa oplodnjom....vratice dva embriona na 3 dan...i jednu blastocistu ce vratiti na 5 dan,,zato mi to uliva veliku nada
ja znam da meni niko ne garantuje uspesnost iz prvog pokusaja ali ipak uliva nadu njihova doslednost...
moja mama je isla na vantelesnu 3 puta i to pre oko 15 godina...i sva tri puta su joj vracali na bukvalno 24 sata
i njoj je tada to bilo sumljivo...samo sto ona tada nije imala ovo internet cudo i silnu literaturu da se informise...naravno ni jedna
vantelesna joj nije uspela.....na zalost.....


jacaca ne ocajavaj......znas li da ima trudnoca i bez simptoma.......
drzim ti fige............

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 21:13:40   
Jacaca
Hvala vam drage moje ali ja nisam ta bez simptoma, prvu sam trudnocu povracala strasno a i grudi su mi za tri broja porasle odmah.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 23:34:52   
Anoniman
Ali Jacke, moja drugarica prvu trudnoću nije osetila, a drugu je dušu ispovračala.

Trudnoće ne treba porediti.

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 443
   RE: Vestacka oplodnja
30.6.2009 23:37:29   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali Jacke, moja drugarica prvu trudnoću nije osetila, a drugu je dušu ispovračala.

Trudnoće ne treba porediti.


I ja tako mislim!Svaka trudnoća je različita-bar po onome što žene kažuuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Vestacka oplodnja
1.7.2009 0:58:59   
marijaci
o jacaca jedva cekam da nam se vratis cila i vedra...pa da bacis pogled na ovu moju muku i moje postove....
jedino si ti nekako dosledno objasnjavala i pomagala u tumacenju rezultata....user posted image


(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Vestacka oplodnja
1.7.2009 23:00:14   
marijaci
o zenska..iznenadila sam se kad sam dobila informaciju da se ti jos uvek nisi uhvatila u kostac sa vantelesnom...
nego ides prirodnim putem.....
mislim na to da si na ovoj temi.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Vestacka oplodnja
1.7.2009 23:05:11   
Verus
marijaci...mislim da sam nekome odgovorila nesto u vezi endometrijuma....da ja jos uvek prirodno, pa hsg ako ne uspe, nadam se da sam jos daleko od vto...

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Vestacka oplodnja
1.7.2009 23:06:14   
Verus
user posted image bas sam tebi odgovorila!

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Vestacka oplodnja
2.7.2009 11:31:44   
marijaci
user posted image user posted image user posted image
ocigledno je da cu morati jos koji put da procitam sve postove..
kako bi skontala sta se kome doseva....
nadam se da mi je oprosteno sobzirom da sam novauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Vestacka oplodnja
2.7.2009 12:22:52   
Verus
marijaci, ma sve ti je oprostenouser posted image sa desne strane ces videti 'aktivne debate', slobodno klikni na bilo koju i pridruzi nam se u caskanju i na drugim temama, ako zelis....ja 'heftam' ili 'mutim' (pravimo mm i ja), nasu prvu bebu.  EVo vec skoro godinu dana, pa nista.  Inace je na pregledima sve izgledalo ok...nadam se, kao sto rekoh, da necu morati na vto, ali ako mora i to, sve za jednog bebaca!

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here