|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
6.4.2009 13:05:24   
Anoniman
mihi samo da ti se zahvalim na informacijama oko vakcine ... sad sam za vikend provjerila sve  PRIORIX vakcinu imaju domovi zdravlja ... raspisali tender neki dan i sad nabavljaju tu (100% tačna informacija za one koji su iz Sarajeva) a PENTAXIM cu kupiti e sad da li mi je rekla da je oko 30 ili 40 eura slaga cu, nije mi bilo bitno ... znam samo da cu je kupiti

hvala MIHI jos jednom puno na informacijama

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 13:29:23   
Leki 77
A kako stoje stvari sa pricama da je MMR vakcina povezana sa povecanim brojem dece obolele od autizma? Vidim da se o tome nasiroko prica i u nostranstvu. Evo dajem i jedan link na tu temu...
LINK

Skroz sam za vakcinacije, da ne bude zabune, ali ne po svaku cenu. Da ne govorim da je potpuno idiotski vakcinisati decu protiv malih boginja, rubeola i zauski koje smo svi mi prelezali bez ikakvih komplikacija.

E sad...sto se zamena koje navodite tice, po pitanju autizma nema razlike. Poenta je da ne bude koktel vakcina, tj. da nije 3 u 1, vec da se tri vakcine prime zasebno.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 13.7.2009 23:10:06 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 18:04:31   
mihi
Mislim da neki ljudi koji nisu lekari suviše olako daju sebi za pravo da proglase da vakcina MPR izaziva autizam kod dece. Kada jedna medicinska studija bude posumnjala u to ja prva neću vakcinisati svoje mlađe dete, stariji je primio bez problema. Ne znam da li Leki zna da je u vreme kad mi nismo bili vakcinisani od Morbila bilo više  od 3% komplikacija (encefaliti, meningiti sa trajnim posledicama po decu) da je bilo više od 2% steriliteta kod muške dece koja su preležala parotitis. Nemamo mi šta da budemo za vakcinaciju ili ne o tome na osnove epidemiološke slike sude eksperti Svetske Zdravstvene Organizacije (SZO) i donose program za svaku zemlju ponaosob. Broj komplikacija kod vakcinisane dece je ispo 1% pri tome se upozorava da se ne vakcinišu deca sa hroničnim bolestima (dijabet,  astma, imunološki kompromitovana deca.....).

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 18:09:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da neki ljudi koji nisu lekari suviše olako daju sebi za pravo da proglase da vakcina MPR izaziva autizam kod dece.


Ovo me nasmejalo... Mislim, ni ti nisi lekar, ni ja nisam lekar, pa komentarišemo stvari.

No, ta priča o autizmu... to nije Leki izmislila, imamo čak i temu (ja sam je otvorila), KLIK.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 18:22:23   
mihi
Nisam mislila na tebe, mene ili bilo koga sa RR nego na televiziju i novine. Ja sam doktor nauka iz oblasti koja mi daje pravo da kompetentno diskutujem, ali to nisam radila niti nameravam. Sve je počele od glumice koja je na CNN dala interviju o tome jer je navodno njeno dete obolelo od autizma nakon vakcinacije MRP vakcinom. Kada bi savremena medicina znala uzrok nastajanja autizma  sigurno bi to objavili odavno, Ovako sve je u sveri nagađanja, naravno da su pisali i o tome da se kod tog deteta sumnjalo na autizam i pre vakcinacije a ona je to krila. j U Americi kada bi se  dokazalo da je to istina ta bi glumica naplatila desetomilionsku u $ odšetetu a koliko znam još nije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 18:54:03   
Debeljuca
e mislim da to sto neko ima neku titulu nema pravo da se poziva... iz koje oblasti?

a kako onda objasnjavas da sam ja dobila vakcinu protiv rubele, u srednjoj skoli prelezala rubelu,

a u prethodnoj trudnoci su IGG antitela skocila ponovo toliko da je preko posteljice preslo na plod...

i zadobio je neke anomalije.. pa sam morala na kiretazu....

toliko o svemogucoj vakcini

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 18:55:11   
Debeljuca
a da je to bilo posledica utvrdjeno je jer je radjena genetika ploda i virusologija..
odma...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 20:42:57   
mihi
Time da Vas imunološki odgovor nije bio dobar i da niste stvorili antitela na rubelu. A to da li ste vi preležali rubelu u srednjoj školi verovatno niste jer da jeste ne biste se inficirali u trudnoći, i sam sam bila svedok da je pedijatar virusnu ospu moga sina proglasio rubelom, a nije bila jer smo mi to proverili imunološkim testovima. Žao mi je što se to Vama desilo ali IgG antitela su pokazatelj da ste nekad ranije bili u kontaktu sa virusom tj da imate antitela na preležanu rubelu, a IgM antitela su pokazatelj nove akutne infekcije. Ne znam kako su Vam to objasnili ako ste imali samo IgG antitala.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 21:04:58   
mihi
Evo pročitajte pažljivo link koji je dala Leki da ne kopiram pa ćete da vidite šta pišu i da niko od lekara ne tvrdi da mogu da dovedu sigurno u vezu MMR vakcinu i autizam, TELEGRAF.CO:UK ga je objavio. Potražiću u MEDLINE u nekom naučnom časopisu tekst ako nešto pronađem daću link da svi pročitaju.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
12.7.2009 22:42:33   
Anoniman
Lično ne mislim da MPR i autizam imaju veze, jer... svi smo mi vakcinisani, i moje dete je vakcinisano, i ako (kada) budem imala drugo, i ono će biti vakcinisano, sem ako budu dokazali da je ta vakcina zbog nečega štetna. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 2:44:28   
Debeljuca
misljenja o vakcinama su podeljena...

prelezala je jesam sto se videlo po testovima radjenim u maju kada je koncenttracija igg antitela bila prisutna...

a beba je u novembru bila inficirana :)
i to prisustvom i igg i igm antitela dok su kod mene samo igg bila u porastu...

a mislim da relevantno o vakcinama moze govoriti jedino neko ko je zaista doktor nauka iz te oblasti...
koja se bavi virusima i vakcinacijom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 7:49:23   
mihi
Uopšte nemam nameru da polemišem sa Vama o oblasti moje dr teze, naravno da znam ovo o čemu sam pisala, no dobro.  To i nije bitno mi ovde pokušavamo da pomognemo jedni drugima svojim iskustvima i saznanjima, tema je bila o vakcinaciji dece MMR vakcinom, naravno da do danas ni jedan relevantni medicinski časopis nema tvrdnje ni saznanja da je ova vakcina direktno povezana sa autizmom, da je to tako SZO organizacija bi sigurno zabranila tu vakcinu. Ako Vi sigurno znate trebalo bi da obavestite stručnu javnost o tome. Pronašla sam podatak da se kod dece koja su prebolela morbile takođe javljao autizam. Eto ideja ovog foruma jeste razmenjivanje iskustva i volela bih da čujem iskustva žena čija su deca primila ovu vakcinu, da li je bilo komplikacija ili nekih problema, i to sve u interesu beba koje sa godinu dana treba da prime ovu vakcinu.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 17:25:51   
Leki 77
Mihi, Vase razmisljanje je veoma smelo. Ideja moje price je da neki ljudi sumnjaju u koktel vakcine, pa i u MMR. Takodje, da Vas podsetim. Kada je bila epidemija velikih boginja, lekari su smatrali da je vakcina protiv te bolesti potpuno bezazlena i davali je cak i trudnicama. Moj otac je zbog toga invalid vecinu svog zivota, a o deci rodjenoj sa raznim veoma ozbiljnim problemima, nema potrebe ni da govorimo, opste je poznato. Treba li i da Vas podsecam na filmove koji su promovisali DDT u Americi ? Prskali su decu tim sredstvom da bi pokazali kako je bezopasno, ali se koju deceniju kasnije ispostavilo da je toliko stetan da je potom potpuno ukinuta njegova upotreba kao pesticida. Ili da Vas mozda podsetim na azbest ? Materijal od koga su bajke pravljene kada je poceo da se kosristi jer nije zapaljiv. Cak su postojale i zavese od njega. A onda se ispostavilo da je toliko kancerogen da je zabranjen. Poenta je da vreme daje bolji sud o kvalitetu odredjenih proizvoda. Bolji sud i od najeeminentnijih strucnjaka. A da ste pazljivo procitali tekst ciji link sam dala Vas zakljucak bi glasio - da TRENUTNO ne postoje dokazi koji povezuju MMR i autizam. Nadam se da Vam je iz toga jasno da su se strucnjaci veoma brizljivo ogradili od Vase konstatacije da je to potpuno bezazleno. Kada se davala vakcina protiv velikih boginja, kada je DDT bio aktuelan, kao i kada je azbest bio na dobrom glasu, nisu TADA  postojali podaci o njihovoj stetnosti.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 19:06:30   
Leki 77
Dodala bih jos i da je efikasnosnost MMR vakcine 95% ( http://www.roditeljportal.com/korisne-tabele/kalendar-vakcinacije.htm ), te moram priznati da sumnjam u procente koje ste naveli. Volela bih da date linkove tekstova u kojima ste ih pronasli, ili autore clanka u kome ste to procitali. U suprotnom, deluje kao frljanje istim.
Isto tako bih naglasila da se u 4. pasusu teksta na linku koji sam prethodno dala, navodi sledece :
Two of the seven experts who took part in the study have now privately voiced concerns that the controversial MMR vaccine may be a factor in the emergence of autism among some children. Sto znaci  da mozda ima razloga da razmislite o vakcinaciji Vaseg mladjeg deteta, jer, dozvolite da Vas citiram, naveli ste sledece : Kada jedna medicinska studija bude posumnjala u to ja prva neću vakcinisati svoje mlađe dete, stariji je primio bez problema. A posto sam ja dipl.ing.el., podseticu i da su decenije borbe po sudovima bile potrebne da se strucnjaci "sloze" da zivot "ispod" visokonaponskih vodova nije bezbedan. Mozda borba protiv MMR-a tek treba da pokaze njene mane, ili naprotiv, da ukaze na njen neprikosnoveni kvalitet, ali to sada ne mozemo nikakako bezrezervno tvrditi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 20:13:37   
guppy RR
ajde bre cure... milina mi je čitati i ovako naučne stvari na forumu, ali nemojte mi se tu persirati molim vas user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 20:35:56   
mihi
Odustajem od dalje priče na ovu temu, % koje sam dala su podaci SZO koja je pratila epidemiološku sliku u vreme kada nismo bili vakcinisani od MRP i takođe u vreme kada je u našoj zemlji počela vakcinacija (MEDICINSKA baza HINARI za koju su vam potrebni pasvordi. I pošto iz Vaših rečenica provejava sujeta nemam namere da više pišem na ovu temu. Kada neki od eminentnih časopisa kao što je Pediatric reaserch i ima ih još, bude na signifikantnom broju dece  potvrdio da MMR vakcina dovodi do pojave autizma kod dece ja ću kao profesor Beogradskog Univerziteta u to da verujem ovako za mene ništa ne znači pisanje dnevnih novina.......... GSK je ozbiljna farmaceutska kuća i ja verujem da je MPR vakcina ispravna dok se suprotno ne dokaže....

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
13.7.2009 21:05:43   
mihi
Kod svake i najbolje vakcine postoji oko 1% komplikacija. Vakcina protiv velikih boginja 1972 godine bila je napravljena od živog virusa i dala je niz ne željenih dejstava, vakcina protiv besnila nekada se davala i.p. (u peritoneum) bilo je neželjenih dejstava paraplegija kod osoba koje su je primile. Naravno za onoga kome se dogodi neželjeno dejstvo ništa ne znače %, ćerka moje drugarice je imala vakcinalni encefalitis nakon MMR vakcine a kada je dr počela da je ispituje ispalo je da je imala febrilne konvulzije koje se dovode u vezu sa vakcinalnim oboljenjem, hoću da kažem da neželjen dejstva mogu da se dogode i da to predviđa i sam proizvođač vakcina, Vi možete da odlučite za Vaše dete  a ja ću za moje ali je glupo širiti paniku za nešto što stvarno nije dokazano. Ne znam da li Vam je poznato da se kod nas povremeno javlja epidemija malih boginja, zbog toga što virus egzistira kod Romske dece koja se ne redovno vakcinišu. Šta da mi se dete koje nije vakcinisano razboli a pošto je virus neurotropan (napada najpre nervno tkivo) dobije encefalit što se dešava kod obolelih od morbila? Ako je dete zdravo vakcinisano, ako nema nikakve druge hronične bolesti, neurološka oboljenja ni ispada verovatno će sve biti u redu. Moj stariji sin je vakcinisan sa 15  meseci i to onom starom vakcinom i sve je ok nadam se da će tako biti i sa Milošem......

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 0:00:07   
Leki 77
Taman posla da sam sujetna. Da jesam, ne bih na forumu postavila pitanje. Zaista me zanima sta drugi, a narocito jos strucni, misle o temi. Iako ste naglasili da ne biste nastavili dalju polemiku, ja bih je rado nastavila, pa cu probati. Napisali ste " Vakcina protiv velikih boginja 1972 godine bila je napravljena od živog virusa ". Zanima me sledece. Neki hvale Pentaksim, neki "klasicnu" (ako mogu tako da je nazovem) DiTePer+Polio vakcinu. Moj sin je primio Pentaksim, ali neki pedijatri se nisu slozili sa mojim izborom smatrajuci da je bolja "klasicna"  vakcina bas zato sto je napravljena od zivog virusa, za razliku od Pentaksima, koji je od inaktivisanog. Ti pedijatri predlazu i revakcinaciju "klasicnom" vakcinom, bez obzira sto je primljena Pentaksim vakcina u 3 doze. Meni je to malo cudno, ako ni zbog cega drugog, a onda zbog toga sto dete nece biti revakcinisano od Hib B, koji je sadrzan u Pentaksimu, ali ne i u "klasicnoj" vakcini, koliko sam ja shvatila. Sta Vi mislite o tome?
Sto se verovanja farmaceutskim kucama tice, tu se nikako ne mogu sloziti sa Vama, zato sto je apsolutno sve, pa i vakcinacija, stvar novca i profita. Da nije tako, deca u Africi ne bi u 21. veku umirala od tetanusa (izmedju ostalog, naravno). A gde ima novca ima i mnogo ruznih stvari. Moj otac je lekar, kao i stric i kumovi. I svi oni su u vreme vakcinacije protiv velikih boginja delili misljenje SZO, da je vakcina dobra.
Navela sam i jos neke slucajeve, a ima ih jos, nazalost, veoma mnogo, gde je novac vrlo skupo kostao zivota neke ljude. Te stoga, moram biti skepticna, ali nikako, podvlacim NIKAKO, ne sirim paniku. Cinilo mi se da razlozno razmisljam o necemu sto me tisti u poslednje vreme. Ja sam navela niz razloga koji su u 20. veku pokazali da se nekim institucijama ne moze tako lako verovati. Nazalost, Vi niste naveli ni jedan razlog iz koga bih poverovala u suprotno. Navesti da  je GSK ozbiljna farmaceutska kompanija stvarno nije argument. Ja problemu prilazim tehnicki. Pre biste mene, i neke koji dele moje misljenje,  ubedili objasnjenjem da npr. iz tog i tog razloga ne postoji razlika izmedju davanja toliko ozloglasenih koktel vakcina i davanja svake vakcine zasebno. Ukoliko ste profesor BU, a ovo Vam je i struka, to dodje kao predavanje studentima, ili neki odgovor na postavljeno pitanje znatizeljnog studenta na konsultacijama :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 0:01:50   
Leki 77
Slazem se da je persiranje malo glupo, ali videla sam da je Mihi vec persirala Debeljuci, te sam zbog toga nastavila. Nekako mi je bilo glupo da ne persiram nekome ko persira. Sta ja znam....

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 0:26:04   
Leki 77
A imam jos po koje pitanje. Navodicu i izvore.
R.S. Mendhelson, The Risks of Immunizations, 1988, p.4. - "Poznato je da priblizno 25% vakcinisanih protiv rubele gubi imunutet u roku od 5 godina. " To znaci da devojcica koja je vakcinisana MMR vakcinom, moze da oboli od rubele sa npr. 30 godina, u npr. 1. tromesecju trudnoce, te samim time njeno dete se moze roditi sa urodjenim manama, kao npr. defekti udova, mentalna retardacija, poremecen vid, ostecen sluh, srcane mane itd. Na osnovu toga bih zakljucila, onako laicki, da je opasno vakcinisati devojcice od rubele.
R.S. Mendhelson, How to Raise a healthy Child, p. 29-30, 213-214. - navodi se da ni imunitet koji se stvara imunizacijom od zauski nije dozivotan. Te se postavlja pitanje koja je poenta takve imunizacije kada je kod dece ta bolest prakticno bezazlena, a kod odraslog muskarca ( posle puberteta zapravo) kod 35% slucajeva se razvija orhitis ili zapaljenje testisa koje moze izazvati sterilitet.
Procitala sam i da majka koja nije prelezala npr. male boginje, ne moze preneti detetu antitela , te je zbog toga povecan broj veoma male dece (koja jos sisaju) obolele od malih boginja od kada je 1963. krenulo vakcinisanje.
Sta kazete na ove podatke?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 7:01:18   
mihi
Leki, što se tiče Pentaxim vakcine, ona ima još više antigena nego MMR, vakcina naravno oni su različiti, Razlika između DiTeP i DiTeaP+Polio i Pentaxima je antigen Hemofilusa influence. Pedijatri kažu da je on bitan za dete do druge godine života. Kasnije dete može biti vakcinisano i ovom DiTe(aP)-atenuitani ili oslabljeni antigen Pertusisa, ja sam mog mlađeg sina vakcinisala Pentaximom a stariji je dobio običan DiTeP+Polio.  Pričala sam sa mojom sestrom koja je pedijatar i ona mi je rekla ako se dete revakciniše nakon druge godine može posle Pemtaxima da primi DiTeaP+Polio, ali mi je i rekla da ona savetuje da se nastavi Pentaxim. ne znam da li si imala iskustva sa DiTeaP+Polio stariji sin je imao temperaturu i otok na mestu aplikacije što pokazuje da je vakcina loše purifikovana (prečišćena). Mlađi je dobio Pentaxim i nije bilo nikakvih nus pojava. KOliko je tvoje dete staro? Ako mene lično pitaš ja bih nastavila sa Pentaximom.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:14:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Moj sin je primio Pentaksim, ali neki pedijatri se nisu slozili sa mojim izborom smatrajuci da je



To su i meni rekli u DZ, međutim, privatni pedijatar koji je lečio mene kada sam bila mala, pa mog brata kada je bio mali, pa sada mog sina, je rekao da nema nikakve potrebe da se revakciniše "klasičnom" vakcinom.



(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:15:40   
mihi
IZVORNA PORUKA: Leki 77

A imam jos po koje pitanje. Navodicu i izvore.
R.S. Mendhelson, The Risks of Immunizations, 1988, p.4. - "Poznato je da priblizno 25% vakcinisanih protiv rubele gubi imunutet u roku od 5 godina. " To znaci da devojcica koja je vakcinisana MMR vakcinom, moze da oboli od rubele sa npr. 30 godina, u npr. 1. tromesecju trudnoce, te samim time njeno dete se moze roditi sa urodjenim manama, kao npr. defekti udova, mentalna retardacija, poremecen vid, ostecen sluh, srcane mane itd. Na osnovu toga bih zakljucila, onako laicki, da je opasno vakcinisati devojcice od rubele.
R.S. Mendhelson, How to Raise a healthy Child, p. 29-30, 213-214. - navodi se da ni imunitet koji se stvara imunizacijom od zauski nije dozivotan. Te se postavlja pitanje koja je poenta takve imunizacije kada je kod dece ta bolest prakticno bezazlena, a kod odraslog muskarca ( posle puberteta zapravo) kod 35% slucajeva se razvija orhitis ili zapaljenje testisa koje moze izazvati sterilitet.
Procitala sam i da majka koja nije prelezala npr. male boginje, ne moze preneti detetu antitela , te je zbog toga povecan broj veoma male dece (koja jos sisaju) obolele od malih boginja od kada je 1963. krenulo vakcinisanje.
Sta kazete na ove podatke?

E sad ovako ovde ne vidim časopis u kome je ovo za Rubelu objavljeno ali nema veze na ovo pitanje ne mogu da odgovorim jer ne znam za koje je područje objavljena studija, koliko sam pričala sa pedijatrima u vezi ove vakcine koja se sada daje našoj deci ili PRIORIX (GSK) kažu da su zadovoljni postvakcinalnim imunitetom. Ne znam kako ja nisam vakcinisana 1969. nego sam preležala morbile ako je vakcinacija u našoj zemlji počela 1963?. Majka koja nije preležala neku bolest ne može pasivnim imunitetom tokom dojenja da ga prenese bebi. Smatra se da antitela pasivnim putem mogu oko dve nedelje nakon rođenja da budu preneta bebi dojenjem. Žene koje sada rađaju decu kod nas uglavnom su vakcinisane te ta opasnost za bebe ne postoji, a recimo navešću primer žene koja je prebolela Variccele dojila svoju bebu a ona je sva dva meseca dobila variccel-u. Ili žene koje uopšte ne doje svoju decu a ima ih to znači da bi te bebe mogle da se razbole od morbila, rubelle i parotita jer ih majke nisu dojile iako su vakcinisane protiv ovih bolesti. E zato je važno da se masovnom  imunizacijom ove bolesti iskorene kod nas i onda ako 0,1% populacije i nije vakcinisano nema opasnosti za decu koja nisu vakcinisana. Kod nas postoji i onaj problem to su mi epidemiolozi rekli da viros i uprkos vakcinaciji postoji kod dece u romskoj populaciji i sa njih se prenosu na decu koja nisu vakcinisana ili nisu stvorila adekvatan imunitet.....
U prirodnim naukama a pogotovu medicini 1+1 nisu uvek 2. I stvarno uvek ne može da se predvidi  kako će imunološki sistem da odreaguje na novi antigen. Zato proizvođači vakcina ostavljaju tih mogućih 1% neželjenih dejstava.  Razumem da si uplašena zbog onoga što se desilo tvom tati. Kod nas se npr  prof. dr. Branislav Nestorović izborio da se ukine mono pertusis vakcina jer je imao gomilu podataka o neželjenim dejstvima te vakcine (čak je i njegov sin imao problema). Tako i za ovu vakcinu vreme koje dolazi će pokazati da li je ovo istina ili ne. Molim te samo mi napiši da li ćeš ti vakcinisati svoje dete ovom vakcinom? Pozdrav Mihi.

< Poruku je uredio mihi -- 14.7.2009 8:22:28 >

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:17:34   
mihi
Tasha help, prepravi ako možeš sve mi je u citatu i Lekijev citat i moj odgovor. Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:18:10   
mihi
Evo Guppy ne persiram višeuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here